Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem: 

po upływie losowej ilości czasu od włączenia (zazwyczaj jest to 1 godzina), PS3 wiesza się w dosyć dziwny sposób.

W grach (póki co testowałem 3) obraz i dzwięk "lecą" normalnie, ale nie da rady używać pad'a.

Gasną diody z tyłu, a po podłączeniu kablem USB nawet się nie zapalają - zero reakcji.

W zależności od tytułu wyskakuje Reconnect Controller albo nic - w MGO np. mecz toczy się dalej!

XMB zresztą też się zawiesza.

Mam model 60GB, seria CECHC04 i nigdy przedtem nie miałem takich problemów, ba, nawet w GTAIV nie miałem żadnego zwisu.

Wydaje mi się, że wszystko zaczeło się po zainstalowaniu 2.4. 

Próbowałem przywracania systemu, hard reseta, formatowałem dysk i dalej nic - wie ktoś może o co chodzi?

W osteteczności oddam do serwisu, bo gwarancja jest, ale póki co robie rekonesans i każda pomoc mile widziana  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

nippon, dzieje Ci się tak na kilku padach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
^^

nippon, dzieje Ci się tak na kilku padach?

niestety tak - Sixaxis i Dualshock3 (którego mam dopiero 2 tygodnie) zachowują się identycznie. 

Próbowałem różnych kombinacji, ale jak system padnie, to jedynie power z tyłu pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim chlebakiem ... wiec dzis pozyczylem od kumpla 2 gry: fight night round 3 i burnouta paradise.. Odpalam burnouta zwiecha w czasie gry... Odpalam fight night tez zwiecha... wystraszony odpalam coda4 ktory jest moj i jest jak nowy, rowniez moj naped nie chcial go przyjac informujac o errororze. Zdenerowowany zostawilem moja ps3 na kilka godzinek wylaczajac ja od pradu.. Przychodze do domu, odpalam konsole, cod4 idzie na pierwszy front.. dzialal normlanie, nastepnie fightnight i paradise juz nie.. Mam konsole z pazdziernika(60GB) i nie mialem z nia najmniejszych problemow. Czy serwis tylko mi zostaje? Czy jest moze jakis inny sposob naprawy? Gry kumpla sa w BDB stanie... Co robic ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety padła mi.. kontrolka od sieci w soniaczu, wszystko działa ok. Czy jak dam ją do serwisu to wymienią te diodę czy dają nową ps3??? , i w tym samym dniu padła mi sieciówka z Pc, może to przez jakiś impuls???

Na pewno tylko kontrolka padla? Net masz teraz w konsoli? Bo jesli byla burza, a karty (zarowno w PC, jak i w PS3) byly podpiete kablem to mogl pojsc impuls i spalic obie karty sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Panowie, jest lipa..

Włączyłem dzisiaj pleja po paru tygodniach nie włączania, miałem FW 2.40, wszystko chodziło OK. Zacząłem robić update do 2.41, zaznaczyłem turn off console after download, przełączam ekran na SAt, później z powrotem na ps'a, a tam masakra. Dziwne kolory, kropki, szarość, krzaki itp. Od tego momentu, gdy ją włączam, zapala się zielona dioda i nie ma obrazu, raz na 10 włączy się normalnie, raz na jakiś czas zacznie migać czerwona dioda no i wreszcie pojawia się też dioda pomarańczowa.. WTF ? Wie ktoś o co biega ?

PS3 60Gb na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam smieszna sytuacje (tak jestem nowy)

konsola sciagnieta z UK (40gb) tam fajnie wszystko smigało na hdmi i bravia full hd.

przyleciałem do PL, podlaczam zwyklym kablem av do regzy full hd (toshiba) wynik: brak dzwieku i obrazu.

poszedłem do innego tv (thomson 29cali 100hz normal SDTV) kabelki podpiałem wynik ten sam. poleciałem też z przejsciowka euro nic nie podziałało.

czyzby przez rzucanie bagazy sonka niedała rady? (byla bardzo dobrze zabezpieczona). sprobuje jeszcze na hdmi-dvi ale nie wiem czy pojdzie . prosze o rady dzieki.

(PS. problem prawdopodobnie rozwiazany zapewne zapomniałem zmienic ustawienie wyjscia w anglii z hdmi na zwykłe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heja,

Panowie, jest lipa..

Włączyłem dzisiaj pleja po paru tygodniach nie włączania, miałem FW 2.40, wszystko chodziło OK. Zacząłem robić update do 2.41, zaznaczyłem turn off console after download, przełączam ekran na SAt, później z powrotem na ps'a, a tam masakra. Dziwne kolory, kropki, szarość, krzaki itp. Od tego momentu, gdy ją włączam, zapala się zielona dioda i nie ma obrazu, raz na 10 włączy się normalnie, raz na jakiś czas zacznie migać czerwona dioda no i wreszcie pojawia się też dioda pomarańczowa.. WTF ? Wie ktoś o co biega ?

PS3 60Gb na gwarancji.

Mam podobnie tyle ze konsola juz po gwarancji...

Jak stawiasz konsole? Pionowo? U mnie tak stala, gadalem z serwisantem, powiedzial, ze prawdopodobnie pasta termoprzewodzaca splynela na dol i nie odprowadza ciepla do radiatora przez co konsola sie przegrzewa. Masz gware to reklamuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam ją pionowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta termoprzewodzaca to nie kisiel zeby se tak plywac. Ktos z was kiedys ja widzial? Oklad z tej pasty niech se zrobi pan z serwisu bo wyraznie slonce mu nie sluzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasta termoprzewodzaca to nie kisiel zeby se tak plywac. Ktos z was kiedys ja widzial? Oklad z tej pasty niech se zrobi pan z serwisu bo wyraznie slonce mu nie sluzy.

Masz jakies doswiadczenie w tym temacie czy tak sobie piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nigdy nie nakladal pasty na procesor to bym nie pisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakos plejaka podlaczyłem <hura> tylko teraz chciałem sobie pograc na monitorku (nec 17') to zdobyłem kabel dvi-dvi z przejsciowka hdmi abym mogl do chlebaczka podlaczyc. No i oczywiscie brak obrazu

no to nie wiem o co halo, niby syngał jest ale efektow brak ... ustawienia wszystko ok, zmiejszyłem na 720p też nie pomogło. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już jakos plejaka podlaczyłem <hura> tylko teraz chciałem sobie pograc na monitorku (nec 17') to zdobyłem kabel dvi-dvi z przejsciowka hdmi abym mogl do chlebaczka podlaczyc. No i oczywiscie brak obrazu

no to nie wiem o co halo, niby syngał jest ale efektow brak ... ustawienia wszystko ok, zmiejszyłem na 720p też nie pomogło. Jakieś rady?

Jezeli monitor nie obsluguje HDCP to nic nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az za wiele to wyjasniło.

dzieki za pomoc. (bedzie trzeba cos HD kupić do pokoju )

a tak szczerze nie sądziłem ze to moze byc przyczyną

a jezeli moglbys wytlumaczyc, czemu bez tego nie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Az za wiele to wyjasniło.

dzieki za pomoc. (bedzie trzeba cos HD kupić do pokoju )

a tak szczerze nie sądziłem ze to moze byc przyczyną

a jezeli moglbys wytlumaczyc, czemu bez tego nie chodzi?

HDCP to system szyfrowanie sygnalu z obrazem - monitor bez tej funkcjonalnosi nie jest po prostu w stanie rozkodowac sygnalu z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...monitor bez tej funkcjonalnosi nie jest ...

Bez tej funkcji jesli juz. Funkcjonalnosc to troche bardziej zlozone pojecie i na pewno w tym kontekscie nie mozna go uzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczylem 1 strone i sie troche przerazilem;/ moja: 7017853 CECHC04 Kupiona w MM łódź w 2007 07 09. Szczerze mowiac czasami mi sie wieszala i wiesza. Nie gram zbyt czesto ale jak katowalem ProStreeta po 14h gdziennie stala na parepcie przy oknie i nie bylo tak zle ale chyba zaczne sie bac o nia;/ WKONCU NIE bede przestawial jej na parapet jak, chyba kupie intercooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, plejak wrócił do mnie naprawiony ! Powiem Wam szczerze, że serwis PRAM spisał się na 6. Wysłałem konsolę w środę i na następną środę miałem ją już w domku :-)

Tylko do końca nie wiem co naprawili, napisali odnowa konsoli na S/N0058797 symptom 1111 wie ktoś o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 60 gb to juz 2 pska z tej wersji ktora mi sie zepsula tym razem jest cos tam ze dysk twardy sie zjebal i ze trzeba go -restore- czyli przywrocic dane czy jakos tak daje ok robi sie dochodzi do 100 % mruga obraz 2 razy wlacza sie znow konsola i to samo w kolko... nieche mi sie wymieniac dysku na nowy bo pisza to to pomoze (lub format na kompie) konsole kupilem 03.04.2007 a naszczescie gwarancja mimo ze jest na rok tak naprawde jest na 2 bo przeciez zasada rekojmi czyli musi mi sklep przyjac dzisiaj z rana biegne do cerffura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co o tym myslicie ? bylem wlasnie w cerffurze i wydaje mi sie ze chcieli mnie wykiwac o co chodzi? zapewne wiecie ze sa problemy z wersjami 60gb bo ich juz nieprodukuja i dziwnie zachowywala sie pani zanim przyjela reklamacje najpierw mowila ze brakuje dokumentu poprzedniej naprwy z serwisu pozniej dzwonila do serwisu i mowila ze sie pomylkowlo polaczyla z hotelem potem co najdziwniejsze powiedziala ze lepiej zebym sam to zalatwil ze bedzie szybciej i lepiej jak sam do sony napisze maila i kurier sam do domu mi przyjedzie (wydaje mi sie ze wtedy sony niemialo by obowiazku wymiany na wersje 60 gb a cerfur by mial ) a na koniec jeszcze cos mowila ze niby mam dokumenty ktore sa wewnetrzne ich i ze niepowinienem ich miec ale kwacu przyjela (po bardzo dlugiej namowie na zalatwienie sprawy przez sony na wlasna reke) niewydaje sie wam to na probe umycia rak od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygod ciag dalszy pani z cerffura zadzwonila o 8 rano i powiedziala ze minal rok i ze gwarancja sie skaczyla ja na to ze jestesmy w uni i ze jest tak zwana rekojmia na 2 lata (odpowiedzialnosc sklepu) i nawet to niepomoglo duuuuuzo klucenia sie efekt byl taki ze musialem do zecznika praw konsumenta przy niej dzwonic sprawa jednak zakaczyla sie dobrze musialem napisac do cerfura podanie w ktorym moga uznac tylko 3 warianty odpowiedzi 1 zwrot piniedzy -2500 zl, 2 wymiana uszkodzonej czesci 3 calkowita wymiana konsoli pamietajcie ze sieci handlowe w takich przypadkach probuja was grzecznie mowiac wy*ujac wiec zawsze takie problemy zalatwiajcie z zecznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha po napisaniu tego podania bron boze niedzwoncie pozniej do nich jezeli przez 14 dni nic nieodpowiedza automatycznie przyjmuja nasze roszczenia zawarte w podaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilam ps3 w zeszlym tygodniu i na razie mam tylko jedna gre, soulcalibur 4. w czasie gry czasami framerate drastycznie spada (czasem to wyglada jak jakis slideshow, ale nie moge w tym czasie zupelnie nic zrobic wiec to raczej ogolny problem niz tylko graficzny) na kilka sekund, wiec chcialabym sie dowiedziec czy ten problem wystapil u kogos z was przy sc4 czy moze w innych grach... jeszcze dodam, ze czasami gram dosc dlugo (8 godzin+) wiec czy to spowolnienie mogloby byc spowodowane zbytnim nagrzaniem sie konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę sony w tej sytuacji się nie popisał. Szczerze to jak to czytałem to mi się włos jeżył Cały temat przeczytałem xD

Jestem ciekaw czy do tej pory mają wersje ps3 60gb (na zapas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×