Skocz do zawartości
josephineola

Trine 2 [PSN]

Rekomendowane odpowiedzi

36135887502311323453.pngA Hail of Arrows

Shoot 3 arrows in the air and catch them all with the Knight's shield.

Wybieramy łuczniczkę i puszczamy 3 strzały. Jedna z nich musi być maksymalnie naprężona i wycelowana idealnie w górę, dwie pozostałe wystarczy tylko ”podbić”.Zmieniamy szybko na rycerza i musimy wszystkie strzały złapać na tarczę. Wpadnie przy kilku próbach.

Żadna strzała nie musi być maksymalnie naprężona. Ja zacząłem spamować "flakami", takimi słabiutkimi i bez problemu zrobiłem pucharek. Warto wspomnieć, że w SP sprawę ułatwi posiadanie skilla łuczniczki, który pozwala wystrzelić dwie strzały naraz.

06751309200896209963.pngIcebreaker

Shatter three frozen enemies within one second.

Kolejne łatwe trofeum. Włączamy chapter 6, dochodzimy do kotła, z którego wychodzą stwory, czekamy aż wyjdzie ich 3. Następnie przełączamy na łuczniczkę i zamrażamy naszych wrogów. Szybko zmieniamy postać na rycerza i rzucamy młotem, albo uderzamy przeciwnika mocnym atakiem (obie funkcje do zdobycie pod przyciskiem SELECT :select:).

Najłatwiejszą opcją jest szarża rycerza dostępna po wykupieniu pod :l2: bodajże. No chyba że to jest ten "mocny atak" w polskiej wersji, wtedy okej.

14602925225128764042.pngHammer Havoc

Kill an enemy with a thrown hammer bouncing at least once before kill.

Wystarczy rzucić przeciwnika młotem. Funkcję tą kupujemy w ‘sklepie’ pod przyciskiem SELECT :select:. Naciskamy :triangle: i prawym analogiem celujemy w przeciwnika.

Jesteś tego pewna, koleżanko? Coś tu chyba jest nie tak. Opis trofeum mówi wyraźnie, co trzeba zrobić i jestem pewien, że po prostu rzucenie młotem w przeciwnika nie zadziała.

Dobrze też IMO napisać, że w razie braku jakichś skilli, które ułatwiają zdobycie trofeum można je zresetować w każdej chwili za pomocą :square: na ekranie rozwoju, po czym wszystkie punkty załadować tymczasowo w jedną postać, by ją wymaksować. To ma szczególnie znaczenie przy Flying Solo, bo mag do tego trofeum powinien być wymaksowany. I na koniec - przy Floral Feast, nie jest powiedziane, że trzeba "dać" zjeść roślinie wszystkie trzy postacie. Generalnie poradnik baaardzo ogólny, ja wiem, że Trine 2 ma łatwiutkie pucharki, ale jak już pisać poradnik, to precyzyjnie pokryć wszystko co warto, co można i co ułatwia sprawę. Moje trzy grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za uwagi. Co do strzał - to ja to akurat tak zrobiłam, jak napisałam, ale Twój sposób też jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik Topfuna i tak był lepszy :P

Ale Sir ma rację, młotek musi się odbić od jakiejś przeszkody. Ja to zrobiłem rzucając w sufit po czym młotek spadł na szarżującego goblina

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik Topfuna i tak był lepszy :P

Bo tamtego poradnika nic nie przebije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL jaki fajny trophy squad :) Normalnie TRINErator Salvation 2 ;)

Dobra robota Olu, treści nie oceniam bo nie znam tej gry, wizualnie to jednak majstersztyk. Czekamy na kolejne ...

Małe pytanko; czy trofea oznaczone jako możliwe do przejścia w coop można też wbić solo? No i ogólnie czy jest opcja splatynowania w pojedynkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można wszystko zrobić w solo, dodatkowo napisałbym że jeżeli gramy w co-op i robimy jakieś trofeum to jeżeli wpadnie jednemu to i pozostałym graczom również wpada :D No i ostatecznie można splatynować solo, choć to chyba napisałem w 1-szym zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo: jasne, że tak, ale uwierz mi - tyle zabawy w coopie to ja w żadnej innej grze nie doświadczyłam. :happy:

@DarkShadowPL: napisałam tę informację we wstępie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik. Estetycznie zrobiony i napisany w taki sposób, że przyjemnie się czyta :) Gratuluję debiutu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik ok;

Udało mi się zaliczyć platynę zdobywając większość pucharków solo - jedynym wyjątkiem jest 'High Rise"; najszybciej i najprościej zrobić to tak jak w opisie; hostujemy własną grę, postaci na unlimited, skille maga na maksa ; w rozdziale 2 jest kilka miejsc gdzie leżą skrzynki; z dwóch robimy wieże, na niej kładziemy sześć kładek i wchodzimy na konstrukcje - pucharek wpada. Da się zrobić bez większego problemu, nawet z randomami którzy prą jak czołg do przodu :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o stowrzenie kładki w trofiku Surfboard Master :)

Póki co, magiem mogę tworzyć tylko bryły, kładki jakoś nie mam możliwości :).

Robię coś źle czy ta zdolność wpadnie dopiero potem (jestem na poziomie 4) :)

.............. jedynym wyjątkiem jest 'High Rise"; najszybciej i najprościej zrobić to tak jak w opisie; hostujemy własną grę, postaci na unlimited, skille maga na maksa ; w rozdziale 2 jest kilka miejsc gdzie leżą skrzynki; z dwóch robimy wieże, na niej kładziemy sześć kładek i wchodzimy na konstrukcje - pucharek wpada. Da się zrobić bez większego problemu, nawet z randomami którzy prą jak czołg do przodu :biggrin:

Da się to zrobić na 2 pady (bez multi) ?

Jeśli nie to może mi Ktoś pomóc ?

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o stowrzenie kładki w trofiku Surfboard Master :)

Póki co, magiem mogę tworzyć tylko bryły, kładki jakoś nie mam możliwości :).

Robię coś źle czy ta zdolność wpadnie dopiero potem (jestem na poziomie 4) :)

Nic nie robisz źle, wszystko ok. Musisz po prostu rozwinąć odpowiednią umiejętność maga i będziesz mógł robić deski.

Da się to zrobić na 2 pady (bez multi) ?

Jeśli nie to może mi Ktoś pomóc ?

To możesz sam zrobić. Zresetuj umiejętności postaci, daj wszystkie punkty magowi i zrób odpowiednią wieżę. Potem znów zresetuj i rozdaj punkty tak jak miałeś wcześniej. Jeżeli Ci brakuje, to zdobądź jeszcze kilka poziomów i zrobione.

Edytowane przez Lars06
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High Rise można samemu zrobić, na drugim lvl jest stosik 5 skrzynek, magiem dorobimy jeszcze 3 i voila!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy robieniu trofea Flying Solo nie wolno mi ani razy zginąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane przecież w opisie trofeum:

Żeby nie zginąć, staramy się stać przy checkpointach, dzięki czemu będziemy mieli odnawiane życie.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde, chyba mam zabugowane to Flying Solo. Przechodzę bez zgonów, jedną postacią i nie wpada. Super ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a przy Flying Solo, jak sie zginie i zrobi restart od checkpointu i nadal bedzie sie gralo magiem, to zaliczy sie trofeum, czy nie?

 

Edytowane przez Lord_of_Evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie, gram sobie w Trine 2 i chciałem zrobić to trofeum, i zaliczyłem zgon i nie wpadło mi....

w sumie koledzy kilka postów napisali, że nie wpadnie i ja potwierdzam :)

Edytowane przez 75 radolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak co do trofeum Flying solo -  w kwestii zgonu muszę uprzejmie donieść, że zaliczyłem kaplicę raz w trakcie przechodzenia, zaryzykowałem, zrobiłem restart od poprzedniego "czekpointu" doszedłem do końca bez kolejnych zgonów i wpadło. Goblinów nie wolno tylko podnosić za pomocą magii i ciskać nimi na "strzelające" itd, zrzucanie skrzynek jest ok.

Gra ma fajny klimacik, super melodia snująca się w trakcie gry. Korzystałem z poradnika, przydał się bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×