Skocz do zawartości
Patricko

Dezaktywacja PS3 przez Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Konsole masz w kolejności pewnej...1 konsola to Twoja, system ps3 2 czy jakoś tak to druga konsola którą dodałeś i system ps3 3 czy jakoś tak to ta trzecia konsola...jedyne co musisz zrobic to przypomnieć sobie czy najpierw dałes konto bratu czy kumplowi i tyle...jeżeli bratu to druga zarejestrowana konsola jest brata a trzecia kolegi...jeżeli koledze to druga jest jego a trzecia brata...

Teoretycznie tak powinno być jak piszesz. Brat sciągał jako pierwszy odemnie więc na bank był jako konsola 2. Dopiero długo potem dałem koledze więc on powinien być nr 3. Niestety po zalogowaniu się u brata na moje konto wyskakuje komunikat że już limit slotów został osiągnięty. Co dziwne jeszcze jest że po rozmowie z kolegą (co ma teoretycznie konsole nr 3) stwierdził że chciał pobrać odemnie ale również mu wyskoczył taki komunikat :) i nie mógł pobrać (ręki sobie nie dam uciąć że mówi prawdę ale załóżmy że mówi prawdę).

Teraz to już sam zgłupiałem w tym wszystkim i stąd było moje zapytanie czy komuś udało się dezaktywować (tzn ja już limit wyczerpałem na stronce i się nie udało i nadal widnieją mi 3 konsole w urządzeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się zalogują na Twoje konto na ich konsolach i tam wejdą w ustawienia konta > aktywacja systemu > no i niech dezaktywują tam te konta.

Wtedy powinno pójść bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się zalogują na Twoje konto na ich konsolach i tam wejdą w ustawienia konta > aktywacja systemu > no i niech dezaktywują tam te konta.

Wtedy powinno pójść bez problemu.

Już to robiliśmy i niestety nie pomogło. Pisali gdzieś że tylko z konta na stronce SEN można zrobić raz na pół roku .... ale niestety po zalogowaniu sie w zarządzaniu kontami/urządzenia/gra - pisze:

Aktywowane urządzenia

  • 3 Systemy PlayStation®
  • Niedawno deaktywowano urządzenia, więc wybrana funkcja jest obecnie niedostępna.

A komunikat prawdopodobnie pojawił się po manulanym deaktywowaniu z opcji zarządzania kontem w konsoli, ponieważ napewno na stronce SEN jej nie deaktywowałem.

Czyli teraz rozumiem że musze odczekać około pół roku żeby móc znow deaktywować? (chore)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) u mnie problem wygląda następująco...

na mojej poprzedniej konsoli ( która niestety "padła" ) miałem swoje konto,które teraz wpisałem na nowej.niestety kiedy chcę pobrać demko gry,wyskakuje mi komunikat,że muszę dezaktywować swoje konto ponieważ jest ono aktywne na dwóch systemach (jedno podałem kumplowi z psn,żeby mógł pobierać ode mnie dodatki do Bf'a 3). Wchodzę w zakładkę "zarządzanie kontami", nastepnie "aktywacja systemu" a potem dezaktywuje konto.niestety to nic nie daje i w dalszym ciagu nie mogę pobierać dem...

pomoże ktoś...?

i po problemie ;) wystarczyło zalogować się na stronie http://www.sonyentertainmentnetwork.com po czym dezaktywować konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktywowane konto na 2 konsolach. Na swojej i na kolegi. Zrobiłem dezaktywację poprzez SEN i następnie aktywowałem tylko na swojej konsoli. I teraz pytanie. Jeżeli wykupię plusa lub jakieś inne gry przez psstore to będą one aktywne tylko na mojej konsoli tak. Przed dezaktywacją byłby plus i gry z psstore na obu, ale po dezaktywacji będzie tylko na mojej ? Dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tej drugiej konsoli wciąż jest Twoje konto z danymi to kolega może wejść i sam sobie aktywować w każdym momencie. Jeśli wiesz, że tego nie zrobi to nie masz się co martwić. Wszystko będzie tylko u Ciebie i na Twojej konsoli.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega nie zna hasła to możesz być spokojny ewentualna jego zmiana załatwi sprawę w przeciwnym razie tak jak kolega wyżej napisał twój znajomy logując sie na twoje konto na swojej konsoli ściąga gry za które ty zapłaciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czy jak zrobie format dysku w konsoli to też będę musiał robić dezaktywacje wszystkich kont jakie posiadam?

Edytowane przez bezelinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę niedługo wymieniał dysk w mojej czarnuli. Rozumiem że operacja jest konieczna, ale czy trzeba ją wykonać przez internet czy możemy to zrobić z poziomu konsoli po backupie, przed włożeniem nowego dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie dysku w konsoli nie musisz nic dezaktywować!

Konta są przypisane do konsoli a nie do dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Bo czytałem że po wymianie dysku konsola jest traktowana jak inna i ta operacja jest konieczna ponieważ po wymianie zostanie odliczone 1 pobranie od gry i można gry stracić? Tak czytałem przynajmniej nie wiem czy to prawda dlatego tu piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie dysku w konsoli nie musisz nic dezaktywować!

Konta są przypisane do konsoli a nie do dysku.

Oj mylisz się strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile można dezaktywować slota z konsoli?

Chodzi mi o to że kupie slota którego ktoś miał i zdezaktywował, potem zaktywuję go u siebie i nastepnie zdezaktywuje.

Jest jakieś ograniczenie w tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile można dezaktywować slota z konsoli?

Chodzi mi o to że kupie slota którego ktoś miał i zdezaktywował, potem zaktywuję go u siebie i nastepnie zdezaktywuje.

Jest jakieś ograniczenie w tym ?

Nie ma żadnego ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba jest. Mam aktualnie taki problem że osoby trzecie najprawododobnie dezaktyowały sloty w taki sposób i teraz nie mogę zrobić tego aby ich konta pousuwać. Czy jest jakaś możliwość żebym napisał do sony i oni mi pomogą ? Miał ktoś kiedyś taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KeramxD chyba pytał o to czy można deaktywować i aktywować slota z poziomu konsoli w każdej chwili i bez ograniczeń i tu raczej żadnych ograniczeń nie ma. A jak chcesz usunąć inną konsole przypisaną do Twojego konta nie mając do niej dostępu to można to zrobić raz na pół roku przez internet. Do Sony bym się z tym nie zwracał bo udostępnianie swojego konta osobom trzecim jest naruszeniem ich regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam niemały problem. W poniedziałek rano sprzedałem komuś moją używaną fife 11, wszystko sprawnie, pojechałem na studia, teraz w weekend wracam i przy próbie grania online w fife 13 wyskakuje komunikat, że nie mam online passu, gdy chce go pobrac z PSstore wyskakuje znany nam komunikat że mam już aktywowane 2 konsole. Próbowałem deaktywowac, aktywować moją konsolę (z poziomu konsoli), lecz wszystko na nic. Teraz chciałem deaktywować wszystkie konsole tak jak opisane to jest w poradniku. Niestety, tam jest napisane, że mam aktywowane 3 konsole PS3 a jak chce deaktywować to komunikat "Niedawno deaktywowano urządzenia, więc wybrana funkcja jest obecnie niedostępna."

(mimo, że pierwszy raz byłem na tej stronie). Sądzę, że "naliczyło" mi próby deaktywacji mojej konsoli z poziomu ps3. Nie wiem co ma do tego sprzedana fifa 11 ale czy może to mieć jakiś związek? Nie przypominam sobie, żebym logował sie moim kontem na jakiejkolwiek innej konsoli, a już na pewno jej nie aktywowałem. Nie wiem skąd się mogły wziąć domniemane 3 konsole PS3 widniejące na stronie SEN. Proszę o jakieś sugestie i rady :).

Acha, miałem jeszcze jedno konto na mojej konsoli, na potrzeby materiałów PSS USA, usunąłem je ale to nic nie dało.

 

Edit: Dodam jeszcze, że problem odkryłem kiedy pobrałem sobie Hitmana za darmo z PSS+. Wtedy wyskoczył komunikat" Aby uzyskać dostęp do tych materiałów, należy aktywować ten system" i potem instrukcja jak to zrobić. To samo tyczy się innych gier pobranych z psstore, żadnej nie mogę "odpalić".

.

Edytowane przez Snooxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak, jakby ktoś Ci deaktywował konto i pogrywa sobie w Twoje gierki. Dawałeś komuś passy to tego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe same by sie konta nie zrobiły. Logowałeś sie na jakiś innych konsolach i ściągałeś swoje gry ? Napisz do sony oni ci zapewne dadzą nr tel żeby dzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nigdy nie logowałem sie na innej konsoli. Do sony pisałem, tydzień czekam na odpowiedź ;). W pon będę musiał tam zadzwonić bo innego wyjścia nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podpowiedzcie czy to się uda tak jak myślę.

 

1. Mam na konsoli swoje główne konto.

2. Kumpel sprzedał swoją PS3 i dał mi dane do swojego konta, ja się zalogowałem na konsoli i pobrałem gry które on sobie kiedyś zakupił.

3. Chciałbym teraz zdezaktywować jego konta i przypisać do mojej konsoli wyłącznie.

4. Na stronie z dezaktywacją po zalogowaniu na jego konto widnieją 2 konsole (jak mniemam jego i moja) i teraz dezaktywuję wszystkie, loguję się na jego konto na mojej konsoli i aktywuję je u siebie, zmieniam hasło do konta i email.

5. Czy operacja z pkt. 4 nie wpłynie na moje główne konto na konsoli?? Czyli będę mógł normalnie grać w gry zakupione na moim głównym koncie po dezaktywacji i aktywacji jego konta? No i jak przypuszczam w gry pobrane z jego konta nadal będę mógł grać na swoim tak?

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można grac w gry kupione na koncie kolegi pod warunkiem że nie usuniesz konta z konsoli , a z twoim głownym kontem nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×