Skocz do zawartości
Patricko

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Ze strony głównej, garść plotek z 4chana:

1. Głównym bohaterem będzie Hiszpan o imieniu Adrian.

2. Akcja gry rozgrywa się w San Andreas w 2012 roku, toteż możemy liczyć na żarciki odnoszące się do przepowiadanego końca świata.

3. Zabawę rozpoczniemy w Los Santos, gdzie zostaniemy pobici i okradzeni.

4. Oczywiście fabuła w dalszym ciągu będzie kręcić się wokół gigantycznej sumy pieniędzy.

5. W grze pojawi się multiplayer pozwalający na rywalizację w gronie 32 graczy oraz tryb cooperative.

6. Odwiedzimy te same miasta, do których mieliśmy okazję zawitać. Mimo wszystko te stały się odrobinę większe i bardziej dopracowane.

7. Powracają wojny gangów, każdy z nich będzie miał własne graffiti, a w przypadku naszej "paczki" będziemy mogli sobie takowe zaprojektować.

8. Posłuchamy jednej z dziewięciu stacji radiowych.

9. System krycia się za osłonami będzie działa znacznie płynniej.

10. Skorzystamy z dobrodziejstw spadochronu.

11. Ponownie będziemy mieli możliwość ulepszania swoich bryk.

12. W dziewczynach będziemy przebierać niczym w skarpetkach!

Jak dla mnie bomba, czarne klimaty bardzo mi odpowiadają. Chociaż po cichu liczyłem na Vice City :) No ale wszystko się jeszcze okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powrót do SA jest prawdą to jestem niesamowicie uradowany. Jeżeli 6 będzie prawdą to nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Fajnie by było gdyby wrócili możliwość latania samolotami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odwiedzimy te same miasta, do których mieliśmy okazję zawitać. Mimo wszystko te stały się odrobinę większe i bardziej dopracowane" - ciekawe, jak się to zmieści na DVD dla X360. Swoją drogą, miasta będą nieźle odpicowane. Wystarczy porównać LC z GTA III i GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta piątka z loga wyglądała mi na jakiś kawałek banknotu, więc poszperałem sobie trochę w internecie na stronach z historią banknotów i znalazłem coś niezmiernie ciekawego.

A mianowicie źródło tej "piąteczki" ( V ) z loga GTA V.

Jest to lekko upiększony symbol, wycięty z banknotu pięciodolarowego pochodzącego z 1899 roku z Waszyngtonu.

Tutaj daję obrazek

UsaP340-5Dollars-1899-altered_f.jpg

Powiedzcie co o tym sądzicie? Przypadek czy może zamierzona wskazówka?

Na GtA Forum jest masa teorii na temat tego banknotu i loga wiec ameryki nie odkryłeś.

Co do platformy na jakiej pojawi się nowe GTA to można być pewnym ze na obecnej chyba ze sony i M$ planują wydanie nowej konsoli pomiędzy 2012-2013r.

Prace nad GTAV trwają od 3 lat wiec za rok powinna być premiera. Po ogłoszeniu trailera akcje R* skoczyły o 7% wiec prawdopodobnie tak jak w przypadku RDR, ciśnienie wokół GTA5 będzie podnoszone do kwietnia później przesuną premierę gry na czerwiec 2012r

1. Głównym bohaterem będzie Hiszpan o imieniu Adrian.

2. Akcja gry rozgrywa się w San Andreas w 2012 roku, toteż możemy liczyć na żarciki odnoszące się do przepowiadanego końca świata.

3. Zabawę rozpoczniemy w Los Santos, gdzie zostaniemy pobici i okradzeni.

4. Oczywiście fabuła w dalszym ciągu będzie kręcić się wokół gigantycznej sumy pieniędzy.

5. W grze pojawi się multiplayer pozwalający na rywalizację w gronie 32 graczy oraz tryb cooperative.

6. Odwiedzimy te same miasta, do których mieliśmy okazję zawitać. Mimo wszystko te stały się odrobinę większe i bardziej dopracowane.

7. Powracają wojny gangów, każdy z nich będzie miał własne graffiti, a w przypadku naszej "paczki" będziemy mogli sobie takowe zaprojektować.

8. Posłuchamy jednej z dziewięciu stacji radiowych.

9. System krycia się za osłonami będzie działa znacznie płynniej.

10. Skorzystamy z dobrodziejstw spadochronu.

11. Ponownie będziemy mieli możliwość ulepszania swoich bryk.

12. W dziewczynach będziemy przebierać niczym w skarpetkach!

każdy gracz który grał w GTA IV i San Andreas może się spodziewać takich ulepszeń. Na wszelakich portalach coraz więcej plotek które nie maja nawet 1% prawdopodobieństwa.

"Odwiedzimy te same miasta, do których mieliśmy okazję zawitać. Mimo wszystko te stały się odrobinę większe i bardziej dopracowane" - ciekawe, jak się to zmieści na DVD dla X360. Swoją drogą, miasta będą nieźle odpicowane. Wystarczy porównać LC z GTA III i GTA IV.

Nie chce tu być jakimś fanem ps3 ale przez Xbox'a na pewno z pewnych rozwiązań R* będzie musiało zrezygnować bo granie w GTA na X360 wyglądało by jak granie w Mortal Kombat na Amidze 600, co walka zmiana dysku :]

A tu macie porównanie wielkości map SA i GTA3 ale także Just Cause 2 i paru innych gierek

large-video-game-worlds2.jpg

Mam nadzieje ze w GTA 5 będą wszystkie te pierdółki które były w poprzednich częściach GTA, a w IV ich zabrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa cyferka w nazwie sugerowałaby rzeczywiście nowy silnik, ale data pokazania trailera już nie. To prawie oczywiste, że wyjdzie na sprzęt obecnej generacji. Jeśli obecna generacja to, jak ktoś już tutaj wspomniał, oczywiste, że ten sam silnik graficzny i (na szczęście) fizyczny. Niestety (też ktoś pisał) nie spodziewam się czegoś w stylu San Andreas. Pamiętajmy, że jak wyjdzie na X-a, to muszą upchnąć świat, auta, przechodniów itp. na takim samym nośniku na jakim upchnęli oryginalne San Andreas. Nie ma mowy by Microsoft zgodził się na wydanie gry na X-a która nie pójdzie na każdym X-ie (bez dysku). Nie wydaje mi się też, by Rockstar nie chciał zarobić na użytkownikach X-a na którym notabene silnik RAGE chodzi najlepiej. Oby do środy :).

Nie znam się za bardzo na xbox'ie, ale wydaję mi się że xbox straciłby bardzo wiele, nie mając na swojej platformie GTA5, czy aż takim problemem dla posiadaczy xboxa byłoby GTA5 na 2,3 DVD ? (z instalacją na dysku). Przecież pierwsze PS3 też miały mały dysk - 40 GB. XBOX'y najmniejsze mają chyba 2 GB, oferta microsoftu z opcjonalną wymianą dysku na większy rozwiązałaby sprawę. Ale to już posiadacze Xbox'a niech się wypowiedzą, jak to wygląda. (jest wiele osób tutaj które posiadają obie konsole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika. Będzie przez 3 częsci (według chronologii serii gta) zaczyna IV (dawniej III), czyli silnik jedynie podrasowany.

Dokładnie. Nie ma co się oszukiwać, jeśli GTA V wyjdzie na tą generację konsol będzie to podkręcony silnik "czwórki" gdyż z czarnulki dużo więcej już wycisnąć się nie da :(

Co do fabuły to naprawdę mam nadzieję, że będzie w LS, ale nie żadne 2012 itp. tylko 90' i historia równoległa to historii CJ, albo kilka lat po jego historii. Bo tych dzisiejszych Gangsterów tp. Lil Wayne to bym nie wytrzymał :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyż z czarnulki dużo więcej już wycisnąć się nie da

Porównaj GTA4 z BF3 albo U3 i powtórz swoje zdanie. Akurat czwórka na PS3 wygląda obrzydliwie, nawet L.A.Noire to nie był szczyt możliwości PS3. Akurat w tym względzie mają co poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj GTA4 z BF3 albo U3 i powtórz swoje zdanie. Akurat czwórka na PS3 wygląda obrzydliwie, nawet L.A.Noire to nie był szczyt możliwości PS3. Akurat w tym względzie mają co poprawiać.

Spokojnie. To zupełnie inne gry. Tam nie ma otwartego, tętniącego życiem miasta. Prędzej można porównać GTA4 do Infamous, ale i to nie bo nie ma takiej fajnej fizyki, no i miasto tak nie tętni życiem. W nowym GTA najpewniej bardziej niż w grafikę to pójdą w ilość detali i możliwości do eksploracji świata. Ja nagrałem się trochę w nowości i kiedy wracam do GTA4 to nadal jestem zachwycony grafiką pomimo tej kiepskiej rozdzielczości. Jeśli zaś chodzi o szczyt możliwości czarnulki, to nie ma co oczekiwać tego po multiplatformach.

Jestem zdania, że jeśli chodzi o grafikę, to wszystko zależy od gry. W GTA chcę bardziej złożonych efektów niż klatek na sekundę i rozdzielczości, a już w takim Gran Turizmo na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby San Andreas było na silniku GTA4 to by było świetną grą :D Tak sobie po pustyniach jeździć i wszystko, to byłby cud i miód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do screnu, to wątpię żeby był prawdziwy. Prawie nigdzie indziej o nim nie trąbią. Już tylko 10 godzin i zrobiło się dziwnie cicho. Dobrze, że idę do pracy to szybciej zleci czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V? Ok, cieszmy się, na pewno będzie must have jak każda inna odsłona.

Lecz, nowy numerek zobowiązuje. Do tej pory każda nowa odsłona działała na zupełnie nowym silniku, powstawała poniekąt całkiem nowa gra, więc są dwie możliwości... albo Rockstar chce szybko zarobić i zrobi piątke na starym engine i dostaniemy świetną grę ale nie nową jakość jak było do tej pory, bądź druga opcja, że wypuszczą to faktycznie na next genach.

IMHO jeśli będzie to na aktualnej generacji to nie ma szans na nowy silnik, a jeśli nie ma nowego silnika to w sumie dostaniemy odgrzany kotlet bo R* wyjątkowo pójdzie na łatwiznę jak do tej pory nie było.

Tak czy siak będzie to pewnie genialna gra i łykam w ciemno ale prawdziwa piątka ma szanse powstać tylko na next genach a jeśli to będzie podrasowana IV to powinni zrobić ją jako kolejna odsłonę czwartej części i dodać podtytuł, no ale wiadomo, kasa :D, nie ma się co dziwić.

Edytowane przez crasch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko o grafę chodzi - niech sobie będzie na tym samym silniku co GTA IV (dla mnie było super), ale jeżeli w grze znajdziemy całkiem inne miasto, otoczenie itd. to kogo będzie silnik obchodził ? najważniejsze, żeby się dobrze przy tym bawić i nie nudzić i nie mówić "to już było" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisałem, chodzi tylko o to, że zawsze była to nowa jakość, kompletnie nowe GTA. W tym wypadku wygląda na to, że będzie wyjątkowo inaczej i dostaniemy to co już było w innej oprawie jeśli to zagości na PS3/X360. Dla mnie też ok byle tylko zrobili to w HD i w miarę płynnej animacji to będzie git :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crasch mylisz się nie każde GTA powstawało na zupełnie nowym silniku i zawsze zabawa była na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crasch mylisz się nie każde GTA powstawało na zupełnie nowym silniku i zawsze zabawa była na najwyższym poziomie.

Tzn. jakie?

GTA I wiadomo, GTA II nowy silnik, GTA III nowy silnik, GTA IV nowy silnik.

Czy coś pominąłem? Pamiętajmy, że mówię tu o zupełnie nowych częściach z nowym numerkiem, nie z 'rozszerzeniami' typu SA, VC, London etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz wiem co miałeś na myśli,mi chodziło właśnie o te rozszerzena typu VC,SA,LCS,VCS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jakie?

GTA I wiadomo, GTA II nowy silnik, GTA III nowy silnik, GTA IV nowy silnik.

Czy coś pominąłem? Pamiętajmy, że mówię tu o zupełnie nowych częściach z nowym numerkiem, nie z 'rozszerzeniami' typu SA, VC, London etc.

Tak tylko należy brać pod uwagę to ze np. w przypadku GTA III na tym silniku powstało jeszcze paręnaście innych gier i to nie o tematyce GTA, a silnik z GTA IV wykorzystano narazie w paru tytułach.

Więc Take-Two musi jeszcze zarobić trochę pieniędzy na obecnym silniku zanim wprowadzi coś zupełnie nowego.

Oczywiście od GTAV możemy oczekiwać lepszej jakości tekstur ale wszystko okaże się w dniu premiery gry bo same zapowiedzi to tylko woda na młyn dla biznesu który zacznie się po publikacji trailera.

GTA V można traktować jako remake jeżeli będzie to SA albo VC wiec jest to rozszerzenie do GTAIV a nie zupełnie coś nowego, R* zdaje sobie sprawę z tego ze taka nazwa wygląda lepiej niż gta san andreas 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Gta IV bylo świetne. Duży przeskok między SA a IV. Nawet niedopatrzenia fizyki, tj. "przelatywanie" Nica przez kilka przecznic po zderzeniu czołowym mi sie podobały:D Nadają smak i zabawność tej gry. Spędziłem przy czwórce mnóstwo czasu, miasto jak i fabuła bardzo mi sie podobały, po przejsciu głównego wątku około 100 godzin jeździłem po mieście ganiając sie z glinami jak zapewne każdy ! ahh czekam na piątke z niecierpliwością!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer już o 17:D Czekamy! Już mi ślinka cieknie jak na trailery z IV,czuję że to będzie coś dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pokazując trailer pokażą nową nazwę i z V zrobi się np. Vice city II :) ? Też jestem ciekaw o co chodzi z nową nazwą bo nawet Dan Houser w którymś wywiadzie powiedział, że nowe numerki GTA będą dostawały kiedy będą naprawdę przełomowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IV dla mnie to najlepsza gra obecnej generacji, fizyka postrzałów trupa i najbardziej realistyczne strzelaniny jakie widziałem, model jazdy samochodem i potrąceń ludzi - najbardziej realistyczny w grach jak do tej pory, otwarte miasto - cykl dzień noc, zmiany pogody, animacje postaci - bardzo realne, bohaterowie jak z czarnej komedii kryminału, bardzo dorba fabuła, oprawa dzwiękowa!!! bardzo dobra grafika!!! wszystko w tej grze było pierwsza klasa, wszystko z wyjątkiem płynności - V na bank będzie na tym samym enginie, jestem tylko ciekaw czy będzie miał mimike twarzy z L.A Noire :P ... i czy poprawiona zostanie płynność względem 4. I mam nadzieje że nie będzie to część w klimacie San Andreas, i ze nie bedziemy kierować nygusem, nie przepadam za czarnym gangsta, ale to zaraz sie okaże :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×