Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie SONY koszt naprawy napedu to 1150zl. Jest jeszcze mozliwosc zaniesienia PS3 do jakiegos serwisu (na allegro poszukajcie). Nowy laser kosztuje 140zl a caly naped 670zl. Facet w serwisie powiedzial mi, zeby im wyslac konsole i zobacza ile trzeba wymienic. Czyli w najgorszym wypadku wyniesie mnie naprawa 670zl plus wysylka kurierem. Jest kiepsko ale napewno nie zaniose PS3 do serwisu SONY, bo mnie nie stac. Wybor nalezy do Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taka sama sytuacje tylko ze nie mam gwarancji. Wiecie ile moze kosztowac taka naprawa?

Pozostaje Ci tylko wyslac konsole do PRAMu i czekac. Tel: 022 428 2910. Jesli nie bedzie to nic powaznego to ja naprawia na miejscu, ceny zaczynaja sie od 149 pln. jesli nie beda w stanie naprawic u siebie, zadzwonia i zapytaja czy maja wyslac na Slowacje czy odeslac do Ciebie. Jesli na Slowacje to cena jest tylko jedna- prawie 1200 zl, jak sie nie zgodzisz odesla do Ciebie nienaprawiona- za sprawdzenie zaplacisz 49 zl. W tej chwili w Polsce chyba niema innej mozliwosci naprawienia ps3 po gwarancji. Swoja juz wyslalem i czekam na wyrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie SONY koszt naprawy napedu to 1150zl. Jest jeszcze mozliwosc zaniesienia PS3 do jakiegos serwisu (na allegro poszukajcie). Nowy laser kosztuje 140zl a caly naped 670zl. Facet w serwisie powiedzial mi, zeby im wyslac konsole i zobacza ile trzeba wymienic. Czyli w najgorszym wypadku wyniesie mnie naprawa 670zl plus wysylka kurierem. Jest kiepsko ale napewno nie zaniose PS3 do serwisu SONY, bo mnie nie stac. Wybor nalezy do Was.

To już wolałbym opchnąć uszkodzoną PS3 za jakieś 350 złotych, dorzucić drugie 350 + to 670 na napęd i kupić sobie nówkę na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak jak mowisz. Ale jakos zal mi sie pozbywac wstecznej kompatybilnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak sobie czytam te wpisy i chyba zaczne sie bac uzywac swojej czarnuli Rok temu mi sie popsula ale mialem wtedy ja na szczescie na gwarancji a teraz? Jakby cos padlo to skad ja wezme te 1150 zeta na naprawe oO Moze zalozmy temat "kroniki nieuszkodzonych ps3" bo inaczej nabawie sie jakiejs nerwicy podczas grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA to mialem konkretnego PiCA!!

Na 3 dni przed gwarancja spalila mi sie

alez pic Teraz jak dostalem nowa (60GB)taka jak poprzednio to dokupilem iontercoolery na wszelki wypadek

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to członek UE, a na terenie unii obowiazują 2 lata gwarancji (w sklepie z paragonem powołujesz się na nie zgodność towaru z umową) i żadne widzimi się producenta nie może zmniejszyć tych uprawnień.

Gwarancji udziela producent (jego odpowiedzialność) natomiast sam sklep też jest odpowiedzialny za to co sprzedaje (sprzedanie produktu niepełno wartościowego) i przy reklamowaniu to klient decyduje czy towar ma być naprawiony lub wymieniony.

Prawo unijne jest prawem nadrzędnym, tak więc tym co jest napisane w karcie gwarancyjnej specjalnie bym się nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się to przyda:

Zakupy w Europie

Konsument w UE, kupując produkty i usługi, chroniony jest przepisami prawa, wg minimalnych standardów Dyrektywy 1999/44/WE dotyczącej sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji.

Dokonując zakupów konsument powinien pamiętać o następujących kwestiach

1. Niezgodność towaru z umową: minimalny okres odpowiedzialności przedsiębiorcy wynosi w przypadku towarów dwa lata. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru z umową. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru. Jeżeli naprawa lub wymiana towaru jest niemożliwa lub utrudniona (koszty, czas oczekiwania) to konsument może żądać odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny towaru.

2. Zwrot towaru: konsumenci nie mają prawa do zwrotu towarów. Jeśli towar nie jest wadliwy, konsument nie ma prawa, w świetle przepisów, do jego wymiany lub zwrotu pieniędzy. Wymiana towaru zależy od dobrej woli sprzedawcy. Konsument powinien pytać o taką możliwość podczas dokonywania zakupu.

3. Gwarancja: sprzedawca, producent lub importer, może udzielić konsumentowi gwarancji na towar. Gwarant ma prawo narzucić długość gwarancji i jej zakres terytorialny.

4. Ceny: w większości krajów UE obowiązującą walutą jest euro. Konsument ma prawo domagać się otrzymania towaru za cenę widniejącą na metce. W związku z tym powinna być ona czytelna, widoczna i wyraźna. Cena towaru sprzedawanego konsumentowi powinna obejmować podatek VAT, tak, aby konsument miał jasny obraz kosztów związanych z zakupem danego towaru. Konsument powinien domagać się paragonu i zachować go.

5. Formy płatności: najpopularniejszymi formami płatności w krajach UE są gotówka, karty kredytowe oraz debetowe, mniej popularną formą są czeki. Dokonując płatności kartą kredytową, konsumenci zwykle nie są zobowiązani do okazywania dokumentu tożsamości.

6. Bezpieczeństwo towaru: konsumentów chronią wysokie normy bezpieczeństwa żywności i innych towarów konsumpcyjnych.

7. Pomoc w rozstrzyganiu sporów: konsument ma prawo do korzystania z pomocy instytucji powołanych do rozstrzygania sporów transgranicznych. W każdym z 25 państw członkowskich Unii Europejskiej i Norwegii oraz Islandii, konsumenci mogą uzyskać poradę, w języku tego państwa.

źródło - http://www.egospodarka.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mieszkam w UK i musze stwierdzic ze jedyna z niewielu pozytywnych rzeczy w tym kraju jest system zwrotow towarow i gwarancji. Nie ma z takimi rzeczami zadnych problemow. Przy zakupie PS3 zakupilem sobie dodatkowa 5 letnia gwarancje. Z tego co wynika z umowy... teoretycznie moge ja wyrzucic przez okno i zostanie ona wymieniona na nowa. Fakt kosztowalo to dodatkowe 60 funtow czyli jakies 250 zloty. Ale mam nadzieje ze warto bylo.

Co do zwrotow i tego typu rzeczy, mialem okazje miesiac temu kupic zestaw kina domowego, ktory po jakims tygodniu poprostu przestal mi sie podobac. Spakowalem na hama wszystko do pudelka, zanioslem do sklepu. ZApytali sie mnie czemu? Powiedzialem ze nie jestem usatysfakcjonowany. Odazu zwrot gotoweczki. Pani ktora przyjmowala nie zajrzala nawet do pudelka. Po powroce do domu zorientowalem sie ze zapomnialem wlozyc kabel od zasilania:D W sumi to moglbym tam ceglowek napchac i tez by przeszlo:P

Dlatego spie spokojnie, PS3 chula, a ja tylko czekam az wyjdzie jakas nowa wersja np z dyskiem wiekszym. Zgodnie z umowa, jesli cos sie zepsuje beda musieli mi ja wymienic na obowiazujacy w tym czasie model. Czyli jak wycofaja juz 40GB z sprzedazy i bedzie o nie ciezko to wtedy zepsuje sobie konsole:D

no to mam nadzieje ze czytales dokladnie regulamin takiego ubezpieczenia. jest w nim tyle wyjatkow ze glowa boli, miedzy innymi zapis ze jesli sprzet zostal uszkodzony celowo to nie dostaniesz nowego. ja o maly wlosy nie wzialem tego przy zakupie tv lcd w currys, ale jak sobie poczytal to podziekowalem. a to co piszesz to nic nowego, przeciez argos ma 30 dni gwarancji zwrotu jesli nie jestes zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... w nocy z pon. na wtorek podczas sluchania mp3 z dysku konsola sie powiesila. Rano odpalam, po kilku min. pojawily sie artefakty jak na tym filmiku

i potem zwis, pozostalo tylko odciac prad przelacznikiem z tylu. Tak jest za kazdym razem, czasami obraz sie wykrzacza od razu, czasami po 2-3 minutach. Udalo mi sie jeszcze zainstalowac 2.41, soft resety, restore ps3 system, format dysku- nic nie daly. Gwarancji juz nie mam, w serwisie powiedzieli, ze naprawiaja konsole w niewielkim zakresie i kosztuje to od 149 zl, w przypadku kiedy nie moga naprawic, wysylaja na Slowacje, tam wymieniaja caly modul- koszt 1149zl...Mial ktos podobna awarie i probowal to naprawic poza gwarancja ?

Ma ktos pomysla co zrobic z zepsuta ps3 po gwarancji, ktorej naprawa kosztuje 1149zl ?

Moze jakas lampke nocna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ps3 z nie podbitą gwarancją i nie wiem czy dobrze zrobiłem nie podbijając jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasli masz rachunek ze sklepu z data sprzedazy to sie nie przejmuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ps3 z nie podbitą gwarancją i nie wiem czy dobrze zrobiłem nie podbijając jej

Ja kupiłem PS3 w MM i tu ciekawa rzecz. Nie mam papierku "gwarancja", a MM twierdzi, że gwarancją jest tylko i wyłącznie paragon. Z którym zresztą ostatnio udałem się do MM, bo... nosiłem go w portfelu dwa miesiące i wyblakł... ledwo ledwo widać druk, tak więc wystąpiłem o duplikat paragonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myslałem że ten dział mnie nie dotyczy

A jednak... przestała się świecić lampka sygnalizująca połączenie z siecią, wszystko chodzi ok. Niby to błachostka ale jednak jest zonk. I czy jak oddam ją do serwisu to wymienią mi ją/naprawią, czy powiedzą że to nieprzeszkadza w normalnym użytkowaniu??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem PS3 w MM i tu ciekawa rzecz. Nie mam papierku "gwarancja", a MM twierdzi, że gwarancją jest tylko i wyłącznie paragon. Z którym zresztą ostatnio udałem się do MM, bo... nosiłem go w portfelu dwa miesiące i wyblakł... ledwo ledwo widać druk, tak więc wystąpiłem o duplikat paragonu.

Paragon nie jest gwarancja sama w sobie ale jest dokumentem na ktorego podstawie mozna wystawic karte gwarancyjna - wiec wiekszosc sklepow na toleje. Sama karte gwarancyjna moze przeslac sony po zarajestrowaniu konsoli w odp miejscu - niestety nie pamietam juz linka ale i tak serwis wystawi takowa karte na podstawie paragonu podczas pierwszej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dostalem nowa 60 gb 16 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma sie Fakture to mozna miec nie podbita gwarancje. Sama podbita gwarancja bez dowodu zakupu jest nic nie warta. (przynajmniej z tego co mi wiadomo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i dostalem nowa 60 gb 16 dni

nacieszylem sie konsola nieamowicie dlugo

po powrocie do domu , wylacznieu wszystkieg z listwy , podlaczeniu ps3 do bravi 32w4000 i wlaczeniu , byl jeden wielki blysk , wywalilo korki w calym budynku i stopilo ( powtarzam stopilo ) port HDMI

reasumujac , tv zjarany , ps3 zjarana ... zalamka (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zazdroszczę Ci Powinni Ci teraz zwrócić kasę za telewizor Ciekawe od czego to mogło być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie zazdroszczę Ci Powinni Ci teraz zwrócić kasę za telewizor Ciekawe od czego to mogło być

nie wiem , przed oddaniem do serwisu dzialal bez problemu , ten sam kabel , to samo miejsce , to samo gniazdko

wszystko identyczne

dzownilem na info linie sony i facet bardzo byl zdziwony syuacja , ale powiedzial zebym przywiozl i tv i ps3 ( tez mi odkrycie ) do serwisu

zalamka , nie dosc ze czekalem 16 dni na kosole to teraz bede czekal i na ps3 i na tv .. ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takiej sytuacji mozna tylko wkleic taki obrazek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w takiej sytuacji mozna tylko wkleic taki obrazek....

ehh , ps3 poszedl do serwisu , ale Tv nie bo dziala, oprocz tego jednego HDMI ( nie oddaje bo chyba gwarancja czegos takiego nie obejmuje , pozniej wkleje zdj jak to wyglada )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety padła mi.. kontrolka od sieci w soniaczu, wszystko działa ok. Czy jak dam ją do serwisu to wymienią te diodę czy dają nową ps3??? , i w tym samym dniu padła mi sieciówka z Pc, może to przez jakiś impuls???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×