Skocz do zawartości
skaposzczet

Wytrzymałościowy Le Mans 1967

Rekomendowane odpowiedzi

Termin startu to 9 sierpnia godzina 19. Od 18 (lub wcześniej) postawię pokój i będzie trening.

Tor to Circuit de la Sarthe 2005 (bez szykany). Zmienna pora/warunki pogodowe. 30 okrążeń. Może wyjść powyżej 2 godzin.

Dozwolone samochody to: Ferrari 330 P4 Race Car '67; Ford Mark IV Race Car '67 oraz Jaguar XJ13 Race Car '66.

Wiem, auta są drogie bo za 20mln kredytów. Jaguara można wygrać w wyścigu Indy 500 w b-specu. Resztę trzeba kupić.

Obowiązują zasady CRC, czyli możliwie bez kontaktu z innymi autami i nie ścinamy zakrętów. To długi wyścig więc możliwe są błędy. Po kontakcie z przeciwnikiem przy wyprzedzaniu należy przyhamować i puścić wyprzedzanego przodem. Po ścięciu zakrętu (4 koła poza torem) np. w przypadku przelecenia przez szykanę, trzeba się zatrzymać na linii start/meta, po czym można wznowić ściganie.

Tuning dozwolony, a maksimum punktów osiągów to 600. Przy ferrari trzeba będzie dorzucić balast/ograniczyć moc nieznacznie.

Opony maksymalnie wyścigowe twarde.

Wszystkie asysty łącznie z ABS na off. Na padzie się da jechać (próbowałem) tylko trzeba zmniejszyć czułość hamowania.

Kary będą ustawione ciężkie (może się zmienić) i uszkodzenia ciężkie.

Liczba uczestników to maksymalnie 10 osób ze względu na nie najmocniejszy net u mnie. Decyduje kolejność zapisania. Minimalna ilość przy której wyścig wystartuje to 3.

Prośba do uczestników o używanie wyłącznie kamery z wnętrza auta. Opcja wskaźniki ukryte, czyli bez zegarów, stanu opon. Jest to prośba, bo nie będę tego wstanie kontrolować. Najlepiej jest traktować wyścig jako zabawę a nie rywalizację za wszelką cenę. Wyścig jest dla osób które mają wyżej wymienione samochody i chcą nimi przyjemnie pośmigać co nie do końce da się uzyskać w a-specu. Nagrodą za wygraną jest mam nadzieję dobra zabawa :).

Od jutra rana do 8-go wieczorem nie będę miał dostępu do internetu (urlop). Tak więc nie da się ze mną podyskutować co do zasad. Co nie zmienia faktu, że wyścig się odbędzie chyba, ze zdarzy się jakaś katastrofa (ylod, brak neta, niemożność powrotu z urlopu), lub nie będzie 3 osób. Chętni niech dodają mnie do znajomych. Jeśli pomysł wypali to planowałbym też wyścigi w tych autach na suzuce, montzie i nurburgringu.

No i lista:

1,skaposzczet

2,

3,

Update:

Wyniki

1. ArasPL (Ferrari 330 P4 Race Car '67)

2. skaposzczet (Ford Mark IV Race Car '67)

3. zibikiel (Ferrari 330 P4 Race Car '67)

Dzięki wszystkim za świetne ściganie.

Edytowane przez skaposzczet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to jaguara i ferrari mam on-line. Z tego co pamiętam to mają gumy zmienione (albo nawet i nie). reszta seria. Mogę komuś na wyścig udostępnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się kojarzy, to nie można użyć udostępnionego auta w online...

Co do pomysłu, to bardzo mi się podoba. Lubie długie wyścigi, ale nawet jak dla mnie 4h, to zbyt długo. 2h, w innym terminie mógłbym się skusić. Niestety nie dysponuję 4 wolnymi godzinami pod rząd o tej porze. Mam też w garażu tylko Jaga w wersji Chrome Line :( Jeśli będziesz kiedyś skaposzczet coś podobnego organizował, to pamiętaj o tym i o mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2h też się piszę whistling.gif jw.sweat.gif

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem troszkę wcześniej. Widzę, że albo 30 kółek, albo nie pojedziemy :). Ok, to zmieniam na 30 kółek. Jeśli się uda to i tak powinno być super.

1.skaposzczet

2.

3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.skaposzczet

2.hakuna5

3.

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wezmę udział - ulubiony tor i długi wyścig może być fajnie

1. Skaposzczet

2. Hakuna5

3. Zibikiel

4. pnabor

5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kolejna zmiana niestety. Tor to będzie Circuit de la Sarthe 2009 z szykanami, bo to chyba jedyna opcja tego toru ze zmienną pogodą/upływam czasu. Mam nadzieję, że wszyscy grzecznie wyłączą abs, bo nie można tego wymusić. Na szczęście da się to spostrzec na replayu :). Przypominam, żeby chętni dodali mnie do znajomych, bo pokój założę prywatny. Trzeba będzie wejść w zakładkę społeczność, wybrać mnie (skaposzczet) i wejść na tą żółtą kropkę nad słuchawkami jeśli ktoś jeszcze nie wie.

Fajnie, że już nas tyle.

1. Skaposzczet

2. Hakuna5

3. Zibikiel

4. pnabor

5. ArasPL

6.

Edytowane przez skaposzczet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać czy wszyscy mają wyłączony ABS jak czekamy w boksach przed rozpoczęciem wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że są problemy powodu połączenia NAT3 na moim internecie. W takim razie pokój założy zibikiel. Ma też szybszy net, więc powinno być lepiej.

Edytowane przez skaposzczet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym pojechał, ale nie mam odpowiedniego auta, jest możliwość zdobycia w jakimś z eventów, albo za określone zawody ?

Edit:

Jaguara można wygrać w wyścigu Indy 500 w b-specu

Jeszcze nie ruszałem b=speca, możesz określić dokładniej ?

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj mnie do znajomych pożyczę ci jaga : hakuna5

Którym online nie pojeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może powiedzcie w skrócie jak go zdobyć w tym b=specu, bo chętnie z wami bym pojechał, a kasy tyle nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może powiedzcie w skrócie jak go zdobyć w tym b=specu, bo chętnie z wami bym pojechał, a kasy tyle nie mam...

No po prostu musisz wygrać wyścig Indy 500 w b-spec. Co tu tłumaczyć?

ps. Jak nie ruszałeś do tej pory b-spec to nie wystartujesz w tym wyścigu. Musisz mieć dość wysoki level (ponad 25 jakoś), a więc czeka Cię sporo wyścigów w niższych klasach zanim wystartujesz w Indy 500.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioraj zrob tak:

zaloz drugie konto psn, w ktorym to dzisiaj bedziesz mial urodziny, ale wiek daj na 1967, wtedey dostaniesz kupon na auto z tego roku (ferrari i lambo miura sa z 67). Potem przesyłasz ten kupon na swoje konto, poprzez danie prezentu.

Następnie swój save, z ze swojego konta kopiujesz na pen. wchodzisz w zapisane dane czy jakoś tak i kopiujesz na pena swój save. to jest ten gdzie jest info jakie masz auto i ile siana w grze.

Potem wchodzisz do gry, klikasz na kupon i patrzysz jakie auto ci dali. Jak ci nie pasuje, to odzyskujesz save z pena i tak w kolko. jak bedziesz mial jakis problem to koledzy ci pomoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było zdobyć jaga z facebooka , poszukaj w google może jeszcze można to zrobić. Trwało to 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioraj zrob tak:

zaloz drugie konto psn, w ktorym to dzisiaj bedziesz mial urodziny, ale wiek daj na 1967, wtedey dostaniesz kupon na auto z tego roku (ferrari i lambo miura sa z 67). Potem przesyłasz ten kupon na swoje konto, poprzez danie prezentu.

Następnie swój save, z ze swojego konta kopiujesz na pen. wchodzisz w zapisane dane czy jakoś tak i kopiujesz na pena swój save. to jest ten gdzie jest info jakie masz auto i ile siana w grze.

Potem wchodzisz do gry, klikasz na kupon i patrzysz jakie auto ci dali. Jak ci nie pasuje, to odzyskujesz save z pena i tak w kolko. jak bedziesz mial jakis problem to koledzy ci pomoga.

Kiedyś można było zdobyć jaga z facebooka , poszukaj w google może jeszcze można to zrobić. Trwało to 5min.

Panowie jutro, bo na 3:00 do pracy wstaję. Ale dzięki za wskazówki :biggrin: więc jak już będzie autko to pisze się na listę, tak więc do jutra :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig dobiegł już do końca. Fajno było mimo, że do mety dotarły trzy osoby. Wyniki wyglądają następująco:

1. ArasPL (Ferrari 330 P4 Race Car '67)

2. skaposzczet (Ford Mark IV Race Car '67)

3. zibikiel (Ferrari 330 P4 Race Car '67)

Reszta miała pecha z połączeniem lub zrezygnowała.

Nie było lekko. Chyba każdy zaliczył jakiś wypadek. Sam dwa kółka zrobiłem na zniszczonym przednim zawieszeniu i 2 razy zapodałem sobie karę zatrzymania się na linii start/meta za przestrzelenie szykan. Zibikiel świetnie ustawił upływ czasu więc pod koniec wyścigu jechaliśmy o zachodzie słońca by ostatnie 2 kółka przejechać w warunkach nocnych. Postaram się zaplanować następny wyścig na Nurburgringu typ V w niedalekiej przyszłości, ale o tym za jakiś czas w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyścig na 100% najtrudniejszy jaki jechałem w gt5. Liczę na to że będzie następny wyścig na nurburgringu i mam nadzieję że w większym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie nurb i o nocy to i ja się pisze... Uwielbiam ten tor, a o nocnej porze ten tor... Czysta poezja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×