Skocz do zawartości
LonsFenomenoo

Pro Evolution Soccer 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Napełniasz pasek strzału i przed samym uderzeniem wciskasz krótko jeszcze raz.... Przecież masz filmik z instrukcją. To akurat był jeden z najprostszych elementów treningu ;P

Wiem, że jest filmik. I tak samo robię, więc nie wiem dlaczego wyskakuje mi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest filmik. I tak samo robię, więc nie wiem dlaczego wyskakuje mi błąd.

Problem polega na tym ,że musisz dokładnie trzymać analoga(Ja w tym treningu użyłem krzyżaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja szybka: wybierasz strategię all of defence

opcja dokłdniejsza: wybierasz strategię "standard" i własnoręcznie ustawiasz suwaki. Interesuję cię "defensive line" (dajesz jak najnizej) , niezwykle ważne jest takze "player support" oraz "support range"

wiadome- jesli chcesz ultra obrony to te 3 wartości jak najmniejsze ustawiasz, ataku - podbijasz je

do tego L2 + kurde nie pamietam :biggrin: ale chyba strzałka do góry (sprawdź w opcjach sterowania) regulujeszs opcję def-attack za pomoca takich "kropeczek". jedna kropeczka to defensywa w formie ultra, 4 to zmasowany atak

_______________________

edit Cycorus niestety z przytoczonego przez ciebie fragmentu nie wynika na 100 % tego o czym mówisz. Jest tam fragment "or similar equipment " - czy na pewno chodzi tu o podobną druzynę?

bo spoko , że za pokonanie lepsze drużyny dostaniesz więcej punktów jesli będziesz grać słabszą ale nie łudź się, że to powstzyma Barcelonowców :dry:

Edytowane przez Michał_Anioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem w to demko i musze przyznac ,ze jestem zaskoczony spora iloscia pozytywnych postow. Gra moze byc ale kurna dla mnie to Fifa 12 jest o wiele bardziej zywiolowa i plynniejsza niz to Pro Evo , w tym PESie wszystko jakies takie sztywne i slamazarne. Strzaly to czasem jakies komiczne balony ,a mierzone strzały niemal każde padaja z pola karnego.Jednak w Pro Evo to mysle,ze sami zapalency beda w tym roku grali, bo mowiac szczerze, to wolalbym juz grac w fife 12 przez caly nastepny rok niz w PES13:) Chociaz zazdroszcze,ze Wam sie ta gra podoba, ja skonczylem na Pro2008 i przygladam sie kazdej nastepnej odslonie...Widac,ze ida w dobrym kierunku... moze za rok !?Kto wie...

Pes to zupełnie inna gra niż Fifa. W Fifie gała jest przyklejona jak na kleju. Grając w 12 czuję się jakbym grał w warcaby- planuje 2 podania do przodu bo wiem jak się zachowa zawodnik po każdym zagraniu. Pomijam już to że ciągle mam "deżawi" po strzelonej bramce bo schemat uderzeń czy to technicznych czy zwykłych jest ogromny. Obawiam się że to samo będzie z 13nastką.

W Pro znowu "czuć" element gry piłką. Czuć jej wagę przy nodze. Czuć tą siłę podań i zagrań. Tu nie wystarczy już dobrze podać. Trzeba jeszcze dobrze przyjąć piłkę (R2) a i to nie daje często gwarancji udanej akcji bo mamy tu element przypadkowości. Co do strzałów , nie widzę problemów większych , zwłaszcza po wprowadzeniu manuala z L2 ;)

To moje subiektywne zdanie, w żadnym razie go nikomu nie narzucam. Pan Ćwir niech też nie dostanie zawału i nie odsyła mnie do tematu "co wybrać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilkanaście spotkań w DEMO2 i jestem bardzo pozytywnie nastawiony mimo, że nie idzie mi najlepiej. tracę sporo bramek, zwłaszcza grając przeciwko Baskom. Mam problem z wychodzącym na pozycję Llorente, nie pomaga cofanie obrony, ustawianie krycia i tak prędzej czy później dostaje prostopadłe podanie, które umożliwia mu strzelenie bramki. Mimo, że nie przerzuciłem się na pełny manual, mam problemy z ostatnim podaniem, wrzutki, prostopadłe zagrania itd często są zatrzymywane przez obrońców. W dodatku (jestem graczem PESA od jednych z pierwszych ISSów na PSX) nie potrafię przejśc Auretenetxe nawet szturmując Messim, Iniestą. W popównaniu z PES2011 jest tak wielka różnica, że w zasadzie uczę się grać od nowa. no prawie :)

Edytowane przez nazarssj2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że większość z nas ma podobne problemy, poza oczywiście naszą forumową "gwiazdą" która wygrywa 5:0 na najwyższym poziomie w meczu 5 minutowym (czytaj kilka postów wcześniej) !!! "błogosławieni Ci co nie widzieli , a uwierzyli" haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pes to zupełnie inna gra niż Fifa. W Fifie gała jest przyklejona jak na kleju. Grając w 12 czuję się jakbym grał w warcaby- planuje 2 podania do przodu bo wiem jak się zachowa zawodnik po każdym zagraniu. Pomijam już to że ciągle mam "deżawi" po strzelonej bramce bo schemat uderzeń czy to technicznych czy zwykłych jest ogromny. Obawiam się że to samo będzie z 13nastką.

W Pro znowu "czuć" element gry piłką. Czuć jej wagę przy nodze. Czuć tą siłę podań i zagrań. Tu nie wystarczy już dobrze podać. Trzeba jeszcze dobrze przyjąć piłkę (R2) a i to nie daje często gwarancji udanej akcji bo mamy tu element przypadkowości. Co do strzałów , nie widzę problemów większych , zwłaszcza po wprowadzeniu manuala z L2 ;)

To moje subiektywne zdanie, w żadnym razie go nikomu nie narzucam. Pan Ćwir niech też nie dostanie zawału i nie odsyła mnie do tematu "co wybrać" ;)

muhahaha przyklejona gala w fifie ? czlowieku naprawde jest odwrotnie, przysiegam. To w PES czuje jakbym gral w PET SOCCER i nie pitolcie ,ze strzaly w tym PESie nie sa smieszne ...jakies zupelnie zawieszone pilki ,co to w ogole ma byc!? :)) L2 ?gram z bratem i tak sie na siebie patrzymy...to normalne ,ze ja wiem,ze jak trzymasz L2 to wiem gdzie podasz?!Deżawi !? w tym PESie kazdy moj strzal byl niemal identyczny...dziwie sie ,ze kazdy z nas widzi, to co chce :) Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,ze mozesz miec mylną wyobraznie...bo gram w PES od czasow PS1- Wtedy inaczej WINNING ELEVEN !

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy ISS, importy WE w Polsce ogrywali w 1997 w 99 procentach piraci , legalny import był u nas śladowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko grałem w PES 2011 ( zresztą mam do dziś ) PES 2012 odpuściłem po ograniu demek strasznie się grało w porównaniu do 11 i czy PES13 jest lepszy od 12 czy będę zadowolony z kupna tak jak z 11 pytam bo niemam dostępu (i będzie tak jeszcze do końca roku) do internetu w domu i nie mogę pobrać tego demka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

squal<--- Pesa 2012 również odpuściłem po ograniu demek, gdyż najzwyczajniej w świecie był IMHO słaby. Kolejny rok więc poświęciłem Fifie, która brylowała. W tym jednak roku po wypuszczeniu 2 demka, które jest moim zdaniem lepsze od 1, czekam na to co pokażą panowie z EA Sports. Gdybym miał do wyboru Fifę 12 i Pesa 2013 to wybrałbym Pro Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ea mydli oczy graczom samymi reklamami zobacz ile już lat a gra się co roku tym samym schematem :) 3 sposoby na zdobycie bramki :) nie wiem jak wam ale mi się to znudziło już przy odsłonie ,, 12'',

Mimo że byłem i jestem wielkim fanem fify to jednak brakuje mi czegoś takiego jak właśnie pes ma :) Ea wypuszcza dużo poprawek co roku w postaci ulepszenia tego co zjepała w poprzedniczce :>

+ wypuszcza pierdoły w postaci np jak w tym roku treningu/wyzwań a zapomina że najważniejsza rzeczą do poprawienia jest styl strzelania :) system kolizji może być ale niech się wezmą wreszcie za coś co kuleje od lat.

Edytowane przez kedzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co roku to samo tylko inni tego nie widza :) a PES co roku coś próbują w gameplayu w szczególnie w 2013 w demu 2 :) ale zakładam jak by PES mial licencje pelna dobre multi to by PES rządził a tak FIFA zyskuje tym dużo bo większość patrzy na multi i licencje a nie na GAMEPLAYE :)

Edytowane przez Th3r0xPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie co roku to samo tylko inni tego nie widza :) a PES co roku coś próbują w gameplayu w szczególnie w 2013 w demu 2 :) ale zakładam jak by PES mial licencje pelna dobre multi to by PES rządził a tak FIFA zyskuje tym dużo bo większość patrzy na multi i licencje a nie na GAMEPLAYE :)

Ja patrze tylko i wylacznie na to co dzieje sie w meczu, w Pesie moim zdaniem jest zbyt malo dynamiczne jak na ta chwile i nie mowie tu o tempie.. tylko o sterowaniu graczami...Spoko ja nie bede nikogo tu przekonywal do swoich racji...czasem czlowiek tylko chce podzielic sie swoimi odczuciami. PES jest w tym roku dobry ale jeszcze nie taki zebym go kupil :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze tylko i wylacznie na to co dzieje sie w meczu, w Pesie moim zdaniem jest zbyt malo dynamiczne jak na ta chwile i nie mowie tu o tempie.. tylko o sterowaniu graczami...Spoko ja nie bede nikogo tu przekonywal do swoich racji...czasem czlowiek tylko chce podzielic sie swoimi odczuciami. PES jest w tym roku dobry ale jeszcze nie taki zebym go kupil :) :)

Spoko każdy ma swoje zdanie ;) sterowanie dlamnie jest o niebo lepsze niz w FIFie 12 a i malo dynamiczne hmm a FIFA 12 jest dynamiczna wtf no tak jak kazdy gra ten sam schemat :) dlamnie w tym roku PES jest bardzo dobry jak bym wybieral teraz FIFA 12 a PES 2013 to by padl na bardzo dobry PES 2013 a nie mowie nie dla FIFY czekam tez na demo 13 a to juz niedługo 12 wrzesnia wiec wtedy będzie padał wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to jest forum by pogadać, nie musisz się asekurować gugsolina. Wiadome , zawsze sie znajdzie zje.b , który się doczepi , ot magia internetu ale nie ma się co przejmowac :)

dużo grałem w Fifę wiec się wtrącę. Prowadzenie piłki nie różni sie niczym od tego z PESa - ot w obu te element jest szczątkowo- ot piłkę masz przy nodze bez kłopotów.

Za to strzały w Fifie są ewidentnie skryptowane- ot słynne sweet spoty - miejsca z których opłaca sie uderzać są znane fanom. W PESie nie czuć tego, warto uderzać z wielu pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie bramkarze w pesie, to nawet nie odpalalbym fify i bez zastanowienia kupilbym pesa13, ale boby jakie puszczaja sa tak nagminne i w tak zalosnie prostych sytuacjach, ze zwyczajnie obrzydza to rozgrywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym silniku Pes 2014 jest właśnie tworzony. Prawda, że wygląda rozkosznie? :biggrin:

http://youtu.be/L5IVOs5Pxh8

wow bardzo rozkosznie :) ale dopiero za rok albo dwa ;) pierw czekamy na pierwszego nextgen:)

gdyby nie bramkarze w pesie, to nawet nie odpalalbym fify i bez zastanowienia kupilbym pesa13, ale boby jakie puszczaja sa tak nagminne i w tak zalosnie prostych sytuacjach, ze zwyczajnie obrzydza to rozgrywke.

bramkarze w pes 2013 sa lepsi ale daleko im jeszcze do idealu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym silniku Pes 2014 jest właśnie tworzony. Prawda, że wygląda rozkosznie? :biggrin:

http://youtu.be/L5IVOs5Pxh8

Coś pięknego .. nawet nie mogę sobie na chwilę obecną wyobrazić PES'a na tym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ea mydli oczy graczom samymi reklamami zobacz ile już lat a gra się co roku tym samym schematem :) 3 sposoby na zdobycie bramki :) nie wiem jak wam ale mi się to znudziło już przy odsłonie ,, 12'',

Konami robi dokaldnie to samo 2008,2009.2010,2011 - te gry byly kiepskie i malo sie roznily wiec co za roznica tu i tu jest to samo , chodzi o sprzedaz ,a nie zebys mial podniete- zwyczajny interes :) i nie wiem dlaczego mowicie o schematach w fifie przeciez kazdy wie ,ze w PESie tez takie sa i beda zawsze ale to zawsze moim zdaniem nie da sie tego pozbyc

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×