Skocz do zawartości
Asull

Buzz! Quiz World

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

BUZZ QUIZ WORLD/ BUZZ ŚWIAT QUIZÓW

83038374155828815313.jpg

Informacje ogólne:

Ilość trofeów : platinum.png x1 / gold.png x3 / silver.png x12 / bronze.png x28

Zglitchowane trofea : 1 silver.pngLooking good for the cameras jednakże może się zdarzyć że pucharek odblokuje się normalnie

Stopień trudności platyny: 8/10 z ustawką 4/10

Ilość podejść: 1 jednakże musisz grać 4 buzzerami

Czas do zdobycia platyny: 40-45 godzin

Wymagana ilość buzzerów : 4

Trofea online : 12

Wstęp:

Buzz Świat Quizów to według mnie jedna z lepszych gier imprezowych jakie wyszły na konsolę PlayStation.Edycja Świat Quizów oferuje nam wybranie swojego własnego imienia oraz dodaje mnóstwo nowych pytań.Przy grze można miło i sympatycznie spędzić czas w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi.Jedyny minus tej gry to niestety duża ilość czasu przy niej spędzonej skutkuje w powtarzaniu się pytań a co za tym idzie ich zapamiętywaniu co skutkuje w trybie multi-player.Kiedy trafimy na taką osobę nie sposób wygrać.

Wskazówki,czyli jak przejść grę by zdobyć platynę:

  • O platynę w tej grze jest teraz bardzo trudno.Przez to że zestaw Buzza kosztuje na allegro aż 400 zł to jestem pewien że na multi zostali tylko wyjadacze serii którzy znają odpowiedź na każde pytanie,niestety jak platynowałem tą grę rok temu zdarzały się takie osoby.Jedyną drogą na zrobienie niektórych trofeów jest tylko USTAWKA.
  • Single-Player
    Wszystkie trofea można zrobić samemu ale niektóre wpadną po prostu kiedy będziemy zapoznawać się z grą.
  • Multiplayer
    Kiedy znudzi wam się granie z przyjaciółmi Buzz posiada multiplayer.Jest on według mnie bardzo ciekawy często trafiałem na komplet (8 osób ) i wtedy możemy poczuć atmosferę walki i poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju.Jednakże trofea w grze online są praktycznie nie możliwe bez wcześniejszej ustawki.

Poradnik:

1S24081c.pngYou’ve got the whole Quiz World, in your hands platinum.png

Win every trophy – then give that giant brain of yours a rest

Z tej platyny można być dumnym.Zdobądź wszystkie trofea a będzie twoja.

2Se1d543.pngI <3 BUZZ!™ gold.png

Play every type of game BUZZ!™ has to offer

Trzeba zagrać jedną grę w każdy tryb jaki oferuje nam BUZZ. Dla ułatwienia umieszczam listę trybów gry nie pamiętam jak dokładnie nazywają się w grze ale nie powinniście mieć problemu z ich odnalezieniem.

Zagraj w grę:

1. Standardowa gra

2. 15 minutowa gra

3. 45 minutowa gra

4. Wybór rund

5. Gra z szalonymi rundami

6. Gra z poważnymi rundami

Zadania dla jednego gracza :

7. Nad przepaścią

8. Zatrzymaj czas

Quizy MyBuzz:

9. Wybór BUZZ'a

10. Najlepsze quizy

11. Najnowsze quizy

Gra online:

12. Zagraj online

3S91e9f9.pngTeam Tactics bronze.pngONLINE zalecana USTAWKA

Play an online game that involves four players in your household against four players in another household

Musimy grać 4 buzzerami i w grze online "natrafić" na gracza który również będzie grać 4 buzzerami.Te trofeum robiłem z kolegą według mnie jest ono prawie niemożliwe natrafiając na przypadkowe osoby.Musimy zagrać całą grę.Nie ważne kto wygra trofeum odblokuje się.

4S6ff73f.pngSocialite bronze.pngONLINE zalecana USTAWKA

Play an online game that involves at least three of your PlayStation®Network friends and others

Najtrudniejsze a zarazem najbardziej wymagające trofeum w grze.Musimy zaprosić UWAGA 3 przyjaciół którzy są na naszej liście przyjaciół PlayStation Network do gry.Bez ustawki nie możliwe w tą grę na prawdę już gra mało osób a trudno już o Polaków także jedynie co mogę wam powiedzieć to "szukajcie a znajdziecie"

5S30d7a5.pngLook good for the cameras silver.pngTrofeum Zglitchowane!

Use all the costumes for each character in a full game

Musimy zagrać grę wszystkimi 12 postaciami w każdym kostiumie.Każa postać ma 3 kostiumy aby przyśpieszyć odblokowanie się pucharku możemy grać 4 postaciami.Trofeum jest zglitchowane mi wpadło dopiero jak zrobiłem backup profilu gry jak go zrobić ? Zapraszam :

1.Musimy mieć pendrive'a i wsadzić go do portu USB w naszej konsoli.

2.W opcjach gry wybieramy "zapisz mój profil BUZZ" - gra zapisuje to na dysku my kopiujemy go do pendrive'a

3.Usuwamy WSZYSTKIE dane gry

4.Włączamy grę i gramy wszystkimi postaciami i wybieramy dla każdej osobny kostium.Musimy zagrać około 12 gier.

5.Jeśli pucharek już wpadł wklejamy znowu nasz profil który zapisaliśmy na pendrivie i oto nasz save gry nie przepadł a trofeum jest nasze!

6S6efd49.pngYou’ll never have to work againsilver.png

Win every prize

Musimy wygrać każdy prezent jaki wręczy nam BUZZ.Gra losowo dropi nam prezenty także nie wiadomo kiedy trofeum wpadnie.Grajcie a po któreś grze na pewno wam wpadnie dodaję listę prezentów jest ich 12:

1. Kolejka

2. Okulary rentgenowskie

3. Złoty posąg BUZZ'a

4. Statek UFO

5. Drzewko Bonsai

6. Perkusja

7. Szachy

8. Kula dla chomika

9. Latająca deskorolka

10. Matrioszka

11. Szampan (bezalkoholowy ;) )

12. Dmuchany zamek

7S64b151.png PlayStation®Home is where the BUZZ!™ is bronze.pngWymagany PlayStation HOME

Launch BUZZ!™ from PlayStation®Home

Niestety ale do tego trofea potrzebny jest PlayStation Home.. Musimy przez niego odpalić naszą grę a trofeum odblokuje się.Kiedy jesteśmy w naszym mieszkaniu naciskamy button-triangle.png i wybieramy opcję Home Supported Game Session i Launch BUZZ.

8S364db8.png MyBUZZ! your face off silver.png

Play and rate 50 different MyBUZZ! quizzes

Tutaj czeka nas zabawa online.Musimy zagrać i ocenić 50 różnych quizów.Oceniamy od 1 do 4 gwiazdek

9Sd9c6b4.pngFaster Fingersbronze.png

Be fastest to answer every question in a round of Fastest Finger correctly

W trybie najszybszy palec musimy odpowiedź najszybiciej na każde pytanie poprawnie.Możemy wybrać dziedzinę z której jesteśmy "mocni" lub po prostu nacisnąć przycisk PS i szukać odpowiedzi w google ;)

10S69e130.pngTime Bandit silver.png

Score over 3200 points in one round of multiplayer Stop the Clock

Zdobądź 3200 punktów w rundzie zatrzymaj zegar.Zawsze możemy zatrzymać grę guzikiem PS i zobaczyć odpowiedź w google.Możemy to zrobić samemu grając 2 buzzerami

11S5978fd.pngThe Artful Buzzerbronze.png

Steal from every player in the game in one round of Point Stealer.

Musimy ukraść punkty każdemu zawodnikowi z rundzie złodziej punktów.Możemy robić ten pucharek w singlu lecz musimy grać 4 buzzerami.Wystarczy 1 osobą odpowiadać na wszystkie pytania

12S50d105.pngThe Cream Reaper bronze.png

Pie every player in the game in one round of Pie Fight.

To samo co z poprzednim pucharkiem tylko teraz mamy doczynienia z rundą bitwa na torty.Odpowiadamy jedną osobą na pytania i przyciskiem BUZZ rzucamy ciasto w odpowiednią osobę.3x i trofeum nasze.

13S11bf56.pngHard Boiledbronze.png

Achieve boiling point in a fast time

Patrz na trofeum Soft Boiled.

14S74032a.pngSoft Boiledsilver.png

Achieve boiling point in a super-fast time

Musimy w rundzie punkt wrzenia osiągnąć maksymalną temperaturę "w super szybki sposób" gramy 4 buzzerami jedna osoba odpowiada POPRAWNĄ odpowiedź następne 3 odpowiadają źle lecz musicie to zrobić stosunkowo szybko.Mi pucharek wpadł podczas zwykłej rozgrywki z przyjaciółmi.

15S437054.pngLast Man Standingsilver.png

Be the last person alive at the end of Pie Fight, Over the Edge and Final Countdown in one game

Zostań ostatnią osobą która wygra rundy: Bitwa na torty,nad przepaścią i Finałowe odliczanie w jednej grze.Do zrobienia w singlu na 4 buzzery jedną osobą gramy resztą źle odpowiadamy.

16Sc8b101.pngDark Horsebronze.png

Answered correctly when On the Spot and nobody thought you would

W rundzie na świeczniku musimy odpowiedzieć na pytanie dobrze chociaż nikt na nas nie stawiał-czyli każdy przeciwnik obstawił na nas maksymalną ilość punktów.Do zrobienia z 4 buzzerami.

17Sc3938a.pngSofa Slayergold.png ONLINE zalecana USTAWKA

You or someone playing in your house has won 25 online games

Wygraj 25 gier online..Nie wiem jak teraz jest na multiplayerze ale skoro tytuł kosztuje bagatela 400 zł chyba zostali tylko tzw."wyjadacze" serii którzy znają odpowiedź na większą ilość pytań.Zalecam ustawkę z przyjacielem w specjalnym trybie graj tylko z przyjaciółmi..

18S3ceccf.pngUnder the Radarsilver.png

Finish a Crazy game without getting Pied, Bombed, Dunked or Stolen from

Musimy ukończyć szaloną gre bez uderzenia w nas ciastem bombą oraz bez okradzenia nas z punktów.Do zrobienia w trybie z szalonymi pytaniami z 4 buzzerami.

19S9e5883.pngHuman Catapultbronze.png

Dunked everyone and stayed on the floor in Over the Edge

W tym trofeum musimy zostać na ziemi w trybie Nad przepaścią i swoimi dobrymi odpowiedziami zwalić naszych przeciwników do szlamu.Czyli gramy 4 buzzerami.Uwaga,musimy odpowiedzieć dobrze na WSZYSTKIE pytania.

20S3c600b.pngPopular Authorsilver.png Trofeum związane ze stroną MYBUZZQUIZ.COM

Quizzes you have written have been played by more than 100 different people

Najbardziej upierdliwą część trofeów czas zacząć!Wiele godzin spędzicie na forum MyBuzzQuiz.com na proszenie o zagranie w wasze quizy i ocenianie je 4 gwiazdkami..Nie wiem jaka teraz jest sytuacja na tamtym forum lecz te trofeum zajmie wam dużo czasów.W tym przypadku uwaga 100 osób!Moje wskazówki jak napisać dobry zestaw z pytaniami.

1.Patrzymy na stronę główną i wspoglądamy co jest teraz na topie i próbujemy stworzyć coś o podobnej tematyce.

2.Ja korzystałem z komórkowej wersji milionerów i tym sposobem napisałem około 10 quizów.

3.Prosimy ludzi by zagrali w nasze quizy,oczywiście my też musimy w zagranie ich tak zwane Q2Q.

4.Nasz postęp możemy spradzić w statystykach na stronie-logujemy się na nią przez nasze dane PSN.

5.Nasze quizy muszą być zagrane przez 100 ludzi + Jeden z naszych quizów musi mieć 25 zagrań i oceniony na minimum 2,5 gwiazdki + 10 quizów które napiszemy muszą być ocenione na min.2,5 gwiazdki i zagrane przez 25 osób.

6.Powodzenia!

21Scea957.pngQuality Quiz Writersilver.pngTrofeum związane ze stroną MYBUZZQUIZ.COM

A quiz you have written has been played by 25 different people and has over 2.5 stars

Patrz na Popular Authorsilver.png

22S4cd552.pngMaster Quiz Writergold.pngTrofeum związane ze stroną MYBUZZQUIZ.COM

10 quizzes you have written have each been played by 25 different people and have over 2.5 stars

Patrz na Popular Authorsilver.png

23Sebd5bc.pngHappy in my skinbronze.png

Keep one profile active and unchanged

Wybieramy jedną ulubioną postać i gramy ją w tym samym kostiumie.Wpadnie z czasem kiedy będziecie cieszyć się Buzzem.

24Sa5698a.pngCross Dresserbronze.png

Regularly play as a character of the opposite sex

Tutaj jeśli wybraliśmy sobie męskie imię musimy grać panną a jeśli żeńskie to panem.Około pięciu gier i trofeum jest nasze.

25S1739ba.pngPicker Onnerbronze.png

Repeatedly pick on a player with a pie or a pilfering

Albo musimy być 2 razy z rzędu trafieni ciastem lub 2 razy z rzędu okradzionym a trofeum nam wpadnie.

26Sae5c8e.pngWeekend Warriorsilver.png

Play a game of BUZZ!™ every weekend for three consecutive weeks

Zagraj w Buzza w każdy weekend przez trzy kolejne weekendy.Możemy zmienić datę w naszej konsoli i te trofeum wpadnie jeśli nie chcę się wam czekać.

27S4ca9d0.pngStag Partybronze.png

Play a game with only male player profiles

Musimy wybrac samych mężczyzn i podczas zestawienia graczy wpadnie te trofeum.

28Se45453.pngHen Partybronze.png

Play a game with only female player profiles

Musimy zagrać 4 buzzerami i wybrać same kobiety.Wpadnie podczas przedstawienia postaci.

29S4f4e96.pngKick ‘em while they’re downbronze.png

Pie, and eliminate, or steal from someone who is in last place by more than 1500 points

W tym trofeum możemy albo wyeliminować w bitwie na torty gracza który ma 1500 punktów lub okraśc go kiedy jest na ostatnim miejscu i ma więcej niż 1500 punktów.Gramy 2 buzzerami i w rundzie złodziej okradamy tego gracza który ma np.1600 punktów.

30S62eac1.pngKleptomaniacbronze.png

Pointless theft! You stole from a player who had no points

W tym trofeum musimy okraść gracza który nie ma punktów.Gramy 2 buzzerami i staramy się przed rundą złodziej miec jak najmniej punktów.W samej rundzie zabierane są 250 punktów więc jeśli mamy 100 punktów do trofea są nam potrzebne 2 rabunki.

31S9bc750.pngSui-Piedbronze.png

Pie, and eliminate, yourself from a round of Piefight

Tutaj musimy trafić siebie w rundzie bitwa na torty i tym samym siebie wyeliminować.Musimy trafić siebie dwa razy.

32Sd961e9.pngDirty Rascalbronze.png

Taunt during the round summary of three different rounds in one game, and be in last place during each of them

Tu chodzi o tak zwane "cieszynki".Gramy 2 buzzerami jedna osoba odpowiada dobrze na pytania a druga źle.Podczas zestawienia rundy ta osoba która źle odpowiadała musi nacisnąć niebieski przycisk na buzzerze wtedy ona się cieszy i dostanie trofeum.Polecam tryb szalone rundy.Wpadnie pod koniec trzeciej

33S2858ed.pngNot your daybronze.png

Get Pied, Dunked, Bombed and Stolen from in one game

Nie twój dzień?Musisz być zciastowany,zbombowany i okradziony w jednej grze.Właczacie 45 minutową sesję i gracie 4 buzzerami i wybieracie 1 kozła ofiarnego do tego trofeum

34S1f8e54.pngSnap Happybronze.png Wymagana kamerka PlayStation Eye!

Have a photo taken for each moment

Musimy mieć zdjęcie z każdego momentu gry. Jakie to momenty pomoże wam lista,polecam to zrobić podczas jednej 45 minutowej sesji z 4 buzzerami

Poznaj graczy(Wpada na początku gry)

Wpadnięcie do szlamu (Musimy wpaść do szlamu w nad przepaścią)

Pied (Musimy uderzyć kogoś ciastem w bitwie na torty)

Sui-Pied! (Musimy wyeliminować siebie w bitwie na torty)

Złodziej(Ukradnij punkty jednemu graczowi)

Zabombowany (Jednemu graczowi musi wybuchnąć bomba w ręce)

Zwycięzca (Wygraj grę)

35Saaa54f.pngHost with the most silver.png ONLINE wymagana USTAWKA

Have 10 online game invites accepted

Musimy zaakceptować 10 zaproszeń do gry. Musimy mieć jedną osobę która ma gre i po prostu ona nas zaprasza a my akceptujemy i wychodzimy z gry.10x i trofeum nasze

36S2f7f56.pngGuest of honorsilver.pngONLINE wymagana USTAWKA

Be invited to an online game by five different friends

Tak tutaj musimy mieć 5 przyjaciół którzy zaproszą nas do gry.. Nie wiem czy możecie z fake kontami to robić ale ja znalazłem 5 osób i po prostu mnie zaprosiły do gry i trofeum wpadło..

37S665701.pngProof readerbronze.png Trofeum ONLINE

Be the first to play a quiz that has not been played

Musimy zagrać w quiz który jeszcze nikt nie zagrał.Tworzymy quiz,szybko wchodzimy do gry i wybieramy opcję moje quizy i gramy a trofeum nam wpadnie.

38Sfa45db.pngDenture wish your girlfriend was hot like me?bronze.png

Make Gran whip her teeth out during a round summary

W tym trofeum musimy grać babcią.Gdy BUZZ zestawia zawodników i mówi na którym jest miejscu my musimy nacisnąć niebieski przycisk na naszym buzzerze a babcia pokaże buzzowi szczękę a trofeum nam wpadnie.

39Sd03e40.pngThat’s a keeperbronze.pngWymagana kamerka PlayStation Eye!

Save one of your photos to the XMB™ menu

Po prostu gra robi nam zdjęcia podczas gry my w ustawieniach wybieramy jedno i zapisujemy je na nasz dysk a trofeum wpadnie.

40S765aad.pngThere’s always onebronze.png

Wind everyone up with the buzzer noise select screen

Tak dziwne trofeum w które w opisie nic nam nie mówi.Kiedy wybieramy postacie jakimi chcemy zagrać mamy opcję wybrania naszego brzęczyka.Aby trofeum wpadło musimy po prostu sprawdzić wszystkie czyli jeździć nimi w górę albo w dół i trofeum wpadnie.

41S219670.pngFilmed in front of a live studio audiencebronze.png Wymagana kamerka Playstation Eye!

It really was! And you have the photos of you all to prove it

Musimy nagrać film.Kiedy mecz się zaczyna gra automatycznie kręci kilkuseknudnowy filmik i wtedy wpadnie nam trofeum.

42S929c29.pngI love you guys! bronze.pngONLINE wymagana USTAWKA

Enjoy back to back rematches against players in an online game.

Musimy zagrać z tymi samymi graczami w grze online.Wpada przy trzeciej grze,szukacie kogoś z Buzzem i gracie..

43Sd4f3ea.pngDon’t make Buzz angry bronze.png

Don’t make Buzz angry

Musimy podczas gry rozłościć Buzza. Najprostszym sposobem na te trofeum jest odpalenie gry z quizami MyBuzz i kiedy nadchodzi chwila do ocenienia quizów po prostu nie naciskamy nic i po paru minutach BUZZ będzie krzyczeć a my będziemy się cieszyć z trofea.

44Sd96635.pngBuzz!™ Face On! bronze.png Wymagana kamerka PlayStation Eye!

Upload one of your photos to MyBuzzQuiz.com

Musimy wrzucić jedno zdjęcie na MyBuzzQuiz.com. Nie musi tam być naszej twarzy,możemy dać zdjęcie pokoju plakatu czegokolwiek a trofeum wpadnie.Zdjęcie robione są podczas gry gdy kamerkę mamy włączoną.

=============================================

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą oraz w oparciu o fora zagraniczne.

Poradnik w całości wykonany przez Asull.

Zabrania się kopiowania bez mojej zgody.

Edytowane przez Kryman
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×