Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pierwsze co bym zrobił to wziął konsolę, pojechał do tego pieprzonego oszusta i jebnąłbym mu ją w ryj. Nie ważne ile bym wydał na paliwo aby do niego przyjechać, może by się gówniarz w końcu opamiętał i zaczął sprzedawać sprawny sprzęt... Co z tymi ludźmi się dzieje ?

Współczuję ci kolego i rozważ mój post.

W aukcji pisalo ze konsola byla sprawdzana tylko jako podlaczana do tv nie na grach bo niemial. Konsola jest niby po kuzynie ktory wyjechal i kazal mu sprzedac. Wiec mialem taka srednia pewnosc ze jest sprawna ale moge mu ja oddac. Ale moze to byc jakas blachostka poprostu a konsole kupilem po fajnej cenie. Udalo mi sie wygrac aukcje za 600zl.

Odpalilem teraz nfs shift gra sie dosc dlugo laduje bo np. po wyborze jezyka pojawia sie czarny ekran na 1minute i dopiero przechodzi do ladowania trofeum. Odpalenie dalej gry tez zajmuje dosc chwile ale gra sama juz chodzi plynnie przynajmniej na samym poczatku kariery na tym torze. Zero zcin.

Edytowane przez eMx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej dopłacić kasę i mieć święty spokój, grając sobie na fabrycznie nowym sprzęcie. Konsole to taki typ sprzętu, którego ja akurat nie wyobrażam sobie kupować z drugiej ręki. Masz jeszcze możliwość oddania jej? Nie ma co sobie szargać nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jutro wybiore sie do katowic do kolesia co naprawia konsole niech ja oceni. I zapewne ja oddam. Chyba ze to bedzie jakis blachy problem typu trzeba pelnego formata zrobic. Bo raczej dysk muli i wystarczy mu jakis format z przeskanowaniem.

Ktos wie gdzie dokladniej znajduje sie naprawa konsoli w katowicach podobno gdzies na mariackiej. Niema chyba koles strony na necie bo nieidzie znalesc kontaktu.

Edytowane przez eMx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomba na konsoli jest z swiata gier czestochowa. Jest to komis a zarazem serwis i wnioskuje ze konsola jest po naprawie i znowu sie pierdoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypytaj sprzedawcę co było naprawiane. Powiedz, że wiesz o tym, więc może nie będzie kręcił. Nawet jeśli naprawiana była jakaś pierdółka, to widzisz jak konsola pracuje. Mogło to być coś poważniejszego, dlatego ja bym na Twoim miejscu powalczył o zwrot, jeśli w ogóle jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm dzisiaj zauwazylem przy przenoszeniu konsoli ze w srodku byc moze cos lata. Otorz jak trzymam konsole w normalnej pozycji (czyli na lezaca) i lapie ją po lewej i prawej stronie po czym przechylam do przodu i do tylu w srodku cos "lata". I nie chodzi o to ze jest coś lużnego (bo przy potrzasaniu konsoli góra - dół nic sie nie dzieje) tylko po prostu slychac jak sie cos przesuwa. Czy kazdy tak ma? Czy moze jakas plytka jest luzna czy cos?

EDIT: PS3 320GB

Edytowane przez Stunik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ktos wie gdzie dokladniej znajduje sie naprawa konsoli w katowicach podobno gdzies na mariackiej. Niema chyba koles strony na necie bo nieidzie znalesc kontaktu.

Next-gen serwis, wyszukaj na ich stronie lub w tym temacie odszukaj serwis_konsol. Miał swojego czasu jakiś punkt w Katowicach, zresztą dogadaj sie najlepiej z samym źródłem. Powodzenia.

PS. Firmę której plombę masz na konsoli omijam 2km łukiem. Kilka razy tam byłem i daruje sobie recenzowanie tego bo ilość wulgaryzmów w wątku drastycznie by wzrosła :mellow: Znajomi gracze mają w większości podobne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GT5 jako jedna z nielicznych instaluje wiekszosc danych na HDD. "Menu serwisowe" i poczysc sobie wszystko. Jak dla mnie to na 90% wina HDD. Jakby byla to inna gra to tez bym sie zastanawial - ale GT5 jest dosc specyficzne.

No i miałeś rację, prawdopodobnie mi dysk szlak trafia, albo dane które były wcześniej zainstalowane na HDD szlak trafił.

Danke

BTW. Jaki dysk polecacie konkretnie model i producent

Edytowane przez johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas demontażu tego elementu z wiatrakiem istnieje możliwość, że odczepimy razem z nim procka?

Tzn, że pasta tak zassie, że odczepimy ten element z prockiem, czy raczej nie ma takiej możliwości?

No i nawet jeśli, to czy coś się stanie, gdy proces się odczepi? Czy jest to podobnie jak w przypadku PC, że bez problemu można włożyć z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Patrico - obydwa proce sa przylutowane na stale. Konsole padaja wlasnie przez oslabienie tych lutow i wtedy pomoc Serwisu Konsol jest niezbedna. Fakt tez jest taki, iz Sony stosuje/stosowalo paste, ktora po kilku latach wyglada jak silikon budowlany i faktycznie ciezko czasem "oderwac" radiator od tarczy. Reasumujac, nie wiem co na to ludzie zajmujacy sie tym profesionalnie, ale uwazam, iz przy takiej pascie, jaka serwuje Sony w momencie "odklejania" zawsze istnieje ryzyko, ze oslabimy i tak juz slabe luty i po zlozeniu konsolki, zobaczymy zolte swiatlo :/ Ja zawsze rozbieram konsole kiedy jest jeszcze ciepla, wiec i pasta jest jeszcze bardziej "plynna" - latwiej wtedy zdemontowac. Ale podkreslam, iz robie to nie profesionalnie - jesli jest to blad to prosze o sprostowanie.

@Johny - zagladnij na dyski SSD nawet te z dolnej polki - ja wlasnie taki ostatnio wlozylem i jestem pod cholernym wrazeniem tego, jak konsolka moze chodzic (jestem w trakcie testow Skyrima, gdzie nagrywalem czasy loadingow przy fabrycznym HDD i po wlozeniu SSD - przy odrobinie czasu wolnego, obiecuje przeslac na YT - wyniki naprawde sa ciekawe).

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dyski SSD nawet te z dolnej polki - ja wlasnie taki ostatnio wlozylem i jestem pod cholernym wrazeniem tego, jak konsolka moze chodzic (jestem w trakcie testow Skyrima, gdzie nagrywalem czasy loadingow przy fabrycznym HDD i po wlozeniu SSD - przy odrobinie czasu wolnego, obiecuje przeslac na YT - wyniki naprawde sa ciekawe).

Brachol zmienił na SSD bo go wkurzały doczytujące się tekstury w RAGE'u, jak był u mnie na święta z konsolą to odpaliliśmy Rage'a na obu konsolach i porównywaliśmy różnice ... potwierdzam że SSD wymiata, jakbym nie był takim leniem to też bym wymienił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo

Możesz podać konkretny model ? sprawdzony i pasujący w 100% jak ceny się układają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaję powinny to być dyski na SATA nie SATA3, ale poprawcie mnie jak się mylę. Cena 128GB to wydatek rzędu 600 zł (dla mnie jeszcze troszkę za drogo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Możesz podać konkretny model ? sprawdzony i pasujący w 100% jak ceny się układają ?

Napisałem do brata @ żeby mi model podał, jak się odezwie to dam znać, no chyba że ktoś zorientowany poda go tutaj wcześniej :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Obecnie konsola ustawiona jest poziomo płyt nie rysuje wszystkie sa jak nowe. Ale zminiam stolik pod TV i teraz konsola będzie musiała sie znajdowac w pozycji stojącej. Z doświadczenie wiem posiadając kiedyś Xboxa 360 60GB LiteOn że konsolka rysowała płyty w pozycji pionowej, poziomo nie rysowała.

Jak to jest w przypadku PS3, mam Classic Fat 80GB, spowoduje to szybsze zużycie płyt?

A i drugie pytanie teraz konsolka będzie stała i miała mniej powietrza, tylna ścianka stolika RTV będzie zakryta z przodu będzie odkryta (za mało miejsca aby położyć konsole) czy konsola się przegrzeje?? po czym poznać że się będzie grzała?? Czy lepiej wyciąć w płycie większy otwór do chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

KWIATKM, tak się składa, że też mam Fata 80 Gb, dokładniej to CECHK04. Od 4 lat stoi w pozycji pionowej i wszystko jest ok. Konsola nigdy nie porysowała mi płyty a laser czyta wszystko bez problemu ( z tym, że ja gram średnio ok 1.5h dziennie).

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam taki problem z konsola Ps3 40gb ponad 4 letnia ostatnio po 2Ylodach sam naprawiałem ,za pierwszym razem działała 4 miechy natomiast za drugim tfu tfu juz 8 miesiecy działa :)

Wracajac do tematu po paru minutach pracy wsykakuje mi komunikat w prawym gornym rogu że system się przegrzał i konsola sama się wyłącza po czym mruga czerwona dioda .O I KONSOLA DZIWNIE CICHO CHODZI JAKBY WENTYLATOR NIE CHULAŁ.

czym może to byc spowodowane i jak mozna to naprawić? pozdr

Edytowane przez Aki1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fantest-a i sprawdź czy faktycznie wentylator działa - jak działa to nie wesoło, jeśli nie działa to masz przyczynę problemu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  Witam ponownie , KIedys juz pisalem. Bardzo prosze o pomoc . Problem : mam ps3 kupiona maj 2011 . Oszczedzana moze godzinke dziennie grane a  czasami nawet brak . Mam 3 gry : assasin, fifa 09 oraz gta 4 . GTA 4: laguje przy wszystkim praktycznie jade autem, strzelam itp . Fifa : gdy gram polskim klubem laguje , assasin : obraz nie nadaza tak jakby idzie taka fala . Dziś odebralem ps3 z gwarancji (2,5 miesiace czekania  ) nadal to samo ! nIe wiem juz co mam robic ... Prosze o pomoc .  (jedynie co zauważyłem to to , ze konsola chodzi cieszej z czego sie ciesze, lecz nadal laguja gry . ) 

Edytowane przez luki232323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , KIedys juz pisalem. Bardzo prosze o pomoc . Problem : mam ps3 kupiona maj 2011 . Oszczedzana moze godzinke dziennie grane a czasami nawet brak . Mam 3 gry : assasin, fifa 09 oraz gta 4 . GTA 4: laguje przy wszystkim praktycznie jade autem, strzelam itp . Fifa : gdy gram polskim klubem laguje , assasin : obraz nie nadaza tak jakby idzie taka fala . Dziś odebralem ps3 z gwarancji (2,5 miesiace czekania ) nadal to samo ! nIe wiem juz co mam robic ... Prosze o pomoc . (jedynie co zauważyłem to to , ze konsola chodzi cieszej z czego sie ciesze, lecz nadal laguja gry . )

przyczyną może być telewizor / monitor na którym grasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie jak gram na plaźmie ( sharp 32 cale ) to jakoś bardziej się laguje a jak na takim zwykłym to mniej . CO zmienić w ustawieniach doradźcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie jak gram na plaźmie ( sharp 32 cale ) to jakoś bardziej się laguje a jak na takim zwykłym to mniej . CO zmienić w ustawieniach doradźcie ?

ja obstawiam na kiepski kabel hdmi,

mialem taki przypadek u siebie, przy szybkiej zmianie obrazu takie jak by smugi się pojawiały, po wymianie przewodu problem znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak sie dzieje ! :D albo takie slady albo obraz nie nadaza i dlatego sie wydaje ze sie tnie :) kabel taniutki bo 14 zl chyba :) zainwestuje w drozszy . Dzieki zza pomonc . Z konsola nic nie moze byc zle bo wrocila dopiero z rekla . A i na takim zwyklym tv lepiej jest a na plazmie to bez hdmi i z nim obraz przycina . No nic kupie inny kabel i zobacze . Dzieki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak sie dzieje ! :D albo takie slady albo obraz nie nadaza i dlatego sie wydaje ze sie tnie :) kabel taniutki bo 14 zl chyba :) zainwestuje w drozszy . Dzieki zza pomonc . Z konsola nic nie moze byc zle bo wrocila dopiero z rekla . A i na takim zwyklym tv lepiej jest a na plazmie to bez hdmi i z nim obraz przycina . No nic kupie inny kabel i zobacze . Dzieki za pomoc .

no jak za 14zł to się nie dziwię :rolleyes:

nie kupuj też za długiego, ale najpierw bym pożyczył od jakiegoś zaprzyjaźnionego sąsiada na 5minut, albo od kumpla (byle by nie mieli też jakiegoś z najniższej półki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×