Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe modele PS3 (CECH-3004B/A) nie posiadają diod podświetlających przyciski. Dalsze cięcia kosztów? Raczej tak, bo przecież nie redukcja zużycia energii.

Jak nie posiadają? W sony polska, serwisie i sklepie powiedzieli że mają podświetlać. Nawet są znaki na przyciskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie posiadają? W sony polska, serwisie i sklepie powiedzieli że mają podświetlać. Nawet są znaki na przyciskach.

CECH-3004B/A ich nie posiadają, zostały usunięte. Nie ma ich. Zlikwidowane.

Oprócz tego zmniejszyli radiatory na Cellu i RSX i zmniejszyli średnicę wiatraka (to tak w ramach walki z YLOD), ucięli metalowy ekran tu i tam, i parę innych.

Osoby z którymi rozmawiałeś w sony polska, serwisie i sklepie źle powiedzieli, są widocznie niekompetentni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam padla mi wczoraj konsola mowa ty o karcie graficznej naprawialem ja 2 razy oczywiscie mam ja od premiery w eu . co robic jestem sklonny kupis 2 ale niewiem jak sie sprawuja te nowe konsole :sad:

a i pytanie mam tak kupie nowe ps3 i wejde na moje konto czy odzyskam swoje trofea bo sejwu chyba przepadna jak to jest ?

Edytowane przez setmen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole mam od września i teraz pytanko jak należy prawidłowo o nią dbać? Tzn czyścić itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa tygodnie temu padła mi konsola, w moim mieście zdiagnozowali awarię układu graficznego i konieczność reballingu układu BGA a że oni tego nie naprawiają podali mi adres do firmy w innym mieście. Wysłałem konsolę kurierem, wróciła po tygodniu po reballingu i....... pochodziła 20 minut i te same objawy, odesłałem ponownie wróciła znowu po tygodniu i......... pochodziła 60 minut. Zadzwoniłem ponownie żeby zgłosić reklamację byli bardzo zdziwieni gdyż wcześniej nie mieli takiego przypadku , zawsze przed odesłaniem konsoli do klienta kilka godzin ją testują, ale grzecznie przyjęli reklamację i w poniedziałek przysyłają kuriera. Co o tym myśleć , u nich kilka godzin testowania i wszystko ok, do mnie przychodzi i po krótkim czasie przestaje działać?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pierwszym razem padla mi karta graficzna dolem do naprawy i chodzila 6m i znow karta to pochodzila jakies 3-4m no i tera po 4m padlo to chyba koniec .

a co chodzi o dbanie o PS to jest w instrukci . jestem w k.... POZDRAWIAM

Edytowane przez setmen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyższych przypadkach sam laminat (płyta główna) po tylu operacjach może byc w kiepskiej kondycji - ratowanie takich zamęczonych konsol jest dosyć dyskusyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem dziś Fifę 12 i z racji faktu, że od niedawna mam router, chciałem pograć w Fifę online. Jednakże gra działa tylko, gdy nie jestem podłączony do internetu. Gdy jestem i chcę włączyć grę, pojawia się czarny obraz. Internet sam w sobie działa normalnie, mogę 'serfować'. Z góry dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś aktualizacja była... czekałem pół godziny. I od tego momentu był czarny obraz. Mam cały czas czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam padla mi wczoraj konsola mowa ty o karcie graficznej naprawialem ja 2 razy oczywiscie mam ja od premiery w eu . co robic jestem sklonny kupis 2 ale niewiem jak sie sprawuja te nowe konsole :sad:

a i pytanie mam tak kupie nowe ps3 i wejde na moje konto czy odzyskam swoje trofea bo sejwu chyba przepadna jak to jest ?

Nie wiem czy są jakieś porównania (pewnie tak ale nie wiem gdzie smile.gif) dot. awaryjności ale myślę, że nie masz się czego specjalnie bać. Sony robi dość solidny sprzęt. Ja osobiście mam roczną konsolę, latem katowałem ją od rana do wieczora i nic się nie psuło. Poza tym zawsze masz nową gwar tongue.gif

Co do trofeów to są one zapisywane na Twoim koncie, na PSN (to z adresem e-mail) dzięki czemu jak np. pójdziesz pograć do kolegi i tam utworzysz profil i powiążesz z Twoim kontem to też możesz grać i trofea będą Ci zaliczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś aktualizacja była... czekałem pół godziny. I od tego momentu był czarny obraz. Mam cały czas czekać?

Może podczas aktualizacji przerwałeś (po pobraniu potem instaluje sie ) :)

Bo innego powodu nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze ci odinstalować gre fife z dysku i nagrać ponownie, może pomoże warto spróbować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CECH-3004B/A ich nie posiadają, zostały usunięte. Nie ma ich. Zlikwidowane.

Oprócz tego zmniejszyli radiatory na Cellu i RSX i zmniejszyli średnicę wiatraka (to tak w ramach walki z YLOD), ucięli metalowy ekran tu i tam, i parę innych.

Osoby z którymi rozmawiałeś w sony polska, serwisie i sklepie źle powiedzieli, są widocznie niekompetentni.

Czy te zmiany są na + czy na -? W sensie konsola głośniejsza itp? jaki metalowy ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z przykrością muszę stwierdzić, że moja konsola PS3 60GB, która była naprawiana w serwisie konsol u Pana Szymona na YLOD'a znów zaczęła mrugać. Wczoraj grałem ok. 2 godziny, po skończeniu grania zostawiłem konsolę z włączonym XMB. Po kilku minutach zmniejszyły się obroty wentylatora i po kilku następnych wyłączyłem ją. Dzisiaj konsola już się nie włącza i znów jest YLOD. Konsola ma wymieniony procesor RSX. Została wydana 23 września 2011 roku.

W poniedziałek wyślę ją na gwarancję. Łącznie zagrałem na niej w 3 gry od momentu naprawy, a w ostatnim miesiącu włączyłem praktycznie 2 razy. Łącznie przez ten czas zawiesiła mi się 3-4 razy i wydawało mi się, że pracowała głośniej niż przed naprawą, ale nie zawsze. Konsola stoi w dobrze wentylowanym miejscu i ma zapewniony dobry obieg powietrza.

Czy taka PS3 to tykająca bomba, która może wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu Plastation Network również pojawia się czarny ekran, po którym nie da się nic zrobić (z wyjątkiem ręcznego restartu PS). Wiecie co to może być za problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolite, przy konsolach, które miały wymieniony/wskazanie na wymianę procesor(y) czasami (bardzo rzadkie przypadki), z uwagi na jak najbardziej skrócony czas profilowanego lutowania (aby nie przegrzewać dodatkowo i tak "zmęczonego" termicznie laminatu) może ten czas być zbyt krótki aby poprawnie związały wszystkie punkty lutownicze i na skutek naprężeń termicznych podczas użytkowania konsoli (no bo nikt inny jak użytkownik nie przetestuje "do bólu" konsoli biggrin.gif) mogą po prostu puścić - to najbardziej pewny scenariusz. Oczywiście jest jakiś procent konsol, w których padnie któryś procesor (CELL lub RSX) ale tego też bez wizyty konsoli na serwisie się nie sprawdzi.

Ślij konsolę - zrobi się ją na cacy :) - tym razem bez taryfy ulgowej dla staruszek ;)

A co do głośniejszej pracy konsol po wymianie pasty - to normalne, pasta termoprzewodząca uzyskuje pełne właściwości przewodnictwa cieplnego po około 150 godzinach pracy - wtedy temperatura procesora spada o 4-6stC i to jest właśnie czasami ta magiczna granica pomiędzy np 2 a 3cim biegiem wentylatora.

Ogólnie zauważalna jest tendencja, że z każdym rokiem konsole 60GB, które przecież są niejednokrotnie sprzętami działającymi prawie 5ty rok (co i tak jest okresem bardzo długim w porównaniu do żywotności nowych slimów scare.gif) jest coraz trudniej przywrócić do pełnej "świetności" z uwagi na ich aktualny stan techniczny.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 40-ka padła na yloda. Nie wiem czy to istotne ale nie było tak, że nic nie można było zrobić. Ylod pojawiał się po chwili grania, po restarcie konsoli w menu konsoli mogłem spokojnie śmigać, czy to jakiś słabszy ylod?;). No nic konsola w serwisie, ciekawe ile podziała jeszcze, bo wolałbym następną kupić ps4, a nie ps3slim;)

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Wczoraj moja konsolka padla na YLOD-a. Wersja 60GB, kupiona rok temu na znanym serwisie aukcyjnym. Rano ja wlaczylem zeby posluchac muzyki, odtworzylem dwa teledyski, nagle konsola zapisakala dwa razy i sie wylaczyla. Wlacyzlem ja, pojawil sie ekran startowy i znow sie wylaczyla. Wlaczylem ja jeszcze raz i juz od razu zolta dioda i dwa pikniecia. Chce ja naprawic u kolegi @Serwis Konsol, bo wydaje mi sie najrzetelnijsza osoba w temacie. Konsola przeze mnie nierozbierana, nie bylo w ruchu zadnych opalarek ani innych niepozadanych zrodel ciepla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ten który Ci sprzedał nie grzebał już w niej wczesniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma oryginalna plombę i/lub działała przez ostatni rok (nawet jesli coś było robione) to nie ma się co martwić - albo jest "dziewicza" albo poprawnie naprawiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Dziś coś dziwnego działo się z moją konsolą.

Od razu dodam że czasami jak za długo gram lub mam za dużo otwartych zakładek to konsola się zawiesza. Muszę wyłączać ją przyciskiem i po 5 sekundach się wyłącza. Potem gdy ją włączam pojawia się jakiś komunikat(nie w tym rzecz)

Chodzi o to że dziś PS3 dość długo było włączone

Głównie 4h na słuchanie audiobooka i 2h na granie w Black OPSa(bez przerwy)

Podczas gdy runda miała się już kończyć(0.5 do końca) konsola dostała zawiechy. Myślałem że to taki lag jak zwykle, ale konsola po przyciśnięciu przycisku POWER wyłączyła się szybko. Potem gdy ją uruchomiłem, pojawił się komunikat, że dysk mógł zostać uszkodzony ponieważ konsola nie została poprawnie wyłączona(nie mogłem nic innego zrobić).

Po tym jak już ps3 sprawdził wszystkie pliki na dysku zrestartował się. Uruchomiłem CODa normalnie, ale gra jakoś dziwnie się zacinała.

Teraz wyłączyłem PS3 i nie wiem czy coś muszę robić.(Może to objawy YLOD).

Dodam że przed wyłączeniem konsoli zostawiłem ją na 3 minuty aby wydmuchała ciepłe powietrze.

Czy muszę coś robić? Może zgłosić się do sklepu i oddać na gwarancję. Kompletnie nie wiem co mam zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!jakiś czas temu kupiłem nowe ps3 slim i jestem zdziwiony-mój laser działa okropnie głośno!!:(podczas wczytywania strasznie hałasuje wydając okropne dźwięki..mało tego-grając w god of war zacina się dźwięk.zanika na chwile i pojawia się ponownie po kilku sekundach:(co jest grane?dodam że nawet moja umierająca ze starości ps3 fat nie zacinała dzwięków podczas grania w wspomnianą grę a i laser zachowywał się ciszej podczas wgrywania.proszę o pomoc!konsole mam ledwie 4dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×