Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od jakości naprawy i tego jak konsola bedzie uzytkowana. Mówi się, że jeżeli konsola raz załapała YLODa, to on i tak wróci. Z tym, że to raczej od nas zalezy czy za miesiac czy moze za 3 lata :). Neptun wygrzanie konsoli to raczej "patent" a nie naprawa, to działa na bardzo krótką mete.

Uzytkowana sporadycznie a co do jakosci naprawy to sam nie wiem zaczynam miec watpliwosci ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z moim ps3, konsola jest całkiem nowa ma niecałe dwa miesiace gdzy ja dziś wlaczyłem i włożyłem płytkę z gra to na ekranie pojawił się pionowy biały pasek po lewej stronie monitora. po wyłaczeniu gry pasek znika i konsola normalnie wyswietla obraz. probowałem z kilkoma płytami i to samo, dziwne bo mam sciagnięte demko gry na twardy dysk i po właczeniu tej gry wszystko jest wporzadku. Tylko z płyta konsola wyswietla dziwny pasek. Jakis czas temu też mi się coś takiego przydarzyło, doczytałem się w internecie ze to przez właczony tryb gry w telewizorze, oczywiście wyłaczyłem tryb gry i konsola normalnie chodzila do dzis. Jezeli ktos jest w stanie mi pomóc w rozwiazaniu tego problemu będę wdzięczny POZDRAWIAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przytrafił mi się problem. Uruchomiłem konsolę (PS3 Slim) i włączyłem instalację gry. W międzyczasie odłączyłem ją od monitora i zacząłem korzystać z komputera.

Po około 15 minutach podłączyłem konsolę ponownie pod monitor. W tym momencie obrazu już nie było. Zdziwiło mnie to bo robiłem tak nie pierwszy raz.

Teraz z wyjścia HDMI nie ma w ogóle obrazu na żadnym urządzeniu.Na zwykłym AV jest.

Na Elektrodzie wyczytałem, że mógł paść układ MM864709 826P5BSCO. Ponoć wymiana układu rozwiązuje sprawę.

Może jest ktoś, kto wie więcej w tym temacie i pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinanie urządzeń podczas pracy właśnie tak może się zakończyć - jeśli przywracanie ustawień fabrycznych zgodnie z instrukcją obsługi nie pomaga to czeka cię wymiana tzw. transmitera/generatora HDMI - więcej info na PW.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Boję się że z moją konsolą coś zaczyna się dziać. Dostałem wiadomość podczas gry w BF3 i chciałem ją otworzyć (gra cały czas włączona w tle), klikam przycisk PS i pokazuje się w prawym górnym rogu ta taka ikonka ładowania. Menu uruchomiło się dopiero po ok 10 sekundach (myślę, że wcześniej było coś w granicach 2 sek). Przechodzę do wiadomości, klikam aby ją otworzyć i znów to samo. Tylko tym razem przez jakieś 15 sek. a dodatkowo gdy wiadomość się już pojawiła nie mogłem nic zrobić przez kilka kolejnych sekund. Przycisk "odpowiedz" migał, gra w tle chodziła ale gdy wciskałem przyciski nic się nie działo. To prawie na pewno nie pad, bo w grze normalnie wszystko działało.

Wiem, że pewnie dramatyzuję, ale boję się że konsola się przegrzewa czy coś. Najgorzej, że nie zdarzyło się to dzisiaj raz. Działo się tak prawie za każdym razem.

Dziękuję za pomoc :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawienia opcji tv nic nie pomagają (dynamic, game, user, itp) to tv nadaje się na serwis - zadzwoń sobie do pomocy technicznej od tv, moze coś wiedzą na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ponieważ dzisiaj zakupiłem konsole ps3.Uruchomiłem-Wszystko ok załadowałem pierwszą grę i podczas gry gdy chciałem przesunąć konsole to nie chcący nacisnąłem przycisk wyłącz.Po ponownym uruchomieniu płyty konsola podczas ładowania płyty zaczęła buczeć.Nie wiem czy przyczyną było to że wyłączyłem konsole podczas gry czy po prostu tak ma być.Nie wiem też czy konsola zaczęła buczeć już na początku gdy pierwszy raz włożyłem płytę czy dopiero po tym jak wyłączyłem niechcący kosnole.Czy ten konsole mają to do siebie że podczas ładowania buczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam konsole ponad 2 lata (po gwarancji)

ostatnio zaczeła mi się zawieszać tak że nawet niemoge wyjść do menu ani wyłonczyć padem

dotego dosyć mocno się przegrzewa

czy miał ktoś podobny problem?

robiłem system odnowa i wszystko tak jak trzeba nic mi to niedało dalej działa tak jak działa ogulna tragedia z moim ps3 jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogulna tragedia z moim ps3 jest

Z ortografiOM też...

Osławiony "Fan Test" robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ponieważ dzisiaj zakupiłem konsole ps3.Uruchomiłem-Wszystko ok załadowałem pierwszą grę i podczas gry gdy chciałem przesunąć konsole to nie chcący nacisnąłem przycisk wyłącz.Po ponownym uruchomieniu płyty konsola podczas ładowania płyty zaczęła buczeć.Nie wiem czy przyczyną było to że wyłączyłem konsole podczas gry czy po prostu tak ma być.Nie wiem też czy konsola zaczęła buczeć już na początku gdy pierwszy raz włożyłem płytę czy dopiero po tym jak wyłączyłem niechcący kosnole.Czy ten konsole mają to do siebie że podczas ładowania buczy?

Mnie często mój 2 latek wyłącza z radością w oczach konsolę (chyba już z kilkadziesiąt razy) i jak na razie nic nie buczy. Dźwięk, który wydaje z siebie konsola przy odczycie płyt jest zbliżony do pracy odtwarzacza DVD.

Edytowane przez spike1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Boję się że z moją konsolą coś zaczyna się dziać. Dostałem wiadomość podczas gry w BF3 i chciałem ją otworzyć (gra cały czas włączona w tle), klikam przycisk PS i pokazuje się w prawym górnym rogu ta taka ikonka ładowania. Menu uruchomiło się dopiero po ok 10 sekundach (myślę, że wcześniej było coś w granicach 2 sek). Przechodzę do wiadomości, klikam aby ją otworzyć i znów to samo. Tylko tym razem przez jakieś 15 sek. a dodatkowo gdy wiadomość się już pojawiła nie mogłem nic zrobić przez kilka kolejnych sekund. Przycisk "odpowiedz" migał, gra w tle chodziła ale gdy wciskałem przyciski nic się nie działo. To prawie na pewno nie pad, bo w grze normalnie wszystko działało.

Wiem, że pewnie dramatyzuję, ale boję się że konsola się przegrzewa czy coś. Najgorzej, że nie zdarzyło się to dzisiaj raz. Działo się tak prawie za każdym razem.

Dziękuję za pomoc :thumbsup:

A może jest to wina neta?? Ja bym jednak nie dramatyzował, moja czarnulka też czasami zwieche złapie jak gram i wcisnę przycisk PS. Szczególnie przy nowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie często mój 2 latek wyłącza z radością w oczach konsolę (chyba już z kilkadziesiąt razy) i jak na razie nic nie buczy. Dźwięk, który wydaje z siebie konsola przy odczycie płyt jest zbliżony do pracy odtwarzacza DVD.

Ogólnie konsola nie buczy tylko wtedy kiedy odczytuje płytę i gdy gram to dość głośno buczy tak co kilka sekund wydaje takie dźwięki ale nie jest to ciągły dźwięk.Co kilka sekund słychać przerywanie dźwięku.Może później wrzucę nagranie jak buczy konsola :P

Ale chyba to normalne?Już sam nie wiem nie jest to na pewno dźwięk jak z odtwarzacza dvd.

Dodam jeszcze że przyciski na konsoli mi się nie święcą tylko świeci się dioda zasilania a u mojego kolegi który ma też wersje slim przyciski się świecą.Mam wersje 3004b może to zależy od wersji?

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy użytkownik z góry przepraszam za ewentualne błędy. Mój problem jest następujący. Posiadam dwie konsole PS3: jedna FAT 40 gb-CECHH04 i Slim 160 gb-CECH-2503A. Na Fat nie ma żadnych problemów mimo że konsola ma ponad 3lata wszystkie gry śmigają bezproblemowo bez zacięć. Niestety Slim ponad 1 roku nie jest taka bezproblemowa zauważyłem na w grze F1-2010 grając w singla jadąc obojętnie po jakim torze zacina obraz tzn jakby ktoś wcisnął pause na 1-2 sekundy i gra jedzie dalej i tak cały czas z jednego okrążenia, które powinno mniej więcej trwać 2minuty robią się ponad cztery przez te zacięcia. Nadmienię że grając w multi tych zacięć nie ma. Podobna rzecz ma się z najnowszym Uncharted 3 przycina muzyka, a w filmikach w grze też zacina się obraz i staje na chwile. Podobne zacięcia można zaobserwować w innych grach także a naciśnięcie na padzie w czasie gry PS i wejście w XMB dosłownie trwa wieczność zanim wszystkie ikony się pojawią. Myślę że robiłem wszystko co mogłem tzn. Restore Default Settings,- Restore File System,- Rebuild Database,- Restore PS3 System. efekt jest cały czas ten sam Slimka przycina w grach. Co może być powodem tych zacięć i jak to wyeliminowywać by wszystko śmigało jak powinno tak jak to jest na FAT. Nie wiem czy to laser, napęd czy może twardziel w Slimie ??? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.

jakieś pomysły??

Edytowane przez chif15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ostatnio po włożeni płyty wywala mi błąd 80010514.Co ciekawe niektóre gry odpalają bez żadnego problemu i można w nie godzinami grać.Model to Slim 250GB.

Edytowane przez spo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamakasi - laser do wymiany

Dopiero co zakupiłem i już muszę oddać na gwarancje?

Dźwięk podobny do tego na filmie albo taki sam-

i kolejny film

Postaram się też wrzucić za jakiś czas nagranie tego dźwięku

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest normalny dźwięk szczerze powiedziawszy ja też mam taki np. przy właczaniu gry lub załadowanie mapy itp. ale nie tak często jak na tym filmiku...Sprawdź też może na innych grach, bo może być (a nie musi) że ta płyta tak ma...

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z konsolą mojego kuzyna. Dostał ją 4 lata temu , jest to ps3 classic ta duża. Jak to mały dzieciak na początku była fascynacja potem konsola do szafy poszła. Więc uzytkowana była może przez 100-150 h . Niedawno się przeprowadzili i przy przeprowadzcie przypomniałem sobie o tej konsoli i postanowiłem ją pożyczy, skoro i tak na niej nie gra to ja sobie skorzystam. Przywiozłem do domu i wszystko fajnie cacy działa. Problem zaczął się po 5 dniu jak ją pożyczyłem, otóż w trakcie grania w gierkę konsola zacięła się. Wyłączyłem ją przyciskiem i ponownie włączyłem ale niestety nie od tego momentu nie czyta mi żadnej płyty . Po włożeniu płyty do konsoli pojawia mi się konsolka w prawym górnym rogu ekranu że płytę czyta ale nie chce jej włączyć. Czekam 10, 15, 20 min i nadal nic. Pojechałem do sklepu gdzie zajmują się sprzedażą konsol gier i akcesoriów i powiedzieli mi że to może być laser że już się zużył i kosz nowego to około 320 zł. W kolejnym sklepie powiedział mi to samo, laser się zużył od nadmiaru grania gdyż właściciel miał podobną sytuację. Jednak zacząłem się zastanawiać jak to możliwe że laser się zużył jak gra była przez te 4 lata użytkowana w tak małym stopniu że jest to niemożliwością aby z nim coś się stało. Mam znajomych którzy graja w ps3 od blisko 2 lat codziennie i nic się dzieję więc granie na tej konsolo przez te 150 h i wyczerpanie lasera jest praktycznie niemożliwe! Czy jest możliwość że konsola została zabrudzona podczas przeprowadzki remontu i kurz czy inne obiekty mogły się dostać do środka i ją po prostu zabrudzić ? Może to silniczek od napędu padł i dlatego nie czyta tych płyt. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem czy jest sens naprawianie tej konsoli szczególnie że sklep daje mi 3 miesięczną gwarancję na ten laser przy wartości konsoli może 300 - 400 zł ? Pozdrawiam i proszę o pomoc Haxnoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety pierwsze dni posiadania konsoli i już niemiła przygoda i rozczarowanie. Grając w grę ok godziny, półtorej ni stąd ni zowąd konsola się po prostu wyłączyła. Bez żadnych wcześniejszych oznak typu mulenie, głośniejsza praca itd. Gaśnie również czerwona dioda. Próbując ją włączyć ponownie nic się nie dzieje (na kontrolerze migają szybko wszystkie diody). Wyjmując z gniazdka i wkładając za chwilę znowu pojawia się znowu czerwona dioda, wciskając przycisk włączenia dioda zapala się na zielono, słychać jedno piknięcie i od razu pada znowu bez żadnych oznak życia. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się mogło stać? Mam oglądać ją z każdej strony czy od razu na gwarancję? Chciałbym zaznaczyć że o jakimś zwarciu nie ma mowy- w telewizorze nic się nie stało, a konsola była podłączona do porządnej listwy. Masakra co za szajs ;/

Edytowane przez ząbek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy użytkownik z góry przepraszam za ewentualne błędy. Mój problem jest następujący. Posiadam dwie konsole PS3: jedna FAT 40 gb-CECHH04 i Slim 160 gb-CECH-2503A. Na Fat nie ma żadnych problemów mimo że konsola ma ponad 3lata wszystkie gry śmigają bezproblemowo bez zacięć. Niestety Slim ponad 1 roku nie jest taka bezproblemowa zauważyłem na w grze F1-2010 grając w singla jadąc obojętnie po jakim torze zacina obraz tzn jakby ktoś wcisnął pause na 1-2 sekundy i gra jedzie dalej i tak cały czas z jednego okrążenia, które powinno mniej więcej trwać 2minuty robią się ponad cztery przez te zacięcia. Nadmienię że grając w multi tych zacięć nie ma. Podobna rzecz ma się z najnowszym Uncharted 3 przycina muzyka, a w filmikach w grze też zacina się obraz i staje na chwile. Podobne zacięcia można zaobserwować w innych grach także a naciśnięcie na padzie w czasie gry PS i wejście w XMB dosłownie trwa wieczność zanim wszystkie ikony się pojawią. Myślę że robiłem wszystko co mogłem tzn. Restore Default Settings,- Restore File System,- Rebuild Database,- Restore PS3 System. efekt jest cały czas ten sam Slimka przycina w grach. Co może być powodem tych zacięć i jak to wyeliminowywać by wszystko śmigało jak powinno tak jak to jest na FAT. Nie wiem czy to laser, napęd czy może twardziel w Slimie ??? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.

jakieś pomysły??

testowałem jeszcze Colina McRAE - Dirt 2 niestety na slimce zacina się obraz tak jak w F1 dosłownie porażka. Nadmienię że zrobiłem format z poziomu XMB bo wcześniej był z menu serwisowego zrobiony. Czy to jest możliwe by coś jeszcze było na dysku a może system jest walnięty?? Oczywiście Fat chodzi bez zarzutu o wiele szybciej w XMB i bez żanego zacięcia. Więc może format przez kompa i z pena wrzucenie czystego systemu 4.0. Nie za bardzo wiem czy oddając do serwisu dojdą co jest przyczyną zresztą gwarancja już wyszła.

Czekam na jakieś rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Slimke 3004-B od tygodnia. Kupilem Battlefield 3 i konsolka chodzila cichutko. Dzisiaj na 1 sekunde wylaczyli prad i wlaczyli. Wlaczylem tv potem konsole plyta byla w srodku i odpalilem gre.

http://www.youtube.com/watch?v=KmV6DV24ILg&feature=related

Na tym filmiku od 2:00 slychac takie zaciecia co to moze byc? Mam teraz to samo ale tylko podczas gry. Co pomoze zeby "uciszyc" spowrotem konsole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stunik, to całkiem normalne dźwieki odczytywania płyty przy ps3 slim (wrzuć fifę 10 to zobaczysz jak sie potrafi tłuc ;))

Hexnoto - w Twoim przypadku można by zaglądnąc do lasera, czy nie ma w nim "cial obcych" w postaci kurzu lub np. sierści zwierząt - rzadkie przypadki ale są.

Jesli jednak laser jest czysty to poza wymianą na nowy nic nie wskurasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale to nie dziwne ze wczesniej przy graniu plyty wgl nie bylo slychac? Dopiero po tym wylaczeniu pradu w trakcie gry zaczelo to burczec .. Zauwazylem tez ze podczas wlaczania ps3 od tego czasu caly sprzet zaczyna "wibrowac". Moze wlaczyc jej fan test?

Druga sprawa to zauwazylem ze na obudowie pojawily sie "plamki" takie jakby od przegrzania. Gram 2 godzinki dziennie wiec to raczej nie to ;d najgorzej jest na obudowie z boku tam jest az blyszczaca plamka. Zrobie zdjecie jutro i wysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam swoja ps3 od ponad roku i mysle ze czas bybylo wyczyscic jak od srodka jakies sprawdzone sposoby, instrukcje co i jak czy najlepiej poprostu rozkrecic i powietrzem w sprayu tak jak sie czysci kompa??

jeslij nie ten dzial czy watek to sorry za zamieszanie ale nie bardzo wiedzialem gdzie o to zapytac.

Edytowane przez Xus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×