Skocz do zawartości
KopaczK

Dead Or Alive 5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od niedawna mam PS+ i oczywiście pograło się trochę w tę grę i nawet przypadła do gustu. Co prawda lamie niemiłosiernie, ale może ktoś powiedzieć, czy są jakieś efektowne ciosy? :P Zresztą kto nie boi się słabego gracza, to zapraszam do gry. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem wczoraj tryb story i moje odczucia co do tej gry są średnie ;)

na plus:

- ścieżka audio/głosy postaci - dobrze zrobione

- napisy eng mają na prawdę dużą czcionkę- wszystkie gry taką mieć powinny - wreszcie można usiąść na kanapie wygodnie i skupić się na grze a nie czytaniu małych literek

- tryb story wbrew pozorom ma całkiem fajną fabułę i nie jest "za długi"

na minus

- spartolone oznaczenie przycisków na ekranie- jakieś p, h, k w kolorach zupełnie innych niż klawisze na padzie - WTF? ograłem tryb story i nadal nie wiem jaki miało to cel ;/ aż nie chce się grać...

- dość często mimo wciskania klawiszy rożnych postać stoi w miejscu i tylko obrywa aż padnie - 0 reakcji obronnej -> dopiero jak upadnie i się podniesie to zaczyna uderzać ;/

- gra "wymaga" intensywnego, nieustannego wciskania klawiszy na padzie-> nie da się więc pograć jeśli ktoś śpi obok/ w nocy - hałas z pada jest mocno słyszalny w tej grze ale inaczej się nie da walczyć. Co z tego, że gramy na słuchawkach jak pad tak hałasuje, że równie dobrze moglibyśmy grać na głośnikach

moja ocena: 6/10-> można zagrać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na minus

- spartolone oznaczenie przycisków na ekranie- jakieś p, h, k w kolorach zupełnie innych niż klawisze na padzie - WTF? ograłem tryb story i nadal nie wiem jaki miało to cel ;/ aż nie chce się grać...

- dość często mimo wciskania klawiszy rożnych postać stoi w miejscu i tylko obrywa aż padnie - 0 reakcji obronnej -> dopiero jak upadnie i się podniesie to zaczyna uderzać ;/

- gra "wymaga" intensywnego, nieustannego wciskania klawiszy na padzie-> nie da się więc pograć jeśli ktoś śpi obok/ w nocy - hałas z pada jest mocno słyszalny w tej grze ale inaczej się nie da walczyć. Co z tego, że gramy na słuchawkach jak pad tak hałasuje, że równie dobrze moglibyśmy grać na głośnikach

Ten wpis pokazała mi moja dziewczyna tarzając się ze śmiechu. Najbardziej bzdurne "minusy" w grach ever :rofl:

p (punch), h(hold), k(kick) bardzo dobre oznaczenia nie wiem w czym tu taki problem

W drugim podpuncie znajomość systemu się kłania, nie zagłębiając się niektóre serie ciosów przeciwnika można przerwać wyłącznie przechwytem, taka już mechanika gry

Ostatni podpunkt to isnta perełka, "głośność i hałas pada" wpływa na ocenę gry, tegp jeszcze nie widziałem, normalnie dam ci plusa za joke tygodnia :laugh:

Serio jak ludzie na takich podstawach oceniają gry to ja się nie dziwię że gry i gracze nie są traktowani poważnie.

Wracając do gry to jak dużo osób w to jeszcze gra online, mam zamiar kupić co by popykać trochę z dziewczyną ale czasem będę chciał pograc online. Miałem gierkę kilka miesięcy temu i pamiętam że szukanie przeciwników było dość czasochłonne

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

"p (punch), h(hold), k(kick) bardzo dobre oznaczenia nie wiem w czym tu taki problem"

w tym, że to wprowadziło tylko zamieszanie. Pół biedy gdyby to miało kolory przycisków na padzie ale gdzie tam-w DOA5 chyba tylko jeden miał właściwy kolor. Reszta zupełnie inne kolory - praktycznie nie było walki, żeby obyło się bez patrzenia w opis sterowania co to było to "p" itd, Może "winne" było tu to, że nie grałem codziennie ale jak dla mnie nie sterowanie powinno być opisane na ekranie zgodnie z padem albo wcale.

Skoro Tobie taki bajzel pasuje to ok, nie każdemu jednak musi.

niektóre serie ciosów przeciwnika można przerwać wyłącznie przechwytem, taka już mechanika gry

wiem ale to nie znaczy, że nie można uznać tego za wadę gry- bohater, który obrywa cios za ciosem a mimo wciskania rożnych kombinacji nic ni robi - mało w tym realizmu i wkurzało niemiłosiernie.

głośność pada ma dla wielu osób znaczenie- uwierz, że hałas z pada szczególnie jak ktoś gra na słuchawkach jest przeszkadzający dla otoczenia, szczególnie nocą- słychać go w pomieszczeniach obok nawet. Dla mnie więc to był minus tej pozycji -> bardzo często gram w nocy i w tą grę nie dało się pograć spokojnie bez narzekania innych domowników na hałas wychodzący z pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

simgularity daj namiary na dilera... jak nie znasz sie totalnie na bijatykach to po co bzdury wypisujesz...

-odnosnie twego pierwszego postulatu od zawsze tego typu oznaczenia pojawiaja sie w bijatykach..

-drugi zarzut - jak nie umiesz w nia grac to nie komentuj gdyz jest to jedna z szybszych i bardziej dynamicznych bijatyk ever wiec zarzut z dupy straszny...

-ostatni jako wisienka... gram w bijatyki od bardzo wczesnych lat 90tych wychowany na sf2 i mk na automatach.. w domu do gry w bijatyki uzywam sprzetu wartego okolo 500 zl (dobry arcade stick samorobny z odpowiednich czesci i stolarza za krste piwka) abys wiedzial jak to jest glosne, wiec nie gram w to w nocy dla zony i corkimco nie zmienia faktu ze nie jest to minus...

z calym szacunkiem ale twoje minusy gry nalezy podpiac pod suchara roku co najwyzej ;) z jednym sie zgadzam chyba to nie gra /gatunek dla ciebie...

i blagam jeszcze do tego starasz sie bronic tych glupot... przeczytaj swoje postulaty raz jeszcze zastanow sie mocna, walnij sie w klate i ladnie sie przepros ;)

Edytowane przez zdun
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DoA5 system walki jest stosunkowo prosty. Opiera się generalnie na zabawie, kamień, nożyce, papier.

Musisz jedynie opanować zasady, które są w grze. Poczytaj o tym, dużo jest poradników i opisów systemu walki.

A minusy faktycznie kwalifikują się na złotą kupę.

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma prawo do opisania swoich odczuć do gry, co też zrobiłem. Tak samo nie każdy musi się ze mną zgadzać ;)

nie zamierzam się użerać z czymś co mi nie podeszło/jest niedopracowane a mając ps+ mam w co grać więc właśnie wywaliłem DOA5 z HDD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gierke nabyłem 3dni temu ograłem trochę tytuł i niestety zawiodłem się tu nie ma nic do roboty gra typowo pod online , tryb story słaby  (w końcu to bijatyka) kontrowanie dziwnie działa trzeba zrobić kontrę trochę wcześniej niż idzie cios i za długo trwa , gierka w sumie nawet spoko ale TTT 2 jest dużo ciekawszym tytułem choćby z tego względu że single player jest na dłużej , teraz trochę żałuję że wymieniłem Risinga na DOA5 ale cóż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , Zdun chętnie bym z tobą pograł ale problem w tym że nie mam neta w domu sam zz resztą wiesz bo masz mnie w znajomych , czasem idę do kumpla coś pościągać albo jak jestem w pracy to na forum piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś poradnik dla początkujących wojowników :) ??

najlepiej jak by był po polsku , wytłumaczenie mechaniki różnych ciosów zastosowań itp . itd

Na razie tłuczę się w arcadzie ale to takie bez ładu i składu jest z mojej strony wciskanie dwóch przycisków w róznych kombinacjach czasem użyję trzeciego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post pod postem :) ale mam pytanie

robię sobie na razie trening wyczaiłem że jest całkiem fajny bo uczy Cię ciosów i masz bodajże trochę ponad 100 do zrobienia

Zdun mi podpowiedział na shoucie o co chodzi ze strzałką zaokrągloną

a jak czytać strzałkę przezroczystą chodzi mi o to że są ciosy przykładowo PP strzałka w prawo PPK i większośc to strzałki wypełnione ale czasem są ciosy gdy ta strzałka jest tak jak by pusta w środku . Nie wiem czy jasno to opisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.eventhubs.com/guides/2012/nov/25/dead-or-alive-5-moves-characters-combos-and-strategy-guides/

 

tu masz niezłe wiki które znalazłem jako pierwsze lepsze - nie polecam nauki przez tutorial tylko czaruj sam i spisuj na kartkach (notuj) w practice - potem wyczajasz jakiegos dekielka i testujesz na nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link

na razie to ja jestem dekielek :P więc się nie pcham do online

a akurat ten tuturial jest w sumie fajny

chyba nawet jest pucharek (wiem wiem masz w nosie pucharki) za wykonanie wszystkich ciosów każdą postacią w treningu :)

A ponieważ chcę się poduczyć trochę w akurat tej bijatyce więc zrobię przyjemne z pożytecznym

minus jaki widzę to jak zaliczysz jakiś cios to nie możesz wrócić i go poćwiczyć kilka razy (jak jest taka możliwość to dajcie tipa)

generalnie Platyna w DOA to nie jest jakieś pierdy pierdy a naprawdę trzeba się wykazać umiejętnościami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego kto z was zrobi platyne w street fighterze lub ssf4 dostaje ode mnie dobra whiskey wysłaną kurierem  ;) w doa do w/w tytułu platyna to pryszcz - oczywiście znając siebie nigdy jej nie wbije bo i takich ambicji nie mam ;) (wole w statsach online zobaczyć - 1000 walk za mna z czego prawie 800 wygranych ;) )

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herhe ja pewnie też platyny w tym nie zrobię (może za 3 lata ) :P i ambicje mam może troche mniejszą jak Ty ale najpierw poćwiczyć a później online mieć staty 1000 rozegranych z czego 600 wygranych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Dead or Alive 5 posiadam w wersji na Xboxa i według mnie to jedna z lepszych bijatyk na rynku mechaniką przebijająca nawet Tekkena.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod sieciowy jest dobrze zrobiony, wszystko się dość szybko wczytuję. Grafika też jest przyjemna dla oka (i nie tylko ona :P ). Z bratem staramy się raz dziennie kilka walk zagrać, gogo 1000 walk online :D za nami jakieś 230~~ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jutro lecę po rozszerzenie - ktoś się orientuje czy ultimate edition jest kompatybilny z normalnym doa5?? Wolę grać ze stałymi bywalcami (spar partnerami) którzy raczej ultimate edition nie kupią - a ja jako fan serii nie mogę sobie darować...

 

Nie m oge tego info znaleźć i irytuje to strasznie a moim zdaniem jest to podstawą zakupu...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sorki za posta pod postem ale muszę ostrzec i gdzieś żale wypisać.... Kupilem wczoraj za 129 zł i:

 

 

Zacznijmy od tego: nie kupujcie DOA5 ultimate gdyż to jawne oszustwo i wyłudzanie od graczy....

 

- nie ma kompatybilności online! Czyli jak chcę pograć sobie w multi to może zagramz tymi 3 osobami które ultimke kupiły (ja, jedna osoba w usa i jedna jap. :P :P :P), aby było śmieszniej nawet na stronie głównej gry a o googlach nie wspomnę nie ma o tym informacji! Żenada.... I cos nie do pomyślenia.

 

- nie daja wszystkich strojów z dlc tylko parę wybranych a sama gra chamsko jak mało która przy kazdej okazji daje odnośnik że "juz są dostępne stroje w psn"... 

 

- nowe postacie to - postacie ze starych doa, virtua fighter i jedna laska z ninja gaiden = 0 czegokolwiek nowego!

 

- nowe areny spoko ale nie w ilosci 4 za 120 zł bez mozliwoasci grania z ludźmi z podstawką

 

Dla mnie zawód roku i 3/10 jako rozszerzenie (podtsawka to mocna 9czka), prawie znikowmy nowy content za 120 zł bez mozliwości współpracy z podstawką = gówno, jezeli chcecie doa5 (to naprawdę świetna gra) kupcie podstawkę...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobrałem te darmowe DoA z psnu i grało się całkiem przyjemnie :-) spędziłem 4 godziny na treningu co jak na mnie jest sporą ilością tych minut przy bijatyce. Nawet zastanawiam się czy nie kupić pudełka z płytka :-)

Grał ktoś już? Wiecie ile mozna odblokować postaci? I czy w ogóle?

Jedynie co mi się nie podoba,to zbyt duża ilość cycatych panienek.. :p

W wirtualnym świecie to mogę byc i homo, nie kazdy musi jarać się pikselowymi cyckami :-)

Edytowane przez eMeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobrałem te darmowe DoA z psnu i grało się całkiem przyjemnie :-) spędziłem 4 godziny na treningu co jak na mnie jest sporą ilością tych minut przy bijatyce. Nawet zastanawiam się czy nie kupić pudełka z płytka :-)

Grał ktoś już? Wiecie ile mozna odblokować postaci? I czy w ogóle?

Jedynie co mi się nie podoba,to zbyt duża ilość cycatych panienek.. :P

Jesteś dziewczyną czy homo?

Co do gierki to jest całkiem fajna. Nawet mojej kobiecie się spodobała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wirtualnym świecie to mogę byc i homo, nie kazdy musi jarać się pikselowymi cyckami :-)

Zagraj w tryb kariery, tam to ja się uśmiałem (taka fajna parodia większości dzisiejszego kina akcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak adnotacja że: jest to bardzo zacna bijatyka w którą się zagrywam od jej premiery... Multi i praktycznie 0 laga sprawia że jest to bijatyka z najlepszym "multi" tej generacji... Miód wypływający z tyułu strumieniami, system walki musi się spodobać aby czerpać przyjmność - ja gram w serię od jedynki jeszcze z czasów psx więc przyzwyczajony jestem i w 100% mi się podoba... Singla skończyłem bo wypadało i ostrzegam że jest to straszna kaszana... teraz troszkę statystyk jak przeglądałem parę dni temu po ostatnim posiedzeniu z grą...

Bijatykę oceniam bardzo wysoko (jak każdą część) i: czas łączny spędzony w grze - 280 godzin, walk online 986 (w tym 85% wygranych - granie z ekipą po pijaku i kiedyś zasnąłem i mnie lali przez co "ratio" spadło z 86% ;) - praktycznie wszystkie przegrane to pewna lama o ksywie alfik - który daje radę ;)), czas spędzony w practice: 54 godziny, walk versus (kanapowych) 120 (widać że już mniej się gra z kumplami przy piwku aniżeli dawniej ;) )....  Dla mnie razem z ssf4 najlepsza bijatyka jaką oferuje current gen...

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×