Skocz do zawartości
Grandi

Playstation Move

Rekomendowane odpowiedzi

Prędzej czy później to musiało nastąpić. Po komercyjnym sukcesie Nintendo i ich konsoli Wii było pewne, że wiodący producenci konsol nowej generacji, przejmą pałeczkę, i wyprodukują ?swoje kontrolery?. Po licznych zapowiedziach, prezentacjach w końcu doczekaliśmy się oficjalnej premiery w Europie. Dla tych który mogli to przeoczyć mała ciekawostka, albowiem w dniu premiery popyt na Move był tak duży, że zabrakło egzemplarzy na sklepowych półkach. Po krótkim wstępie, najwyższy czas aby przejść do tego co każdy czytający chciałby się dowiedzieć,mianowicie:

Czym jest Move? I jak to się je?

Move jak sama nazwa wskazuje, jest nowym kontrolerem od Sony, którego fenomenem jest sterowanie ruchem. Na początku pragnę przedstawić wam co dostaniemy w zestawie przy zakupie PlayStation Move. Tutaj plus dla Sony za wydanie różnych wersji startowych Move. Mianowicie dla użytkowników nie posiadających niczego, Sony oferuje starter pack w którym znajduje się: PlayStation Move Controller + Kamera PS Eye + starter disc.

Na Starter Discu znajdziemy różne dema, które wcześniej trzeba zainstalować na dysku twardym konsoli. Ci którzy nie mieli go w zestawie, niech się nie przejmują, ponieważ wszystkie dema z dysku możemy pobrać z PSN. Jeżeli zaś posiadacie już swoją kamerkę bo graliście wcześniej w Eye Of Judgement, Sony przygotowało każdy kontroler osobno. Jednak aby w pełni doświadczyć emocji z grania dzięki Move, do rozgrywki będziemy potrzebować dwóch kontrolerów ruchu, co w przeliczeniu daje nam tą samą kwotę która zapłacilibyśmy za kontroler konkurencyjnej firmy.

Podsumowując Move to ?dildo? (tak zostało ochrzczone przez użytkowników) dzięki któremu sterujemy postaciami, i kamerce która odczytuje nasze ruchy. Dzięki światłu emitowanemu z Move nasza kamera odczytuje ruchy w poziomie, pionie jak i przestrzeni. Ruch jest odczytywany bardzo dokładnie i nie ma tego czego obawiali się gracze, lagów. Tak! Move oddaje ruch w 100% i nie ma mowy o żadnych lagach czy opóźnieniach.

Co do wykonania samego Move to producenci jak to maja w zwyczaju, postarali się. Kontroler jest bardzo solidnie wykonany i ergonomicznie. Trzyma się go wygodnie w ręce a przyciski zostały ustawione intuicyjnie. Sama kulka, wykonana jest z tworzywa sztucznego, wiec nie pęknie ani nie zniszczy się. Krótko mówiąc Move to ulepszony kontroler od Wii, do którego dostajemy jeszcze grafikę HD.

Wszystko wydawało by się pięknie, co do końca nie jest prawdą ponieważ na Move nie ma żadnych ciekawych tytułów. Nie no, skłamał bym gdybym tak to zostawił. Na Move znajdziemy kilka ciekawych tytułów takich jak Sports Champion, które opisać postaram się w następnej recenzji.

Move to ciekawe urządzenie które sprawnie pokazuje możliwości z sterowania ruchem.Możemy się świetnie bawić w samotności jak i w gronie znajomych. Świetnie nadaje się na imprezy towarzyskie, przypadnie każdemu do gustu, starszemu i młodszemu, jak i osobie która może zbytnio sie nie zna na graniu. Dzięki swej precyzji dostajemy to co użytkownicy WII kilka lat temu tylko że dokładniejsze i fajniejsze.Myślę, że z czasem na Move wyjdzie więcej ciekawych tytułów przy których będziemy mogli spędzić miło czas.

Grandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z kolegą, mova zestaw dla dwóch osób kupiłem z początku roku, do tego gry Sports, Fight, K3 i oczywiście dema z zestawu starter. Moja opinia na temat samego wykonania, i zastosowania kontrolera jest dosyć prosta, jest to produkt odpowiedź na Kinecta i Wii, i jest to produkt niedopracowany, i wypuszczony tylko i wyłącznie z myślą o zarobieniu kasy. Sony nie wypusciło żadnej "przyzwoitej gry" do tej pory, jeżeli Sports Champion jest najlepszym towarem - a sama w sobie jest jak demo, i najlepiej gra się w ping ponga to chyba więcej pisać nie trzeba. Pozbyłem się tego gadżetu po 2 miesiącach, próbowałem się przekonać wraz ze znajomymi do niego, niestety ... rozczarowanie na całej linii .... jakbym miał wystawić ocenę w skali 1/10 to ode mnie move dostaje 3. Prawda jest taka że Sony olało graczy którzy zaufali i kupili zestaw Move, jak ktoś tego nie widzi to jest ślepy.

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to masło maślane zero podstawowych argumentów na temat Move. Bo jest odpowiedź na kinecta i tyle. Move to precyzyjny kontroler co pokazuje gra Tumble itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to masło maślane zero podstawowych argumentów na temat Move. Bo jest odpowiedź na kinecta i tyle. Move to precyzyjny kontroler co pokazuje gra Tumble itp.

brak wsparcia w postaci gier to mały powód?? pokaż mi jedną grę na Mova która jest konkretnym tytułem - hitem, wykorzystuje potenciał kontrolera i zachęca do kupienia tego drogiego gadżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport Champions, Fight Lights Out czy jakos tak

Nie gram jak narazie na move bo nie mam czasu zbytnio wiec za duzo o tym juz napisac nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzyczyłem od znajomych kontrolery i kamerkę .... w sumie 4 różdżki i kamerka i gra sport champions full wersja.

Pierwsze wrażenia ..... bardzo pozytywne, bo poruszać się można i pośmiać. Po może kilku godzinach jednak gra zaczyna się po prostu nudzić, zwłaszcza, że nie występuje tam żadna kariera dla 2 graczy.... typu ping pong we 2 kariera, albo turniej siatkówki. Gra dla 2 to w zasadzie czysta rywalizacja jak w strzelectwie, walki gladiatorów czy ping pong. Opiszę krótko moje osobiste wrażenia odnośnie każdej z gier.

Strzelectwo

Moja narzeczona już po 1 rundzie w strzelectwie stwierdziła, że gra jest "głupia" - i muszę się z nią trochę zgodzić, bo dla kogoś kto jest skazany na 100% przegranych rozgrywek to żaden ubaw. Singla jak na razie nie grałem

Ping pong

Chyba najlepsza ze wszystkich gier ze sport champions - grałem tylko versus moja girl albo jej siostrze. Dużo zabawy nawet jak się stara grać trochę bardziej na poważnie jak i na luzie.

Gladiatorzy

Jak dla mnie osobiści gra dość ciekawa na singla ...albo versus z kimś kto akurat lubi rywalizację (czyli nie dla mojej girl) Grając każdy na 2 różdżki można na prawdę się zmęczyć machając mieczem i tarczą. Kilka starć w singlu było dla mnie dość przyjemnych i zostawiło miłe wrażenie

Siatkówka

Coś na czym najwięcej się wygimnastykowałem. Razem z girl graliśmy tylko razem w jednej drużynie. Pierwsze wrażenia po samouczku - Super gra ; po kilkunastu meczach na poziomie od bronzu do gold jednak gra stała się bardzo monotonna. Pomijając fakt, że postacie w zasadzie same ustawiają się na boisku a nasza aktywność sprowadza się do kilku prostych czynności, gra jest dobra. Brakuje bardzo turnieju dla 2 graczy co jest wielkim minusem

Kulki

Nigdy nie pamiętam jak się zwie oryginalnie ta gra Bocca czy jakoś tak. Sam pomysł jest ok, ale statyczność i "wymienianie" się przed kamerką to totalna udręka. I oczywiście brakuje drużynowego pucharu albo kariery

Dyski

Dla mnie - nuda . Fajne do pogrania na "chwilkę", ale w sumie omijaliśmy tą grę po ograniu jej w demku.

Do wszystkich dyscyplin ( że tak to nazwę) powinni dodać tryb kariery / turnieju dla 2 graczy - ping pong -deble; siatka dla 2 graczy, współpraca w kul;kach i strzelectwie. Dla grających od początku we 2 osoby przestroga - gra oferuje bardzo ubogie możłiwości "aren / postaci" jeśli nie przejdzie się zapewne trybu pucharowego (grając solo) żeby odblokować areny i graczy itp (niby nic ale dość upierdliwe).

Polecam szczególnie dla 1 osoby na 2 różdżki, która chce od czasu do czasu pograć z kimś i porywalizować. Dla par na 4 różdżki gra raczej mało atrakcyjna, chyba że oboje lubią rywalizację.

Ogólnie tytuł godzien polecenia chociażby z ciekawości w jaki sposób można używać kontrolerów move.

Co do samych kontrolerów na podstawie gry w sport champions

Jakość wykonania jest jak na mój gust dobra. Działanie określam także jako dobre, choć wiele zależy od tego ile masz miejsca, gdzie kamerkę i jakie światło. Uciążliwe niestety było i jest ładowanie kontrolerów, ze względu na ograniczoną ilośc portów USB w konsoli, a rozgałęźniki walają się po podłodze, żeby ładować 4 kontrolery i 3 pady - ale zawsze można wydać pieniądze na stacje ładujące.

Uważam, że jeśli sport champions to "szczyt" możliwości mova , to niestety kontrolery nie będą tak popularne jakby chciało Sony.

Trochę offtopu zapuściłem, ale mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe. A kto wie, może moja opinia komuś pomorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×