Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

... czy wszystkie dane, które są teraz na dysku konsola "zobaczy" czy trzeba będzie robić formata, wgrywać nowy system etc?...

Jeżeli konsola zostanie wskrzeszona (reballing) to nie musisz martwić się o dane, nikt nie będzie musiał ruszać dysku, gorzej jeśli diagnoza stanu procków wykaże że naprawa jest nieopłacalna (krótkoterminowa), wtedy dane są praktycznie utracone. Można jednak spróbować wzbudzić konsolę piekarnikiem lub palnikiem (szczegóły w sieci) tylko po to aby odpaliła i dała nam możliwość na sztywno spięcia kablem ethernetowym z nową konsolą (którą sobie kupisz) i przekopiowania całej zawartości ze starej do nowej - od pewnego czasu soft ma taką funkcję - równa się to jednak z automatycznym wyczyszczeniem danych z konsoli "dawcy" ;)

...W czym może być przyczyna? ...

Zepsuła się ;) A na serio, dzwoń tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już konsolę około półtora roku. Slimka, ale na razie nie słyszę żadnych dziwnych objawów. Nawet po 6-8 godzinnej sesji nic się nie dzieje. Nie słyszę różnicy w pracy wentylatorków, ani czytania płyty. Staram się zostawiać ją włączoną w menu na kilka minut po takiej sesji, ale nie zawsze mi się to udaje. Często słyszę trzaskający plastik. Może to coś znaczyć? To normalne czy coś zaczyna się dziać? Konsola podczas gry leży u mnie na podłodze, ale nie mam dywanów i cały pokój jest odkurzany co tydzień. Do tego konsola stoi dość blisko grzejnika, ale on generalnie jest zimny(w pokoju jest ciepło, niby taka technologia :P). Często ją przenoszę: po grze wykładam ją na komodę i podnoszę z ziemi dość często, ale nie macham nią tylko delikatnie to robię. Jeśli po takich manewrach nic się jej nie dzieje to znaczy, że w najbliższym czasie nie muszę się o nią przejmować? Gwarancja niedługo się kończy i nie wiem, ale mam dobre doświadczenia ze sprzętem Sony. Moja PS2 dalej jest na chodzie pomimo ponad 5 lat na karku i około 3 stania w kurzu, a o ich telewizorze starszym ode mnie nawet nie wspomnę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dźwiękiem w fifa 13 i innych grach(np.AC:Revelations), wszystko działało cacy, a gdzieś miesiąć temu, kolega przyszedł, to podłączyłem ps3 do dużego TV(zawsze mam na monitorze i tylko źródło przełączam) i tam jeszcze miałem komentarz, muzykę normalnie. Potem, gdy znowu podłączyłem go do monitora to dźwieku w fifie już nie miałem, ani muzyka, ani komentarz. W menu PS "startowym" jest normalnie. W innych grach też nie mam dźwięku. Czym to może być spowodowane?

EDIT: PROBLEM rozwiązany

Edytowane przez Sobciuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czytam czytam i nie moge wyciągnąć właściwych wniosków odnośnie YLOD. Dostałem wczoraj konsolkę właśnie z YLOD,

myslę o jej naprawie, ale chciałbym wiedzieć ( wymiana połączen w dobrym serwisie ) czy w ogólę warto? konsola jest w dobry stanie, nie była katowana,

mimo to jednak załapała YLOD ( zaufany kolega tłumaczy który mi ją ofiarował za piwo ) jest to wersja z 60Gb dyskiem.

Konsolę będe uzywał max 2h dziennie 3 razy w tygodniu.( pastę itp mogę sobie sam co jakiś czas wymienić na coś dobrego) Może to śmiesznę że tak szczegółowo piszę ale zastanawiam się w ogólę czy jest sens. i Jak długo żyją konsole po YLOD jeśli traktuje się je należycie .. tzn daje się im oddychnąc po sesji itp.

Jesli warto to prosiłbym o jakiś namiar na serwis ( sprawdzony ) w Poznaniu

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostałeś praktycznie za friko to IMO warto się pokusić raz o naprawienie- ile pożyje to pożyje- czasem miesiąc dwa a czasem nawet kilka lat będzie spokój. Jedno jest jednak pewne- YLOD wróci prędzej czy później jak już raz był taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem wypowiedzi użytkowników ps3 i wydaje mi się że każda konsola jest praktycznie na to narażona, a to że wróci to bardziej też zależy od użytkowania.

Jeśli poprawnie zostaną zrobione połączenia, no to wychodzi na to że powraca do stanu oryginalnego, na dodatek dobra pastai i jej zmiana co 6 miechów i musi chodzić., prawda?

dzięki za odpowiedz - jestem nowy w temacie ps3 - gdyż wcześniej to tylko Xa męczyłem.

Piszesz kolego że YLOD wróci...- ok rozumiem a czy nie jest to tak że po prostu te wersję tak mają, i trzeba o nie dbać w szczególności?

poprosze o przesmarowanie czapki jakąs dobra pastą termo - najwyżej sobie sam po czasie zrobie w domu.

konsola jest dosłownie prawie że za friko ( piwko ) no to faktycznie chyba warto.

w serwisie poproszę aby dokładnie obadali jej stan i dali mi znać.

Apropo serwisu robił ktoś konsole w Poznaniu?

Edytowane przez noiseblocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem, że gdy włożę płytę z Fifą 2012 lub 2013 bo takie gry mam sportowe (gry sprawdzone u kolegi i działają) to w trakcie rozgrywania meczu przycina. Natomiast jeśli wyjdę z gry to robi się czarny obraz nie pokazuje się menu PS3 i mogę go wyłączyć tylko z konsoli (inne gry działają i wychodzenie z nich do menu PS3 też). Prosiłbym o pomoc.

Edytowane przez nager10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@noiseblocker

Jeśli dostałeś ją za około 3zł i oddasz do profesjonalnego serwisu, gdzie ją obejrzą i powiedzą czy wg jest sens to tak naprawdę warto zainwestować te 200-300zł za naprawę.

YLOD może wrócić, ale jeśli będziesz o nią dbał to może jeszcze pociągnąć dość sporo... albo zepsuć się po kilku miesiącach, bo z takimi usterkami nigdy nic nie wiadomo.

BTW. To pewne, że konsola miała YLOD'a? Bo może jej popsuta w inny sposób. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killeras dziękuje Ci za odpowiedz, tak konsola kosztowała mnie około ~3zł... dobry kolega to jest mój.

Konsola ma YLOD, wsio na to wskazuje jest to model z dyskiem 60Gb rok 7a CECHC04

Ma mi służyć jedynie do pogrania w unreached 3 i GT5 oraz nowe GTA V

O konsolkę będę dbał , chcę ją naprawić jeśli ktoś zagwarantuje mi że będzie pełen reball na kólach cynowo ołowianych + pasta AC5 lub lepsza.

wtedy z moim delikatnym obchodzeniem się , TYLOD nie powinien wystąpić.

szukam cały czas serwisu gdzies w promieniu 60 km odemnie aby ją dobrze ktoś naprwił..

zainteresował mnie poznań a konkretnie:

http://naprawakonsol...promocja-200-zl

jeszcze do niech nie dzowniłem ale w PZN bede w poniedziałek i bardzo się zastanawiam nad tym rozwiązaniem.

czekma na odp... jestem nowy w temacie ps3 i nie wiem gdzie się udać pełno w sieci ( śmieci) dotyczących serwisuów i ich fachowości napraw.. ;/

Za to ten serwis z Poznania wydaje się być solidny.

PS. nie chce nigdzie wysyłać konsoli - wiadomo jak to jest z pocztą lub kurierami - nie ufam takim ludziom, poza tym to delikatny sprzęt

czekam za odp

Edytowane przez noiseblocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killeras dziękuje Ci za odpowiedz, tak konsola kosztowała mnie około ~3zł... dobry kolega to jest mój.

Konsola ma YLOD, wsio na to wskazuje jest to model z dyskiem 60Gb rok 7a CECHC04

Ma mi służyć jedynie do pogrania w unreached 3 i GT5 oraz nowe GTA V

O konsolkę będę dbał , chcę ją naprawić jeśli ktoś zagwarantuje mi że będzie pełen reball na kólach cynowo ołowianych + pasta AC5 lub lepsza.

wtedy z moim delikatnym obchodzeniem się , TYLOD nie powinien wystąpić.

szukam cały czas serwisu gdzies w promieniu 60 km odemnie aby ją dobrze ktoś naprwił..

zainteresował mnie poznań a konkretnie:

http://naprawakonsol...promocja-200-zl

jeszcze do niech nie dzowniłem ale w PZN bede w poniedziałek i bardzo się zastanawiam nad tym rozwiązaniem.

czekma na odp... jestem nowy w temacie ps3 i nie wiem gdzie się udać pełno w sieci ( śmieci) dotyczących serwisuów i ich fachowości napraw.. ;/

Za to ten serwis z Poznania wydaje się być solidny.

PS. nie chce nigdzie wysyłać konsoli - wiadomo jak to jest z pocztą lub kurierami - nie ufam takim ludziom, poza tym to delikatny sprzęt

czekam za odp

Wszystko już w jak najlepszym porządku. Usunąłem z dysku wszystkie pliki z Fify i gra gitara (nie wiem czy wszystkie miałem usunąć ale tak zrobiłem) . Musiała być jakaś zła aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam konsole PS3 ale mam gierki z PS2, pomóżcie co mam zrobić żeby działały mi te gry, słyszałam że należy uaktualnić

oprogramowanie ale czy to wystarczy i czy możliwe jest aby te gry działały? Najbardziej zależy mi na Crash Bandicoot bo bardzo

lubię w nią grać, liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry z PS2 (te na płytach) działają jedynie na wersji konsoli PS3 Fat z dyskiem 60GB (ta z 4 portami USB) już nie w produkcji, więc nie pograsz jeżeli masz nowszą (czyt. inny model PS3). Ewentualnie zakup na PS Store jeżeli takowe się tam znajdują (dystrybucja cyfrowa).

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, a co z Slim i Super Slim?

W późniejszych wersjach konsol dokonano 'kastracji' poprzez usunięcie elektroniki odpowiedzialnej za uruchamianie gier z PS2 (wersji z płyt). Na nich można za to grać w gry na płytach z PS1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. jako iż nie mogę doczytać nigdzie opinni na temat serwisu w Poznaniu to postanowiłem zaufać tej firmie co większość ludzi :)

http://www.serwiskonsol.com/

w poniedziałek raczej nadaje kurierem paczkę a wczesniej zadzwonie i pogadam jak długo trwa naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W późniejszych wersjach konsol dokonano 'kastracji' poprzez usunięcie elektroniki odpowiedzialnej za uruchamianie gier z PS2 (wersji z płyt). Na nich można za to grać w gry na płytach z PS1.

No dobra, a co z SingStar z PS2? Chodza? Bo podobno mozna je normalnie odpalac! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , o działa tak , że odpalasz Singstara na Ps3 i w trakcie gry możesz zmienić płytę na inną część Singstara z Ps3 lub Ps2 i będziesz mieć piosenki z innej części , np. z Ps2 , ale odpalasz i tak przez wersję na Ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pilna pomoc!

Kupiłem Resident Evil 6 z PSN, ściągnęło się i właśnie instalowałem konsolę, a tutaj restart i niebieskie tło i informacje chyba w 20 językach, m.in w polskim "informacje o ustawieniach są uszkodzone. Naciśnij X aby przywrócić domyślne ustawienia". Jak daję X to obraz robi się czarny i się resetuje dalej i wraca do niebieskiego ekranu. Czyżby dysk padł, czy cała konsola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem taką konsolę i jej nie dało się odratować - może ktoś kto zajmuje się programowaniem konsol (downgrade itp.) może tutaj pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×