Skocz do zawartości
Chevbacca46

Gt5 Championship

Rekomendowane odpowiedzi

sczerze to myslalel ze kwalifikacje beda dluzsze np 1h i w tym czasie trzeba wykrecic najlepszy czas i z tym ze jedna osoba na torze hmm lepiej puszczac co 30 sek np albo ustalic zasady przepuszczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie są obawiaskowe a kiedy ty chcesz robić kwalifikacje ? Jak jutro wyścig ? Poza tym w wyścigu nie każdy ma równe szanse każde wyprzedzanie to strata czasowa i można kozystac z tunelu aerodymicznego nawet gdy jest ustawiony na mały. Wyścig jedzie się około 1,5h zaczynamy i 22 póki wszyscy przyjdą i się przygotują minie z 40 min i wyścig zacznie się około 23 i kończy się około 1 godziny w nocy a ty dołoż jeszcze 1,5 h na kwalifikacje przed wyścigiem i koniec sesji grubo po 3 godzinie. Poza tym opony wyścigowe miękkie przy agresywnej jeździe gdy walczymy o najlepszy czas starcza na maks 5 kółek a są 3 więc jest w sam raz i jak sam jedziesz na torze to jest lepiej jechać swoim optymalnym torem i sędziowie mogą bez problemu obserwować czy nie jedziesz w nieregulaminowy sposób. Co do puszczania co 30 sek to myślałem nad tym ale jak ktoś wypadnie z toru to już zaczyna się zabawa z nie przepuszczaniem przeciwników i utrzymanie optymalnego toru jazdy jest trudne. I boje się o 100% respektowanie zasad przepuszczania oraz dokładność sędziów. Mam nadzieje ze rozwiązań cześć wątpliwości co do organizacji kwalifikacji. Odpowiadam nadal na kolejne pytania uzasadniając moje decyzje. Lucas startujesz z ostatniej pozycji tylko jak zmienisz auto na wyścig. A dla osób które nie wystartują w klaifikacjach będzie losowanie miejsc za zawodnikami które wywalczyli swoje pola. Było by nie fair jak by ktoś miał 3 najlepszy czas a startował z 4 pozycji bo ty wymysliles ze chcesz jechać jako 3'ci.

Edytowane przez napior1516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kwalifikacje!

Zasady:

1. Obecność sędziów obowiązkowa, zadanie obserwacja stylu jazdy oraz jego zgodności z regulaminem zawodów.

2. Każda osoba będzie miała 3 okrążenia na wykręcenie najlepszego czasu. Pierwsze z wyjazdem z boksu i rozgrzanie opon i dwa następne na wykręcenie czasu. Najlepszy zaliczony przez system czas będzie dodany do tabeli pozycji startu. W przypadku nie zaliczenia czysto żadnego okrążenia, zawodnik zostanie sklasyfikowany na końcu stawki która stawiła się na kwalifikacjach następny po najgorszym czasie podczas kwalifikacji.

3. Dozwolony rodzaj opon to wyścigowe miękkie jeden komplet.

4. Na torze może jechać tylko jedna osoba, zapewni to wszystkim równe warunki i ułatwi sędziom wykonywanie punktu nr. 1.

5. Kolejność wyjazdu na tor będzie decydować kolejność wejściu do pokoju.

6. Kwalifikacje odbywają się identycznymi i tymi samymi autami co wyścig

7. Osoby których nie będzie na kwalifikacjach będą startować z ostatnich pozycji, ich pozycje będą losowe.

8. Osoby które zmienia auto na wyścig czyli jada jednym kwalifikacje a na wyścigu pojadą innym startują z ostatniej pozycji za osobami które opuściły kwalifikacje. Przy zajęciu punktowanej pozycji na wyścigu zostaje odjęta połowa punktacji tzn. gdy zajmiemy 1 pierwsze miejsce dostaną zamiast 25 punktów tylko 12 punktów!!!

Można odpuścić kwalifikacje wtedy proszę o deklaracje w temacie, wobec nich zostanie zastosowany punkt 7

Start kwalifikacji to 22:00 (-+ 5 min)

Pokój będzie otwarty dla wszystkich numer IP pokoju podam w temacie.

Edytowane przez napior1516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak, spotkac się o 22, nastawić rozpoczęciee wyścigu za 30 min i jazda. W ustawieniach jest najszybszy pierwszy, kary i uszkodzenia jak tam chcecie i powinno być ok. Wiem że Chev tak chciał robic, ale ja nie jestem organizator więc to tylko propozycja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko powiedz mi jak to ma wygladac co kazdy robi 3 kolka i nastepny tak?czy nie uwarzasz ze dla niektorych bedzie to dosc nudne czekanie np 1 h na swoja kolej?ja jednak obstawal bym za jakims innym rozwiazaniem moze dac czas otwarty np miedzy 22 - do 24 w ktorym kazdy musial by zrobic te okrazenia i np 5 podpasowac ustawienia itp wiesz bo takie czekanie na swoja kolej totroche moze zabic rywalizacje jednak obstawal bym przy tym by na tor wypuscic wiedzej aut tak jak to sie dzieje w f1 np zrobic masz czas np 1h i w tym czasie wybierasz kiedy masz wolny tor czy co i lecisz oczywiscie bylo by to moze mniej czytelne ale wiadomo mozna ustawic wiele opcji ciekaw jestem jak inni sie zaopatruja na to wszystko bo narazie malo odpowiedzi aha czy macie hs?dobrze by bylo sie porozumiewac :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale GT5 to nie F1 i kultura nie będzie taka sama już pisałem. Każde wyprzedzenie to strata w czasie np ja w zakręt wyjadę 110kmh a ty tylko 100 i już jestem stratny. Można zrobić zapisy i wysyłać zaproszenia indywidualnie. I właśnie wpadł mi pomysł do głowy aby zrobić tajne kwalifikacje aby tylko gospodarz pokoju razem z sędziami widzieli auta i czasy styl itp. Już jeden zawodnik proponował mi to, chodzi o to żeby nie było nagłego zmienia aut na te które wykręci najlepszy czas i rywalizacja była równa.

Kwalifikacje!

Zasady:

1. Kwalifikacje są tajne! Obserwacja tylko dal sędziów i gospodarza pokoju.

2. Obecność sędziów obowiązkowa, zadanie obserwacja stylu jazdy oraz jego zgodności z regulaminem zawodów.

3. Każda osoba będzie miała 3 okrążenia na wykręcenie najlepszego czasu. Pierwsze z wyjazdem z boksu i rozgrzanie opon i dwa następne na wykręcenie czasu. Najlepszy zaliczony przez system czas będzie dodany do tabeli pozycji startu. W przypadku nie zaliczenia czysto żadnego okrążenia, zawodnik zostanie sklasyfikowany na końcu stawki która stawiła się na kwalifikacjach następny po najgorszym czasie podczas kwalifikacji.

4. Dozwolony rodzaj opon to wyścigowe miękkie jeden komplet.

5. Na torze może jechać tylko jedna osoba, zapewni to wszystkim równe warunki i ułatwi sędziom wykonywanie punktu nr. 1.

6. Kolejność wyjazdu na tor będzie decydować kolejność wejściu do pokoju.

7. Kwalifikacje odbywają się identycznymi i tymi samymi autami co wyścig

8. Osoby których nie będzie na kwalifikacjach będą startować z ostatnich pozycji, ich pozycje będą losowe.

9. Osoby które zmienia auto na wyścig czyli jada jednym kwalifikacje a na wyścigu pojadą innym startują z ostatniej pozycji za osobami które opuściły kwalifikacje. Przy zajęciu punktowanej pozycji na wyścigu zostaje odjęta połowa punktacji tzn. gdy zajmiemy 1 pierwsze miejsce dostaną zamiast 25 punktów tylko 12 punktów!!!

Można odpuścić kwalifikacje wtedy proszę o deklaracje w temacie, wobec nich zostanie zastosowany punkt 8

Start kwalifikacji to 22:00 (-+ 5 min)

Zapisy

1. napiór1516 (gospodarz) + plus sędziowie : kraftpol, PaT 22:00

2. nick psn, godzina najlepiej odpowiadająca

Pokój ustawiony będzie na 4 osoby w celu utrzymania zasad.

Edytowane przez napior1516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak chcecie dla mnie sredni pomysl z tym utajnianiem ale jezeli jestesie w wiekszosci to spoko bo widze ze tu juz wiecej nikt nic nie proponuje czyli chyba sie zgadza obawiam sie o frekfencje bo duzo osb sie nastawialo na jutro a wolal bym zeby byl komplet jak juz zaznaczylem dla mnie liczy sie zabawa ok bede sledzil temat mam nadzieje ze ktos jescze sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

marek73mo jest za utajnieniem kwalifikacji.

Najwyżej kto się stawi to zyska pole position a reszta ich strata będzie miała gorsze miejsca startowe

Edytowane przez napior1516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napior wszystko ladnie pieknie , ale:

po pierwsze primo troche wyskoczyles z nienacka z tym kwali dzien wczesniej. Nie wszyscy beda o tym wiedziec , a co nietorzy moze nie beda mieli poprostu czasu , weic nie fer w stosunku do nich. Na ta pierwsza sesje proponuje wlaczyc jazde dowolna z duzymi karami i wyznaczyc , ze kwalifikacje odbywaja sie powiedzmy 30 min. W tym czasie kierowcy jezdza i przycieraja oponki az do momentu kiedy zadecyduja ze TERAZ ROBIE POMIAROWE DWA LAPY > i wtedy sedzia patrzy .OczzywiscieInni zawodnicy musza slyszec wyraznie i wiedziec o tym ze ten kierowca robi pomiarowke i ze musza go poprostu puscic. Jak nie puszcza to kara. Ilu sedziow tyle moze jechac zawodnikow na raz. Wtedy nikt nie bedzie wkurzony czekaniem tylko sobie jeszcze potrenuje.. Uwazam takie rozwiazanie za fer dla kazdego. Ja nie wiem czy bede mogl byc bo chyba od jutra nie bede mial neta albo nawet juz za chwilke Wiec poki co powodzenia i bede co jakis czas sprawdzal co sie dzieje. Pozdro

ahha i utajnianie kwali mysle ze nie ma sensu bo w kazdych wyscigach jest to wiadome dla zawodnikow.

Edytowane przez Chevbacca46
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma szans aby 10 os nawet się wyrobiło w 30 min można rozesłać wiadomości na ps3 i na portalu co i jak a wstępne info o kwalifikacjach napisałem z samego rana jak komuś nie pasuje to niech napiszę to może ustawię się dla niego specjalnie i zrobię pokój i patrzę na jego jazdę. Sam wiesz że te kary są gówno wartę i osobiście potrafię przyciąć zakręty aby zyskać ok 10 s na okrążeniu i nie dostać żadnej kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

podobno NSX nie jest zbanowany,ale tylko geje i lesby będą nim pociskały. :biggrin: Czy to prawda?

Edytowane przez kraftpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe chev już mówił że nie jest zbanowane żadne auto. Będziesz na kwalifikacjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale dzisiaj rezygnuje ze startu, jestem zbyt padnięty po całym dniu i nie będę miał sił machać kierą na lewo i prawo :) Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale dzisiaj rezygnuje ze startu, jestem zbyt padnięty po całym dniu i nie będę miał sił machać kierą na lewo i prawo :) Powodzenia :)

Czy jak byś wiedziała wczoraj że są kwalifikacje to byś startował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem po co ta cała zabawa w ukrywanie aut - nie ścigamy się (chyba) o złote majtki, więc nie ma sensu aż tak walczyć o to by być najlepszym ;)

Jeżdżenie samemu w kwalifikacjach jest moim zdaniem zbyt nudne - chcąc sobie pojeździć samemu na torze odpalam po prostu trening. W takich kwalifikacjach nieszczególnie chce mi się brać udział ale żeby nie wyszło, że jestem wybredny to mogę się od biedy pojawić. Tym bardziej nie podoba mi się ta wizja, bo dopiero teraz dowiedziałem się, że mam już dziś deklarować wóz, jak i zarezerwować sobie wieczór.

PS. Bardziej odpowiadałaby mi forma taka, o której już tu wspominali - wrzucić wszystkich na tor na godzinkę lub pół i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać ale jesteście ograniczeni w myśleniu że z zawodnikami plączącymi się po torze będziesz miał lepszy czas. 3 okrążenia to około 15 min maks a co do wyboru aut to już chyba najwyższa pora jak jutro wyścig. Ale tak jak pisałem wcześniej

Można odpuścić kwalifikacje wtedy proszę o deklaracje w temacie, wobec nich zostanie zastosowany punkt 8

8. Osoby których nie będzie na kwalifikacjach będą startować z ostatnich pozycji, ich pozycje będą losowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o której dzisiaj są te qwali ??? i czemu sędzia nic o tym nie wie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej jestem za tym zeby kwali byly jutro 30 min przed wyscigiem, tak jak pisalem wczesniej ustawic 30 min do rozpoczecia wyscigu, kary na maks i jazda. Bez problemu mozna zrobic 3-4 szybkie kolka. I frekfencja bylaby na pewno lepsza bo dzisiaj kiepsko to widze. Po rozpoczeciu wyscigu miejsca startowe beda automatycznie w kolejnosci jaki kto zrobil czas (przynajmniej tak powinno byc). I nie trzeba zadnych sedziow ani czekania na swoja kolej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisałem już dlaczego jest tak a nie inaczej. Start 22:00.

Kto będzie ten będzie jak ktoś nie może przewiduje jeszcze dodatkową turę dla nieobecnych jutro w dzień. Ewentualny termin podam po zakończeniu dzisiejszej.

Kwalifikacje!

Zasady:

1. Kwalifikacje są tajne! Obserwacja tylko dal sędziów i gospodarza pokoju.

2. Obecność sędziów obowiązkowa, zadanie obserwacja stylu jazdy oraz jego zgodności z regulaminem zawodów.

3. Każda osoba będzie miała 3 okrążenia na wykręcenie najlepszego czasu. Pierwsze z wyjazdem z boksu i rozgrzanie opon i dwa następne na wykręcenie czasu. Najlepszy zaliczony przez system czas będzie dodany do tabeli pozycji startu. W przypadku nie zaliczenia czysto żadnego okrążenia, zawodnik zostanie sklasyfikowany na końcu stawki która stawiła się na kwalifikacjach następny po najgorszym czasie podczas kwalifikacji.

4. Dozwolony rodzaj opon to wyścigowe miękkie jeden komplet.

5. Na torze może jechać tylko jedna osoba, zapewni to wszystkim równe warunki i ułatwi sędziom wykonywanie punktu nr. 1.

6. Kolejność wyjazdu na tor będzie decydować kolejność wejściu do pokoju.

7. Kwalifikacje odbywają się identycznymi i tymi samymi autami co wyścig

8. Osoby których nie będzie na kwalifikacjach będą startować z ostatnich pozycji, ich pozycje będą losowe.

9. Osoby które zmienia auto na wyścig czyli jada jednym kwalifikacje a na wyścigu pojadą innym startują z ostatniej pozycji za osobami które opuściły kwalifikacje. Przy zajęciu punktowanej pozycji na wyścigu zostaje odjęta połowa punktacji tzn. gdy zajmiemy 1 pierwsze miejsce dostaną zamiast 25 punktów tylko 12 punktów!!!

Można odpuścić kwalifikacje wtedy proszę o deklaracje w temacie, wobec nich zostanie zastosowany punkt 8

Start kwalifikacji to 22:00 (-+ 5 min)

Zapisy

1. napiór1516 (gospodarz) + plus sędziowie : kraftpol, PaT 22:00

2. nick psn, godzina najlepiej odpowiadająca

Pokój ustawiony będzie na 4 osoby w celu utrzymania zasad.

Wszystkie systemy off lacznie z ABS-em. Uszkodzenia ciezkie, brak kar. Jazda tylko po torze.Czyli dwa kola zawsze w torze tak jak tor jest wyznaczony.

Wprowadzony bedzie tez system kar lecz narazie nic o tym nie bede pisal. Dzieki zapisywaniu powtorek nie trzeba bedzie nagrywac i spinac zeby to przedstawic. Wystarczy bedzie nadmienic ktore kolko, pomiedzy kim i w qtorym sektorze zaszlo zdarzenie. Zostana wytyczeni sedziowie do komisji FIA i oni beda decydowac o zajsciach.

. Edytowane przez napior1516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2. Obecność sędziów obowiązkowa, zadanie obserwacja stylu jazdy oraz jego zgodności z regulaminem zawodów.

można jeszcze raz zebrać regulamin w jednym miejscu cały?? gdyż trochę było to porozrzucane... i żeby później nie było nie domówień:)

czy wymagania kwalifikacji to jedno.. a jutrzejszy wyścig to drugie?

zapisy:

otacon3 22:00

Edytowane przez otacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dodałem z pierwszego posta regulamin. Do pomyślnego przejechania wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę wziąć udział w kwalifikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×