Skocz do zawartości
P99

Virtua Fighter 5: Final Showdown

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie oczekiwania wobec tej gry? Kto na nią z Was oczekuje? Zarządzi ta wersja? Jak myślicie? :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz nie mogę doczekać się jej premiery :) Seria VF jest moją ulubioną. Grałem w praktycznie wszystkie części. Ostatnio zagrywam się się VF5 (oczywiście na PS3). Można powiedzieć, że jestem fanatykiem tej gry ;) (w dobrym znaczeniu tego słowa)

Czego oczekuję przede wszystkim genialnego trybu multiplayer. Grę traktuje jako rozszerzenie 5, więc trudno mówić w jej kontekście o kamieniu milowym, a poza tym biorąc pod uwagę że 5 praktycznie nie można dostać u nas w sklepach (wszędzie tylko tekken to raczej nie zarządzi -przynajmniej w Europie; natomiast w takiej Japonii już może być całkiem inaczej. Tam VF jest królem bijatyk 3D.

Wracając do meritum z tego co słyszałem to są pogłoski, że ma być ona dostępna jedynie z poziomu Playstation Store i  wersji 'light' (mało ważącej) - większość podejrzewa, że będzie tutaj tryb arcade i multiplayer, zabraknie najprawdopodobniej genialnego według mnie najlepszego trybu na jednego gracza - czyli trybu quest (czy pokrewnego kumite z 4) Trochę szkoda, ale ja właśnie nastawiam się tutaj na multiplayer. Ciekawi mnie jaki trzeba będzie mieć tutaj net, aby płynnie po rywalizować sobie z innymi graczami (wie ktoś może jak to wyglądało w przypadku xboxa i VF5 gdzie tryb ten był i jest dostępny) ? 

Edytowane przez Dominic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam.

Liczę, że FS będzie tym dla 5 czym dla 4 było evo

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że FS będzie tym dla 5 czym dla 4 było evo

To myślę, że się nie zawiedziesz, bo przecież Final Showdown jest już dostępne od dłuższego czasu na automatach. Podobnie jak w evo mamy tutaj 2 nowe postacie Jean Kujo i znanego z trzeciej części Taka Arashiego. Poza tym lekko odświeżony model walki (min. jeszcze bardziej realistyczne upadki). Dodatkowo jak to w każdym rozszerzeniu pojawiają się nowe ciosy dla wszystkich postaci, tryb multiplayer. Jedynie właśnie ewentualny brak trybu ala quest może być tutaj dla wielu niemiłą niespodzianką (ale tak jak napisałem to jest jeszcze nie potwierdzona informacja i bardzo chciałbym, aby została zdementowana).

Edytowane przez Dominic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że lubię takie gry więc na nowego VF czekam i w głębi serca liczę na to, że gra będzie bardziej realistyczna. Przeważnie jeśli chodzi o takie gry to VF leżał na półce a w napędzie kręciła się płyta z tekkenem ale to co teraz pokazuje nowy tekken to ,,moim'' zdaniem porażka, tekken hybryid jest jeszcze gorszy od 6 a ten co ma wyjść to też wygląda mi na niezłą kichę... Rzucanie jakimiś przedmiotami ? Po co to... Fanem tekken'a jestem od psOne więc teraz serce mi pęka że robią tak duży błąd i trzymam kciuki za nowego VF aby poprawili fizykę ciosów, skoro już gra uchodzi się za bardziej realistyczną to szybkość i poruszanie się postaci mnie troszkę śmieszy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odkopać temat :)

Premiera gry za 2-3 dni, cena będzie wynosić 13 Euro.

- brak trybu Quest

- dostępne tylko stroje A i B w podstawce

- na raz z grą wychodzą dodatki. Będą następujące

-5 Euro za komplet akcesoriów dla jednej postaci (od 400 do 900 "itemów')

-13 Euro za komplet akcesoriów dla 10 postaci x2 (czyli, dwa takie komplety będą)

- w samej grze podobno NIE BĘDZIE możliwe odblokowywanie pierdółek dla zawodników, można tylko je kupić

- Multi! 8 osobowe chat-roomy, możliwość nagrywania walk (pewnie ograniczona) - W KOŃCU!!!!!!

Rozmiar samej gry to około 2 GB

Kto kupuje? Koszt całego zestawu wyniesie około 170zł. Ja się zastanawiam nad zrzutką z kumplem, ale jeszcze pomyślimy.

W sumie szkoda, że nie wychodzi na płycie jak normalna gra :( Miałbym po wsze czasy w swej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda, że nie wychodzi na płycie jak normalna gra :( Miałbym po wsze czasy w swej kolekcji.

No szkoda, bo lepiej zapłacić 200zł niz 50zł.

Swego czasu zagrywałem się strasznie w VF4 i mocno zastanawiam się nad kupnem. Poczekam na pierwsze wiadomości dotyczące trybu online. Jak nie będzie lagować to chyba kupie.

Nowe screeny.

http://www.ps3site.pl/garsc-obrazkow-z-virtua-fighter-5-final-showdown/112737#more-112737

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze gra, która wychodzi na płycie musi kosztować 200 zł. Są wyjątki, i to byłby jeden z nich. Tak jak pierdyliard wersji Street Fightera, każda kosztowała na starcie mniej. Prócz pierwszej, of course.

Poza tym, tak jak napisałem, ta gra + dodatki to około 170zł, "NIEŹLE" jak na wersję z PSN, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem complete edition. Ktos jeszcze bierze ten tytul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW....KTOŚ coś napisał w tym temacie Oo

Ekhm.

Cześć! Ja również nabyłem drogą kupna (mój kolega też kupił) ten zacny tytuł. To już jest nas trzech!!! (sorki za entuzjazm ;) )

Dziś akurat w robocie, ale jak tylko wrócę, idę do DOJO na pół godzinki i możemy wbijać (we trzech!!!!!) w jakiś room online. Słuchawy działają, to się możemy dogadać ;)

Do dojo muszę na te minimum pół godzinki wejść, bo wszystko pozapominałem...inaczej, gram straszne drewno.

Będę online jakoś o 23. Jak chcesz, dodaj mnie w międzyczasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wam. Po 1 trzeba było brać plusa za 60zł na 3 miesiące mielibyście vf5 i jeszcze wiele innych gier. Po 2 gra jest tragiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja współczuję Tobie, więc jesteśmy kwita :)

Gra jest przejedwabiściezajefajnista :P Nie dla wszystkich, oczywiście. I na tym zakończmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

online w tej grze to totalny random :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki random? Grałem 1 walkę z typem który miał ich 50, naciskałem cały czas guziki na padzie i nawet nie patrzyłem w tv, wygrałem;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zauważyłem akurat, że takie akcje to norma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w opowiesci bartusa ze wygral to nie wierze, a gra tragiczna nie jest. Na odstresowanie spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy w vf walka jest randomowa??Przecież ten tytuł to 100% techniczna bijatyka przy której i tekken wymięka...

Teraz chcę właśnie przedłużyć plusa specjalnie dla tej gry.... Może wygrałeś dlatego że walczył z tobą koleś co dostał tytuł od plusa i miał na uwadze tylko te beznadziejne pikselowe pucharki a nie niuanse systemu walki?? Na dniach odkupię plusa i po 2 godzinkach przypomnienia sobie w practice podstaw tej bitki z chęcią się z tobą zmierzę (przy okazji odkurzę sticka ;) ). W każdym razie ten kto piszę że seria vf jest słaba/randomowa ten po prostu nie zna się na tym gatunku...

ps. Drażnią mnie ogólnie WIELCY znawcy gatunku bijatyk którzy komentują ten tytuł przez pryzmat dostania go za free z ps plusa a ogólnie o tym gatunku nie mają pojęcia...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy 2 godzinki wystarczą. Ja po godzinie w dojo miałem straszny ból głowy :) inna sprawa, że ta gra zawsze leczy mnie z nadmiaru alkoholu, szybko przy niej trzeźwieję ;)

Wszystko, można powiedzieć, się pozmieniało. Trzeba się uczyć od nowa.

Jak już się ogarniemy w jakiejś tam liczbie, to będzie można organizować większe ROOM'y. Będzie ciekawiej.

PS. Zazdroszczę sticka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stick nie jeden :P jak się maniaczyło bijatyki (teraz tylko sfxtekken) tak się teraz ma sztuki 3 w tym klasyka z psxa (ten oryginalny szary - wartość sentymentalna), ale póki co używam od lat somoroba (guziki + gała z tego oryginalnego z ssf4 a sama skrzynia zrobiona przez kumpla za 4 piwka :) ) w każdym razie stick jak się ma głowę na karku można dostać za około 300 zł (mówimy oczywiście o takim naprawdę przyzwoitym poziomie).

Do samego vf5 mam bardzo ciepły stosunek. Dlatego że w maju 2007 roku nabyłem swoją pierwszą ps3kę właśnie z tym tytułem w secie :) i naprawdę wiele godzin z nim spędziłem...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje Arcade Stick? Jaka firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie kiedy ktos mowi, ze VF jest tragiczny, albo ze mozna spamowac jeden przycisk. Chyba sa to osby, ktore mialy maly kontakt z seria i obecnie mialy mozliwosc zagrania na poziomie "noobowsta". Prawda jest taka, ze gra moze sie podobac dopiero po solidnym ograniu. Czy ktos woli Tekkena od VF kwestia wyboru, ale zarzucanie VF braku skillowosc, glebi to jest zalosne/smieszne,

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smalec- 100% prawda, osobiście śmie nawet stwierdzić że to właśnie vf jako seria jest najbardziej wymagającą bijatyką ever... Przynajmniej do piątki włącznie.

pack - osobiście polecam "samoroby", zaoszczędzisz a masz wszystko jak chcesz... Części zamawiasz z backdash.pl (najczęściej grupowo z upustem),potem skrzynię samemu ogarniasz lub od znajomego ślusarza i wsio, w ten sposób oszczędzasz a dostjesz lepsze produkty (bo pod ciebie) niż "oryginały".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracajcie uwagi na to co pisze Bartus, ja nawet twierdzę że gdy Bartus pisze, że coś jest beznadziejne to najprawdopodobniej jest to bardzo fajna gra :) A jeśli jemu się coś podoba to trzeba to omijać z daleka, taka crossowa zależność ;) VF to klasyk, nawet mój brat, który za często nie gra wczoraj spojrzał na chwilkę i mówi: " To Virtual Fighter? Bo poznaję tego pijanego dziadka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×