Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

06nikt_nie_jest_zadowolony_z_obecnego_se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby ma z górki. Wyczekał serial, ma darmowe badanie publiki i teraz sobie poprowadzi książkę inaczej :smart:
Jeszcze się hajs będzie zgadzał, bo każdy będzie chciał wiedzieć jakie powinno być zakończenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2019 o 18:39, malpka napisał:

To dopiero będzie bzdura. W 3 epizodzie Dance wybili Nieskalanych i Dothraków. Zobaczcie ile ich ma w ostatnim odcinku.

 

 

Może zamiast krytykować, warto dokładnie oglądać serial. Po pierwsze Szary Robak mówi Dance , ze zginęła połowa Nieskalanych. A we wcześniejszych odcinkach była mowa , ze na północ nie pojechała cała armia Dothrakow , a tylko mniejsza cześć. Wiec nie rozumiem po co te zdziwienie i zarzuty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie po co tyle sezonów było zbierać jakąkolwiek armię jak można było wsiąść na smoka i zakończyć ten serial? Absurd goni absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakby podleciała jednym smokiem, to wszyscy skupili by się tylko na tym smoku, zamiast część z nich na atakujących, tylnej flance, przedniej, bocznej i tak dalej?

Szukanie absurdów popada już w absurd.

 

Ciekawe, czy ludzie od petycji wymyślili już własne zakończenie i poprowadzenie wątków?

Może internety będą pisać scenariusze, a potem oglądać to co sami wymyślili...

A nie, czekaj... wtedy znajdą się inni z kolejnymi petycjami, bo im się też nie spodoba.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sipap napisał:

Może zamiast krytykować, warto dokładnie oglądać serial. Po pierwsze Szary Robak mówi Dance , ze zginęła połowa Nieskalanych. A we wcześniejszych odcinkach była mowa , ze na północ nie pojechała cała armia Dothrakow , a tylko mniejsza cześć. Wiec nie rozumiem po co te zdziwienie i zarzuty. 

Zarzuty stąd, że pokazują co innego, a potem mówią co innego. Nie przypominam sobie nic o Dothraki, ale bitwa w Winterfell jasno pokazywała śmierć większości armii, a i sami scenarzyści mówili, że to ich koniec. Nieskalani również, mają za sobą już kilka bitew, w Winterfell Gray Worm ich dramatycznie zostawia, a tu nagle się okazuje, że kilka tysięcy chłopa przeżyło i zmieścili się w zamku zalanym przez zombie.

 

11 minut temu, Sithman napisał:

Bo jakby podleciała jednym smokiem, to wszyscy skupili by się tylko na tym smoku, zamiast część z nich na atakujących, tylnej flance, przedniej, bocznej i tak dalej?

A co im da skupienie się skoro nie mieli oni jeszcze wtedy skorpionów i nie byli przygotowani na atak smoków? Smoki są praktycznie niezniszczalne.

 

13 minut temu, Sithman napisał:

Ciekawe, czy ludzie od petycji wymyślili już własne zakończenie i poprowadzenie wątków?

Może internety będą pisać scenariusze, a potem oglądać to co sami wymyślili...

A nie, czekaj... wtedy znajdą się inni z kolejnymi petycjami, bo im się też nie spodoba.

A żebyś wiedział, że wymyślili. Pełno komentarzy na reddicie jakby to można było lepiej zrobić i miało sens. Nawet ktoś poprzestawiał sceny z serialu, zlepił i wszystko od razu lepiej wygląda. Obecna historia wcale nie jest taka zła. Problem w tym, że sposób jej przedstawienia jest śmiechu warty.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, danken000 napisał:

 

A żebyś wiedział, że wymyślili. Pełno komentarzy na reddicie jakby to można było lepiej zrobić i miało sens. Nawet ktoś poprzestawiał sceny z serialu, zlepił i wszystko od razu lepiej wygląda. Obecna historia wcale nie jest taka zła. Problem w tym, że sposób jej przedstawienia jest śmiechu warty.

Ja nie mogę pojąć dlaczego to pokolenie nie robi w takim razie masowo karier w Hollywood. We wszystkim przecież są najlepsi i wiedzą lepiej i na wszystkim się znają.

 

2 godziny temu, danken000 napisał:

Smoki są praktycznie niezniszczalne.

Mało tego, znają się nawet na fizjologii smoków :8_laughing:

 

A tak poważniej ciut (staram się przynajmniej), to poleciałaby sobie sama, rozbiła wszystkich jednym smokiem i co dalej?

Tym smokiem utrzymałaby rezon w całym królestwie, tak?

 

Problemem internetów i dzisiejszego młodego pokolenia jest to, że wszyscy myślą, że znają się na wszystkim i wiedzą lepiej.

Tylko nic jeszcze nie osiągnęli, ani nie zrobili.

Oprócz petycji.

Nie umieją się cieszyć niczym, wszystko jest złe i do dupy.

Kiedyś cieszyliśmy się każdym filmem, grą itp.

Oczywiście znalazł się zawsze "wójek Zdzisiek" co to wiedział lepiej i się znał, tyle, że każdy go traktował z przymrużeniem oka, lub nawet politowaniem,

No i mógł się powymądrzać co najwyżej u ciotki na imieninach.

Dzisiaj "wójki Zdziśki" mogą kłapać dziobem wszędzie i do większej publiki.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I serio uważasz, że wszystko w tym sezonie fabularnie ma sens? Czy po prostu nie chcesz sam przed sobą przyznać, że zmarnowałeś jakieś 70h życia na względnie przyzwoitą historię, która kończy się w skrajnie debilny sposób ? :P

przecież oni nawet zmienili otoczenie king's landing, żeby im do wizji pasowało.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It`s just a movie homie :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to serial rozrywkowy gdzie występują smoki i żywe trupy, zluzujcie majty i nie szukajcie na siłę logiki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nagle przelecą kosmici i wystrzelają wszystkich laserami to też będzie ok?

Jakie to kurde dziwne, że nagle wszyscy leją na historię tylko dlatego, że to serial o smokach, gejach i cyckach. Podoba się Wam to ok, świetnie. Ale nie gadajcie głupot, że wszystko jest ok albo że nic nie musi się trzymać kupy, bo to serial rozrywkowy (dziwny termin swoją drogą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jakąś prywatną krucjatę prowadzisz przeciwko GoT? wszyscy już wiemy że 8 sezon Ci się nie podoba, scenariusz jest do bani i w ogóle meh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sithman napisał:

Ja nie mogę pojąć dlaczego to pokolenie nie robi w takim razie masowo karier w Hollywood. We wszystkim przecież są najlepsi i wiedzą lepiej i na wszystkim się znają.

Bez kontaktów bądź odrobiny szczęścia nikt kariery tam nie zrobi. Zasługa starszych pokoleń :30vm3cw:

13 godzin temu, Sithman napisał:

Problemem internetów i dzisiejszego młodego pokolenia jest to, że wszyscy myślą, że znają się na wszystkim i wiedzą lepiej.

Tylko nic jeszcze nie osiągnęli, ani nie zrobili.

Oprócz petycji.

Nie umieją się cieszyć niczym, wszystko jest złe i do dupy.

Kiedyś cieszyliśmy się każdym filmem, grą itp.

Oczywiście znalazł się zawsze "wójek Zdzisiek" co to wiedział lepiej i się znał, tyle, że każdy go traktował z przymrużeniem oka, lub nawet politowaniem,

No i mógł się powymądrzać co najwyżej u ciotki na imieninach.

Dzisiaj "wójki Zdziśki" mogą kłapać dziobem wszędzie i do większej publiki.

Pokolenie nie ma nic do tego. Serial, który zasłyną logiczną fabułą, nagle przestał mieć jakikolwiek sens i ludziom się to nie podoba. Proste. Nie trzeba być geniuszem aby to zauważyć. Nawet aktorzy uważają, że mogłoby być lepiej.

 

Póki co Ty jesteś przykładem "wójka Zdziśka". Tysiące ludzi narzekają i mają do tego sporo powodów, recenzje wypadają znacznie gorzej od poprzednich sezonów, ale oczywiście Ty wiesz najlepiej. Zamiast argumentów, zwalanie winy na dzisiejsze pokolenie, bo przecież kiedyś było lepiej i każdy cieszył się byle gównem. Przykład idealny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danken000 nie podaję żadnych argumentów? A jakich oczekujesz? Dla mnie poza drobnymi pierdołami sezon jest ok, nie mam nad czym się rozwodzić.

Owszem, czuć zjazd od 7 sezonu, ale nie taki, bym popadał w histerię.

Szkoda dnia na odnoszenie się do wszystkich zarzutów, chociaż jakbyś czytał uważniej, to np. kilka postów wyżej odniosłem się do argumentu o smoku i bezsensowności zbierania armii.

Tak na szybko jeszcze jeden zarzut jaki przeczytałem w sieci: pretensje o to, ze z Tyriona zrobiono "płaczka" itp.

Szkoda tylko, ze umknęło krytykom to, że praktycznie od pierwszego odcinka 8 sezonu facet balansuje na cienkiej krawędzi od śmierci.

Rozumiem, ze każdy by w takiej sytuacji śmieszkował i filozofował.

Generalnie nie wiem po co to piszę, bo jak widzę nie dogadamy się, nic nie zrozumiałeś, a wręcz chyba strasznie osobiście odebrałeś mój post, bo od razu zastosowałeś wycieczkę personalną.

 

Nigdzie nie napisałem, że bezrefleksyjnie jestem zachwycony wszystkim co zaserwowali nam twórcy.

Co innego jednak dyskutować normalnie i wymieniać opinie co nam się podoba, a co nie, a co innego pisać petycje, scenariusze (sic!) i w ogóle uważać się za znawcę jedynego objawionego.

 

I nie miałem tu na myśli kogoś konkretnego z naszej forumki, tylko ten ogół gimbów od petycji i srania po gaciach w internetach, bo serial fantasy nie potoczył się tak, jak chcieli.

Niedługo zrodzi się niebezpieczny precedens pisania bezpiecznych scenariuszy, oby tylko wszystkim się podobało.

Chociaż to też się nie uda, bo zawsze się znajdzie grono niezadowolonych.

Taki Matejko, to by miał dzisiaj przejebane, bo czerwień szat Stańczyka nie taka, albo za mało przechodnióff w Bitwie pod Grunwaldem ;)

 

Co do tysięcy niezadowolonych, to jednak miliony oglądają. Ale w życiu już tak jest, że tylko niezadowolonych słychać.

Co nie znaczy, że jest ich więcej. Są tylko głośniejsi.

 

Polecam ten artykuł: https://naekranie.pl/artykuly/gra-o-tron-i-popkultura-a-nasze-oczekiwania-czy-gniew-fanow-ma-sens

Idealnie oddaje to, co sam uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej sądzę, że zarówno Ty jak i autor artykułu nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. Cała ta krytyka nie dotyczy wydarzeń serialu tylko kompletnie nieumiejętnego poprowadzenia opowieści. Nikt nie karze pisać bezpiecznego scenariusza, Gra o Tron zasłynęła niekonwencjonalnym oraz dość ryzykownym podejściem (los Ned'a, "Red Wedding"). Różnica była taka, że to wszystko było logiczne, a obecnie postaci zmieniają zachowanie w przeciągu jednej sceny.

Spoiler

Daenerys, która przez cały czas słuchała swoich doradców i starała się o to aby nie być taka jak inni władcy, w ciągu jednego odcinka postanowiła spalić całe miasto. Tyrion, wielki geniusz, który przez cztery sezony nie wpadł na ani jeden dobry pomysł, Varys, mistrz szeptów, otwarcie dyskutuje zdradę. Cersei i Jon nie robią nic. Euron w jednej scenie oddaje trzy celne strzały, a w następnej Daenerys niszczy setkę skorpionów bezproblemowo.

 

Petycji nikt nie traktuje na serio, bo i tak nic nie da, ale za to pokazuje jak nisko upadł kandytat na jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Gdyby komuś się podobalo to było by to widać. Obecnie mamy niezadowolonych oraz tych, którzy mają to wszystko gdzieś.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mi się podoba bo ja traktuje to jak darmową rozrywkę, a problemy mam w realnym życiu i szkoda głowy sobie zawracać GOT :)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, danken000 napisał:

Ja dalej sądzę, że zarówno Ty jak i autor artykułu nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. Cała ta krytyka nie dotyczy wydarzeń serialu tylko kompletnie nieumiejętnego poprowadzenia opowieści. Nikt nie karze pisać bezpiecznego scenariusza, Gra o Tron zasłynęła niekonwencjonalnym oraz dość ryzykownym podejściem (los Ned'a, "Red Wedding"). Różnica była taka, że to wszystko było logiczne, a obecnie postaci zmieniają zachowanie w przeciągu jednej sceny.

  Pokaż ukrytą zawartość

Daenerys, która przez cały czas słuchała swoich doradców i starała się o to aby nie być taka jak inni władcy, w ciągu jednego odcinka postanowiła spalić całe miasto. Tyrion, wielki geniusz, który przez cztery sezony nie wpadł na ani jeden dobry pomysł, Varys, mistrz szeptów, otwarcie dyskutuje zdradę. Cersei i Jon nie robią nic. Euron w jednej scenie oddaje trzy celne strzały, a w następnej Daenerys niszczy setkę skorpionów bezproblemowo.

 

Petycji nikt nie traktuje na serio, bo i tak nic nie da, ale za to pokazuje jak nisko upadł kandytat na jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Gdyby komuś się podobalo to było by to widać. Obecnie mamy niezadowolonych oraz tych, którzy mają to wszystko gdzieś.

Rany skąd ty masz taką wiedzę , jak dzielą się fani serialu. Gadasz kompletne głupoty ,ze nie ma mnóstwa osób którym 8 sezon się bardzo podoba. Otóż poczytaj lepiej fora ( tak samo jak uważniej obejrzyj 8 sezon) to zauważysz, ze bardzo wiele osób jest zachwyconych sposobem poprowadzenia scenariusza i tym jak zostało to pokazane. Tylko,ze to są prawdziwi fani, którzy nie przypieprzaja  się do takich dupereli jak nagle pokazana duża armia Danki, bo jest to wszystko wcześniej logicznie wytłumaczone . Tak samo jak fakt dlaczego teraz Dance udało się uniknąć ostrzału skorpionów i zniszczyć flotę w mgnieniu oka. Jakbyś oglądał uważniej to zobaczył byś, ze zmieniła ona zupełnie sposób ataku. Wcześniej atakowała frontalnie, wierząc ze przeciwnicy na sam widok smoków zesraja się ze strachu. Ale po stracie drugiego zrozumiała, ze musi coś zmienić i dlatego zaatakowała z wysokiego pułapu, mając za plecami słońce, przez co była niewidoczna dla patrzących z ziemi. Czyli podobna taktyka jak obowiązywała w walkach powietrznych podczas 2 WŚ. 

No ale oczywiście , łatwiej się przyczepiać do wszystkiego i pisać ogólniki, ze serial jest nielogiczny. Może jakieś konkrety, a nie tylko ze to i tamto jest be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za dużo wymagasz, zaraz zostaniesz wójkiem Zdziśkiem ;)

Gdyby nawiązać do uważnego oglądania, to ja np. od 2-3 sezonów mówiłem Żonce, że Danka idzie w ślady tatusia i tylko czekać, aż to wszystko w niej wybuchnie.

Zawsze miała tendencje do narzucania swojej woli, nawet gdy ratowała niewolników i innych uciśnionych, a z wrogami się nie patyczkowała humanitarnie

Ale co tam - ona "nagle w 8 sezonie się zmieniła".

 

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bańka nazwana Gra o Tron nabrzmiała do niespotykanych rozmiarów. To fenomen pop kultury jak kiedyś pierwsze Gwiezdne Wojny, pierwszy Matrix czy Lost gdzie każdy fan miał własne wyobrażenie jak powinny wyglądać kolejne części lub odcinki. Twórcy GW, Matrixa, Lost i teraz GoT chcący być bardzo oryginalni nie słuchali fanów i wiadomo jak wyszło. O Matrixie 2 i 3 czy ostatnim sezonie Lost lepiej zapomnieć.

Jeśli panowie Banioff i Weiss chcą wiedzieć jak słuchać fanów i jak robić dla nich filmy niech idą do kina na Johna Wicka 3. Chad Stahelski wie jak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Sipap napisał:

Rany skąd ty masz taką wiedzę , jak dzielą się fani serialu. Gadasz kompletne głupoty ,ze nie ma mnóstwa osób którym 8 sezon się bardzo podoba. Otóż poczytaj lepiej fora ( tak samo jak uważniej obejrzyj 8 sezon) to zauważysz, ze bardzo wiele osób jest zachwyconych sposobem poprowadzenia scenariusza i tym jak zostało to pokazane.

Nie wiem jakie fora czytasz, ale nie spotkałem się jeszcze z nikim kto by się zachwycał scenariuszem. Dobrze wykonanymi scenami walki, owszem, ale scenariuszem?

Godzinę temu, Sipap napisał:

 Ale po stracie drugiego zrozumiała, ze musi coś zmienić i dlatego zaatakowała z wysokiego pułapu, mając za plecami słońce, przez co była niewidoczna dla patrzących z ziemi. Czyli podobna taktyka jak obowiązywała w walkach powietrznych podczas 2 WŚ.

Spoiler

W scenie ataku na King's Landing cały czas jest pochmurne niebo, bełty latają na wysokości smoka tylko nagle żaden z nich nie trafia. Słońce ma za plecami tylko podczas pierwszego ataku, a i tak ją dokładnie widać. Potem lata nisko nad ziemią i bezproblemowo niszczy kilkadziesiąt skorpionów. Nie wiem gdzie tu widzisz logikę.

Godzinę temu, Sithman napisał:

Za dużo wymagasz, zaraz zostaniesz wójkiem Zdziśkiem ;)

Wiem, ale niestety Gra o Tron mnie do tego przyzwyczaiła :thumbsup:

Godzinę temu, Sithman napisał:

Gdyby nawiązać do uważnego oglądania, to ja np. od 2-3 sezonów mówiłem Żonce, że Danka idzie w ślady tatusia i tylko czekać, aż to wszystko w niej wybuchnie.

Zawsze miała tendencje do narzucania swojej woli, nawet gdy ratowała niewolników i innych uciśnionych, a z wrogami się nie patyczkowała humanitarnie

Ale co tam - ona "nagle w 8 sezonie się zmieniła".

 

Spoiler

Tak się składa, ze swoją wolę narzucała bardzo rzadko, a zazwyczaj zmieniała zdanie po wysłuchaniu swoich doradców. Niehumanitarne traktowanie to nic nowego w tym świecie i nie usprawiedliwia nagłej decyzji spalenia całego miasta bez powodu, i dania Cersei czasu na ucieczkę.

Spoiler


 


 

 

Edytowane przez danken000
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co tydzień wstaliśmy z moją wcześniej żeby obejrzeć odcinek jeszcze przed pracą i cóż... o ile same rozwiązania mi odpowiadają, tak zostało to wszystko podane w taki sposób, że odcinek ten nie wywołał absolutnie żadnych emocji. Poza jednym, czy dwoma momentami oglądało się to z totalną obojętnością... :(

 

Mamy w planach obejrzeć raz jeszcze cały serial od początku, bo większości sezonów już kompletnie nie pamiętamy (poza najważniejszymi wydarzeniami). Ciekawy jestem czy zobaczenie historii ciągiem zmieni jakoś moje postrzeganie przedstawionych nam rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@NóżkaChyba nic nie zmieni. Z żoną sobie machnęliśmy od połowy marca do pierwszego odcinka 8-ego sezonu całość i tylko wkurzenie na zakończenie to wzmacnia. Jeszcze mocniej pokazuje te różnice poziomów pisania i koncepcji.

 

Spoiler

Wszystkie spoilery sprzed 2 czy 3 tygodni się sprawdziły w finale. Najważniejsze, że Jona pogłaskał Ghosta - odkupił swoje winy ;)

 

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinka jeszcze nie widziałem za to przeczytałem trzy recenzje unikając spoilerow. Oceny to 4/10 i w każdej z nich porównanie z ostatnim odcinkiem Lost. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja recenzja ostatniego odcinka GoT:

meh

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×