Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak zapewne większość z Was i ja jestem ogromnym fanem uniwersum SW. To już nie tylko genialny film, ale po prostu klasyka i kawał historii.

Jako mały bajtel z ojcem chodziłem do kina SW i mimo, że nawet czytać jeszcze dobrze nie potrafiłem, to i tak zawsze gębusia się cieszyła na widok świetlnych mieczy, Dartha Vadera czy X-Wingów.

Ale nie chciałem tutaj opisywać swojego jakże "ciekawego" dzieciństwa...

Otóż jak wszyscy wtajemniczeni wiedzą, już niedługo ma pojawić się pełna saga na Blu-Ray'u (nareszcie!).

I tutaj takie moje pytanie... Kto się zaopatruje w to arcydzieło. I jeśli są tacy, to skąd kupujecie?

U nas ceny będą na 100% w granicach 500zł, gdzie u takich angoli cena wynosi obecnie koło 300zł (niestety bez polskich napisów).

Jeśli macie namiary na jakieś konkretne sklepiki z dobrą ceną to podzielcie się niezwłocznie!

Ja póki co na amazonie tylko obserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala sage 6 epizodow w Polsce bedzie kosztowac 399zl, oddzielnie epizody 1-3 i 4-6 po 199zl, z tym ze tylko ta paka za 399zl bedzie z dodatkami. Poki co ofert lepszych nie ma bo najpierw musi sie to pojawic :)

Ja pewnie kupie 4-6 bo nie dosc ze te nowe mi sie nie podobaly (3 najgorsza) to i tak nie mam czasu sleczec nad dodatkami, a i okladka pudelka ladniejsza w pojedynczej :P

http://www.bluedvd.pl/p/pl/imp211/gwiezdne+wojny++-+saga+9+blu-ray.html

http://www.bluedvd.pl/p/pl/imp211b/gwiezdne+wojny+-+original+trilogy+3+blu-ray.html

http://www.bluedvd.pl/p/pl/imp211a/gwiezdne+wojny+-+prequel+trilogy++3+blu-ray.html

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 paczki...nie tak źle...myślałem, że wystrzelą u nas z ceną z ponad 500zł.

Ja celuje na pewno w całą sagę. Pierwsze 3 części nie dorastają do pięt 4-6 (ale bądźmy szczerzy...nawet 7-9 jak się pojawią to nie będą zapewne), ale warto to mieć.

Poza tym gorsza część Star Wars i tak bije większość papki serwowanej w kinach na przestrzeni ostatnich lat.

Do tego masa świetnych dodatków! To głównie dla nich będę też kupował całą sagę.

A okładka...kwestia gustu. Mi się tam osobiście z "dużej paki" bardzo podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jakis inny jestem, bo mnie osobiscie pierwsze trzy czesci sie bardziej podobaly ;). Wszystkie ogladalem na swiezo, wiec uczucie nostalgii nie zachmurza mojego osadu. Co do historii zas, nie przesadzajmy, nie jest taka genialna ;). Mimo wszystko jest to swietna saga ktora obejrzalem chyba 3-4 razy. W BR chetnie sobie calosc powtorze, ale za darmo, nie wspomagam juz polskiej dystrybucji filmowej od baaaardzo dawna i nie zamierzam.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie kupię z Amazona. Wychodzi jakieś 300 pln. Fakt, że bez polskich napisów i lektora (fuj), ale jak się oglądało niektóre części po 50 razy albo więcej to naprawdę nie potrzebuję już tłumaczenia :D Poza tym boje się, że polskie wydanie będzie po prostu zwalone, jak wiele innych. Wystarczy sobie porównać obraz na chociażby Batmanie Begins. Polska- VHS, reszta świata - żyleta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Polska to dziki kraj. Kilka płyt BD za 400-500 zł.

Ja zapewne kupie po 2-3 miesiącach za 20 funtów w angli w sklepie z używanymi grami i filmami. Naprawdę przeżyje brak polskich napisów (film widziałem conajmniej 40-50 razy).

Podobnie zrobiłem z Alien Quadrology. 22 funty w idealnym stanie. (też bez polskich napisów.

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jakis inny jestem, bo mnie osobiscie pierwsze trzy czesci sie bardziej podobaly ;). Wszystkie ogladalem na swiezo, wiec uczucie nostalgii nie zachmurza mojego osadu. Co do historii zas, nie przesadzajmy, nie jest taka genialna ;). Mimo wszystko jest to swietna saga ktora obejrzalem chyba 3-4 razy. W BR chetnie sobie calosc powtorze, ale za darmo, nie wspomagam juz polskiej dystrybucji filmowej od baaaardzo dawna i nie zamierzam.

Uwaga pirat :laugh: Cholera a ja dostałem dzisiaj mandat od

portal_ksp_2008_09_25_laser_12.jpeg

tak się zaczaili, że wymiękłem

SW świetna saga ale już za dużo razy ją widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały maraton i nowe (1-3) sw nie mają tego powera co stare (4-6) jak Luck leci ścigany przez Vadera w tunelu aby zniszczyć gwiazdę albo "Luck I'm your father" ech lata wczesnej młodości :blush:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza czesc to dla mnie nawet nie SW (DIE JAR JAR DIE!!), 2 i 3 są fajne i moga sie podobać a co do reszty to klasyk sam w sobie. "Star Wars isn't just a movie, it's the force that binds us all"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo jestem ciekaw na kiedy planują 3 ostatnie części i co tam będzie się mniej więcej działo.

Tzn. Lucas ma napisany podobno scenariusz już dawno, ale nie skupiałem się tak na tym zbytnio, bo za bardzo mnie wciąga świat Star Warsów ze starych części.

Może ktoś ma więcej info na ten temat? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak dla mnie mogło by być tak ,że Leia odkrywa w sobie moc, przechodzi na ciemną stronę i wyżyna wszystkich Gungan. Oraz niewoli galaktykę pod swoją żelazną pięścią jako cesarzowa nowego imperium Sith'ów patrząc jak słabi i naiwni jedi padają na kolana przed potęgą ciemnej strony, kończąc sagę tak jak powinno to wyglądać, triumfem siły prosto z Korriban!

a tu taki mały smaczek :P http://www.collegehumor.com/article/6589106/7-more-star-wars-quotes-that-would-have-saved-the-empire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również kupuję edycję Blu-ray, jednak odczekam sobie chwilę, a jeżeli cena nie spadnie to kupię za taką jaka jest podawana obecnie. Cóż, takie życie fana. Dodam dla maniaków SW, że wychodzi gra MMO pt. Star Wars: The Old Republic, więc kolejny wydatek się szykuje.

Niech Moc będzie z wami (;

Hmm, jak dla mnie mogło by być tak ,że Leia odkrywa w sobie moc, przechodzi na ciemną stronę i wyżyna wszystkich Gungan. Oraz niewoli galaktykę pod swoją żelazną pięścią jako cesarzowa nowego imperium Sith'ów patrząc jak słabi i naiwni jedi padają na kolana przed potęgą ciemnej strony, kończąc sagę tak jak powinno to wyglądać, triumfem siły prosto z Korriban!

Ja zdecydowanie wolałbym Starą Republikę! Era Sithów, Revan i Malak, Wojny Mandaloriańskie, a w ostateczności Bane i jego zasada dwóch wydaje mi się znacznie ciekawsze, ale to chyba dlatego, że bardziej zagłębiłem się w tą epokę. Mimo to uważam, że to napewno byłby hit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także wolę Stara Republikę, bo zacząłem się nią interesować w ramach premiery wyżej wspomnianego TOR'a (tworzę gildię RP) i muszę przyznać, Stara Trylogia przy tym to Moda na Sukces. Jedynie nie natknąłem się na takiego Hana Solo z tamtych czasów a to moja ulubiona postać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star Warsy się nie mogą znudzić, tyle razy to oglądałem i zawsze z ogromną chęcią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się ,że stara republika rox. Jednak trochę boję się TOR'a. KOTOR'y są jednymi z moich ulubionych gier fabuła i świat na 5+, jednak odnoszę wrażenie (mam nadzieje ze się mylę), że TOR będzie jak WoW czy większość MMORPG czyli idź z A do B zabij po drodze i coś przynieś. W takich grach nigdy nie ma tyle głębi i klimatu co singlowych RPG. Chcę KOTOR 3!!! I byłaby miła jakaś gra z naciskiem na Karmazynową Gwardię <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracają do tematu filmu i wersji na BD.

Oczywiście posiadam wersje DVD Gwiednych wojen, lecz musze wam powiedzieć, że może jestem staroświecki, ale mam swój stary odtwarzacz VHS i moje wydanie SW na VHS - i w ten sposób lubie ogladać tą sage.

5383an327.jpg

Zapewne wielu z was posiadało takie wydanie, bądź srebrne ( napisy ).

Jakoś jakością, lecz ja wole oglądać tą sage tak jak zawsze w niezmienionej jakości i co najważniejsze z niezmienionym aktorem anakina na samym końcu powrotu jedi, kiedy stoją joda, obi-wan i anakin. Kiedy zobaczyłem, że w wersji DVD zamiast aktora który grał Darth'a Vader'a w 6 części, stoi aktor z 1,2 i 3 załamałem się i nigdy nie wróciłem do wersji DVD.

Co a tym idzie napewno nie kupie wersji BD!

Oglądanie Gwiezdnych Wojen w nieodnowionej jakości dodaje dla mnie klimatu, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości...jest tylko jedno, ale...jeśli flanelowiec w takim samym stopniu zremasteruje obraz jak ekipa od Obcego, to będziemy mieli orgazm dla oczu i uszu. Jakość obrazu Alien'a na BD pozwala szukać szczęki przez cały czas trwania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy z tym dubbingiem sześciu części to prawda? heh będzie śmiesznie. Co do tego zakończenia 6-stej części to naprawdę tragedia, jak mogli to zrobić, tak zniszczyć oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jakością, lecz jeżeli bym kupił wersje BD i zobaczył końcówke 6 części z wersji DVD to chyba bym "połamał" te płyty.

Nie wydam 300 złotych lub więcej za tą scene która niszczy dla mnie wszystkie 3 części które oglądam zazwyczaj w święta. Święta to ten magiczny czas kiedy spełniają się wszystkie marzenia - BZDURA ! z wersją BD nie spełanią się wszystkie :P

Co do Dubbingu i lektora - Jak dla mnie może tego wogóle nie być. Te wytfory sa dla mnie PROFANACJĄ dzieła.

Nie widziałem Obcego w jakości z BD, lecz jeżeli tak zachęcasz to chyba wypożycze i sprawdze... :)

Edytowane przez -NixoN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam :P

Twórca i Wielki Mistrz George Lucas podjął taką decyzję i należy ją uszanować. Osobiście też bym tak zrobił, dla zachowania jako takiej spójności całego dzieła. Jest dużo więcej innych pasztetów, które należałoby poprawić, ale akurat wizerunek Anakina zamiast jakiegoś dziada uważam za dobry krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na muve.pl jest fajna cena za gwiezdne wojny, coraz blizej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na muve.pl jest fajna cena za gwiezdne wojny, coraz blizej :P

Z doświadczenia wiem, że nie ma sensu kupować w e-sklepach tylko na allegro lub ebay'u.

EDIT.

Aha jeżeli ktoś by chciał oryginalne, lecz lepiej wyglądające okładki DVD to niech pisze. Jak po zakupie wersji DVD odrazu wyrzuciłem sklepowe okładki. Na półce prezentują się o niebo lepiej niż te kupne.

Mam ten fart, że znajomy pracuje w drukarni i wydrukował mi je na oryginalnym papierze od okładek.

EDIT.1

Cena wersji BD - 340 zł

Edytowane przez -NixoN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×