Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez mam juz trzecia konsole! za kazdym razem dostawalem od reki nowa bo gosc powiedzial ze mam rok gwarancji od Sony. Oczywiscie ta ostatnia tez ma rok gwarancji ; )) takze i tak ok. pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marti70

To że nastąpiło uszkodzenie mechaniczne musi udowodni tobie serwis, a nie ty.

W momencie odbioru konsoli musisz dostac zdjęcie uszkodzenia mechanicznego co będzie dowodem.

Jeśli takiego zdjęcia nie dostaniesz to zażądaj .

Jeśli go nie mają cd:

Co dalej, odmawiamy odebrania sprzętu i piszemy na miejscu pisemko tej treści:

Wzywam do naprawienia szkody powstałej w związku z wykonywaną usługą nr........... polegającą na uszkodzeniu konsoli w ten sposób, że zostało uszkodzone ...................................... - przez usunięcie powyższego uszkodzenia tj:

( TU opisujesz co mają ci naprawic

Czyli gniazdo zasilania które zostało uszkodzone w serwisie bo ty oddałeś ze sprawnym , oraz napęd który nie czyta płyt. )

lub wymiany konsoli na nową. (lub zwrot gotówki) muszisz wybrac co

Daj im to do podpisania.

Jeśli w ciągu 14 dni nie otrzymasz odpowiedzi oznacza to że twoja reklamacja została przyjęta za uzasadnioną przez serwis.

Jeśli otrzymasz odpowiedź w ciągu 14 dni to daj tu na forum, napiszemy pismo przedsądowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u rzecznika praw konsumenta, który mi bardzo pomógł. Mam już opracowaną strategię działania i przygotowane odpowiednie pismo. Jadę tam w piątek oglądam konsolę, żądam protokołu szkodowego, jeśli go nie otrzymam daję im pismo...

Po powrocie zdam relację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAvID117 niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem na tym Forum. Dziś byłem odebrać konsole z MediaMarktu i konsola nie naprawiona. Miła pani pokazała mi dokumencik (chociaż trudno to dokumentem nazwać, bo nie ma podpisu i pieczątki).

Opis naprawy następujący: Odmowa naprawy gwarancyjnej - uszkodzenie mechaniczne, ślady ingerencji zewnętrznej (uszkodzona obudowa). Wykonano dokumentację fotograficzną. Możliwa naprawa odpłatna.

Jak pisałem wcześniej na tym forum czytnik BD przestał czytać płyty. Na obudowie PS3 były rysy (co w MM w zgłoszeniu reklamacyjnym serwisant zaznaczył: ślady użytkowania, rysy na obudowie), te rysy powstały podczas jej czyszczenia (używałem mikrofibry, ale ryski i tak powstały).

Konsoli na razie nie odebrałem, ba nawet nie odważyłem się jej obejrzeć, myślę co z tym dalej zrobić. Chociaż widzę, że przetarłeś szlak.

Nie będę tu sie rozpisywał w jak głębokim poważaniu mam teraz SONY, szkoda słów.

EDIT 20.01.2008: Tym, którzy się przestraszyli czytając ten post informuję, że nie chodziło o porysowaną obudowę. W późniejszych postach napisałem o co dokładnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pisałem wcześniej na tym forum czytnik BD przestał czytać płyty. Na obudowie PS3 były rysy (co w MM w zgłoszeniu reklamacyjnym serwisant zaznaczył: ślady użytkowania, rysy na obudowie), te rysy powstały podczas jej czyszczenia (używałem mikrofibry, ale ryski i tak powstały).

głupota, przecież wnętrze PS3 zabezpieczone jest plombami i na tej podstawie powinni patrzeć, porysowanie obudowy nie ma moim zdaniem nic do rzeczy. Pójdź też do Federacji Konsumentów, bo jak widać są oni w tych kwestiach pomocni...

Trzymam kciuki za szybki powrót czarnulki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowcie takich rzeczy,ze jak czytnik pad to odmawiaja naprawy...BO WLASNIE MI PADL,i jutro jade zawiesc ja do empiku...tam gdzie kupowalem...pomozcie mi jak moge sie zabezpieczyc przed ewentualna proba zbycia mnie...jak ja bede oddawal,moze zrobie photo z kazdej strony zeby mi nie wcisneli ze to ja ja rozie.....lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cos widze ze serwis Sony sobie leci ostro w kulki.. Z X360 jest sprawa zalatwiona na cacuszko.. Jeden telefon i kurier jest pod domem.. 2 tyg naprawa i konsolka spowrotem w domu.. Malo tego.. Jak ktos ma wersje Core to zamieniaja mu ja na Arcade Mam nadzieje ze te problemy z serwisem to odosobnione przypadki i gdy kupie PS3 to nie spotka mnie niemila niespodzianka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rucus1910 jeśli masz sklep, w którym kupiłeś PS3 pod nosem i nie masz jej dłużej niż 6 miesięcy to nie oddawaj jej na gwarancje, tylko z tytułu rekojmi... Powaga, gdybym teraz miał wybierać na pewno nie oddałbym na gwarancję. Byłem u rzecznika praw konsumenta i wiem jedno: gwarancja Sony jest nic nie warta! Zreszta to co spotkało Razika jest tego najlepszym przykładem. Co ma czytnik do porysowanej obudowy, która była czyszczona szmatka z mikrofibry?!

PARANOJA!

Gwarancja jest tak skonstruowana, żeby dobrze zabezpieczyć interesy Sony. Rzecznik po przeczytaniu jej powiedział mi że może nawet nie obowiązywać w Polsce...

Najlepiej to idź do rzecznika z gwarancją on Cię poinstruuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym tytulem rekojmi???konsole mam 3 miechy a i sklep pod nosem...tylko ja mam konsole ze starter paka i chce taka sama...albo naprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem, uspokoiłem się trochę. Zdecydowałem, że jutro idę do rzecznika i nie będę robił żadnych ruchów na własną rękę, żadnych telefonów... nic. Cieszę się tylko, że dzięki forum i postowi martiego17 nie wziąłem dziś konsoli do domu.

Rucus nie panikuj, może to tylko 2 odosobnione przypadki. Chociaż widzę po forum, że czytniki się walą lawinowo. Co do zdjęć może ma to sens, ale musiałbyś te zdjęcia zrobić przy serwisancie i musiałby Ci je podpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiony tematem przejrzalem wlasnie inne fora o PS3.. I wiecie co.. Jest naprawde duzo takich przypadkow.. Serwisy Sony wszystkich maja w d... To po co jest ta gwarancja do jasnej ciasnej? Ta sprawa nadaje sie na program z cyklu "sprawa dla reportera" albo do drzyzgi.. Wstrzymam sie chyba jednak z zakupem konsoli.. Juz z Xem dygam za kazdym razem gdy go wlaczam czy nie dostane RoDa.. Na co mi wiekszy stres..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się łudzę, że to nie samo SONY leci w kulki, tylko ten autoryzowany serwis z WaWy. Nazwy nie wymienię jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge oddac ja do autoryzowanego serwisu,poczekac co sie wydarzy i dopiero po ewentualnej odmowie zaczac walczyc z nimi???A przy oddawaniu bede mial mozliwosc podpiecja jej i pokazania ze tylko czytnik mi padl???zalezalo by mi zeby taka adnotacja sie znalazla w protokole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem przed chwila o swoim problemie w dziale pomoc,ale ja nie o tym...co zrobic jezeli nia da sie naprawic tylko na nowa beda chcieli mi wymienic???Mam wersje ze starter packa a tych co sie orientuje nie duzo zostalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np w tej chwili nie wiem czy lepiej oddać do autoryzowanego serwisu, czy do Empiku, gdzie kupowałeś. Ja oddałem serwisowi sprzedawcy czyli Media Marktowi. Oni ją odesłali do autoryzowanego serwisu. Jutro mam nadzieję będę wiedział więcej w tym temacie. Mam podobno 7 dni na ustosunkowanie się do odmowy naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci się coś posypało i nie jest to uszkodzenie mechaniczne, to możesz iść do sklepu i powołać się na niezgodność towaru z umową. Działa to mniej więcej tak (jeśli dobrze zrozumiałem) :Jeżeli w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu towaru ujawni się jakaś usterka (w tym przypadku zepsuty czytnik) to zakłada się, że występowała podczas zakupu... Gdybym sam tak zrobił to pewnie nie miałbym teraz tylu problemów.

Zresztą co Ci będę opowiadał... Obczajcie sobie to:

http://s008.wyslijto.pl/?file_id=09215343030522738307

Dostałem to w Federacji Konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisalem przed chwila o swoim problemie w dziale pomoc,ale ja nie o tym...co zrobic jezeli nia da sie naprawic tylko na nowa beda chcieli mi wymienic???Mam wersje ze starter packa a tych co sie orientuje nie duzo zostalo...

No właśnie, też tak mam. Ale mnie to nie interesuje, chcę w taki przypadku dostać tą wersję co kupiłem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemyślałem, uspokoiłem się trochę. Zdecydowałem, że jutro idę do rzecznika i nie będę robił żadnych ruchów na własną rękę, żadnych telefonów... nic. Cieszę się tylko, że dzięki forum i postowi martiego17 nie wziąłem dziś konsoli do domu.

Rucus nie panikuj, może to tylko 2 odosobnione przypadki. Chociaż widzę po forum, że czytniki się walą lawinowo. Co do zdjęć może ma to sens, ale musiałbyś te zdjęcia zrobić przy serwisancie i musiałby Ci je podpisać.

Co prawda to prawda, jeśli odebrałbyś konsolę to byłoby po sprawie...

Ja sobie jeszcze napiszę wzór dokumentu, który podał marti17, żeby go mieć w pogotowiu. Jak już będę w tym serwisie wolę być przygotowany na wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam pc i nie moge tego sciagnac ale jutro jade do empiku i powolam sie na to...zobacze ich reakcje,odrazu poprosze o jakas kumata osobe a nie kolesia od*POPU LAB DANCE*(LOL)...jak tam mnie odesla wale do praw konsumenta,nie pozwole by moje dwa kafle poszly sie kochac...

MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO SIE SKONCZY ZADOWOLENIEM KLIENTA CZYLI MOIM,pisze tak bo sony daze wielka sympatia i niech nie traca w moich oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jestem już po wizycie u Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Mniej więcej wiem w jaki sposób postępować. Faktycznie okazał się pomocny. Zgodnie z jego zaleceniami poszedłem dziś wreszcie odebrać konsolę z MM. I teraz szok jakiego doznałem!!! Tu nie chodzi o żadne rysy na obudowie. Konsola na przedzie ma dziurę. Wygląda tak jakby ktoś wbił tam śrubokręt i podważył, bo plastik jest wygięty. Niemożliwe, żeby coś takiego stało się podczas transportu. Pierwsze co pomyślałem, to to że to nie moja konsola. Ale nr seryjny się zgadza. Szok!!! Wygląda to tak jakby ktoś celowo uszkodził konsolę, żeby odrzucić gwarancję. Ja jeszcze się łudzę, że to robota polskiego "autoryzowanego" serwisu, że koncern, do którego byłem przywiązany mimo wszystko nic o tych działaniach nie wie. Oby. To jest SKANDAL.

Sorki, że piszę ogólnikowo, ale zdaję sobie sprawę, z tego, że warszawscy "serwisanci" mogą czytać to forum i nie mam zamiaru uprzedzać ich o swoich zamiarach.

I najważniejsza oddawajcie konsolę na podstawie "niezgodności z umową" sprzedawcy, nie na gwarancję. Jak nie wiecie jak to zrobić odwiedźcie Rzecznika Konsumentów - on pomoże, albo chociaż zadzwońcie. Ja pierwsze co usłyszałem od rzecznika to: "zrobił pan błąd, że przyszedł do mnie dopiero teraz, trzeba to było zrobić przed oddaniem sprzętu do naprawy"

Acha i nieprawdą jest, że tzw. "niezgodność z umową" obowiązuje przez 6 m-cy. Obowiązuje pełne 2 lata od zakupu.

Pozdrawiam i nie życzę nikomu tego przez co ja teraz przechodzę.

EDIT: oczywiście konsolę znowu zostawiłem w Media Markcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się to odbywa w cywilizowanym kraju

well my ps3 stopped reading discs, and i did the full ps3 restore which takes 4 hours.

it appeared that it still wasnt reading discs. so i called up sony because i was out of warrenty so see what they can do.

first off i talked to a us citizen. this guy which knew what he was talking about.basically he told me they are going to extend their warrrety till the 20th this month for early adopters.

so hes shipping out the package to send it back for free and im gonna get a receritified ps3.(he told me its not referbished but its not new because it doesnt have a box)

im am very pleased that sony has great customer support. he even told me if i have a used controller to send to back with the ps3 and ill get a new one in replacement.

i give the customer service 11/10

Pozazdrościć...

A Wam koledzy życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Polsce...:/ Lapie sie za glowe jak czytam co te barany z serwisow robia :| Mam nadzieje, ze nigdy nie bede musial tak walczyc o gwarancje...Zycze powodzenia i szybkiego odbioru nowej konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba współczuję Wam!!...

Mam PS3 60GB od października i lata jak sie patrzy, stoi w pionie, obok TV 40", chodzi przy niektórych grach głośniej ale to normalne jak musi sie schłodzić, jak do dziś miałem 2 incydenty gdy konsola nie chciała wyłączyć się normalnie (z guzika na sixAxis) i pikła z 2 razy i dopiero się wyłączała... nic poza tym!...

Mam nadzieję że nie wygadam nic... i wsio będzie latać dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ten temat powinien być na górze strony forum PS3SITE, by każdy mógł go od razu przeczytać. Tak poważny temat i tak pomocne odpowiedzi!!!! Przecież to jest jakiś przysłowiowy "cyrk na kółkach", który może sie zdarzyć tylko w Polsce. Wykorzystują jawnie fakt, iż w Polsce mało który Polak wie jakie przysługują mu prawa i nie każdego stać na własnego adwokata!! Gdyby w Niemczech wystąpiła taka sytuacja sprawa automatycznie jest kierowana do adwokata, którego z tego co wiem, każdy Niemiec opłaca, a przynajmniej większość z nich, gdyż nie jest to dla nich majątek, ot co taki pakiet "standardowy" i sprawa załatwiona. Dlatego też u nich Sony dwa razy się zastanowi zanim coś takiego zrobi!! Wiadomo wszędzie takie coś się może zdarzyć i nie zawsze da się wygrać, ale gdyby sprawa Razika lub Davida zdarzyła się w Niemczech, to nie dość ze dostają nową konsole lub zwrot kasy z wiadomych powodów, to jeszcze sony musiało by im zapłacić odszkodowanie za stres i nerwy. Wiem to z pierwszej reki, z tym że, nie chodziło o playa 3. Pewnie w Polsce też jest taka możliwość, tylko jakim kosztem?

I jak w tym kraju żyć? Gry drogie, a przynajmniej za drogie jak na nasze zarobki, konsole też, na hdtv stać co 10 osobę i to często na raty!! Jakby tego było mało, Polski oddział Sony jeszcze pogarszać tę sprawę. Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...

Byłem w serwisie we Wrocławiu, zobaczyłem konsolę z przodu ( dostała kilka bonusowych rys od czasu kiedy ją widziałem ostatni raz) i z tyłu... A tam co? Przy gnieździe zasilania, na kancie pęknięty plastik, a cały bloczek na którym jest gniazdo i główny pstryczek wciśnięte do środka... Konsola wygląda jakby ktoś ją upuścił. Obejrzałem karton i nie było na nim jakiś śladów uszkodzeń, które mogłyby wskazywać na zły transport.

Spytałem się w pierwszej kolejności o to czy konsola w momencie odbioru przez serwis była uszkodzona, przecież jeżeli byłaby uszkodzona to serwis powinien mieć jakiś dokument, zdjęcia, które by to potwierdzały. Nie otrzymałem niczego takiego. Pani, która mnie obsługiwała miała jedynie ekspertyzę serwisu z Warszawy... Tak w ogóle to Pani sprawiała wrażenie jakby nie za bardzo wiedziała co ma zrobić i co mi odpowiedzieć. Tłumaczyła się, że oni tylko wysyłają sprzęt dalej do serwisu Sony, że przecież nikt u nich nic nie kombinuje z rzeczami, które są im dostarczane itd...

No nic, mi pozostało jedynie wręczyć dokument, który pomógł mi napisać rzecznik. Miła Pani podpisała, po czym oznajmiła mi, że prześle go do Sony. A także, że to pierwszy (podobno) taki przypadek i, że sama jest bardzo ciekawa jak się ta sprawa skończy... Hmmm...

Mam nadzieję, że moja wizyta w serwisie coś dała... Teraz czekam na ruch ze strony Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×