Skocz do zawartości
Ghostbuster

Ghostbusters: The Video Game

Rekomendowane odpowiedzi

zdjcie0164uy.jpg

zdjcie0166k.jpg

zdjcie0168d.jpg

Na wstępie: jest to moja pierwsza recenzja na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość a jednocześnie konstruktywną krytykę :)

Zaznaczam też, że jestem WIELKIM fanem "Ghostbusters" czyli Pogromców Duchów.

featureghostbusters.jpg

Who you gonna call?

"Ghostbusters: The Video Game" to gra stworzona przez studio "Terminal Reality", które zrobiło m.i.n "BloodRayne" czy "Monster Truck Madness". Jest to gra TPP na podstawie świetnego filmu, o firmie zajmującej się łapaniem duchów i ich walce z potężnym duchem o nazwie "Gozer", który dostał się do Nowego Jorku. Gra ukazała się naszym oczom w 2009 roku i powstała na platformy: PC, PS2, PSP, X360, Wii, NDS i PS3, na której tą grę przeszedłem. Fabuła w grze, to kontynuacja pierwszej części filmu a akcja rozgrywa się w 1991 roku. Gracz wciela się w nowego członka zespołu, który dopiero uczy się zawodu pogromcy duchów. Postaciom głosu użyczyli aktorzy z filmu a za fabułę i dialogi odpowiada Dan Aykroyd oraz Harold Raims. Gra posiada tryb multiplayer i została wydana w dwóch wersjach: zwykłej i specjalnej "Special Edition", która różni się tym, że oprócz samej gry w środku na oddzielnej płycie mamy film na Blu-Ray "Ghostbusters".

ghostbustershero2.jpg

Back off man, I'm a scientist !

W grze naszym głównym zajęciem oczywiście jest łapanie duchów i skanowanie ich (które nie jest konieczne), a czasami będziemy musieli też trochę danego ducha poszukać, gdzie z pomocą przychodzi nam nasz skaner, czyli PKE Meter który oznajmia nam gdzie mamy iść. Odwiedzamy takie miejsca jak "Hotel Sedgewick", "Public Library" czy katakumby, cmentarze i inne lokacje. Podczas gry dostajemy dużą dawkę humoru i świetne przerywniki filmowe. Klimat wręcz ocieka tym z filmu a dialogi postaci są rewelacyjne. 7 - tyle misji przyjdzie nam pokonać, gra nie jest zbyt długa, a zwłaszcza nie warto grać na poziomie "Casual" ponieważ strasznie szybko skończymy naszą przygodę z Pogromcami Duchów (polecam poziom "Professional").

ghostbustersthevideogamg.jpg

Is this true? - Yes.This man has no dick.

Multiplayer to 6 trybów zabawy: "Survival", "Containment", "Destruction", "Protection", "Thief" i "Slime Dunk". Nasza postać zdobywa nowe rangi, gdzie najwyższa to "Ghostbuster of the Year" i zdobywa się ją gdy ma się na koncie powyżej 3,500,000 pieniędzy. Postać wybieramy jak już jesteśmy w pokoju do rozpoczęcia gry, postacie od początku są dostępne wszystkie i żadne nie dochodzą. Oprócz postaci wybieramy jeszcze zawartość naszej broni (dodatkowa "Power-ups" + standardowa) lecz podczas gry spokojnie też możemy zebrać dodatkową zawartość, ponieważ pojawia się ona na mapie co jakiś czas. Wszystkich map do dyspozycji mamy razem 12. Na serwerach nie jest pusto - zawsze o każdej porze dnia i nocy ktoś będzie do gry, aczkolwiek czasami są problemy z połączeniem się, zwłaszcza jak chcemy zagrać ze znajomym. W każdej grze maksymalnie może być 4 graczy, jeśli jeden lub dwie osoby się rozłączą to gra trwa dalej, natomiast jeśli zostanie tylko jeden gracz, to gra się kończy a pieniądze zdobyte w rundzie, po prostu przepadają. Jest też coś takiego jak "Most Wanted Ghosts", są to specjalne duchy do złapania. W każdej chwili w menu multiplayer możemy zobaczyć rankingi czy statystyki naszej postaci lub naszych znajomych - sprawdzić czy są aktywni i czy obecnie grają w tą samą grę. Gra w multiplayer nie polega na rywalizacji ale na współpracy.

ghostbuster3movievideog.jpg

"He slimed me"

A jak ma się sprawa z dźwiękiem i grafiką ?. Jeśli chodzi o sprawę audio, to w grze usłyszymy m.i.n "Ghostbusters Theme Song" czy "Main Title Theme" czyli soundtrack z filmu. Odgłosy rozwalających się rzeczy czy odgłosy naszego asortymentu do zwalczania duchów stoją na dobrym poziomie. Co do grafiki jest średnio, przeciętnie, bez fajerwerków ale także bez tragedii. Podobno wersja na XBOX360 wygląda lepiej, niestety nie było mi dane zagrać w tą grę na tej platformie więc nie mogę nic powiedzieć w tej sprawie. Trzeba pochwalić dobrze zrobione duchy, które są na prawdę świetnie zrobione. Przerywniki filmowe różnią się od samej gry dość znacząco - a szkoda.

ghostbusters4.jpg

MOTHER PUS-BUCKET!

Gdy już wykonamy jakąś misję mamy chwilę odpoczynku w naszej siedzibie, gdzie możemy pograć na automacie, wejść pod prysznic, napić się wody czy pogadać z obrazem. Gdy już jesteśmy gotowi podchodzimy do naszego auta "Ecto-1" i rozpoczynamy następna misje czyli kontynuacje naszej fabuły. W grze nie można zginąć tak po prostu - nie mamy też paska życia. Gdy walczymy z duchami i nagle upadniemy na ziemie, czekamy na pomoc jednego z naszych kumpli i wtedy on nas uzdrawia. Czynność ta działa w drugą stronę - gdzie my także możemy uzdrowić naszego kumpla gdy będzie w potrzebie. Sprawa ma się inaczej jeśli jesteśmy sami lub wszyscy nasi kumple leżą na ziemi a zostaliśmy tylko my i też upadamy - wtedy ponownie zaczynamy grę od danego miejsca, gdzie mieliśmy checkpoint. Po przejściu danej misji możemy ją powtórzyć wielokrotnie kiedy chcemy na dowolnym poziomie trudności. Co do naszego plecaka - możemy go ulepszać za pieniądze zdobyte podczas gry. Co jakiś czas pojawiają się nowe rzeczy do kupna, więc jest co kupować.

ghostbustersthevideogamt.jpg

Dodatkowe informacje :

- Grę używaną w tej chwili można kupić od 45 zł w górę.

- Gra posiada trofea.

- W specjalnej edycji gry dodatkowo mamy darmowy motyw na PS3 "Ghostbusters".

Podsumowując: gra wg.mnie jest bardzo dobra (mogła by być jeszcze lepsza) - zwłaszcza dla fanów filmu jak i dla ludzi którzy oglądali ten film w dzieciństwie.

Plusy :

- Klimat,klimat i jeszcze raz klimat !

- Duża dawka humoru

- Głosy postaci z filmu

- Świetnie zrobione duchy

- Możliwość ulepszania swojego sprzętu i skanowanie duchów, artefaktów

- Przerywniki filmowe

- Fabuła

Minusy :

- Liniowość

- Długość gry

- Troszkę zmarnowany potencjał gry (można by dodać np.jazdę pojazdem 'Ecto-1", jakieś dodatkowe misje, dodać trochę elementów logicznych)

- Problemy z połączeniem w multiplayer z innymi graczami jak i ze znajomymi

OCENA OGÓLNA - 8/10

Dziękuje wszystkim wytrwałym którzy przeczytali recenzję od początku do końca, wiem na pewno że jest masa błędów ale z następnymi recenzjami myślę że będzie coraz lepiej. Mam nadzieję że niektórzy po przeczytaniu tej recenzji zdecydują się na kupno gry czy chociaż zachęcę ich w jakimś stopniu do kupna tego produktu.

Pozdrawiam ! Ghostbuster .

Edytowane przez Ghostbuster
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka. :) Sam jestem mini-fanem filmu, więc może kiedyś się skuszę... Co do samego wykonania, przyczepiłbym się do interpunkcji, zawsze stawiaj spacje po znakach interpunkcyjnych.

Edytowane przez Homer S
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka. :) Sam jestem mini-fanem filmu, więc może kiedyś się skuszę... Co do samego wykonania, przyczepiłbym się do interpunkcji, zawsze stawiaj spacje po znakach interpunkcyjnych.

Ok, dzięki za radę i za to że przeczytałeś ;) z tą spacją tak mam od przyzwyczajenia niestety - będę się musiał odzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - tylko te spacje... ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super recka, aż naszła mnie chęć na gierkę :) Obejrzę sobie jakiś gameplay na yt i może skuszę się na zakup :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super recka, aż naszła mnie chęć na gierkę :) Obejrzę sobie jakiś gameplay na yt i może skuszę się na zakup :)

Jeśli zdecydujesz się na zakup i będziesz chciał pograć na multiplayer - zaproś mnie, chętnie pogram z rodakiem.

PSN ID: krysiu1

HS : mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimś cudem jeszcze w ten tytuł nie grałem choć jestem wielkim fanem filmów z tej serii :laugh:

ta recenzja naprawdę zachęciła mnie do kupna tego tytułu..

Ghostbuster...DOBRA ROBOTA! :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zapytać, bo nie znalazłem recenzji GB: Sacrum of Slime, jakbyś ją ocenił?

Nie warto.. gra pozbawiona klimatu i nie ma tego czegoś co ma o wiele, wiele lepsza gra "Ghostbusters: The Video Game" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ czuję w krzyżu, że będzie przecena z okazji Halloween :). Ale jak gra nie warta kasy to chyba ją oleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×