Skocz do zawartości
Patricko

Eufloria

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna strategia wizualnie przywodząca na myśl takie gry jak flOw. Gracz prowadzi armię płatków kolonizujących kolejne asteroidy.

Eufloria to bardzo oryginalna i niekonwencjonalna gra strategiczna zrealizowana przy wykorzystaniu oszczędnych, ale imponujących środków audiowizualnych. Za produkcję, znaną niegdyś jako Dyson, odpowiada dwóch autorów: Rudolf Kremers oraz Alex May.

W grze prowadzimy armię małych „płatków” oraz organizmów biologicznych, które kolonizują kolejne asteroidy i walczą z przeciwnikami. Główną częścią zabawy jest kampania dla jednego gracza, składająca się z 25 zróżnicowanych misji o stopniowo rosnącym poziomie trudności. Dodatkowo twórcy przygotowali tryb potyczek, w którym zawarto 8 poziomów oraz kilka ukrytych i bardzo wymagających scenariuszy.

Rozgrywka została zrealizowana w ciekawy sposób. Grę obsługujemy właściwie tylko myszką, wskazując cele organizmom, które krążą wokół asteroidów. Możemy wysyłać je do innych obiektów i na nich zakładać bazy. Oprócz podstawowych „płatków” w trzech gatunkach, otrzymujemy rośliny produkujące jednostki lub atakujące wrogów. Walka jest automatyczna, chociaż liczy się podczas niej kilka czynników (np. gatunek „płatków”).

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa audiowizualna tytułu. Twórcy skorzystali z bardzo oszczędnych środków, które jednak robią wrażenie. Gra jest dwuwymiarowa, operuje prostymi kształtami i pastelową kolorystyką, ale mimo tego prezentuje się bardzo ładnie. Ważnym dodatkiem jest dwugodzinna, ambientowa ścieżka dźwiękowa stworzona przez Briana Graingera. Warto dodać, że produkcję można modyfikować dzięki odpowiednim narzędziom.

Żródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15031

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo dobra, poproszę więcej info o tej grze...bo coś czuję, że spodoba się mojej narzeczonej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko thx za topic ( jest +)

@Dragio

przeszedlem to na piecu 2 razy i powiem Ci ze to nie jest gra tylko dla "dziewuch " :) jest w niej troszke z rts'a a co za tym idzie trzeba ruszyc makowa i to czasmi ostro :P do tego zajebisty OST ktory polecam wszystkim fanom ambientu ... generalnie trudno powiedziec co w tej grze tak strasznie przykuwa uwage ze nie potrafisz odejsc mysle ze kombinacje tych wszystkich rzeczy to jest po prostu genialny koktajl ... ale jest jedno ale mysle ze ta gre albo sie polubi za pierwszym razem albo nigdy ... taka milosc od pierwszego wejrzenia :)

powiem Ci tak ze to jest jedna w dwoch psn'owych produkcji na ktore czekam w tym roku ( druga to Machinarium ) wiem ze jestem fanem niszowych - off'owych produkcji i moja opinia jest absolutnie subiektywna jednak fakt faktem ze ta gra zasluguje na uwage i ... mam nadzieje ze znajdzie kilku fanow - jestem pierwszy na tej liscie :D

HOME PAGE

OST - z pc

Dodatkowe utwory ktore powstaly specjalnie dla wydania PSN

FORUM - bardzo fajni ludzie

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że będzie jakieś demko dostępne, to po testach może bym sprezentował tą gierkę mojej girl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem gra ma premiere 4 pazdziernika wiec u nas 5 ;) czekam ...

Edit : bedzie demo ;)

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj w demo i muszę powiedzieć że jest to świetna gra. Wciąga i to ostro, warto wydać te pare groszy żeby się dobrze bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat :-)

 

Ściągnąłem sobie wczoraj demo, pograłem i gierka bardzo mi się spodobała.

 

Przed zakupem mam kilka pytań:

1. Ile jest poziomów i czy gra stawia jakieś większe wyzwania na wyższych poziomach?

2. Czy są jakieś różnice między wersjami na pc i ps3?

3. Czy gra się nie nudzi zbyt szybko, są jakieś urozmaicenia w stylu nowe rodzaje roślin, liści, planet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze niedlugo bedzie w promocji, wiec wstrzymaj sie z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×