Skocz do zawartości
Gość dragon85pl

Kontrolery Do Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

1.Zamówiłem nowego pada

2.Przez rozkręcenie go rozwaliłem głupie Tigery XD

3.Brakuje gumki i kawałka plastiku w kształcie X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak migają 4 kontrolki to się ładuje! Takie trudne? ...

No nie wiem od czego to zalezy ale ja mam podłaczony do PS3 wskaźnik na TV pokazuje że sie ładuje a mruga mi jedna dioda czerwona.....

Na wyłaczone konsoli próbowałem ładowac i chyba lipa bo nie naładowalo nic. Oczywiście zasilanie z tyłu włączone... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak diodki mrugaja wolno to sie laduje. Jak diodki mrugaja szybko, tzn ze bateria na wyczerpaniu.

2. Jezeli mgugaja 4 diodki, to pad nie jest zsynchronizowany/podlaczony do konsoli i nie ma przypisanego numeru portu. Jezeli mruga jedna/dwie diodki, to pad jest podlaczony do konsoli i numer pada to suma numerow mrugajacych diodek. Diodki mrugaja szybciej albo wolniej --> patrz punkt pierwszy. Pady nie laduja sie gdy konsola jest na czuwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić drugiego PAD'a i ładowac na konsoli naprzemiennie :D

Jednym grasz drugiego ładujesz i odwrotnie ... :) nie proste ;);):)

A teraz poważniej: czy ktoś może testował stacje do ładowania PAD'ów ?? dostępne w sieci (allegro itp) Dzięki za info z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam taki problem mam 2 pady Dual Shock 3 jeden był kupiony z ps3 a drugi dodatkowo i ten z ps3 bardzo szybko mi się rozładowuję nawet jak gram tym drugim to tamtym pogram 3 godziny wyłączam i już się nie chce włączyć następny raz

a tym co go dokupiłem mogę grac kilka godzin i nadal bateria naładowana

oddać tamtego na gwarancji czy po prostu to jest tak jak z telefonami ;d trzeba 3 razy rozładować żeby bateria trzymała dłuzej?

czy też może kabel od zestawu do ładowania jest coś trefny bo ten 2 zawsze ładuje kablem od cyfrówki i trzyma duuużo dłużej;/

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak:

1. To 3 razy rozładować i naładować to nazywa się ,,FORMATOWANIE BATERII''

2. To czy ładujesz kablem od ''cyfrówki'' czy od mp3 czy od czego se chcesz, to nie ma znaczenia bo to jeden typ kabla USB ,,Universal Serial Bus''

słowo Universal znaczy uniwersalne, więc to taki kabek do którego są wejścia w wielu urządzeniach.

3. co do baterii to raczej przyjmą pada na gwarancję(jeśli jeszcze ci gwarancja nie minęła :D)

zawsze możesz spróbować teraz sformatować baterię, wątpię żeby wydłużyło życie baterii ale na pewno bateria nie będzie się ''skracała''.

Mam nadzieje że pomogłem

zawsze miło by dostać plusa^^

Edytowane przez sowa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napisane jest, że pady ze zużytym akumulatorem podlegają wymianie, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa i chyba jeszcze nikt ich nie wymieniał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zużyty to chyba w ogóle nie powinien działać a tu działa tylko krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak:

1. To 3 razy rozładować i naładować to nazywa się ,,FORMATOWANIE BATERII''

2. To czy ładujesz kablem od ''cyfrówki'' czy od mp3 czy od czego se chcesz, to nie ma znaczenia bo to jeden typ kabla USB ,,Universal Serial Bus''

słowo Universal znaczy uniwersalne, więc to taki kabek do którego są wejścia w wielu urządzeniach.

3. co do baterii to raczej przyjmą pada na gwarancję(jeśli jeszcze ci gwarancja nie minęła :D)

zawsze możesz spróbować teraz sformatować baterię, wątpię żeby wydłużyło życie baterii ale na pewno bateria nie będzie się ''skracała''.

Mam nadzieje że pomogłem

zawsze miło by dostać plusa^^

Tak to się postępowało z bateriami 10 lat temu. Teraz można je jedynie tym sposobem popsuć. ;)

Co prawda artykuł dotyczy PSP,ale rodzaj baterii jest ten sam.

Baterii w PSP nie powinno się formować. Dlaczego? Otóż baterie litowo-jonowe, taką ma PSP, i litowo-polimerowe, będące rozwinięciem technologii lit-jon, nie lubią być rozładowywane do końca. Mit ten, przede wszystkim rozpowszechniony wśród użytkowników telefonów komórkowych, wziął się z faktu, iż kiedyś w telefonach były montowane akumulatory NiMH. Jest to technologia używana dzisiaj w zwykłych bateriach i akumulatorkach. Tam właśnie formowanie było potrzebne. Nowsza technologia nie wymaga już takiej czynności, a wręcz jest ona szkodliwa.

Zacznijmy od tego dlaczego "formowanie" jak już, a nie "formatowanie". Formatować można dysk twardy, kartę pamięci itp.

Wg definicji encyklopedycznej formatowanie to:

1. inform. «przygotowywać twardy dysk lub dyskietkę do pracy z jakimś systemem operacyjnym»

2. «określać wygląd i rozmieszczenie tekstu na stronie w programie komputerowym»

3. «nadawać przedmiotom odpowiedni format»

Można by "formatowanie" baterii podciągnąć pod punkt 3. Ale samo format znaczy

1. «rozmiary książki, arkusza papieru, zdjęcia itp.»

2. «ogół cech ocenianych wysoko lub nisko»

3. inform. «struktura pliku związana z określonym sposobem zapisu i odczytywania informacji»

Więc nie pasuje. Pod tym adresem znajdziecie definicję z encyklopedii nt. baterii lit-jon.

Niestety, większość sprzedawców nie podeszła odpowiednio do tematu i nie przeczytała o zmianach które wprowadzają akumulatory litowo-jonowe w komórkach. Skok jest ogromny, nie tylko ilościowi i jakościowi, ale także w sposobie użytkowania.

Zasady, którymi należy się kierować przy użytkowaniu baterii litowo-jonowych

1. Absolutnie nie rozładowywać całkowicie, gdyż zachodzące wtedy reakcje chemiczne pomiędzy węglem i solami litu, powodując osłabianie mocy ogniwa,

2. Należy ładować je małymi porcjami, unikając (patrz pkt 1.) rozładowań do końca oraz pełnych ładowań,

3. Zostawiając taką baterie na dłuższy czas należy pozostawić w niej około 40% energii, wtedy zachowuje największą żywotność,

4. Nie stosować formowania baterii. Po zakupie takiego ogniwa wystarczy je naładować i można zacząć użytkowanie, zgodnie z wyżej wymienionymi zasadami.

Oczywiście, jedno- czy dwukrotne pełne rozładowanie nie spowoduje widocznych strat pojemnościowych, ale jeżeli będzie się to zdarzało częściej, ogniwo nie będzie w stanie przyjąć już tyle energii, co na początku użytkowania. Niestety tego procesu nie da się odwrócić.

Baterie takie jak w PSP są przystosowane do wykonania 1000 pełnych ładowań. Z tym, że jak doładujecie połowę, to jest to połowa jednego doładowania, 25% mocy to 1/4 ładowania itd. Jeżeli zastosujecie się do prostych zasad i będziecie należycie użytkować baterię w PSP to posłuży ona Wam na długo. Bateria to urządzenie peryferyjne, tzn. można je wymienić, dlatego Sony nie pokusiło się o wyjaśnienia sposobu jej najlepszego użytkowania w instrukcji. Z tym przychodzę jaE1.gif

Mam nadzieję, że ta krótka informacja nt. baterii litowo-jonowych (i litowo-polimerowych, ponieważ są tworzone w oparciu o tę samą technologię) pomoże Wam w codziennym użytkowaniu Waszych baterii nie tylko w PSP, ale również w telefonach komórkowych, odtwarzaczach mp3 i wszystkich urządzeniach, które takie ogniwa zawierają.

W tym temacie znajdziecie dyskusje nt. sposób użytkowania baterii litowo-jonowych i nie tylko.

Copyright © by Hoina

Poprawki wizualne: KRiS

W instrukcji napisane jest, że pady ze zużytym akumulatorem podlegają wymianie, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa i chyba jeszcze nikt ich nie wymieniał...

Gdzie konkretnie bo chyba przeoczyłem ten fragment?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolega crow przytoczy fragment to ja bym osobiście wymienił. to znaczy jeśli nie jest wysyłkowo, bo pada to jak nic nie dostaniesz za miesiąc. ale skoro masz drugiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mianowicie, grałem na swojej konsolce, zapomniałem że jeden z padów (sixaxis) znajduje się za konsolą, dokładnie w tym miejscu gdzie odprowadzane jest ciepło.. konsola była włączona przez kilka godzin, następnie wziąłem axisa ale niestety.. nawet diody się nie zapalają.. rozkręciłem go i kilka razy na chwile "zatrybił" ale w tej chwili znowu nie ma reakcji, akumulator i ta zielona "taśma" są w porządku bo sprawdzałem je z drugim axisem, ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać? przegrzanie ? rozmagnesowanie ?

edit

po około 20 godzinach letargu axis się obudził, ładuje się teraz pod pc w pracy jak bede w domu to sprawdzę czy wszystko ok.

edit 2

po kilejnych kilku godzinach ładowania pod pc znowu padł na ryj i nie wstaje.. nic z tego nie rozumiem.

ktoś miał podobną sytuację ?

Edytowane przez Deep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grać nim na PC?

Edytowane przez Krirys78
Zmieniłem tytuł. Prosze dokładniej opisywać temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na konsoli.

A jeżeli chodzi jak podłączyć to:

Ściągnij sterowniki z tej strony.

Wypakuj ściągnięte archiwum używając np. WinZipa lub WinRARa.

Uruchom plik libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe i dokonaj instalacji.

Podłącz pada przez port USB(2.0).

Pojawi się informacja o odnalezieniu sprzętu, wtedy wybierz plik ps3sixaxis_en.exe.

Przyciśnij PS Home button na padzie.

Gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak grać nim na PC

Dzieki za opis napewno jest dobry bo widziałam to samo na youtube , ale u mnie cos nie działa więc daje sobie spokoj.

chyba że ktos poda mi przyczyne co może byc nie tak.

Edytowane przez Krirys78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w viscie zeby zadzialalo musialem ten drugi plik (ps3sixaxis_en.exe) uruchomic jako administrator (PPM uruchom jako administrator)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w viscie zeby zadzialalo musialem ten drugi plik (ps3sixaxis_en.exe) uruchomic jako administrator (PPM uruchom jako administrator)

u mnie nie ma (ps3sixaxis_en.exe) tylko ps3sixaxis_en czyli bez exe i nie wiem czy to nie jest ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma (ps3sixaxis_en.exe) tylko ps3sixaxis_en czyli bez exe i nie wiem czy to nie jest ten błąd.

Nie, to nie jest problem. Chyba, że Ci sie wogóle nie uruchamia, tylko mówi, że nie wie jak otworzyć. Wtedy zmień nazwę dokumentu, i dopisz .exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest problem. Chyba, że Ci sie wogóle nie uruchamia, tylko mówi, że nie wie jak otworzyć. Wtedy zmień nazwę dokumentu, i dopisz .exe

spróbuje i tak - jednak lipa :(

jak widziaem to na youtub to niby to takie proste , a u mnie zero reakcji. poprostu nie dziala

ale dzięki Wszystkim za wskazówki.

Edytowane przez Krirys78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w panelu sterowania wyswietla ci pada??

i tylko przyciski nie reaguja??

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w panelu sterowania wyswietla ci pada??

i tylko przyciski nie reaguja??

w panelu wyswietla mi pada

a przyciski mi nie reagują . jak by jest wykryty ale nie reaguje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu wyswietla mi pada

a przyciski mi nie reagują . jak by jest wykryty ale nie reaguje..

to wlasnie wtedy dajesz ppm uruchom jako administrator ten plik ps3sixaxis_en.exe, pozniej trzymasz przez pare sekund PS i powinno dzialac. a jaki masz system

ps nie pisz jednego posta pod drugim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie wtedy dajesz ppm uruchom jako administrator ten plik ps3sixaxis_en.exe, pozniej trzymasz przez pare sekund PS i powinno dzialac. a jaki masz system

ps nie pisz jednego posta pod drugim:)

tak też próbowałam i nic a system xp professional

Edytowane przez Krirys78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google nie gryzą, ppm-> prawy przycisk myszy.

jeszcze jedno przyszło mi do glowy o ja mam wszedzie na dysku system plików NTFS

a chociaz na jednym wczesniej miałem FAT32

jezeli na pleju mo to jakies znaczenie to i moze tutaj.

prosz podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×