Skocz do zawartości
Hadzio

Wet

Rekomendowane odpowiedzi

2iadjj9.jpg

Liczba trofeów: 41 (1platinum.gif 4gold.gif 10silver.gif 26bronze.gif) wszystkie do zdobycia offline

Czas potrzebny do platyny: około 25 godzin

Ilość przejść: 4 - Na poziomach Hard, Golden Bullet, Ultra Hard i powtórka poziomów w trybie Points Count

Trofea do przeoczenia: Brak (możliwość wyboru poziomów)

Trofea zabugowane: Scorpio (podobno, sam nie miałem z nim problemu)

Najtrudniejsze trofea: Blood, Sweat and Tears oraz Total Bone-Head

Aby nie dublować tego co zostało napisane później przy opisach pucharów. Powiem tylko, że większość trofeów jest co najwyżej średnio trudna. Jednakże zdobycie platyny to już wyższa szkoła jazdy, ponieważ najwyższy poziom trudności potrafi dać w kość, ale najgorsze są czasówki ponieważ mają bardzo wyśróbowane czasy na złoto a jedna z nich, to prawdziwy koszmar.

PS. Poradnik nie został napisany zgodnie z powszechnym na stronie arkuszem, ale w prywatnej rozmowie Patricko wyraził zgodę na odstępstwo od reguły i taką formę poradnika.

platinum_l.png7745.pngWET Platinum TrophySprawa oczywista. Tak jak w innych grach trzeba zdobyć pozostałe trofea.

Trofea fabularne związane z postępami w grze:

Bronze_Trophy_icon.png7746.pngChinatown RundownUkończyć rozdział 1.

Bronze_Trophy_icon.png7747.pngVehicular CarnageUkończyć rozdział 2.

Bronze_Trophy_icon.png7748.pngBoneyard WorkoutUkończyć rozdział 3.

Bronze_Trophy_icon.png7749.pngYou Dirty RatUkończyć rozdział 4.

Bronze_Trophy_icon.png7750.pngEverybody RunsUkończyć rozdział 5.

Bronze_Trophy_icon.png7751.pngFalling for KafkaUkończyć rozdział 6.

Bronze_Trophy_icon.png7752.pngUninvited GuestUkończyć rozdział 7.

Bronze_Trophy_icon.png7753.pngBreaking the IceUkończyć rozdział 8.

Bronze_Trophy_icon.png7754.pngThe Opera HouseUkończyć rozdział 9.

Bronze_Trophy_icon.png7755.pngShock TherapyUkończyć rozdział 10.

Bronze_Trophy_icon.png7756.pngRoad RageUkończyć rozdział 11.

Bronze_Trophy_icon.png7757.pngHead to HeadUkończyć rozdział 12.

Te trofea wpadają po ukończeniu powiązanego rozdziału na dowolnym poziomie trudności, także spokojnie można grać na Cake Walk. Gra to typowa sieczka w starym dobrym stylu. Idziemy do przodu masakrując kolejnych przeciwników po z góry wyznaczonej trasie a że to nie Tomb Raider to myślenie możemy spokojnie wyłączyć bo nie natrafimy na żadne spowalniające akcje zagadki dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozkoszować się radością płynącą z siekania wrogów.

Trofea za przejście gry na określonym poziomie trudności:

Bronze_Trophy_icon.png7758.pngNo Sweat! - Ukończyć grę na poziomie trudności Cake Walk.

Trophy-Silver.png7759.pngBusiness as UsualUkończyć grę na poziomie trudności Hired Gun.

gold_l.png7760.pngHard TimeUkończyć grę na poziomie trudności Fixer.

Trophy-Silver.png7762.pngQuick KillsUkończyć grę na poziomie trudności Golden Bullets.

gold_l.png7761.pngBlood, Sweat and TearsUkończyć grę na poziomie trudności Femme Fatale.

Pierwsze trzy trofea są powiązane, także przechodząc grę na poziomie Fixer zdobędziemy również te za Easy(No Sweat!) i Normal(Business as Usual). Dwa pozostałe wymagają ponownych przejść gry. Tryb Golden Bullet dostępny będzie po jednokrotnym ukończeniu gry na dowolnym poziomie. W tym trybie przeciwnicy giną od jednego strzału(bossowie z działkiem od dwóch-trzech), lecz nasza bohaterka również otrzymuje większe obrażenia. Niemniej poziom nie powinien sprawiać kłopotów(zwłaszcza w porównaniu do Hard i Ultra Hard) a jest świetną okazją do zdobycia pucharu Keep Your Balance. Natomiast najtrudniejszy poziom trudności Famme Fatale(Ultra Hard) zostanie odblokowany po przejściu gry na poziomie Hard. Tutaj sprawa jest już trudniejsza. Należy pamiętać, aby ciągle być w ruchu wykonując akrobację i w miarę możliwości używać Head Shot’ów w celu szybszego eliminowania przeciwników. Przydaje się to zwłaszcza w poziomach, gdzie gra ogranicza się do celowniczka(rozdziały: 2, 6 i 11). Ponadto priorytetem powinno być maksymalne ulepszenie paska życia, rewolwerów i w późniejszej fazie automatu. Dodatkowo nie warto bawić się mieczem, chyba, że w walce jeden na jednego z przeciwnikiem znajdującym się bardzo blisko. Inaczej jego kompani(albo i on sam) bardzo szybko zdejmą bohaterkę.

PS. Aby szybciej strzelać za pomocą rewolwerów, obrzynów i kusz należy nie trzymać przycisk strzału, lecz ciągle go wciskać, wówczas Rubi strzela sporo szybciej. Ponadto polecam zmniejszyć czułość analoga, dzięki czemu można dokładniej celować a to przy Head Shot'ach bardzo pomaga.

Trofea związane z Boneyard Challenge:

Bronze_Trophy_icon.png7772.pngBonafied! - Zdobyć brązowe medale we wszystkich wyzwaniach Boneyard Challenges.

Trophy-Silver.png7773.pngBone-HeadZdobyć srebrne medale we wszystkich wyzwaniach Boneyard Challenges.

gold_l.png7774.pngTotal Bone-HeadZdobyć złote medale we wszystkich wyzwaniach Boneyard Challenges.

Zdobycie brązowych i srebrnych medali nie jest jakoś strasznie trudne. Gorzej ze złotymi a drugie wyzwanie rewolwerowe to istna masakra. Nad tym jednym wyzwaniem siedziałem więcej, niż nad pozostałymi razem wziętymi. Moją jedyną poradą, to obejrzenie tych wyzwań na YouTube i zapamiętanie, gdzie znajdują się tarcze, których zniszczenie daje nam dodatkowy czas. Należy pamiętać również, że aby tarcze do zniszczenia się pojawiły należy strzelać w tą, która wyskakuje najpierw. Natomiast co do wyzwania z działkiem, to ja wykonałem je w ten sposób, że odpaliłem filmik zobaczyłem, gdzie pojawi się kilka następnych celów. Zatrzymałem film i wiedząc gdzie celować niszczyłem cele. Następnie zatrzymywałem grę i ponowie włączyłem film i tak do samego końca. Złoto wpadło za drugim razem. Pozostają wyzwania B-Line, które polegają na określonym pokonaniu trasy(tu nie ma żadnych tarcz, chodzi o to aby znaleźć najkrótszą drogę do mety) tu również polecam filmiki z YouTube’a.

PS. Do trofeów wymagane są tylko te wyzwania w trybie Boneyard Challenge. Nie ma sensu próbować zdobywać lepszych medali w dostepnych w grze samouczkach, ponieważ nie są wymagane do trofeów.

Trofea związane z trybem Points Count:

Bronze_Trophy_icon.png7775.pngTarget Score Sampler! - Pobić wynik punktowy w dowolnym rozdziale w trybie Points Count.

Trophy-Silver.png7776.pngTarget Score Needy! - Pobić wynik punktowy w trzech rozdziałach w trybie Points Count.

gold_l.png7777.pngTarget Score Junkie! - Pobić wynik punktowy we wszystkich rozdziałach w trybie Points Count.

Generalnie proste trofea. Należy pamiętać, aby na arenach najpierw za pomocą power-up'ów podbić mnożnik do maksimum(czyli do 5) a dopiero następnie zabrać się za przeciwników, ale nie niszczyć punktów z których wrogowie wychodzą dopóki się pojawiają, utrzymywać wysoki mnożnik, przez szybkie zabijanie, celowanie w głowę i łączenie w combo akrobacji, czyli najpierw robimy Wallrun, następnie będąc jeszcze na ścianie dive a będąc tuż nad ziemią slide i dopiero podczas ślizgu otwieramy ogień. Dzięki temu możemy na przeciwniku zdobyć nawet 150-175 punktów stylu. Poza tym w poziomach celowniczkowych Head Shoty są niezbędną koniecznością, bo inaczej wyniku nie da się pobić. Warto też zainteresować się tu i ówdzie leżącymi premiami punktowymi, ale te nie są niezbędne.

PS. Jako że w rozdziale 3 nie ma żadnych przeciwników a co za tym idzie, nie można zdobyć żadnych punktów nie jest on wymagany do złota.

Trofea związane ze zbieractwem:

Bronze_Trophy_icon.png7763.pngMonkey Curious! - Znaleźć pierwszą Monkey Toy.

Bronze_Trophy_icon.png7764.pngMonkey Addict! - Znaleźć wszystkie Monkey Toys w jednym rozdziale.

Trophy-Silver.png7765.pngMonkey Obsessed! - Znaleźć wszystkie Monkey Toys w grze.

Trophy-Silver.png7767.pngScorpioZabić wszystkie skorpiony na Złomowisku.

W większości poziomów jest 5 małpek do zebrania. Odsyłam do YouTube, aby zobaczyć gdzie są ukryte, choć sam znalazłem wszystkie bez potrzeby ściągi, ponieważ gdy zbliżamy się do małpki, ta zaczyna wydawać coraz głośniejsze dźwięki, dzięki czemu łatwo je zlokalizować. Czasami tylko trzeba uważać, bo może się znajdować nad, lub pod bohaterką. Natomiast skorpiony to już inna bajka. Tutaj nieodzowny będzie filmik z YouTube, ponieważ co prawda większość jest łatwa do zlokalizowania, ale kilka sprawia problem. Dodatkowo należy pamiętać, żeby skorpionów nie zabijać mieczem, ponieważ podobno wówczas gra ich nie zalicza, także dla pewności używamy tylko broni palnej.

PS. Znalezione małpki i zabite skorpiony są zapamiętywane, więc nie trzeba się o nie więcej martwić a przy wyborze poziomu jest pokazane ile z ilu małpek udało nam się już odszukać(niestety nie ma tego w przypadku skorpionów).

W rozdziałach 2, 6 i 11 nie ma żadnych małpek.

Trofea związane z umiejętnościami i sprzętem:

Bronze_Trophy_icon.png7768.pngImpulse Buyer! - Wykupić dowolne trzy ulepszenia.

Trophy-Silver.png7766.pngKeep Your BalancePosiadać 50.000 Style Points.

Trophy-Silver.png7769.pngFully Capable! - Wykupić wszystkie umiejętności bohaterki.

Trophy-Silver.png7770.pngFully Loaded! - Wykupić wszystkie ulepszenia do broni.

Trophy-Silver.png7771.pngHey Big Spender! - Wykupić wszystkie umiejętności i ulepszenia broni.

Pierwsze trofeum wpadnie po wykupieniu trzech dowolnych ulepszeń. Drugie najlepiej wykonać na poziomie Golden Bullet, tzn. wykupić tylko wszystkie ulepszenia paska życia i szybkostrzelności rewolwerów, ponieważ i tak reszta ulepszeń jest zbędna w tym trybie. Od tego czasu nie wydajemy żadnych punktów a pod koniec gry(mi wpadł w rozdziale dziesiątym) puchar powinien wpaść. Hey Big Spender! Jest o tyle trudne, że w całej grze trzeba zdobyć około 65.000 punktów, ponieważ wpada po wykupieniu wszystkich ulepszeń postaci oraz broni w jednej grze, czyli nie wpadnie, gdy w jednej grze wykupimy wszystkie umiejętności a w drugiej wszystkie ulepszenia broni. Co do Fully Capable/Loaded to jak wyżej wspomniałem są nie do pominięcia przy robieniu Hey Big Spender.

Trofea związane z eliminacją przeciwników:

Bronze_Trophy_icon.png7778.pngRevolver Onslaught! - Zabić 200 przeciwników za pomocą rewolwerów podczas akrobacji.

Bronze_Trophy_icon.png7779.pngShotgun Wallop! - Zabić 200 przeciwników za pomocą obrzyna podczas akrobacji.

Bronze_Trophy_icon.png7780.pngFull-Auto Frenzy! - Zabić 200 przeciwników za pomocą automatów podczas akrobacji.

Bronze_Trophy_icon.png7781.pngCrossbow Blitz! - Zabić 200 przeciwników kuszą podczas akrobacji.

Bronze_Trophy_icon.png7782.pngCutting Edge Combat – Zabić 200 przeciwników mieczem

Bronze_Trophy_icon.png7783.pngGuns don’t kill people... - Zabić 30 przeciwników za pomocą elementów otoczenia lub eksplozjami.

Bronze_Trophy_icon.png7784.pngGroup TherapyZabić 3 przeciwników jednym wybuchem.

Bronze_Trophy_icon.png7785.pngTurret-SyndromeZabić 100 przeciwników za pomocą stacjonarnego działka.

Po prostu używamy danej broni tyle razy aby trofeum wpadło. Za rewolwer wpadnie na pewno a za miecz powinno wpaść już przy pierwszym przejściu. Natomiast pozostałe można nabijać przy następnych przejściach, jak i również w trybie Point Count. Generalnie żadne z tych trofeów nie jest trudne, należy pamiętać tylko o tym, że zabójstwa zaliczane są dopiero po osiągnięciu checkpoint’a, więc nie można tak jak w Uncharted zabić kilku przeciwników i dać się samemu zabić, tylko trzeba przejść dany kawałek gry aby zostały zaliczone. Co nie zmnienia faktu, że jest to banalne, ponieważ w trybie Point Count gramy z w pełni ulepszoną postacią i bronią oraz zaczynamy z pełnymi magazynkami do wszystkich broni(po śmierci zapasy amnicji są ponownie uzupełniane), także wystarczy powtarzać jakiś rozdział kilka razy(polecam 2 i 11) aż trofea wpadną. Natomiast postrzelać z działka mamy możliwość w rozdziałach 4 i 10. Trofea za zabicie 3 przeciwników za jednym zamachem oraz za 30 przeciwników zabitych wybuchem można łatwo wykonać w rozdziale 10, kiedy strzelamy z działka. Należy jak najmniej strzelać do wrogów i czekać aż pojawi się wagon z cysterną i wtedy otwieramy do niej ogień. Po chwili wybuchnie zabijając wszystkich pozostałych przeciwników.

Po przeczytaniu mojego geniealnego poradnika od razu gratuluje zdobycia platyny w grze a słowa krytyki NIE mile widziane :biggrin:.

PS. Niedługo pojawią się też linki do filmików, ale po tym jak przed chwilą sam zgłosiłem post do usunięcia uznałem, że pora spać.

PS2. Poradnik sponsorowały mielonka, kawa, mielonka, alkohol(nie napiszę że Żubrówka, żeby nie robić reklamy) i przede wszystkim mielonka

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×