Skocz do zawartości
KopaczK

Dead Or Alive 5

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanko jak sie wykonuje ten najlepszy kombos gdzie chyba sie wlacza cutscenka. Ten najbardziej efektowny bo nie potrafie zrobic.

 

I ogolnie jak gracie jakies taktyki na online? Dopiero gram od wczoraj i uważam ,ze gra przebija wszystkie inne bijatyki tylko trzeba umiec ja ogarnac. Nie kumam o co chodzi z move list( dlaczego nie ma guzikow od playa tylko jakies PP ). Co oznacza przycisk P i K ?

 

 

i jak zrobic tego tropha Exercise Newbie? To trzeba wejsc w zwykly trening i robic na czuja ciosy?       

Edytowane przez Rumcajs22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "najbardziej efektowny" cios wykonuje sie wciskając bodajże R2 (lub kombinacja triggerów L2+R2 nie pamiętam dokładnie, ale coś w ten deseń). Żeby go odpalić trzeba mieć też troche zjechanego hp (życie będzie wówczas połyskiwać na czerwono. Generalnie nie polecam, bo kazdy ogarniety gracz w multi skopie Ci dupsko jak tylko zobaczy sie się ładujesz, chyba, że wpleciesz to jakoś ładnie w combo, ale żeby robić takie cuda będziesz musial jeszcze troche pograć.

 

Najlepsza taktyką w DoA jest przechwytywanie (kontrowanie, zwał jak zwał), jak dobrze to opanujesz, to nie ma na Ciebie mocnych. Przechwyty robi sie kwadratem + odpowiedni kierunek, polecam przejść story mode, tam masz wszystkie podstawy wyjaśnione.

 

Klawisze w commandsach są wyjaśnione jak w większości bijatyk tj. P - Punch (trójkąt), K - Kick (kółko), T - Throw (X), G - Guard (kwadrat). Do tego dochodzą modyfikacje jak H (high) M (medium) L (low), czyli po prostu oznaczenia w która czesc ciala przeciwnika walisz, a raczej na jakiej wysokości zadajesz ciosy.

 

Co do trofeum za trening - Trzeba wejść w practice, spędzić tam godzinę i wyjść do menu, wtedy trofik wpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ogolnie gra trudna zawsze przegrywam jakies rundy juz na normalu ,moze dlatego iz nie strosuje tych kontr. Troche wkurzajace ,ze jak ktos mnie trafi 1 ciosem to juz wchodzi cala seria bo nie moge sie obrobic.

 

Chodzi mi o ten trofik.

Exercise Newbie

Perform all moves for all characters in Command Training. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpalić trening, potem start i begin command training i ukończyć taki trening każdą postacią.

 

 Pomoże ktoś zrobić trofa First Throwdown? Mój psn przemo017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Zero o co chodzi w tym trofeum First Throwdown bo tez go nie mam to mozemy sobie razem  pomoc.

 

Co do troefum z treningiem przegiecie kazda postacia ponad 100akcji chyba nie mam szans ,ale sprobuje. Jak mam kombinacje prawo punch punch prawo kick throw. Co robicie przy kierunkach dusicie czy przytrzymujeci szybko to trzeba robic.

Edytowane przez Rumcajs22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi nick z psn.                       Ten kombo efektowne wiesz jak zrobic bo dusze R2+ L2 i nie wychodzi na koncowce zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w move list jak sie robi Power Blow i bedziesz wiedział. Okazuje sie, że jednak każdą postacią robi sie to nieco inaczej, ale kombinacje są raczej banalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki kombosy juz umiem

 

Gra czasami wnerwia jak przeciwnik wladowuje we mnie cala serie nie moge zblokowac dopiero jak jestem na glebie w dodatku psotac za dlugo wstaje. Jest jakis sposob na przerwanie serii przeciwnika? To juz moje ostatnie pytanie.

Edytowane przez Rumcajs22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji kiedy zostaniesz wybity w powietrze, jesteś podatny na kombinację przeciwnika i niestety nic nie możesz zrobić. DOA nie ma tak jasnej sygnalizującej że "właśnie dostajesz nieprzerywalne combo" tak jak Tekken albo Mortal Kombat. Ukończ tutorial zawarty w grze, ale zrób to ze zrozumieniem, DOA jest bardziej skomplikowane niż się wydaje.
Polecam serię tutoriali wyjaśniającą jak działa gra, niestety w języku angielskim


Polecam również FreeStepDodge; stronę poświęconą w całości serii DOA. Są tam sami zapaleńcy, jestem pewien że znajdziesz tam dużo przydatnych informacji, kiedy zaczynałem naukę DOA to właśnie tam spędzałem większość czasu.
Link:
http://www.freestepdodge.com/forums/dead-or-alive-5-discussion.63/

Powodzenia i daj znać jak Ci idzie : )
Jeżeli chcesz pograć to dodaj mnie na psn!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×