Skocz do zawartości
Chmurowaty

Shadow Of The Colossus Hd

Rekomendowane odpowiedzi

shadowofthecolossus03.jpg

Informacje ogólne:

Ilość trofeów: 31 - 1x platinum.png, 18x bronze.png, 6x silver.png, 6x gold.png

Trofea online wymagane do platinum.png : 0

Szacowany czas do platinum.png : Około 50 godzin

Minimalna liczba przejść gry wymagana do platinum.png: 7 (5x Story, 1x Normal Time Attacks, 1x Hard Time Attacks)

Trofea łatwe do pominięcia: 4 (Resistance, Cornucopia, Tower of Prayer, Endangered Lizards)

Ogólny stopień trudności:Średni

Parę słów wstępu:

PORADNIK MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY

Shadow of the Colossus to zremasterowana wersja gry z konsoli PlayStation 2, która wchodzi w skład kompletu z grą ICO.

Platyna zasadniczo do trudnych nie należy, jednak trzeba poświęcić jej trochę czasu a problemów może przysporzyć jedynie trofeum za Hard Time Attacks, a reszta zależna jest od cierpliwości. Ważne jest by trofea związane ze zbieractwem rozpocząć po pokonaniu przedostatniego kolosa, wtedy będziemy mogli otworzyć bramę gdzie znajduje się świecąca jaszczurka jak i świątynia do zapisu

Przechodząc do meritum poradnika:

TROFEA

1S9ad2df.pngWander and the Colossus platinum.png

Uzyskano wszystkie trofea

2S0f44d9.pngValley Wanderer bronze.png

Pokonaj pierwszego kolosa

3S41cbe2.pngThe Sloth bronze.png

Pokonaj drugiego kolosa

4Saea74b.pngDisturbed Sleep bronze.png

Pokonaj trzeciego kolosa

5S06226e.pngPath of Gravestones bronze.png

Pokonaj czwartego kolosa

6S56f086.pngAerial Dance bronze.png

Pokonaj piątego kolosa

7Se083c6.pngEntombed Giant bronze.png

Pokonaj szóstego kolosa

8S3eb15f.pngWaves of Thunder bronze.png

Pokonaj siódmego kolosa

9Sd9dd88.pngWall Scaler bronze.png

Pokonaj ósmego kolosa

10Se3d787.pngSlumbering Caveman bronze.png

Pokonaj dziewiątego kolosa

11S4181ef.pngUnknown Tracks bronze.png

Pokonaj dziesiątego kolosa

12S52fc66.pngGuardian Unleashed bronze.png

Pokonaj jedenastego kolosa

13S622c96.pngSilent Thunder bronze.png

Pokonaj dwunastego kolosa

14Sfa7e74.pngSigns in the Sky bronze.png

Pokonaj trzynastego kolosa

15Sd73f41.pngShielded Guardian bronze.png

Pokonaj czternastego kolosa

16Sa1ba60.pngValley of the Fallen bronze.png

Pokonaj piętnastego kolosa

17Se10eef.pngFinal Colossus bronze.png

Pokonaj szesnastego kolosa

18S27e335.pngThe Forbidden silver.png

Ukończ grę na poziomie normalnym

19Sa9a92b.pngWander and the Forbidden silver.png

Ukończ grę na poziomie trudnym

Niestety gra ma to do siebie, że opcja gry na poziomie trudnym odblokuje nam się dopiero po przejściu na normalnym, stąd wymuszone dwa przejścia.

Mimo to większość filmików możemy już bez problemu przewijać przez co czas się zmniejsza, jednak kolosy mają po dodatkowych punktach witalnych, a my mniej staminy.

20Sba2280.pngClimber gold.png

Dostań się na szczyt świątyni

Chodzi o świątynie w której po każdym pokonanym kolosie się pojawiamy, by dostać się na samą górę potrzebujemy wymaksowanej staminy prawie do ostateczności poprzez zjadanie świecących ogonów jaszczurek i przechodzenie gry ponownie na jednym zapisie.

Gdy już to nam się uda okrążamy świątynie z zewnątrz, w celu znalezienia zarośli po których moglibyśmy się wspiąć i stąd droga na szczyt wolna, dodatkowo satysfakcjonująca.

21S6b1b55.pngHang Glider bronze.png

Trzymaj się sokoła dłużej niż 30 sekund

Wystarczy udać się do odpowiedniego miejsca i zaczekać aż jakiś sokół będzie do nas podlatywał, wtedy skaczemy w górę i trzymamy R1 do czasu kiedy skończy nam się stamina/ptak nas nie zrzuci.

Filmik wskazujący przykładową pozycję:

22Sf6bb54.pngResistance silver.png

Bądź wsysany do światła przez minutę na końcu gry

Przy końcowej sekwencji w świątyni będziemy wsysani do studni i tym samym musimy się temu opierać biegnąc do przodu czy skacząc.

Jednak najprostszą metodą będzie zrobienie powyższych + jeśli już jesteśmy na schodach niedaleko studni, przytrzymać R1 - Wander będzie trzymał się schodów dopóki nie skończy się stamina, wystarczy wtedy odliczyć minutę i puścić przycisk, trofeum wpadnie na cut-scence.

23S4e4302.pngCollector silver.png

Zdobądź wszystkie możliwe przedmioty w Normal Time Attack

Po ukończeniu gry na poziomie normalnym będziemy mieli możliwość, po wczytaniu gry, podejść do posągów kolosów i walczyć z nimi ponownie, tym razem na czas. Po pokonaniu pewnej ilości w studni będą pojawiać się przedmioty, po pokonaniu wszystkich kolosów i zebraniu przedmiotów trofeum wpadnie

24S40359c.pngMeticulous Collector gold.png

Zdobądź wszystkie możliwe przedmioty w Hard Time Attack

Po ukończeniu gry na poziomie trudnym będziemy musieli powtórzyć te same czynności co w przypadku trofum "Collector", tym razem czasu będzie mniej a kolosy będą miały dodatkowe punkty witalne. Do wykonania tego polecam kierować się niezliczoną ilością filmów na YouTube, wystarczy wpisać numer kolosa z dopiskiem "Hard Time Attack"

25S8f8625.pngSlippery Ride bronze.png

Trzymaj się ryby dłużej niż 30 sekund

Trofeum podobne do "Hang Glider", również wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i postępować według wymienionych poprzednio instrukcji. Filmik z miejscem występowania:

26See1fda.pngAgro Circus silver.png

Wykonaj wszystkie sztuczki przy pomocy Agro:

-Jedź stojąc na nim (Kiedy koń galopuje, trzymaj R1 i przechyl analog odpowiedzialny za sterowanie w górę)

-Wiś z lewej strony (Kiedy koń galopuje, przytrzymaj R1, później Trójkąt i przechyl analog w lewo)

-Wiś z prawej strony (Kiedy koń galopuje, przytrzymaj R1, później Trójkąt i przechyl analog w prawo)

-Gwałtowny stop (Kiedy koń galopuje, przechyl analog w dół i wciśnij X)

-Szybki galop (W czasie postoju należy nacisnąć X w tym samym czasie)

-Obrót o 180 stopni (Kiedy koń galopuje, przechyl analog w dół później wciskając X, a później analog przechylony w dół i X w tym samym czasie)

-Wyskok z Agro (Wystarczy przycisnąć Trójkąt siedząc na koniu)

-Wymuś na Agro skok (Koń musi po prostu galopować, sam zeskoczy z mniejszej krawędzi czy przeskoczy na drugą)

-Pogłaskaj Agro bez założonej żadnej broni (Kiedy nie będziemy trzymali nic w dłoni, podchodzimy do Agro od przodu i naciskamy Kółko)

27S8be346.pngCornucopia gold.png

Zdobądź wszystkie owoce w krainie

Po ukończeniu danych Time Attack'ów dostaniemy mape z listą owoców, rosną na drzewach - Wystarczy je zestrzelić z łuku i zjeść (UWAGA! PO ZEBRANIU WSZYSTKICH OWOCÓW W KRAINIE BĘDZIEMY MUSIELI ZEBRAĆ JESZCZE KILKA KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W SEKRETNYM OGRODZIE, NA SZCZYCIE ŚWIĄTYNI). Jeśli jednak nie potrzebujemy dokładniejszej mapy, tutaj jej skan:

http://static.nextle...tc-fruitmap.jpg

28Sd4c3fc.pngTower of Prayer silver.png

Zapisz grę przy każdej świątyni

W grze prócz po pokonaniu kolosa, możemy też zabisać modląc się przy mniejszych świątyniach, trofeum najlepiej zrobić po pokonaniu piętnastego kolosa, bo ostatnia świątynia znajduje się za bramą która się otworzy dopiero wtedy. Mapa z ich położeniem:

http://static.nextle...c-templemap.jpg

29Sb694ed.pngEndangered Lizards gold.png

Zabij wszystkie jaszczurki ze świecącymi ogonami

Po wykonaniu danych Time Attack dostaniemy przedmiot który pomoże nam w wyszukiwaniu jaszczurek, jednak tutaj dokładniejsza mapa:

http://static.nextle...c-lizardmap.jpg

30Sf62fd0.pngStalwart Wander gold.png

Wymaksuj pasek HP

Trofeum zajmujące trochę czasu, musimy zjadać owoce z drzew

31Seed864.pngMighty Wander gold.png

Wymaksuj pasek Staminy

Ostatnie trofeum które zajmuje również trochę czasu, musimy zjadać świecące ogony jaszczurek które zostawiły je po sobie po śmierci

Wzorowałem się na szablonie stworzonym przez Patricko, oraz na ostatnim poradniku Lars06

Uprasza się o nie kopiowanie poradnika, nie jestem autorem filmów dodanych do poradnika, czy map lub grafik

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo poradnik, plusik dla ciebie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy przedmioty z normal time attack będą dostępne jak rozpocznę grę na poziomie trudny?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam Twoją pracę, ale w tym momencie muszę być szczery, wredny i chamski. Poradnik, który napisałeś jest mówiąc delikatnie - słaby. Wyjaśnienia typu "pokonaj czwartego kolosa" można o kant czoła rozbić. Gdzie jakieś wskazówki co do ubijania poszczególnych kolosów? Gdzie wskazówki do ubijania ich na hard? Ponadto w wielu miejscach posłużyłeś się jedynie filmikami - taką pomoc można znaleźć samemu. Wybacz, że się czepiam ale biorąc pod uwagę inne poradniki jakie tutaj są, Twój powinien być uzupełniony o mnóstwo istotnych szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z Kolosami nr 3, 4,.... - o ile zabicie ich na normalu i hardzie, a także normat time attack było proste, o tyle w Hard attack już nie jest tak prosto zmieścić się w czasie..... Największy problem mam w tym że nawet jeśli szybko wejdę na kolosa to skubany tak się rzuca że nie mogę go "ubić" w czasie.... Widziałem filmiki z YT, ale hmm nei wiem czy wersje japońskie różnią się aż tak od europejskich, bo na tych filmach wystarczyło się wbrapać na kolosa i non stop wbijać ostrze miecza, u mnie kończy się na tym że tylko trzymam się kolosa a on rzuca się na prawo i lewo....

Edytowane przez Mac88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pucharu za zjedzenie wszystkich owoców. Jestem w New Game+, zebrałem 76 jaszczurek (jest ponoć 77, a mi brakuje tylko tej za ostatnią bramą) i nie zabiłem ani jednego kolosa z NG+. Czy jeśli ubiję wszystkie kolosy z NG+ i zdobędę tę jedną jaszczurkę, to będę miał wystarczająco staminy, żeby dojść na szczyt świątyni? Pytam, ponieważ zbierając lizardy, kolekcjonowałem też owoce, a z tego co się orientuję, każde NG to respawn i gadów i owoców, co wiązałoby się ze zbieraniem od nowa wszystkich fruit'ów, gdyby nie udało się wejść teraz na szczyt świątyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pucharu za zjedzenie wszystkich owoców. Jestem w New Game+, zebrałem 76 jaszczurek (jest ponoć 77, a mi brakuje tylko tej za ostatnią bramą) i nie zabiłem ani jednego kolosa z NG+. Czy jeśli ubiję wszystkie kolosy z NG+ i zdobędę tę jedną jaszczurkę, to będę miał wystarczająco staminy, żeby dojść na szczyt świątyni? Pytam, ponieważ zbierając lizardy, kolekcjonowałem też owoce, a z tego co się orientuję, każde NG to respawn i gadów i owoców, co wiązałoby się ze zbieraniem od nowa wszystkich fruit'ów, gdyby nie udało się wejść teraz na szczyt świątyni.

Musiałbyś jeszcze przejść grę przynajmniej trzy/cztery razy bez zbierania jaszczurek, najlepiej zrób to po wypadnięciu trofka za max staminę.

Edytowane przez Madrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czyli na marne zebranie wszystkich owoców przy NG+. Tak to jest nie słuchać się rad zawartych w poradnikach. No nic, teraz będę ubijał kolosy do jakiegoś NG++ czy +++, a jak wpadnie puchar to zbiorę od nowa owoce i dopiero wezmę się za zakazane owoce ze świątyni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×