Skocz do zawartości
Patricko

Resident Evil 6

Rekomendowane odpowiedzi

residentevil6tokiogames.jpg

Podobno seria zapowiada powrót do korzeni. Ile bym dał, żeby znów dostać statyczną kamerę oraz znów doznać tego uczucia, gdy nie wiadomo co w danym pokoju nas zaatakuje i czy walczyć i zmarnować amunicję czy może ratować się ucieczką. Do tego bardzo trudne zagadki, które wymagają myślenia, oraz czytania notatek i innych rzeczy w grze. Niestety RE5 mimo, że było również świetną grą to jednak za dużo strzelania, a za mało strachu.

Jak dla mnie niedoścignionym królem Residentów jest część 2 oraz Code: Veronica, która również bardzo mi się podobała jeszcze za czasów Dreamcasta.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RE5 był grą tylko do co-opa. Ot, posiedzieć ze znajomym, trochę postrzelać do murzynów i tyle. Nawet w 4 fabuła mnie ciekawiła, zastanawiałem się "co dalej?". Nie zabrakło też okrzyków typu "ffs nie mam ammo fuuuu". Chętnie bym zobaczył powrót do korzeni, bo przecież ostatnio na to jest moda (m. in nowy Driver).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moim skromnym zdaniem prwie każdy RE. był fajny (nie licząc hał typu Gun Survivor i Outbreak , a teraz jeszcze gównianego Operation raccon city ) ale najlepiej mi się grało w 4kę to mój faworyt zato 1ka na Game Cube miała fajny klimat !! :biggrin:

Ps. Tak jak i w Rezydencie czy Silencie czym nowsza część tym mniej mroczna-straszna , no ale pożyjemy zobaczymy co będzie z 6ką !

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec, ze czesc 5 gry byla swietna, jezeli spojrze na czas jaki przesiedzialem w tej grze. Jezeli gre mozne ukonczyc powiedzmy w 10h, to gre ukonczylem z jakies 20 razy.... :laugh:

Ze wszystkich gier jakie posiadam, to wlasnie przed RE 5 spedzilem najwiecej czasu. Tak jak powiedzialem powyzej, gra jest swietna (okay, niech bedzie jest bardzo dobra :tongue: ), ale nie koniecznie jako Resident Evil, ale poprostu jako gra. Co do 6 czesci, to czekam szczegolnie, ze szykuje sie nam powrot do korzeni. Chociaz nie wiem jak "powrot do korzeni" wyglada w glowach tworcow

Edytowane przez Don_Mario
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście chciałbym 6 części jako połączenie starych 2 i 3 :) O tak, widok z perspektywy 3 osoby jak do tej pory, chodzimy po obskurnych, ciemnych ulicach Raccoon City, zwiedzamy ponownie komisariat i jego podziemia, Laboratoria Umbrellii itp. Atakuje nas horda zakrwawionych zombi, Leckerów. Mamy mało amunicji, uciekamy slalomami pomiędzy nimi. Rozwiązujemy zagadki by przejść dalej. A na ogonie przez całą grę siedzi nam potężny Nemesis i jego przerażające słowa STARS. Ach na taki powrót do korzeni Residentki w nowej oprawie graficznej właśnie czekam i chciałbym się takiej kiedyś doczekać. W sumie niektóre z tych rzeczy będą w Operation Raccoon City ale nie o to konkretnie mi chodzi. Nie chce by była to głupia, pusta strzelanka, a porządny survival horror. I chciałbym pokierować ponownie Jill w jej czarnej mini ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bardzo liczę, że akcja będzie się działa w końcu w Raccoon City. Żadna inna lokacja nie może się równać z tym miastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raccoon City było wałkowane z miliard razy, mi się osobiście przejadło już przy okazji pierwszego Outbreak'a, a na widok komisariatu RCPD dostaję wręcz mdłości. Oczywiście dałbym wiele, żeby Capcom przy okazji RE6 wróciło do tych starych mrocznych klimatów, ale zdecydowanie akcja gry musiałaby się rozgrywać gdzieś indziej. Patrząc trzeźwo szanse na to, że RE powróci jako horror są jednak bardzo nikłe, żeby nie powiedzieć zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie, aby akcja toczyla sie ponownie w RC, szczegolnie, ze akcja ORC bedzie wlasnie tam osadzona. Co moga zrobic, to powrot do klasycznych zombiakow, dac wiecej zagadek, moze powrot do statycznej kamery..? Ale musi byc przedewszystkim klimat i musi straszyc :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do szczescia wystarczy mechanka z RE5, z ta roznica ze jednak preferuje klimaty mroczeniejsze oraz wielorasowe zombie od murzynow w skapanej sloncem afryce.

Na wiecej lamiglowek bym nie liczyl, prosze, nie oszukujcie sie za wczasu i nie miejcie zludnych nadziei, wiekszosc dzisiejszych graczy to niecierpliwe debile i producenci to wiedza (chetnie bym to glebiej rozwinal i wylal tu swoje gorzkie zale [choc i tak z kielicha cos skapnie za chwile], ale to nie temat na takie dywagacje).

Co do statycznej kamery, w tej generacji to juz sie nie sprzeda (a juz na pewno nie w grach gdzie sie strzela), gra odstawalaby wygodą od dzisiejszych standardow (krytycy dostaliby wielka kosc ktora mogliby gryzc przez duuuzo czasu), ergo, *trzeba byloby wysilic dupe zeby tak na dobra sprawe cos ugrac, co jak wiemy jest niemozliwe*.

* - Nawiazanie do pogrubionego tekstu

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiecej lamiglowek bym nie liczyl, prosze, nie oszukujcie sie za wczasu i nie miejcie zludnych nadziei, wiekszosc dzisiejszych graczy to niecierpliwe debile i producenci to wiedza

Moze i tak, ale wydaje mi sie, ze dodanie wiekszej ilosci zagadek wzgledem czesci 5, bylo by dobrym posunieciem. I nie mysle tylko o "prawdziwych graczach", ale ogolnie

Co do statycznej kamery, w tej generacji to juz sie nie sprzeda (a juz na pewno nie w grach gdzie sie strzela), gra odstawalaby wygodą od dzisiejszych standardow

Mozna by bylo wprowadzic rozwiazanie z Lost in Nightmares :thumbsup:

Oczywiscie nie ludze sie, i co wydaje mi sie najprawdopodobniejsze z powyzszych opcji, to powrot do klasycznych zombiakow, lub polozenie nacisku na klimat i strach. Pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do statycznej kamery, w tej generacji to juz sie nie sprzeda (a juz na pewno nie w grach gdzie sie strzela), gra odstawalaby wygodą od dzisiejszych standardow (krytycy dostaliby wielka kosc ktora mogliby gryzc przez duuuzo czasu), ergo, *trzeba byloby wysilic dupe zeby tak na dobra sprawe cos ugrac, co jak wiemy jest niemozliwe*.

* - Nawiazanie do pogrubionego tekstu

Chyba, że rozwiązaliby to w ten sposób - statyczne kamerki podczas eksploracji z możliwością natychmiastowego przełączenia się na widok "znad ramienia" w przypadku natknięcia się na jakąś kreaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że RE wraca do korzeni, było wiadomo od dawna. Pytanie tylko, co wg twórców oznacza "powrót do korzeni"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwszy "zwiastun".

Jak na razie mało on mówi, ale na moje oko akcja może się dziać w jakiejś zapuszczonej bazie badawczej na Antarktydzie lub coś takiego.

Tylko nie wiem gdzie ten powrót do korzeni w takim razie... Chociaż ostatnimi czasy "powrót do korzeni" to tylko w wypowiedziach słychać, a w budowie gry nigdzie tego nie uświadczy się.

Pod koniec trailera były jakieś cyferki, nie chce mi się szukać po necie, także jak ktoś będzie miał info o co chodzi to niech się podzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc ten trailer to sciema, i nie zdziwilbym sie, nic specjalnego nie zostalo pokazane czego nie potrafilby zrobic jakis fan serii.

Co do cyferek, prawdopodobnie jakas lokacja na mapie/gpsie, tez mi sie nie chce sprawdzac tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał Residenta w starych klimatch .

Statyczne kamery i renderowane tła .

Grałem niedawno w RE 0 z gamecuba w 720 P na dolphinie i wygląda niesamowicie .

Nie chcę już schematu z 4 i 5 no chyba że naprawdę przemodelują system rozgrywki .

Mniej akcji więcej zagadek i ciekawych klimatycznych lokacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans.

Byłoby fajnie gdyby akcja RE6 rozgrywała się na wyniszczonej wirusem Ziemi. Postapokaliptyczny klimacik, to coś czego ta seria jeszcze nie widziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko było fake jak się okazało to nie capcom wypuścił ten teaser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mało on mówi, ale na moje oko akcja może się dziać w jakiejś zapuszczonej bazie badawczej na Antarktydzie lub coś takiego.

Z tego co pamiętam to lokacja taka była w RE:Code Veronica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to lokacja taka była w RE:Code Veronica :)

Zgadza się :) Pamiętam jak biegałem tam z AK-47 i tłukłem te pająki co tam biegały.

Oj non-stop miałem ciarki na plecach w tamtej miejscówce.

Zresztą Code Veronica to dla mnie najlepszy Resident zaraz po 2 części.

Ciekawe, czy będzie jeszcze dane przeżyć coś takiego grając w Residenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 6 data premiery

Link nie chce sie wkleić... Jest oficjalny zwiastun a data premiery to 11.20.2012

Edit: juz działa

RESIDENT_EVIL_6_title_logo_NA_bmp_jpgcopy.jpg

Edytowane przez monobloss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O łał, chyba czeka nas Gears Of Evil 6.

Czemu oni to robią? Why Capcom? Why?

Tak czy siak trzeba poczekać na więcej gameplayu. To, że pokazali doklejanie się do osłon i naparzanie z maszynówy do zombiaków jeszcze nic nie znaczy... (taaa jaaaasne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie oszukiwac, i liczyc na nie wiadomo co. Straszenia bedzie zero, czyli tak jak w 5. Co prawda RE5 mi sie podobal, i 6 raczej tez kupie, ale szkoda, ze brakuje tego strachu. No, ale coz...

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem Leon będzie walczyć z zombie a Chris z jakimiś mutantami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×