Skocz do zawartości
Patricko

Machinarium

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby ktos mial dylemat czy brac lub nie ...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2h? To ja chyba jednak jakiś przytrzymany jestem, bo dobre 3h już za mną i póki co jestem na szczycie wieży, po rozbrojeniu bomby, a na starych point&click zęby zjadłem.

Inna sprawa że korzystanie z poradników czy solucji przy przygodówkach to jak przeczytanie streszczenia zamiast książki.

A sama gra super.edit:właśnie skończyłem - grałem na 3 posiedzenia i ukończenie bez żadnej podpowiedzi zajęło mi około 4h

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna i ciesząca oko gra, według mnie ciekawy pomysł, solidny design ze sporą dawką artyzmu.

Point'n'clicków obecnie zbyt wiele nie ma, zwłaszcza na konsolę, więc dla fanów gatunku raczej pozycja obowiązkowa, cieszę się bardzo, że mam PS+ bo gra w tej usłudze była za darmo, ale przyznać muszę, że warta jest swojej ceny z PSS

Są momenty w których naprawdę trzeba się pogłowić, żeby ruszyć dalej, tym większa jest satysfakcja z przechodzenia kolejnych etapów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie :)

Co do nuty... Ubóstwiam... W ogóle to uwielbiam elektronikę, chillout, ambient, a najlepiej jeśli są one zawarte w soundtrackach do gier. Wtedy "doświadczam ich" jeszcze bardziej. Oczywiście dopisuję go do listy ulubionych soundtracków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dał pack i to

trafia na moją prywatną listę niezapomnianych kawałków z gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wspaniałą oprawę audiowizualną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra faktycznie genialna i warta swojej cony choc dostalem ja z PS+. Jak fan przygodowek point and click uwazam, ze jest to must have. Genialny tytul, ktory choc ukonczylem w dwa dni zapamietam na baaaaardzo dlugo. Licze na sequel choc to malo relane chyba :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity tytuł. Gdyby nie PS+ pewnie nigdy bym się nie zainteresował, a tak...wielkie, pozytywne zaskoczenie :) Polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszlo:)

Edytowane przez chomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uratowałem psa i ... jejku, jaka wielka plansza teraz (kilka ekranów) :) trzeba się ogarnąć, ale gra przednia, niezbędne główkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszła mnie ochota, żeby odpalić Machinarium i ta gierka tak mnie wciągnęła, że siedziałem do czwartej nad ranem i pyknąłem ją na raz. Przypomniały się stare dobre czasy, gdy człowiek nie mógł się oderwać od przygodówek (kurcze to było tak dawno temu, że czuje się staro ;p). Szkoda tylko, że taka krótka i tylko na jedną noc, ale żeby więcej tak przyjemnych produkcji :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta gra najzwyczajniej w świecie znudziła już po niecałej godzinie grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak kolega z góry. Coś mnie odpychało od tej gry i może było to znudzenie? może nie mój klimat i typ gry? odpaliłem gierkę, minęło 30 min (góra godzina) i gra została usunięta z dysku. Perełką na PSS tej gry nie nazwę, ale dobrą grą? nie ma sprawy. Perełkami i sztabkami złotą są dla mnie gry takie jak Flower czy Journey, ale Machinarium pomimo wielu baaardzo dobrych opinii do mnie nie przemówiło. Słyszałem też, że gra krótka, ale nie wypowiadam się, bo jej nie ukończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest z jednej strony przesliczna, ma ciekawy koncept, kapitalny ambientowo-jazzowy soundtrack ale .. wszystkei te zagadki typu puzzle doprowadzaja mnie do furii. Jestem tym tytulem bardziej niz zadowolony, totalnie zirytowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ten tytuł grać 3 miesiące temu i jeszcze nie ukonczyłem. Jakoś nie moje klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie z kolei i moich dzieciaków fajny tytuł: rozwiązywaliśmy zagadki we 4-kę kupa śmiechu takie gry integrują... teraz rozpracowujemy Limbo i Unfinished Swam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Limbo jest nudne, a z kolei od Machinarium nie mogłem się oderwać :happy: Świetna gierka. Ogrywał ktoś Monkey Island w HD ? Chciałbym to dostać w Plusie, oj chciałbym :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja uwielbiam takie gry .

Machinarium bardzo fajne, Back to the future równiez bardzo mi sie podobało .

Monkeysa kiedys baaardzo chciałem kupic ale ciężko było znaleźć .

Z tego co wiem sa 2 gry odświerzony klasyk i nowy prodult (Tales) 5 rozdziałów, bardzo polecam :)

Te 5 epizodów przeszedłem na PC .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie z kolei i moich dzieciaków fajny tytuł: rozwiązywaliśmy zagadki we 4-kę kupa śmiechu takie gry integrują... teraz rozpracowujemy Limbo i Unfinished Swam

Ja nie wiem jak te zagadki moga wywolywac usmeich, ale ok. W ogole sama gra nawet wyglada jakby byla produkcja dla dzieci, ale .. bylaby zbyt trudna dla nich. Ale tez uwielbiam takie nietuznikowe produkcje, zwlaszcza przy dzisiejszych wysysaczach jakiegokolwiek gustu w postaci chcoiazby takiego Call Of Duty czy Battlefielda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×