Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie chodzi o to, że ja chciałem inną obudowę, ale moja girl uparła się na "ładną" i musiałem zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz jej wytłumaczyć, że jeśli chodzi o sprzęt nie liczy się wygląd tylko użytkowość ;)

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o to, że ja chciałem inną obudowę, ale moja girl uparła się na "ładną" i musiałem zmienić.

komputer bedzie stac w kuchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer bedzie stac w kuchni?

...w salonie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jej do obudowy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom, strone wczesniej mówisz, że chcesz mieć komputer na cytuje "długi czas", to powiedz mi co robi ten Pentium w twoim zestawie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom, strone wczesniej mówisz, że chcesz mieć komputer na cytuje "długi czas", to powiedz mi co robi ten Pentium w twoim zestawie? :P

ten pentium "zastępuje" lukę po tym intel core i3 , który jest akurat niedostęny w sklepie w którym chiałem kupować

no i i3 lepiej wypada w testach niby

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=102

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,że niektórzy znają się na sprzęcie,więc może i mi pomożecie.

Mam taki problem otóż chce sobie ciut ulepszyć komputer bo ten już nie daje rady z grami w które chciałbym grać (jak COD 2 czasem się tnie,Cod waw też...)

Obecna specyfikacja to:

Procek:Amd Althon x2 3800+ (bodajże),2,4 ghz czy coś takiego

Płyta główna:Gigabyte GA-M55S-S3

Ram:2x1 gb kingstone ddr2

Zasilacz:chiński badziew 230w,mam zamiar go wymienić na fortrona 300,350 lub 400 w,w zależności jaki mi polecicie do nowej karty graficznej

Karta graficzna: Geforce 8500 gt i właśnie ją na 100% wymieniam bo niestety zakończyła swój żywot pokazując mi artefakty.Zresztą się nie dziwie ona podczas gwarancji została oddana do serwisu,a nieoceniona,wspaniała nvidia przysłała mi ją 4 razy (!) zepsutą...

Mam do wydania 300 zł maksymalnie,nie chce mega kompa do battlefielda 3,bo tak jak zapewne każdy użytkownik tego forum mam ps3 do grania.Chce kompa do mniej wymagajacych gier które są na niego dużo tańsze,lub do takich,których nie ma na ps3(przykład cod2).

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pentium "zastępuje" lukę po tym intel core i3 , który jest akurat niedostęny w sklepie w którym chiałem kupować

no i i3 lepiej wypada w testach niby

http://www.anandtech...duct/289?vs=102

Lepiej ? Ja tu widze spora rozbieznosc w tescie a nie jednoznaczna przewage.

A co do tego drugiego zestawu, to ten pentium rozdupcy ci wszystko, wez Phenoma tego co ci zostal polecony, to jest swietna (najlepsza) alternatywa do i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2 kafle to warto.

Chociaz ta rozdzielczosc monitora bedzie marnowac potencjal pieca (spokojnie w wiekszosc gier na tym rigu w full HD bys pogral [1920x1080], niemniej jednak nie bedziesz sie musial przynajmniej martwic o to czy ci gry beda na maksymalnych ustawieniach smigac. :biggrin:

Pomysl lepiej nad podpiecem PC do TV (o ile umeblowanie ci na to pozwala) a nie monitora i cieszenie sie full HD lub chociaz sub HD.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2 kafle to warto.

Chociaz ta rozdzielczosc monitora bedzie marnowac potencjal pieca (spokojnie w wiekszosc gier na tym rigu w full HD bys pogral [1920x1080], niemniej jednak nie bedziesz sie musial przynajmniej martwic o to czy ci gry beda na maksymalnych ustawieniach smigac. :biggrin:

Pomysl lepiej nad podpiecem PC do TV (o ile umeblowanie ci na to pozwala) a nie monitora i cieszenie sie full HD lub chociaz sub HD.

No właśnie mam taki plan.... jedynym problemem będzie długość kabla ... a raczej całego okablowania.

Mój TV ma 2x hdmi ... z czego jedno zajmuje PS3 a drugie zamjuje dekoder UPS ... i bym musiał kupić jakiś -pewnie hdmi i nie tylko - kabel o długości około 4m żeby TV podpiąć ... co może stanowić jakiś problem. Tylko tak się teraz zastanawiam, ...co z dźwiękiem, bo chciąłbym go rzucić na TV a nie na głośniki w PC ....

No i kolejna sprawa, że niedługo za około 2 miesiące planuje zakupić kino domowe... i przez kino wszystko podpiąć, to wtedy dopiero będę miał problemy z kablami.

Ale na obecną chwile się zastanawiam, czy , a raczej w jaki sposób bym musiał puścić video ( z graficznej przez hdmi zapewne) i dźwięk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale na obecną chwilę, bym musiał coś odpiąć od TV, żeby móc połączyć mojego kompa (który jest w fazie kupna już) z TV :P ... to wtedy mam rozumieć, że przez HDMI z grafiki na TV pójdzie komplet audio&video ...tylko coś będę musiał odłączyć heh. .... może konsolę przez komponent puszczę, ale chyba kabla nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu, to zapytam tutaj.

Ile wyciągnę na alle za takiego kompa ?

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9

RAM 1 GB ( 2x512, Kingston )

Dysk twardy 80 gb 3,5''

HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B

Realtek AC97 Audio

+ obudowa : http://s1.img.pl/v/2...djecie08411.jpg

Z góry dzięki.

Edytowane przez dejvid1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nieco ponad 300zł

Edytowane przez amigo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez karty graficznej.

Procesor - 20 zł

Płyta główna - 50 zł

Dysk - 40 zł

Ram - 30 zł

Napęd - 30 zł

Obudowa - 20 zł

Wątpie, żeby ktoś to od Cb kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dawno tu nie zaglądałem a wiąże się to z tym że od pewnego czasu nie mam już PS3. Naszła mnie jednak ochota żeby złożyć sobie peceta. Przede wszystkim żeby uciągnął płynnie na wysokich detalach BF3 i StarCrafta II. Podam niżej wszystko co sobie upatrzyłem i prosiłbym osoby znające się na rzeczy w kategorii "PC Gaming Rig" żeby napisać czy to będzie razem hulać czy może coś zmienić. Wszystkie sugestie są mile widziane a budżet w miarę elastyczny więc zawsze możecie zaproponować coś swojego, ale na początku chciałbym wiedzieć czy to co ja podam będzie śmigać, później piszcie swoje sugestie. A więc:

-Płyta główna: Asus M5A99X EVO

http://www.komputronik.pl/product/131783/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Asus_M5A99X_EVO.html

-Karta graficzna: GeForce GTX 560 Gigabyte WINDFORCEx2

http://www.komputronik.pl/product/124902/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_560_Gigabyte_WINDFORCEx2_1GB_DVI_HDMI_PCI_E_.html

-Procesor: AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

http://www.komputronik.pl/product/90426/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/AMD_Phenom_II_Quad_Core_965_BOX_Black_Edition.html

-Pamięć: Corsair DDR3 2x 4GB 1866MHz CL9 Vengeance

http://www.komputronik.pl/product/115698/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Corsair_DDR3_2x_4GB_1866MHz_CL9_Vengeance.html

-Zasilacz: be quiet! zasilacz Pure Power L7 630W

http://www.komputronik.pl/product/134407/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Pure_Power_L7_630W.html

Obudowe mam ze starego kompa - NZXT Apollo Crafted Series Black, a takie rzeczy jak dysk czy inne wentylatory pierdołki, monitor itd to już sobie sam dobiore. Najważniejsze podałem wyżej,Czy to będzie hasać ?/Czy się opłaca ? Wychodzi około 2500 (bez paru rzeczy których nie wymieniłem) i 700 na jakiś w miarę monitor mi zostanie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2500 zł, to może coś na intelu - dużo wydajniej i z takim budżetem, to jedyny słuszny wybór do gier :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak już wspominałem na poprzednich stronach tego tematu, prawdopodobnie również zamierzam przejść na stronę PC Gamingu. Podszkoliłem się już trochę w tym segmencie, a sam zakup planuję w pierwszej połowie przyszłego roku. Mam jednak trzy znaczne wątpliwości, otóż czy w budżecie na sprzęt mieszczącym się w przedziale 7000-8000 PLN, jest sens celować w topowy model karty Nvidii, czyli GTX 690, czy jednak lepiej obstawać przy dużo tańszych GTX 670/680. Spoglądając na różne testy wydajności w Sleeping Dogs widzę, iż tytuł ten na ustawieniach Extreme przy GTX 680 ma już często nie wiele, tylko ponad 30 klatek. Kolejną sprawą, którą chciałbym poruszyć jest Kolejna Generacja Konsol, innymi słowy czy jest to dobry okres na zakup takiego PC. Martwi mnie fakt, iż w obliczu zbliżających się wielkimi krokami nowych konsol, ów komputer zostanie wgnieciony w ziemię niczym pusta puszka sardynek. Dodatkowo wyczytałem, iż aby cieszyć się trybem Stereoskopowego 3D w grach na PC, konieczne jest płatne oprogramowanie Nvidia 3DTV Play, jednakże na liście wspieranych TV nie ma wielu modeli z bieżącego roku, w tym również mojego: LG 42LM660S. Istnieje w tym wypadku szansa braku kompatybilności, czy poprostu nie chce się im aktualizować listy? Pozdrawiam.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

690 jest nieoplacalna, lepiej juz zrobic SLI z 670. Ustawianie AA na extreme w rozdzielczosci 1080p to tez male nieporozumienie (przy takiej rozdzialce i tak wszystko jest mega ostre). 8tys razem z monitorem czy bez? Sleeping Dogs na moim lapie ma srednia klatek 45 ze wszystkim na max oprocz AA, ktory jest na normal i nie narzekam. Sam skladam nowy rig,ale nie za taka kase (a mialem zamiar). Nie oplaca sie tyle pieniedzy pakowac w komputer. Lepiej juz kupic jedna potezna karte a za 2 lata (wtedy wyjdzie nowa generacja kart) zmienic na nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez monitora, PC podłączony będzie pod TV, dlatego też chciałbym korzystać z oprogramowania 3DTV Play o którym wspominałem. Również chciałbym się cieszyć graniem na maksymalnych detalach przynajmniej przez 3-4 lata, stąd moje obawa odnośnie nowych konsol i chęć doskładania tych 7 lub 8 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata moze i tak,ale 3-4 lata na max detalach jest srednio osiagalne. Rok temu wyszedl 6990 od ATI/AMD (dwurdzeniowa karta), ktora obecnie jest niewiele szybsza od gtx 680. Zanim wyjda nowe konsole to troche czasu minie. Jeszcze wiecej czasu minie zanim developerzy naucza sie je wykorzystywac. Chcialem isc w SLI GTX 670,ale to nie jest oplacalna opcja bo to wlasnie konsole hamuja rozwoj gier wideo i obecnie wiekszosc gier na PC to marne porty z konsoli. Jedynie BF3, Metro i Crysis 2 (po patchu dx 11) wygladaja jak powinny wygladac gry na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to prawda, jednakże wiele z tych portów ma nieadekwatne wymagania co do swojego wyglądu, spójrzmy tutaj chociażby na Max Payne 3 lub wspomniane wyżej Sleeping Dogs, owszem bardzo ładne, jednak nie na tyle aby stwarzać problemy kartom pokroju GTX 680, a jednak owe problemy się zdarzają. Weźmy również pod uwagę fakt, iż może się trafić źle zoptymalizowana perełka w stylu Metro 2033, a ja będąc w posiadaniu takiego sprzętu chciałbym pograć bez żadnych kompromisów. Ponadto trzy lata to niezbyt długo, jeśli wydaje się na coś tyle pieniędzy. Nowe konsole to kwestia raczej mniej niż dwóch lat, a też wątpię czy Sony powtórzy błąd i wyda niezwykle trudny do opanowania sprzęt.

PS: Mimo wszystko chyba jednak lepiej zainwestować w SLI, myślę że nawet 660 dałby sobie radę dużej. Luminous Engine, silnik nowej generacji od Square Enix leciał na GTX 680, a dwie 660 to wydajniejsza propozycja. Ponadto PC składam dopiero w przyszłym roku, a być może wiosną ujrzymy serię GTX 7xx. Wówczas wezmę pojedynczą 780.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×