Skocz do zawartości
Sheldon

Klawiatura I Mysz W Ps3 Z Pomocą Gimx

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie by było przykleić ten temat i zrobić jakąś instrukcje w pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a będzie to działać z myszami bezprzewodowymi (zestaw logitech mk 710)

edit:

no i tam w tym tutorialu pisze o sixaxisie a ja mam Dual shock

EDIT 2

A skąd mam wiedzieć czy mój bluetoth jest CDR znaczy sie czy ma tern chip na moim coś pisze ,,bluetooth 2.0 + EDR czyli co nie spasi i musze kupić inny ?

Edytowane przez jasiorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę,gdy na bf3 multi 70% będzie grało na myszce i klawiaturze.Wielu gada że granie na myszce na ps3 jest bez sensu,bo pad nie ma większych szans z myszką w FPS,a jak tylko jest okazja żeby za całe 5 zł(!) grać na myszce,to ludzie o tym zapominają i lecą sprawdzać czy to działa,pewnie niektórzy z ciekawości,ale nie ma co świrować,większość teraz będzie grała na myszce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę,gdy na bf3 multi 70% będzie grało na myszce i klawiaturze.Wielu gada że granie na myszce na ps3 jest bez sensu,bo pad nie ma większych szans z myszką w FPS,a jak tylko jest okazja żeby za całe 5 zł(!) grać na myszce,to ludzie o tym zapominają i lecą sprawdzać czy to działa,pewnie niektórzy z ciekawości,ale nie ma co świrować,większość teraz będzie grała na myszce...

masz pan racje sam chciałem to sprawdzić z ciekawości ale poległem hehe

PS3 kupiłem jakieś pół roku temu i zastanawiałem się nad tego typu ustrojstwami z obawy przed niezbyt dobrym przyjęciem zmiany myszy na pada ale juz po tygodniu zabijałem ostro :D Po pół roku gry nawet nie chciało by mi się myszą grać na dłużej - pad jest zdecydowanie wygodniejszy no i nie ma po nim odcisków jak to miałem na dłoni od biurka po dłuższej grze

Teraz tylko z czystej ciekawości chce to uruchomić...

Generalnie nie wiem co robie zle

Specjalnie nawet zainstalowałem linuxa ( najnowszą wersję ubuntu)

Generalnie problemy zaczęły się na tym dodaniu tych repozytoriów tam nie ma takich rzeczy :unsure:

1 Installation

Add "universe" to your repositories:

  • Clic System>Administration>Synaptic Package Manager.
  • Clic Settings>Repositories.
  • Select universe, close.
  • Clic reload, close.

W wresji którą zainstalowałem nie ma tego synaptic.... czytałem ze zastąpiono to aplikacją software center czy jakoś tak

Tak czy inaczej nie wiem jak dodać te universe

W ustawieniach tego software center niby była taka linjka ,,korzystaj z universe czy jakoś tak" i było już zaznaczone ptaszkiem więc to chyba o to chodzi i nie w tym mam problem

Niech mnie ktoś poprawi jak się myle albo na kieruje co robie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć granie przy pomocy myszy na PS3 = cheat. Zwłaszcza w multi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czheat to jest jak ci lata (dosłownie) taki po mapce i nie można go zabić bo ma GoOD mode a to jest zwykła gra, to nie nasza wina że SONY każe nam grac na padach .... poza tym to nie temat cheat czy nie

\]]

]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czheat to jest jak ci lata (dosłownie) taki po mapce i nie można go zabić bo ma GoOD mode a to jest zwykła gra, to nie nasza wina że SONY każe nam grac na padach .... poza tym to nie temat cheat czy nie

\]]

]]

Ciekawe czy byś napisał to gdyby ktoś kazał Ci zagrać 1 na 1 z gościem z mega wypasioną myszą a ty dostałbyś starą kulkową myszkę. Realia konsol są takie że gra się na padach i każdy kupujący się na to godzi więc pisanie że Sony każe grać na padzie mija się z celem. To tak jakby narzekać że FSO każe nam jeździć na manualnej skrzyni biegów w samochodzie podczas gdy amerykanie mają automaty. Jasne że to nie ten temat ale chętnie podyskutuję dalej np. w temacie o kontrolerach PS3 więc można tam ew. przenieść dyskusję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że granie na myszce/frag fx jest nie sprawiedliwe bo do grania jest przeznaczony pad, a jak ktoś na kierownicy popyla to jest sprawiedliwe ?? Nikomu to nie przeszkadza, a o myszki się wszyscy plujecie, taka prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac PC tez sie godzisz na to,ze myszka i klawa sa podstawowymi urzadzeniami sterujacymi a mimo to mozna podlaczyc pada,kierownice i inne pierdolki. To samo jest z konsolami. Podstawowe urzadzenie to pad,ale nic nie stoi na przeszkodzie by dokupic EEC czy fraga i grac na tym co nie znaczy,ze to jakis cheat jest. Nic nie zastapi umiejetnosci i gwarantuje Ci,ze nie jeden myszkowiec na konsoli zostanie pojechany przez kolesia grajacego na padzie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba we śnie.Pad w FPSie jest dużo słabszy w porównaniu do myszki,i chyba ten na myszce musiałby być niezłą lamą,żeby przegrywać z tym co gra na padzie.Gadacie o kierownicy,ale różnica jest taka,że jak ktoś kupuje dajmy na to F1 to wie,że połowa gra na kierownicy.Też chciałem F1,ale kupno kierownicy za 400 zł mnie zniechęciło,a na padzie nie chciałem grać.Ponadto Gran Turismo 5 na padzie jest praktycznie niegrywalne,na kierownicy są dużo lepsze wyniki.Ja jak kupuje dajmy na to bf3 na ps3 to wiem,że 90% graczy gra tak jak na padzie.A jak ktoś chce sobie grać na klawce i myszce na ps3,to niech wyłoży te 3 stówy i niech sobie gra,ta nieliczna grupa może sobie grać,ale nie że wydają program za darmo i teraz ludzie przeskakują na myszkę ,,bo za darmo,a ja jestem na padzie słaby,więc inni pewnie grają też na myszce,bo przegrywam z nimi".Jak nie potrafisz grać na padzie to powinieneś mieć 3 wyjścia

-kupujesz całkiem drogi maxshooter (czy jak to się tam nazywa)

-grasz na pc

-nie grasz wcale

A nie że ktoś wydaje za darmo program to się rzucają podnieceni że będą jechać tych co na padzie grają.Nie po to jest wersja na konsole dla tych,którzy nie chcą ślęczeć przez ekranem monitora,tylko żeby sobie wygodnie usiedli na kanapie,a przez takich programistów którzy dają za darmo programy do grania na myszce gra traci sens,ze względu na to że nie będę miał większych szans,bo banda gimbusów musi grać na myszce bo im na padzie nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbym przynajmniej 5 osob wymienic,ktore juz pojechaly nie jednego fragowca czy goscia grajacego na EE bo sam z nimi gralem badz nadal gram. Ten caly gimx dziala tak samo jak EE z ta roznica,ze jest za darmo i nikt mi nie wmowi,ze nie da sie takiego pokonac padem bo poprzedni turniej w Bf pokazal,ze mozna

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to jest wersja na konsole dla tych,którzy nie chcą ślęczeć przez ekranem monitora,tylko żeby sobie wygodnie usiedli na kanapie,a przez takich programistów którzy dają za darmo programy do grania na myszce gra traci sens,ze względu na to że nie będę miał większych szans,bo banda gimbusów musi grać na myszce bo im na padzie nie idzie.

Jestem przekonany, że 30 % jak nie więcej i tak siedzi na monitorze ( ja też) i gram na padzie.

Na myśl przychodzi mi przysłowie: Pies ogrodnika; samemu nie zje i drugiemu nie da ,

Jeżeli chodzi o moją osobę to uważam, że jak ktoś ma ochotę grać na myszy przed monitorem to niech gra ja wybieram wygodę i gram na padzie bo mi się lepiej gra...

ps. i ja znam osobę która w fpsy gra od x czasu -począwszy od pierwszej wersji konsoli i jestem pewien że zmłóciła by nie jednego grającego myszą

Tyle ja

ps2 jak ktoś chce się dalej żalić,, że ludzie grają na myszcze i klawie proponuję zalożyć stosowny temat i tam ciągnąć dyskusję ...

No chyba we śnie.Pad w FPSie jest dużo słabszy w porównaniu do myszki,i chyba ten na myszce musiałby być niezłą lamą,żeby przegrywać z tym co gra na padzie.Gadacie o kierownicy,ale różnica jest taka,że jak ktoś kupuje dajmy na to F1 to wie,że połowa gra na kierownicy.Też chciałem F1,ale kupno kierownicy za 400 zł mnie zniechęciło,a na padzie nie chciałem grać.Ponadto Gran Turismo 5 na padzie jest praktycznie niegrywalne,na kierownicy są dużo lepsze wyniki.Ja jak kupuje dajmy na to bf3 na ps3 to wiem,że 90% graczy gra tak jak na padzie.A jak ktoś chce sobie grać na klawce i myszce na ps3,to niech wyłoży te 3 stówy i niech sobie gra,ta nieliczna grupa może sobie grać,ale nie że wydają program za darmo i teraz ludzie przeskakują na myszkę ,,bo za darmo,a ja jestem na padzie słaby,więc inni pewnie grają też na myszce,bo przegrywam z nimi".Jak nie potrafisz grać na padzie to powinieneś mieć 3 wyjścia

-kupujesz całkiem drogi maxshooter (czy jak to się tam nazywa)

-grasz na pc

-nie grasz wcale

A nie że ktoś wydaje za darmo program to się rzucają podnieceni że będą jechać tych co na padzie grają.Nie po to jest wersja na konsole dla tych,którzy nie chcą ślęczeć przez ekranem monitora,tylko żeby sobie wygodnie usiedli na kanapie,a przez takich programistów którzy dają za darmo programy do grania na myszce gra traci sens,ze względu na to że nie będę miał większych szans,bo banda gimbusów musi grać na myszce bo im na padzie nie idzie.

Tak jeszcze wracając do tej części wypowiedzi... dlaczego SONY na spółkę z producentami gier pozwala na grę tylko i wyłącznie na padzie ... jak zwykle chodzi o hajs

Po tej wypowiedzi rozumiem, że uważasz że dobre wyniki osiągane przy pomocy myszki i klawy czy też tej nieszczęsnej kierownicy trzeba kupić i to za nie małe pieniądze ... dać im jeszcze więcej zarobić ?

Ja się Cieszę że są tacy ludzie co napisali ten program za darmo i takich ludzi więcej ... Może SOny w następcy 3ki przemyśli sprawę i zrobi coś w tym kierunku...

kończąc moje wypociny napiszę jeszcze raz nawet gdyby pojawiła się możliwość gry myszą i klawą czy ,,legalnie" lub przez jakiś myk to i tak będę grał na padzie bo mi tak wygodniej, i jest to mój wybór.

A jak dostanę kiedyś po tyłku od gracza który może gra myszką to przynajmniej będzie to motywacją do jeszcze pilniejszego treningu sterowania drążkami :) :biggrin:

Edytowane przez jasiorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz,uważam że ktoś kto chce grać na klawce musi za to zapłacić,a nie że za darmo.Piszecie że znacie ludzi co by pocisnęli na padzie bla bla bla.A znacie może snajperów lepszych na padzie niż na myszce?Snajperem ciężko jest na padzie,a na myszce to już inna bajka...

PS.W PS4 spodziewam się takiego maxshootera od Sony,wątpie żeby pominęli tak łatwy sposób na zarobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz,uważam że ktoś kto chce grać na klawce musi za to zapłacić,a nie że za darmo.Piszecie że znacie ludzi co by pocisnęli na padzie bla bla bla.A znacie może snajperów lepszych na padzie niż na myszce?Snajperem ciężko jest na padzie,a na myszce to już inna bajka...

PS.W PS4 spodziewam się takiego maxshootera od Sony,wątpie żeby pominęli tak łatwy sposób na zarobek

Tak,znam takich,ktorzy niewazne jaka bron wezma to i tak sa lepsi grajac na padzie od grajacych na EEC czy fragach. Koles na padzie wygrzmocil drugiego z EEC (typ na eec ratio ponad 3) wiec nie wiem z czym problem? Nie ma innej bajki na konsolach bo to emulacja jest i zrozum to w koncu,ze to nie taka sama myszka jak ta na PC. Nie rozumiesz,ze jak ktos ma umiejetnosci to bedzie zajebisty na kazdym sprzecie? Nawet jakbym autoaima wlaczyl to i tak bym byl gorszy od ludzi,ktorych znam ze sceny BF na PS3,ale to tylko moje bla bla bla i nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością,włączysz autoaima i będziesz gorszy,w takim razie zwracam honor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej to umiejetnosci nie dodaje (tak samo jak eec czy frag) wiec nadal bym byl gorszy do nich. Zadne urzadzenie emulujace dzialanie pada nie daje +50 do skilla i latwosci zabijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>

<br />

Moglbym przynajmniej 5 osob wymienic,ktore juz pojechaly nie jednego fragowca czy goscia grajacego na EE bo sam z nimi gralem badz nadal gram. Ten caly gimx dziala tak samo jak EE z ta roznica,ze jest za darmo i nikt mi nie wmowi,ze nie da sie takiego pokonac padem bo poprzedni turniej w Bf pokazal,ze mozna<br />

hahahah, to niezłe cioty musiały grać z tą myszką, nie no padłem.</p>
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze tutaj sie utworzyl moherowy oddzial znawcow myszek i innych akcesoriow chociaz wiekszosc nigdy na czyms takim nie grala i nie wie jak to dziala w porownaniu do pada. EOT z mojej strony bo nie ma sensu dluzej tlumaczyc

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś duzo w fpsy na Pc i wiem jakie cyrki za pomocą myszki,można dokonac.Przez 3 lata mam konsole ps3 i grałem w wszystkie cody,bfy itp i nie widziałem żadnych podejrzanych typow.Gracz,który ma myszkę powinien siać zniszczenie:d

Zobaczcie sobie fragmovie z cod4 lub bf3 (najlepiej Snajper) z wersji pc a potem,obejrzyj z konsoli...straszna różnica.

Chyba dobrze pisał NFL to nie działa,jak myszka z pc.Zreszta na konsoli masz aim assist,wiec żeby mieć wyniki w multi jakieś przyzwoite,to pograsz max.tydzień.Podłączenie jakiś myszek do ps3 to nieporozumienie.

Chciałbym zobaczyć jakiegoś typa z myszka na konsoli,kiedyś widziałem typa z eagle eye,ale i tak go cisneli.

Sam używam nakladek na galke(prawa),ale to jest legalne.Nie wiem jak to jest na turniejach.Gracze z myszkami,fragami mogą grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widzialem na turniejach graczy z EE ani fragam. Tam tylko pady obowiazuja bo to jest oficjalny kontroler konsoli ps3 i xbox 360. Swoja droga to ciekawy jestem ile klanow BF3 na naszej konsoli by gralo tak samo dobrze na live turnieju co na klanowkach w domu jakby im te wszystkie fragi i EE zabrali. Ja mam EE od ponad 2tyg i nadal nie moge go porzadnie ustawic.Najbardziej mi brakuje minimalnych ruchow myszy z PC (ustawiene tej zabawki wymaga czasu,ktorego nie mam).Ja mam wylaczony aim assist na konsoli (BF3 bo tylko w to gram) i jest o niebo lepiej. Duzo wieksza kontrola nad tym co sie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei gram padem od xboxa360 na ps3, bo mi o wiele lepiej leży w dłoni :P nie uważam tego natomiast za jakiś cheat, i tak gram na padzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można grać padem od xboxa na ps3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei gram padem od xboxa360 na ps3, bo mi o wiele lepiej leży w dłoni :P nie uważam tego natomiast za jakiś cheat, i tak gram na padzie :)

powiedz nam jak ty go podlaczasz co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie da...

Edytowane przez Esz Paweł
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach z Ubuntu (nie jestem mistrzem linuxa i mam specyficzną konfigurację sprzętową laptopa - nie wykrywał mi kompletnie karty graficznej itp.) udało mi się odpalić i skonfigurować GIMX.

Zapowiada się ciekawie. Musze tylko sobie zrobić porządny cfg pod KillZone i będzie miazga :biggrin:

Odpowiedni konfig to klucz do sukcesu.

Jeżeli porównam do grania z myszka na PC, to gra się źle. W porównaniu do pada jest o niebo lepiej. ...ale i tak wolę opcję Move + SharpShooter.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×