Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

tak a propos- nie ma czegoś takiego jak pierwsza liga. To TWOJA pierwsza liga, nie jest tak, że gracz A który awansował do 1 , ma podobny poziom jak gracz B i C, którzy też tak grają. Mozna to czytać jako - moja pierwsza liga, kres moich możliwości. No chyba, że mowa o manualu bo tutaj jest...zupełna losowość - kiedyś doszedłem w 12 do pierwszej ligi z 5 jednego wieczoru bo cały czas losowało mi z przedziału 8-9 -tylko tacy byli dostępni :)

przegladam w/l ratio moich przeciwnikow i z 85% ma je 2.0 i wieksze, ogorki trafiaja mi sie bardzo rzadko. w 12 bylem w 1 lidze prawie od poczatku i mecze z top100 swiatowego to byla norma, wiec sie z Toba nie zgodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z meczami towarzyskimi online. Zapraszam kolegę, on odbiera,daje ok, wczytywanie.... i po chwili utracono połączenie z przeciwnkiem. Zagraliśmy tylko 4 mecze, i potem już nie możemy. Gram na PS3,paszport mam i kumpel też. On mieszka w Anglii a ja w Polsce. W FIFIE 12, pomagało wyłączenie i włączenie gry, tutaj się tak nie da, nawet wyłączenie i włączenie konsoli nie pomaga. W czym tkwi problem i jak go rozwiązać? Z góry dzięki!

PS. Zauważyłem też że cała gra(zawodnicy itd) szybciej działa, nawet online, to jest chyba osobny problem, w opcjach wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w Fifie, więc na razie tryb turnieje i pogrywam z CPU. Mam może taką banalną sprawę, ale jednak. Gram na domyślnej kamerze "telewizyjna 3" i już dwa razy (w meczach wyjazdowych, nie wiem czy to ma znaczenie) zdarzyło mi się, że wygląd z kamery był z zupełnie innej perspektywy (ogromna różnica kąta ukazania boiska) Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi? I druga sprawa: o co chodzi z tym systemem przyjęć? Czy powinno się wciskać L2 w momencie przyjęcia piłki, czy może są jakies inne sposoby gry w tym elemencie? dzięki.

kolego w ustawieniach kamery zmien domyslne na wlasne i na kazdym boisku bedzie tak samo ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... ja mam dość. Jak w karierę sobie pograć nie mogę. A online skrzydło, wrzutka, gol. 80% graczy gra PSG i BVB i teraz jest jeszcze New Castle... Mam dość się denerwować. Mecze to same przypadki zero umiejętności... Bramki to same szmaty, większość z głupoty bramkarzy - momentum. Jutro idę wymienić chyba na PESa.

Mysle, ze najwyzsza pora przestac grac move, a zaczac padem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze skoro ja jestem przy pilce , przeciwnik lezy sedzia przerywa gre i jesr rzut sedziowski to przeciwnik powinien oddac mi pilkke :)

W tej sytuacji tak. U mnie oddaje. Podałem Ci przykład kiedy nie oddaje.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym momencie uzywacie R1 ( atak 2 zawodnika) mam na mysli defensywe oczywiście Nie wiem jak i kiedy mam tego uzywac. Bo jak juz spróbuję to od razu robi się dziura w linii obrony a CRonaldo jest bezlitosny ;(

Ja przestałem tego używać bo mi sie dziury w obronie robiły. Teraz staram się jednym zawodnikiem dobrze kontrolować to co się dzieję i przewidzieć ruch przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja glownie pod swoim pk z wyczuciem i nie cisne dluzej niz kilka sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co kaman? Zacząłem dzisiaj moją przygodę z tą odsłoną fify, gram sobie w 10 lidze, mam bilans 3-0-1 w piątym meczu prowadzę 2:0 i koleś mi wychodzi z gy. Myślę sobie spoko, 9 liga wita, a tu wchodzę do menu a bilans taki sam jak przed meczem. Zdziwko jak cholera. Kolejny mecz i to samo. Tym razem jadę gościa 5:1, znowu ucieczka i znowu bilans 3-0-1. Gram kolejny mecz na maxa poirytowany, przegrywam i tym razem ja wychodzę żeby zobaczyć co się stanie. Patrzę a tu 3-0-2...Czy może mi ktoś wytłumaczyć, o co biega? Też tak macie?

Gra ogólnie spoko, trzeba się przyzwyczaić do tych odskoków piłek, ale ten wspomniany wyżej przeze mnie klimat to porażka. Porażką jak dla mnie jest też ilość słupków i poprzeczek. Co mecz to walę po 2-3 razy w aluminium, staje się to wkurzające. Wkurzające jest też częste czekanie na przeciwnika, kiedy gra już kogoś znalazła. Wychodzę wtedy z gry po 5, czasami 10 minutach biegania na arenie przed meczem online. Może ktoś napisać, czy u was jest podobnie?

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź manual to nie bedziesz mieć festiwalu słupków, na razie ewidentne nie trafiasz więc jeden kij, "gra se myśli " (tak jest zakodowane) -dajmy mu słupek , niech się cieszy , gola i tak nie ma z tego a emocje będa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie pomóc?

Witam! Mam problem z meczami towarzyskimi online. Zapraszam kolegę, on odbiera,daje ok, wczytywanie.... i po chwili utracono połączenie z przeciwnkiem. Zagraliśmy tylko 4 mecze, i potem już nie możemy. Gram na PS3,paszport mam i kumpel też. On mieszka w Anglii a ja w Polsce. W FIFIE 12, pomagało wyłączenie i włączenie gry, tutaj się tak nie da, nawet wyłączenie i włączenie konsoli nie pomaga. W czym tkwi problem i jak go rozwiązać? Z góry dzięki!

PS. Zauważyłem też że cała gra(zawodnicy itd) szybciej działa, nawet online, to jest chyba osobny problem, w opcjach wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego służy prawy analog przy oddawaniu strzałów ? (manual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego służy prawy analog przy oddawaniu strzałów ? (manual)

do piruetów :biggrin: a tak na serio to do niczego :P

oficialne info od EA

"Dzisiaj w nocy przeprowadziliśmy sporą konserwację serwerów FIFA. W ramach prac naprawione zostały następujące problemy występujące u niektórych użytkowników:

- Zacięte obiekty na liście obserwowanych przedmiotów w FIFA Ultimate Team

- Zduplikowane wyniki meczów w Sezonach oraz online'owych meczach towarzyskich

- Mecze pozostające w kalendarzu, gdy gracze byli degradowani do drugiej ligi trybie Sezony."

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech tygodniach grania w Fife stwierdzam, że ta gra w dalszym ciągu mnie zaskakuje pozytywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Może mam jakieś koślawe paluchy i cierpię na dziwny brak skilla przeciwko AI, ale o ile online wygrywam ponad 80% rozegranych meczów, to gra na poziomie World Class i Legendary sprawia, że mam ochotę nie wracać nigdy do tej gry. Telepatyczna obrona, idealne podania, genialny pressing, doskonałe akcje nawet słabych drużyn. Nie wiem, może po prostu jestem nędzny, tylko dlaczego tak dobrze idzie mi z żywym przeciwnikiem (człowiek, nawet najlepszy gracz, czasem popełnia błędy). Wygranie pojedynku 1 na 1 ze sztuczną inteligencją jest niemożliwe, dośrodkowania mogłby nie istnieć, bo nie jestem w stanie wygrać 99% pojdeynków główkowych. Obniża dla mnie to wartość gry bo uwielbiam grać tryb kariery... Czy wy robicie z AI co chcecie na najwyższych poziomach trudności? Tylko szczerze, bez kłamania, jak 13-letni gówniarze....Podkreślam, że poprzednich częściach nie miałem takich problemów i na World Class/Legendary grało mi się komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych podaniach ze skrzydeł i muszę stwierdzić, że fakt dużo ludzi wrzuca piłki ale goli z tego nie ma. Ja nie wrzucam piłek bo najzwyczajniej nie umiem tak zdobywać bramek. Piłka leci gdzieś wysoko, daleko w ogóle nie na bańkę. W 12 grałem na częściowych i teraz gram tak samo ale uwierzcie dla mnie to horror. Może doradzicie jak wrzucać na gółwkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy robicie z AI co chcecie na najwyższych poziomach trudności? Tylko szczerze, bez kłamania, jak 13-letni gówniarze....Podkreślam, że poprzednich częściach nie miałem takich problemów i na World Class/Legendary grało mi się komfortowo.

Odpowiem Ci szczerze jak mogę... na profesionalnym to na pełnym manualu potrafię wygrywać mecze nawet z najlepszymi ale jest w miarę wyrównanie z lekką moją przewagą... na World Class tylko ze słabszymi rywalami jestem jeszcze w stanie wygrać choć jest zdecydowanie trudniej, z najlepszymi zazwyczaj remis... Legendarnego nawet nie ruszam bo to tylko może doprowadzić do frustracji i depresji :P najlepiej mi się gra na Profesionalu :)

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fifce zawsze poziom trudnosci jest słaby max :) teraz niby dodali poziom Ultimate ale i tak jest bardzo prosty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym grać offline to ta gra dla mnie nie miałaby sensu. Nie mam aż takich umiejętności by grało się przyjemnie na World Class (przeciwnik cały czas przy piłce, czytający 80% naszych ruchów). Podziwiam ludzi, którzy wygrywają bez problemu każdy mecz na najwyższym trybie.

Zauważyłem, że często na grę narzekają osoby, które po prostu nie ogarniają rozgrywki. Dziwnym trafem nie mam tych samych problemów co oni, a grę mamy przecież tę samą. Oczywiście nie neguje wszystkich postów, bo niektóre uwagi są celne, ale ludzie, którzy mają problemy z przyjęciem piłki, główkami i strzałami proponuję po prostu więcej potrenować. Przejście na manual jest najlepszym rozwiązaniem na większość bolączek. Zresztą zawsze wkurzało mnie to, jak moje podania dochodziły nie tam gdzie chcę, kiedy strzały leciały nie w tę stronę, w którą chciałem. Oczywiście grę z asystami można poprawić, co nie zmienia faktu, że zawsze asysty będą nas ograniczać w jakimś tam stopniu.

Na manualu liczą się przede wszystkim umiejętności, a nie fart, który często zdarza się podczas grania asystami. Jeżeli kolo nie umie wrzucić piłki to jej nie wrzuci, a jeżeli ten element ma dopracowany do perfekcji to tylko szacun za to. Rozegrałem wuchtę meczów Lechem i ani BVB, ani Real, ani Barca, ani PSG mnie nie zjadły. To raczej one były pożywieniem dla mnie :) Bywały mecze, że przeciwnik miał 0 oddanych strzałów. Przeważnie ma max 3 strzały w czasie meczu, gdzie przy grze na asystach są na to małe szanse. Manual jest trudny przez jakieś pierwsze 10 meczów. Ja już rozegrałem ich około 30 i jestem zadowolony z tego jak gram. Wiadomo, że jakiegoś tam mega poziomu nie jestem w stanie przeskoczyć bo są więksi wymiatacze ode mnie, ale gra mi się na tyle dobrze, że gra sprawia mi przyjemność, a nie doprowadza do szewskiej pasji.

Dlaczego przesiadłem się na manual? W Fifie 12 już mnie to trochę wkurzało, że komputer niekiedy źle interpretuje moje intencje. W Fifa 13 na początku rzuciło mi się w oczy, że jest z tym jeszcze gorzej dlatego też przełączyłem się na manual. Nie dziwię się frustracji graczy grających na asystach, bo wg mnie szczególnie w najnowszej wersji Fify zostały one skopane.

Co mnie jeszcze wkurza? Niekiedy cpu sam przełącza mi zawodników, nie mam nad tym pełnej kontroli. Kolejny minus to zawodnicy próbujący przejąć podania, mijają się z piłkami, które normalnie powinni przechwycić. Ostatnia sprawa to przywilej korzyści i faule. Bywało nieraz tak, że zostałem sfaulowany mimo tego inny zawodnik otrzymał piłkę, strzelił bramkę, a sędzia i tak odgwizdał rzut karny, nie uznając bramki. Przywileje korzyści są niekiedy za długie.

Edytowane przez czehuziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze trzeba powiedziec, ze esencje Fify odkrywa sie podczas gry na manualu. Od kilku edycji gram Tylko tak I nie narzekam, Bo po prostu gra jest dobra. Szkoda Tylko, ze tak Malo osob uzywa tych ustawien. Naprawde traca cala przyjemnosc. Jak kolega wyzej wspomnial, na poczatku jest Ciezko I nic nie wychodzi, dlatego tez ludzie mowia ze to gowno. Trening czyni mistrza, potem mozna takie cuda odprawiac, ze grace jadacy na asystach Tylko lapie sie Za glowe, jak ja do zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też tak macie, że łączy was z przeciwnikiem grając sezony online i trzeba wychodzić z gry, bo czeka się i czeka na przeciwnika biegając na arenie przedmeczowej? Wkurzające jest to na maksa.

Jest jeszcze jeden myk, na 13 meczy rozegranych Barceloną, każdy był z Realem. Gra ktoś innymi zespołami w tej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też tak macie, że łączy was z przeciwnikiem grając sezony online i trzeba wychodzić z gry, bo czeka się i czeka na przeciwnika biegając na arenie przedmeczowej? Wkurzające jest to na maksa.

Jest jeszcze jeden myk, na 13 meczy rozegranych Barceloną, każdy był z Realem. Gra ktoś innymi zespołami w tej grze?

to chyba już było miliard razy przerabiane :P

tak ludziom gra czasem staje na arenie przed meczem i trzeba restartować grę... dzieje się tak w 90 % przez nieodblokowane porty w routerze...

tak jak grasz Barceloną to będziesz trafiał na Real... chcesz grać z innymi drużynami zmień zespół na jakiś 3-4 gwiazdkowy...

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×