Skocz do zawartości
Grandi

The Sly Trilogy - The Sly 1

Rekomendowane odpowiedzi

the-sly-collection-e3-trailer_173eg.jpg

Czasy panowania PS2 już dawno się skończyły, każdy posiadacz owej platformy chciałby wrócić do tamtych czasów kiedy zagrywało sie godzinami w różne produkcje, które cieszyły nie grafiką a na prawdę dobrą fabułą. Dziś takich gier na PS3 jest mało co nie znaczy że w ogóle ich nie ma. Mimo nowej generacji gracze chcieli by pograć w stare hity jeszcze z czasów panowania słynnej PlayStation 2, dlatego też twórcy wychodza nam na przeciw wydając nowe stare wersje swoich gier. Tym razem padło na grę o tytule The Sly, jest to historia szopa którego rodzinnym fachem były kradzierze ale o tym trochę później.

Jak już każdy się domyśla owa gra wyszła w Trylogii na PS3 gdyż były wydane tylko trzy części na PS2. Grafika podciągnięta do HD i dodanie trofeów. To prócz starej gry oferuje nam nowa trylogia. Recenzję pozwoliłem sobię podzielić na trzy części w każdej z nich postaram się opisać po kolei wszystkie gry z całego pakietu a jest co opisywać bo gry są na prawdę świetne. No ale zacznijmy od początku...

sly%2Bcooper.jpg

Z bólem serca muszę się przyznać że mimo długiego czasu goszczenia w moim domu stacjonarnej drugiej juz konsoli PlayStation, nie miałem okazji zagrać w tą gre, być może z braku czasu lub w ilości gier które wyszły na PS2 ta akurat odeszła w zapomnienie. Nie wiem ale bardzo z tego powodu żałuję gdyz straciłem kawał dobrego gameplayu, na szczęście dane mi było zakupić odświerzoną już wersje kultowej już sagi szopa zlodziejaszka.

Pewnie każdy grał w tą grę za dawnych lat ale dla młodszych odbiorców którzy zetkną sie ze Sly`em dopiero w odswieżonej wersji, warto przypomnieć że tytułowy bohater to potomek najlepszego złodzieja wszechczasów. Niestety gdy był jeszcze młodziutkim szopem ich rodzinę napadł gang groźnych przestępców którzy siłą odebrali wielką książkę napisaną przez wszystkich członków rodziny. Kryła ona w sobie sekrety najlepszych ruchów i strategii napadów jakie obmyślali poszczególni członkowie rodziny. Była to ich encyklopedia kradzierzy. Gdy Sly już dorósł postanowil zemścić się na owym gangu i odebrać własność jego rodziny, i oczywiście przywrócić honor rodzinie. Niestety nie bedzię to takie łatwe jak na początku się wydawało, gdyż wielka księga została rozerwana na pięć części i każdą z nich posiada jeden z złodzieji.

slytrilogypic1.jpg

Kupując The Sly dostajemy kawał dobrej platformówki i mimo juz swojego wieku cieszy nadal jak za dawnych lat. Bo zwiedzenia będziemy miec wiele ciekawych i zróżnicowanych lokacji. Grając nie mamy wrażenia że przechodzimy ten sam poziom tylko w drugą stronę czy tez ze zmienionymi kilkoma rzeczami, nie. Tutaj każdy poziom to coś nowego za co trzeba przyznać wielki plus bo w dobie dzisiejszych nowości raczej na coś takiego już liczyć nie można. Zaś grę ułatwiają nam liczne znajdzki które pełnią role "upgrejdów" naszej postaci, taki lekki zarys RPGowy. Oczywiście nie musimy ich zbierać i grę tez będzie się dało przejść ale jednak pomagają i bardzo ułatwiają grę mimo że do najtrudniejszych nie należy. Grając w The Sly aż czuć powrót do tamtych klimatów, warto zaopatrzyć się w swoją kopię bo nie będą to wywalone pieniądze w błoto.

Podsumowywując dostajemy odswieżoną wersję starej dobrej przygodówki do tego trzeba przyznać dość łatwe trofea, jestem więlkim miłośnikiem tego typu przygodówek i jak prawie każdy posiadający pierwsza konsole Sony swoją przygodę zaczynałem od Crasha Bandicoota. Serdecznie polecam zakup dla tych którzy jeszcze nie grali w słynna serie The Sly a dla tych którzy już grali tez polecam bo warto przejść ją jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×