Skocz do zawartości
zdun

Okami Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu czy nie ale jak się okaże grą z cyfrowej dystrybucji jak najbardziej poproszę moderatorów o przeniesienie tematu...

http://www.ps3site.p...icjalnie/115336

Osobiście dla mnie jest to najlepsza wiadomość od czasów zapowiedzi mgs4 na ps3.... Absolutny must have i ukończenie tej gry po raz 6 (a trwa ona minimum 40-50 godzin), gdzie "leje na platyny i trofea" tak tu na bank platynowy puchar zostanie wbity!

A jak wy się "zapatrujecie na zeldę w wersji sony"??

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia znów gustu. Dla mnie nie powstał tytuł na tą generację przy której bym się tak zachwycał jak u schyłku ps2 właśnie było z okami (pamiętam jak moja dziewczyna/dziś żona kupiła mi ten tytuł w dzień premiery- złożyło mi się z urodzinami za ponad 200zł. i w czytniku przez ponad pół roku nie było innego tytułu- wtedy ukończyłem go 3 razy pod rząd a trwa on od 40 do 80 godzin, po czym jest ng+).

Nie to abym się chwalił ale ;) :

http://vlep.pl/lsovxi.jpg

naprawdę baaaardzo lubię okami :)

od dziś liczę dni do premiery i kupię ten tytuł po raz trzeci (właściwie drugi gdyż na ps2 żona jak pisałem wcześniej mi kupiła :P )

Dla posiadaczy psowego "dilda": jeżeli move zostanie tak wykorzystany jak wiilot odradzam grę w tym combo. Człowiek bardziej się wku*wia niż wczuwa...

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho szykuje sie powrot do przeszlosci z mojej strony. Biore w dzien premiery :). Brakuje mi dzisiaj tego typu gier, szkoda ze wiekszosc pustakow woli strzelac do siebie w blizniaczo podobnych tytulach ze zmieniona cyferka, troche to przykre bo rynek na tym cierpi i kazdy sie boi ryzykowac z takimi grami juz.

@up

Fajny tatuaz, tylko suty mogles zakryc :biggrin:. Ile sie wykosztowales i czy w polsce robiles (jesli tak to gdzie) ? Bo ja planuje cos w podobnym stylu tylko ze na cale plecy i szukam wlasnie sprawdzonego miejsca.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym tkwi świetność tego tytułu zdun ? Szczerze nie grywam w tego typu gry więc chętnie się dowiem, możliwe że się przekonam =) Ofc jeśli Ci się chce pisać.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okami jest jedyne w swoim rodzaju dlatego napiszę o jego świetności, gdyż "tego typu" gier więcej nie ma :)

- Pierwsze co przychodzi mi na myśl to FABUŁA (nie mylić z dużą bułką), jest opowiedziana mistrzowsko, pokazuje lekko karykaturalnie najlepsze legendy i wierzenia shintowskie (inaczej stare dżapońskie Bóstwa w skrócie). Lekko karykaturalnie ale kiedy trzeba wzruszy aby zaraz rozwalć świetnym humorem (patrz ta zielnoa kropa czyli "wielki" wojownik Issun który każdego potrafi rozbawić do łez czy pewien legendarny wojownik który okazuje się tchórzliwym pijakiem).

- gameplay: taka mieszanka rpga/przygodówki/sandboxa do tego często gry logicznej przez ukazane zagadki

do gameplay należy również dodać "celestal brush" - inaczej/ nasza wilczyca posiada umiejętność "malowania" różnych umiejętności - jak to wygląda w praniu??

w trakcie gry uczysz się od innych Bogów różnych umiejętności jak np:

przez co w tym konkretnym przypadku możesz zacząć przywoływać wiatr...

- grafika a właściwie GRAFIKA, dla mnie przez to jak gra wygląda do dziś uważam ją za jedną z ładniejszych gier ever... Przez formę tytuł ten się praktycznie nie starzeje wizualnie...

- zagadki które są bardzo dobre i wymagają naprawdę ruszenia tymi ostatnimi przepitymi szarymi komórkami

- jedyne co może lekko irytować (ja się przez lata nauczyłem akceptować) to dźwięki wydawane przez bohaterów w trakcie dialogów, jestem świadom tego że nie każdemu może się taka akcja podobać.

Ogólnie dla mnie gra ta zasługuje na 10/10 i już nie ma w niej niczego co mogłoby mi się kiedykolwiek nie spodobać. W każdym razie tą maksymalną notę mogę wystawić na dzień dzisiejszy jedynie 2 tytułom (przez te ponad 20 lat jak gram) a są to ff7 i właśnie okami...

Edytowane przez zdun1983
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać...na pewno kupię...ahh te dobre czasy młodości kiedy łupało się w okami na ps2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście cie rozumiem, ten jak żaden inny tytuł jest skierowany nie dla każdego odbiorcy i albo się ja pokocha albo nie zrozumie fenomenu ot cała filozofia (w tym wypadku nie ma nic pomiędzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TRaCeGuitar

Cóż, wole gry typu max payne, gta, rdr takie "ludzkie, normalne", mam nadzieje że rozumiesz =)

Takie (nie potrafie tego nawet nazwać, więc przepraszam za błędne moje interpretacje =D ) "fantasy, wymysły" nie są dla mnie.. =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tutaj cholernie gra przypomina mi jakieś średniowiecze, + smoki = rpg moich marzeń =D Poza tym zawsze są jakieś wyjątki. Cóż może spróbuje tej gry, ale po premierze jakiś czas(dłuższy)

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe info:

w KKW gra pojawi się w pudełku, u nas raczej mało prawdopodobne. Jednak osobiście mam nadzieję że będę mógł postawić na półce 4te już pudełko(ps2, wii i okamiden na ds) z okami w nazwie...

ps. owned dalej nie pitol gdyż wpadłem na twoje konto - co tam journey robi w takim razie?? :P

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem czym tak sie wszyscy zachwycali, a że było tanio to spróbowałem =)

mam nadzieje że ta gra też stanieje szybko, to kupie pewnie =)

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owned rozumiem że nie lubisz fantasy poza takim leciutkim ? gdzie ledwo co jest takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, moja definicja fantasy będzie odbiegać od Waszej, u mnie anime, hentai, fantasy, manga to to samo, nie potrafie wskazać róznic pomiędzy tymi rzeczami, po prostu dla mnie to takie coś... cholera nie potrafie się wyrazić =) po prostu od zawsze raczej gram w gry które sa jakoś mi bliske, dzieją się w "realnych" miejscach, znanych mi z mapy, książek czy tv.

jest pare wyjątków (seria TES, Dark czy demons souls, dragons dogma, journey) ale szczerze temat takich gier jak okami jest cholernie mi obcy, tak samo jak seria ff.

uff. mam nadzieje że każdy wie oco cho =D

poza tym jestem otwarty na nowości, więc kto tam wie

srsly, nic nie sprawia mi kłopotu w rozmowie w grach, jak temat takich gier. prosze o wybaczenie mojej ignorancji =)

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owned: na dzień dobry będzie tania - 69zł (dzieląc się z jakimś sąsiadem jeszcze taniej). za grę która trwa 40-60 godzin chyba można wyłożyć.

Do tego czasu trzeba będzie ogarnąć wersję na ps2 aby potem porównać z tą HD.

ps. Recenzję sobie rezerwuję już teraz :D

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem okazji zagrać w Okami, a zawsze chciałem, więc teraz będzie świetna okazja do nadrobienia zaległości, w dodatku poprawiona oprawa i trofea więc już jestem kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również, na PS2 nie miałem okazji jej kupić, a jak przesiadłem się na nową generacje to mnie mocno męczyła ta gra, aż do dnia dzisiejszego, kiedy to się dowiedziałem, że w końcu w nią zagram:) Must have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też się skuszę, chociaż z filmików wygląda trochę "inaczej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×