Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

Oczyszcza konsole jak powiedział twórca filmu Idę przetestuję.

Hmmmm.. u mnie nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko na 40GB działa, ale dla mnie to ten facet se odkurzacz włączył za kulisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60gb nie ma tej opcji..wlasnie probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 40GB, działa jak należy, faktycznie głośne jak odkurzacz i kurz z tyłu leci !! ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskryminacja 60GB Wykombinujcie taka kombinacje na 60tke chetnie bym skorzystal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki temu mozna wyczyscis konsole od srodka czy jak?

i czy to jest bezpieczne dla konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha. Wlasciciele 40'stek stracili mozliwosc odpalania gier z PS2 to dali im taki "ficzer" w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie może nie tylko służyć do przeczyszczania ale także chłodzenia. Pomyślcie sobie- kilkugodzinna gra w jakiś hit i konsola się grzeje, a tak co godzinkę można "przedmuchać" żeby schłodzić troche podzespoły i można grac do upadłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala jak nalezy, test trwa jakies 25-30 sekund, fajny dzwiek, jest wg mnie calkowicie bezpieczne dla konsoli, chyba ze komus upadala kilka razy to nie polecam , moja konsolka jakby ciszej pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyprobowalem i fakt ze bardzo dobra rzecz, tylko dlaczego Sony o tym nie powiedzialo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że w to pierwsza rzecz jaką robią serwisanci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, niesamowicie glosno to chodzi na 'najwyzszym biegu' ciekawe ile to obrotow na minute

To w sumie może nie tylko służyć do przeczyszczania ale także chłodzenia. Pomyślcie sobie- kilkugodzinna gra w jakiś hit i konsola się grzeje, a tak co godzinkę można "przedmuchać" żeby schłodzić troche podzespoły i można grac do upadłego

bez sensu. musialbys wciaz wylaczac i wlaczac konsole. poza tym nie ma to najmniejszego sensu. ps3 to nie psx, ktory byl chlodzony pasywnie i mial prawo sie przegrzac. ps3, jak widac i slychac ma spooory zapas obrotow wiatraka, zeby chodzic non-stop nawet w czasie upalnego lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Działa jak natura chciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde, niesamowicie glosno to chodzi na 'najwyzszym biegu' ciekawe ile to obrotow na minute

U mnie tka chodzi na co dzien, niestey :-/... Z racji malej przestrzeni mieszkaniowej konsola stoi zabudowana i po jakichs 10-15 minutach grania rozpedza sie wlasnie do takich obrotow :-(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podobnej opcji na 60GB? przecież to nielogiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem i...działa! Moja konsola pracuję znacznie ciszej. Bardzo się ciesze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się tego wypróbować, ale po Waszych komentarzach z chęcią sprawdzę na mojej 40stce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie odpalam Poczekam miesiac az wam konsole padna ;] wtedy przetestuje (jak beda zyc xd)

Wogole o co lazi?

Wchodzmy link na ps3 i ps3 zaczna sie krecic bardziej, huh?

Mi dziala cicho w nocy o 1 gram i nic nie slychac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi o to że PS3 40 Gb ma taką serwisową opcje czyszczenia konsoli/sprawdzania wiatraka. Wiosenne porządki, czyszczenie konsoli i pielenie grządki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

've seen alot of posts about people wanting the fan test for their 60 GB PS3s, and yes there is a way! Simply turn your PS3 on normally and hold it vertically in midair with the vent side facing down. Wait 10 to 15 seconds (depending on how hot your PS3 was before) and it will begin to cycle through the fan levels to its highest while blowing any dust out of it. After 15 to 30 seconds of this, or until it warns you that your PS3 may be over-heating (It thinks it must be over-heating because why would the fans be on so high? When in fact it is just fine), just place it back down in its horizontal position and the fan will go back down to normal. I did this twice to my 60 GB, not sure if it works for 80 GB please let me know, and it certainly cleared alot of dust out. I'd say its safe to do once or twice a month without causing too much stress on the fans, and I base that on absolutely nothing. ENJOY!

Edytowano 13.04.2008 14:13

Ustawić pionowo ps3, otwory skierowane ku dołu. Nacisnąć przycisk on i przytrzymać przez 10-15 sekund (zależnie od przegrzania ps3) i zacznie wiać. Po 15-30 sekundach załączy się czerwona lampka, więc należy wyłączyć konsolę. Robić na własną odpowiedzialność Sam nie sprawdzałem, ale na gamespot napisali, że działa.

Edytowano 13.04.2008 14:17

aa, jeszcze jedno. macie konsole trzymac w powietrzu, a nie na otworze wentylacyjnym ;>

Edytowano 13.04.2008 14:27

jeszcze jedno, nie trzymać przycisku przez 10-15 sekund, po prostu włączyć konsolę, obrócić ją pionowo, tak by czytnik blu ray był ku dołu, przytrzymać konsolę w powietrzu i włączy się fan test. Poczekać chwilę i gotowe.

Post rykuzushi z kikoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym ale się troche boje Jak ktoś sprawdzi niech da znac. I to jest opis na 60gb tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej regularnie co tydzien odkurzyc konsole odkurzaczem ?

ja sie troche boje to przetestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... Nie działa to na 60... No a szkoda bo bym se z kurzu (wewnatrz) oczyścił A tak pozatym... CZEGO TU SIĘ BAĆ !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×