Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Pan prowokator odpocznie sobie od forum.

A wracając do gry. Obok KZ2 najładniejsza gra na PS3. Twórcy twierdzą, że w grze nie będzie napisu game over, a każda podjęta decyzja będzie miała wpływ na wydarzenia w grze, to gracz jest reżyserem Heavy Rain!

Dla mnie numer jeden na PS3, po prostu grałem w wcześniejsze gry QD i wiem na co ich stać. Poza tym, będzie to coś nowego, tytuł tylko i wyłącznie dla dorosłych graczy, nastawiony na ludzkie emocje. Mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie będzie game over?

Czyli biorąc za przykład na przykład przykład przykładowej sceny z trailera kiedy facet się rzuca z nożem na nas na łóżku i wybierzemy źle. Nóż wbije w nas to... nie ma game over?

Tak się zastanawiam bo późno już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie, może trafimy do szpitala, ale wcielimy się w innego bohater i odwiedzimy grób tej koleżanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twórcy twierdzą, że w grze nie będzie napisu game over

Tak napisu Game Over nie będzie, ale po zaliczeniu "zgonu" gra automatycznie załaduje ostatni checkpoint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fahrenheitcie, którego Heavy Rain jest duchowym sequelem też nie było klasycznego game over. Każdy zgon postaci wiązał się ze specyficznym outrem w którym oglądaliśmy konsekwencje wynikające z jej śmierci. I było ich naprawdę bardzo wiele. Albo zmieniamy mieniamy potencjalne zakończenie i fabuła skupia się na innej postaci.

Ci którzy twierdzą, te to co widzimy w tym trailerze to nie gameplay bardzo się mylą i wyraźnie w Fahrenheita nie grali. Bo tamta gra tak właśnie wyglądała. Jedna wielka interaktywna cut-scenka. Czasem sprowadzają się do wciskania sekwencji klawiszy, czasem do wykonywania jakiś ruchów gałką analogową, czasem wybieramy tylko linie dialogowe itp. Pełną kontrole nad postacią mamy bardzo rzadko, w bardzo ograniczonym stopniu i przeważnie tylko przez krótka chwilę.

Wydaje się głupie i nudne, prawda? Ale w rzeczywistości takie nie jest. Bo każda zła decyzja, każdy błąd zamiast ukazywać nam napis "game over" komplikuje fabułę i prowadzi do komplikacji w kolejnych etapach. Nie chce się Wam wierzyć że to naprawdę możliwe? No to przykładzik żywcem wzięty z Fahrenheita:

Lokalizacja - łazienka w niewielkim barze. Jako morderca właśnie zabiliśmy osobę. Byliśmy w transie i nie do końca wiemy co się stało. Widzimy tylko zakrwawiony nóż w naszych rekach i ciało człowieka u naszych stóp. Trzeba działać. Szybko chowamy ciało, i wycieramy mopem krew z ziemi. Musimy się spieszyć, bo w każdej chwili ktoś może wejść. Każda czynność wymaga od nas precyzyjnych ruchów analogiem, a błędy opóźniają czynności. Umyjmy jeszcze ręce, opłuczmy twarz i wychodzimy. Wokoło łazienki już kręci się jakiś facet, nie przejmujemy sie nim i spokojnym zdecydowanym krokiem ruszamy do wyjścia. Barmanka wrzeszczy, że nie zapłaciliśmy rachunku. Jakiś facet wszedł do łazienki, co będzie jak znajdzie ciało? Musimy sie spieszyć. Podbiegamy do Barmanki, rzucamy jej kasę jak psu i wiejemy. Kilka chwil po tym ktoś znajduje ciało i wzywa policje. Ale dobrze, ze poświeciliśmy tyle czasu aby je ukryć, mogło się wydać dużo szybciej. Mimo wszystko może lepszym wyborem byłoby zwyczajnie wybiec z łazienki i dać nogę tylnym wyjściem? Gra jak najbardziej to umożliwia, ale nasza wina byłaby niemal ewidentna.

Mija kilka chwil. Ten sam bar. Teraz animujemy policjantkę prowadzącą śledztwo. Wystarczy szybka wymiana zdań z barmanką. Bardzo dobrze zapamiętała mężczyznę, który zapomniał zapłacić. Może trzeba było nie odwracać się gdy za nami wołała podczas animowania mordercy? Ale teraz to dla nas jako pani detektyw dużo lepiej, portret pamięciowy to solidna wskazówka dla detektywa. Spójrzmy jeszcze na miejsce zbrodni. Nóż leży zaraz obok zlewozmywaka. Jak morderca mógł zapomnieć go schować? Odciski palców będą bardzo solidnym dowodem.

Już za 2 akty ponownie wcielimy się w postać mordercy. Ciekawe jak wyplączemy się z tak solidnych dowodów jak portret pamięciowy i odciski palców? Było nie panikować i lepiej zatrzeć ślady. A może wystarczyło przeoczyć ewidentne dowody animując panią detektyw? Ale może to doprowadziłby do jej zwolnienia, a jej zwolnienie do jeszcze poważniejszych konsekwencji w jeszcze późniejszym stadium rozgrywki?

Jak widzicie Fahrenheit był interaktywnym filmem którego byliśmy raczej reżyserem niż uczestnikiem. W Heavy Rain najprawdopodobniej spotka nas to samo. Tyle, że jeszcze lepiej i dokładniej zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lokalizacja - łazienka w niewielkim barze. Jako morderca właśnie zabiliśmy osobę. Byliśmy w transie i nie do końca wiemy co się stało. Widzimy tylko zakrwawiony nóż w naszych rekach i ciało człowieka u naszych stóp. Trzeba działać. Szybko chowamy ciało, i wycieramy mopem krew z ziemi. Musimy się spieszyć, bo w każdej chwili ktoś może wejść. Każda czynność wymaga od nas precyzyjnych ruchów analogiem, a błędy opóźniają czynności. Umyjmy jeszcze ręce, opłuczmy twarz i wychodzimy. Wokoło łazienki już kręci się jakiś facet, nie przejmujemy sie nim i spokojnym zdecydowanym krokiem ruszamy do wyjścia. Barmanka wrzeszczy, że nie zapłaciliśmy rachunku. Jakiś facet wszedł do łazienki, co będzie jak znajdzie ciało? Musimy sie spieszyć. Podbiegamy do Barmanki, rzucamy jej kasę jak psu i wiejemy. Kilka chwil po tym ktoś znajduje ciało i wzywa policje. Ale dobrze, ze poświeciliśmy tyle czasu aby je ukryć, mogło się wydać dużo szybciej. Mimo wszystko może lepszym wyborem byłoby zwyczajnie wybiec z łazienki i dać nogę tylnym wyjściem? Gra jak najbardziej to umożliwia, ale nasza wina byłaby niemal ewidentna.

Mija kilka chwil. Ten sam bar. Teraz animujemy policjantkę prowadzącą śledztwo. Wystarczy szybka wymiana zdań z barmanką. Bardzo dobrze zapamiętała mężczyznę, który zapomniał zapłacić. Może trzeba było nie odwracać się gdy za nami wołała podczas animowania mordercy? Ale teraz to dla nas jako pani detektyw dużo lepiej, portret pamięciowy to solidna wskazówka dla detektywa. Spójrzmy jeszcze na miejsce zbrodni. Nóż leży zaraz obok zlewozmywaka. Jak morderca mógł zapomnieć go schować? Odciski palców będą bardzo solidnym dowodem.

Już za 2 akty ponownie wcielimy się w postać mordercy. Ciekawe jak wyplączemy się z tak solidnych dowodów jak portret pamięciowy i odciski palców? Było nie panikować i lepiej zatrzeć ślady. A może wystarczyło przeoczyć ewidentne dowody animując panią detektyw? Ale może to doprowadziłby do jej zwolnienia, a jej zwolnienie do jeszcze poważniejszych konsekwencji w jeszcze późniejszym stadium rozgrywki?

jeśli HR będzie podobny to częściowo mieli racje, że to jest po prostu interaktywny film... co ciekawsze nie jest to powód do narzekań, jeśli faktycznie to wyglądało tak jak opisujesz i HR będzie to odzwierciedlał, to wreszcie będziemy mieć jakąś ciekawą grę XD zero bezmyślnego strzelania, wszystko ma swoje skutki w dalszej części gry, zawiła i wciągająca fabuła, nie wiem jak wy ale ja biorę w ciemno

Przem_2010

w takim razie raczej to nie prawda, ta gra chyba zajmie cała dwuwarstwową płytę BD, za duży wysiłek dla użytkowników x'a, co chwila by musieli wstawać i zmieniać płytę, pc na razie też tego nie będzie miał więc mamy raczej cholernie dobry exclusiv na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku narzekaliście na wygląd bohaterki, ale teraz widać, jak mocno wyładniała. No chyba, że screeny po prostu były robione w innych etapach jej życia (i pewnie tak jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że po zatrzymaniu cut-scenek będzie widać napisy (co może pomóc w zrozumieniu niektórych wyrazów), nie tak jak w MGS4 Fajnie by było, gdyby gra została spolszczona (bo podejrzewam, że w tej grze nie będzie zbyt niewielu dialogów ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z początku narzekaliście na wygląd bohaterki, ale teraz widać, jak mocno wyładniała. No chyba, że screeny po prostu były robione w innych etapach jej życia (i pewnie tak jest).

Mi się tam podobała tylko miała "koński" uśmiech, zęby jakieś za duże no i w ogóle głupio się śmiała, teraz obcięli jej włosy ale nadal jakoś dobrze wygląda ;] Nie zdziwiłbym się gdyby od początku gry miała długie a np. postanowilibyśmy je z biegiem gry ściąć bo np. Jakiś czas temu gdy uciekaliśmy ktoś złapał nas za włosy, a z krótkimi takiego problemu by nie było.

Muszą wydać demko i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie inna postać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest zupełnie inna postać.

Ta sama, przyjrzyj się nowej postaci na screenie a obejrzyj demo z 06 i spójrz na twarz w przybliżeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni sami powiedzieli, ze to calkowicie inna postac. Tam byl tylko test mozliwosci i byla twarz aktorki od face-motion /mocap (czy jak to sie nazywa) I, ze nie ma nic wspolnego z bohaterka w grze wlasciwej. A ta bohaterka to ta sama co na trailerze o oczach "The Eye" chyba sie nazywal tylko ma inny kolor wlosow i fryzure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie jeszcze sie zmieni nie raz bo na HR przyjdzie nam poczekać do końca przyszłego roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zobaczyłem mną wstrząsnęło!

Jeżeli dostaniemy grę w której taka oprawa będzie połączona ze wszystkimi genialnymi patentami Fahrenheit to ja nie odchodzę od konsoli

@ legileg

Dzięki! Znowu przypomniałeś mi ten patent! Znowu mam ciarki sunące po plecach... Znowu muszę zagrać To jeden z najbardziej intensywnych momentów w grach

@ DaraS

Nie wiem czy grałeś w Fahrenheit. Tam największą wadą było to że wydawca poganiał ekipę... Niestety przez to właśnie jasno czuć iż zakończenie jest robione "na odwal się" żeby tylko zdążyć To jedyna wada tej gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta sama, przyjrzyj się nowej postaci na screenie a obejrzyj demo z 06 i spójrz na twarz w przybliżeniu.

A ty poczytaj wypowiedzi twórców gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty poczytaj wypowiedzi twórców gry.

Dobra tam, ale ma ten pieprzyk i te same rysy twarzy, wygląda trochę inaczej ale z twarzy mi przypomina tą z dema 06

http://pl.youtube.com/watch?v=TitlhQj5eTU

Fajnie to wygląda tylko większość tego filmiku to klikanie guzików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra tam, ale ma ten pieprzyk i te same rysy twarzy, wygląda trochę inaczej ale z twarzy mi przypomina tą z dema 06

http://pl.youtube.com/watch?v=TitlhQj5eTU

Fajnie to wygląda tylko większość tego filmiku to klikanie guzików.

no wlasnie to nie sa filmiki jak sie klika ;] to gameplay;] (tak mi sie zdaje przynajmniej ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie to nie sa filmiki jak sie klika ;] to gameplay;] (tak mi sie zdaje przynajmniej ;P)

No to nie są filmiki, filmikiem nazwałem film z YT : o

Wiem że to Gameplay ale większość Gameplaya tam to klikanie, nie wiem bo nie grałem - kupię Fahrenheita to pogram ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że to Gameplay ale większość Gameplaya tam to klikanie, nie wiem bo nie grałem - kupię Fahrenheita to pogram ;]

Uwierz że można zrobić wiele za pomocą zwykłego schematu "gry o wciskaniu guzików"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis dema od videogaming247.

Opis jest dość szczegółowy, więc kto chce zaczekać do premiery niech sobie odpuści

We?re seeing a closed demo of Heavy Rain: Origami Killer at Games Convention. Quantic?s David Cage is walking us through a huge part of the game that continues on from and includes scenes from yesterday?s video demonstration.

After the drop.

By Mike Bowden

* First Cage has told us that you only control the head and shoulders on the character, you just press a button to move forwards.

* The main character is investigating a series of disappearances and is going to the house of a taxidermist - hence the birds hanging in the ceiling in the video footage.

* Everything in the game is context sensitive, we are told.

* ?Everything in the interface is design for emotion, to make you feel what your character feels,? said Cage.

* Then we?re shown some plot: your character finds some burnt clothes on the fireplace, she goes upstairs; floorboards are creaking. She smells something nasty. She turns, opens a door and finds a woman?s body in a bath tub.

* We are then told that the protagonist is in fact a journalist who is on the hunt for a story and after she inspects the house some more, she finds dead women strewn about the place stuffed like animals.

* All of a sudden the killer comes back. He?s this ugly, fat guy. She can?t get out, she?s trapped in the house.

* Then the game goes into split-screen: him advancing, her creeping around the house trying not to get caught. The killer then simply sits down and watches TV. Your character manages to get outside, escaping through the garage. She gets on a motorbike, and speeds off.

* More feature description now: you can use the Sixaxis to open windows and look through keyholes. In fact, everything you see ?in the set? is interactive. You can sit anywhere, turn on the TV, open all the doors in the house - which incidentally was created by an architect who is part of the development team.

* We then see that self same scenario but showed differently. Instead of creeping in order not to be heard when the killer is in the house, she runs, thus making noise. The killer hears the creaking floorboard and reaches for a knife.

* He finds her and tries to stab her on the bed. You use QTEs to avoid attacks.

* She falls down the stairs. ?I?m the big bad wolf,? howls the man. She tries to open the window. He chases her round the kitchen table.

* Your character manages to get out to the garage after running through the house. You again get on your bike and drive off. The killer walk back into the house and you hear a gun shot. End of the demo. Still more to come from Cage.

* Cage tells us you can use chainsaws and screwdriver to kill him. He could get arrested etc. Loads of possibilities. There are over 60 scenes like this, he says.

* ?This is not GTA,? says Cage in a short Q&A. ?This is not an open world?

* That?s it. We?re exhausted. That. was. awesome.

Nie wiem jak reszta ale mnie się to bardzo podoba. Mam dość tępych strzelanin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak pewnie jeszcze sie zmieni nie raz bo na HR przyjdzie nam poczekać do końca przyszłego roku :/

Do 09 Grudnia o.O? Albo cię nie rozumiem "koniec" "przyszłego roku" czyli grudzień 09

Na gry online piszę że Grudzień 08, obym ja cię źle zrozumiał a Gry online nie kłamały.

Zajebiście Mogą dać nawet kawałek z tego filmu, albo ciut więcej ;]

Tylko kiedy bo coś mi się ta stronka nie ładuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×