Skocz do zawartości
Asull

Motorstorm: Apocalypse

Rekomendowane odpowiedzi

MOTORSTORM: APOCALYPSE

a3045b44f7.jpg

Informacje ogólne:

Ilość trofeów : platinum.png x1 / gold.png x3 / silver.png x8 / bronze.png x36

Stopień trudności platyny: 4/10

Ilość podejść: 1

Czas do zdobycia platyny: 25-35h godzin

Trofea online : 9

Wstęp:

Motorstorm Apokalipsa to kolejna odsłona serii motorstorm.Tym razem gra przenosi nas do miasta w którym czekają na nas liczne niebezpieczeństwa.Od tornad po trzesięnia ziemii.W tej części mamy okazję zobaczyć przygodę trzech postaci.Masha-nowicjusza Tylera i BigDoga-weterana.Wciągający multiplayer i ciekawy singiel to duże plusy tej gry.Jeśli celujecie w platynę najgorszym pucharkiem jest ten za zebranie 150 kart.

Wskazówki,czyli jak przejść grę by zdobyć platynę:

  • Platyna w tej grze jest dosyć przyjemna.Trofea nie wymagają dużych umiejętności lecz te za zebranie 150 kart jest dosyć upierdliwe.Niektóre karty wymagają od nas sporej cierpliwości lecz wszystkie możemy spokojnie zebrać.Postęp trofeów możemy sprawdzić w opcjach.
  • Single-Player
    Większość trofeów wpadnie przy ogrywaniu trybu fabularnego.Na początku naszą postacią jest Mash i aby zaliczyć wyścig musimy go ukończyć na 5miejscu.Kiedy gramy Tylerem a następnie BigDogiem musimy być co najmniej na 3miejscu by zaliczyć dany wyścig.
  • Multiplayer
    Polecam zostawić go po ograniu singla.Gra na pewno po udostępnieniu jej za darmo na ps+ przeżywa drugie życie i na multiplayerze na pewno będziecie trafiać na komplet.Trofeo za 45 rangę jest bardzo czasochłonne lecz wszystkie inne online możemy zrobić na 2 pady w prywatnym pokoju.

Poradnik:

1S52c371.pngThe Big One platinum.png

Obtain every other trophy in the game.

Zdobądź pozostałe 47 trofeów a zostaniesz nagrodzony tym platynowym pucharkiem

2Sd9eab8.pngMotion Master bronze.png

Complete a race steering with the motion sensor function.

Aby zdobyć ten pucharek musimy zagrać ukończyć dowolny wyścig z włączonym sterowaniem czujnikime ruchu.Aby szybko zdobyć ten pucharek odpalamy eliminację w szybkim wyścigu i dajemy się szybko wyeliminować.

3S4bd820.pngAir Assault bronze.png

Punch a fellow rider off their bike or ATV while you're both in mid-air.

Aby zdobyć ten pucharek musimy staranować kogoś kiedy obaj jesteśmy w powietrzu.Do tego trofea nadaje się idealnie pierwszy wyścig jako Tyler,gdyż wtedy każdy jest na motorze ATV.Zaraz na początku będzie okazja do zdobycia tego pucharka.Jeśli nam się nie uda restartujemy wyścig do skutku.

4S978073.pngHot Air bronze.png

Use in-air cooling to entirely cool your full Boost gauge from Critical in a single jump.

Gdy przegrzejemy nasz dopalacz musimy całkowicie schłodzić go w powietrzu.Po prostu przy skoku puszczamy przycisk gazu i czekamy aż dopalacz do końca się schłodzi.Najlepiej nadaje się do tego ATV lub quad,gdyż w tych pojazdach dopalacz chłodzi się najszybciej.

5S8d2bad.pngI Made it Myself bronze.png

Modify your vehicle using all the available options.

Musimy zmodyfikować każdą część w dowolnym pojeździe.Aby tego dokonać wchodzimy we wrekreacje->pojazdy->personalizacja

6S8c0b42.pngEnergy Efficient bronze.png

Win a race without ever entering Critical Boost.

Te trofeum możemy zrobić w prywatnym pokoju lub w fabule.Musimy wygrać wyścig bez przegrzania dopalacza.Polecam zrobić to bez stresowo w prywatnym room'ie.

7S6e61b3.pngTarget Locked bronze.png

Ram and wreck the same opponent twice during a race.

Musimy 2razy zniszczyć ten sam pojazd w trakcie wyścigu.Jeśli mamy problemy z tym pucharkiem włączamy szybki wyścig i wybieramy najmniejszą ilość pojazdów.Wybieramy jeden który chcemy staranować i niszczymy go 2razy.

8S971907.pngKudos bronze.png

Earn 250 Chips from a single drift in Multiplayer..

250 punktów za drift w trybie multiplayer może wydawać się dość trudne,lecz jest na to sposób.Wybieramy prywatny wyścig i mapę Kształt Okrętu.Niech naszym pojazdem będzie Monster Truck i na pierwszym zakręcie próbujemy driftu.Ja owym pojazdem zdobyłem ponad 300żetonów.

9Sb11c5c.pngVariety is the Spice of Life bronze.png

Complete a race in all of the standard game modes.

Musimy ukończyć wyścig we wszystkich trybach.

Eliminacja

wyścig

Pościg

10S9efc38.png Pure as Mud bronze.png

Successfully perform 3 stunts in a single race.

Musimy zrobić 3 tricki w jednym wyścigu.Wybieramy quada i krzyżakami robimy 3 akrobacje.

11Scfc0bb.png Wheelin' an' Dealin' bronze.png

Pull a continuous wheelie for 5 seconds.

Przez 5 sekund musimy jechać na jednym kole.Wybieramy ATV i tworzymy prywatny wyścig by nikt nam nie przeszkodził i próbujemy do skutku.Prosty puchar

12S696a34.pngUnlucky for Some bronze.png

Win a race with each of the 13 vehicle classes.

Tak w tym trofeum musimy Wygrać wyścig wszystkimi 13 pojazdami.Wybieramy prywatny wyścig i wygrywamy wyścig każdym pojazdem.Najlepiej wybrać sobie 1 okrążenie żeby było wam szybciej i dowolną ulubioną mapkę wedle gustu.

13S6b9a1b.png FPR bronze.png

Win a race using only the vehicle-mounted camera.

Musimy wygrać wyścig używając jedynie kamerki z maski samochodu.Ustawiamy ją za pomocą trójkąta.Możemy również wybrać prywatny wyścig i tam zrobić trofeum.

14Sd5cf73.pngGrease Monkey bronze.png

Swap out at least one vehicle part on each of the 13 vehicle classes.

Musimy zmienić co najmniej jedną część w każdym z 13 klas pojazdów.Po prostu wchodzimy we wrekreacje i dostosowanie pojazdu.Zmieniamy dowolną część,pamiętajcie o zapisie i wychodzimy.Postęp trofea możemy sprawdzać zawsze w opcjach.

15Se8850c.pngOver There! bronze.png

'Look At' 5 unique race incidents over 5 different races.

Wpadnie podczas ogrywania fabuły.Musimy zobaczyć 5 różnych zdarzeń w 5 wyścigach.Kiedy owe zdarzenie będzie się działo gra poprosi nas o naciśnięcie trójkąta.

16S8f0b31.pngRampage! bronze.png

Use the Ram to wreck 10 opponents.

Musimy staranować 10 rywali.Wpadnie podczas ogrywania fabuły.

17S944c72.pngFound One! bronze.png

Collect 1 of the hidden MotorStorm Cards

Aby zdobyć ten pucharek musimy znaleźć jedną kartę MotorStorm.

18S3fe9b2.pngFound 'em All!silver.pngONLINE wymagana USTAWKA

Collect 150 of the hidden MotorStorm Cards

Nie będę się rozpisywać.Znajdż 150 kart MotorStorm mówi za siebię lokacje wszystkich znajdziecie pod linkami :

19Sbcfdb2.png"You wanna play?" bronze.png

Make it to the party as Mash.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

20S10b749.png"We're gonna race - in that?" bronze.png

"We're gonna race - in that?"

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

21Sbee2d8.pngComplete 'Baked' as Mash. silver.png

Complete 'Baked' as Mash.

Trofeum fabularne nie do pominięcia.

22S6d00c6.png"Eat my dust, tough guy!" bronze.png

Complete 'Aces High' as Mash.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

23S1c79ed.png"Okay, let's do this." bronze.png

Complete 'Credit Crunch' as Mash.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

24Sc56603.png"And Mash wins!" silver.png

Survive the Festival as Mash.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

25S24a3af.png"You wanna stay, shut your mouth." bronze.png

Make it to the party as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

26Sc5879d.png"I'm just waiting for a sucker to beat." bronze.png

Complete 'Road Warriors' as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

27S5ab440.png"I guess you love trouble..." silver.png

Complete 'Wargames' as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia.

28S4ab857.png"I'm all in." bronze.png

Complete 'Suburban Shakedown' as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia.

29S4e938e.png"It's about life and death." bronze.png

Complete 'End of the Line' as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia.

30Sba351c.png"Only one of us is making it out of this city alive." bronze.png

Complete 'The End is Nigh' as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia.

31Sac6e74.png"We're the best... it's that simple."gold.png

Survive the Festival as Tyler.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

32S1a4d22.png"Restricted my ass!" bronze.png

Start the party as Big Dog.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

33S1d4f8d.png"Time to lose these guys..." bronze.png

Complete 'High Way' as Big Dog.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

34S858661.png"Any questions?" silver.png

Complete 'Sea Spray' as Big Dog.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

35S1d8bf5.png"If you start, you got to finish..." bronze.png

Complete 'Final Drive' as Big Dog.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia

36Sa66b22.png"You're greased."gold.png

End the Festival as Big Dog.

Trofeum fabularne.Nie do pominięcia.

37S2d797f.pngNow for the Main Event... bronze.png

Pass 5 Special Events.

Patrz na trofeum Nail'd itsilver.png

38Se94985.pngStarter for 10 bronze.png

Pass 10 Special Events.

Patrz na trofeum Nail'd itsilver.png

39S5b11a0.pngNail'd it silver.png

Pass 25 Special Events.

Aby odblokować ten pucharek musimy przejść 25 zawodów specjalnych.Do tego trofea zaliczają się również wyzwania czasowe w których po prostu musimy przejechać jedno okrążenie bez rozbicia się.Wystarczy wybrać 25 różnych zadań tego typu a trofeum jest nasze.

40S5a2b4a.pngGently Does it bronze.png

Complete your first online race.

Aby odblkowować ten pucahrek musimy ukończyć swój pierwszy wyścig online.Możemy być na ostatnim miejscu,ważne żeby go ukończyć.

40S5a2b4a.pngWhere's My Money? bronze.png

Place and win a bet in Matchmaking.

W grze mamy możliwość wykonywania zakładów pomiędzy graczami.Jeśli wygramy dany zakład dostaniemy za niego dodatkowe żetony.Aby odblokować te trofeum musimy wygrać jakiś zakład w grze online.Możemy to zrobić na 2 pady w grze publicznej padem nr.1 obstawiamy na pad.nr2 i po prostu ukańczamy wyścig padem nr.1 jednakże musimy mieć dodatkowe konto PSN.

42S1c9ab1.pngDouble or Quits?silver.png

Win a bet while on a x2 Hot Streak.

Stosunkowo trudne trofeum.Aby go odblokować musimy 4x wygrać zakład nad danym graczem mając mnożnik x2.Jednakże jest na nie sposób.Tworzymy prywatną grę (jeśli mamy 2 pady i dodatkowe konto PSN) i po prostu zakładamy się z padem nr.2. Musimy 4razy ukończyć wyścig i trofeum jest nasze.Padem nr.2 nie musimy grać jeśli gra automatycznie zdyskwalifikuje drugiego pada gra zalicza nam dany zakład.

43Sbd64ce.pngHigh Five! bronze.png

Reach Rank 5 in Multiplayer.

Patrz na trofeum Jackpotgold.png

44S994db7.pngStacked bronze.png

Reach Rank 15 in Multiplayer.

Patrz na trofeum Jackpotgold.png

45S4d4279.pngCroupiersilver.png

Reach Rank 30 in Multiplayer.

Patrz na trofeum Jackpotgold.png

46S4ef0c0.pngJackpotgold.png

Reach Rank 40 in Multiplayer.

Kolejne czasochłonne trofeum w tej grze.Aby zdobyć 40 rangę online (dobrze że nie 80 ;) ) musimy zdobyć aż 1,365,000 XP.Jednakże jeśli znudzi wam się multiplayer bądź będziecie się zniechęcać że kończycie wyścig w połowie stawki zdobywając mało XP jest na to szybki sposób.

Tworzymy prywatny wyścig

Podłączamy 2 pada z kontem PSN

Wybieramy tryb gry Eliminacja

Musimy zablokować przycisk R2 w drugim padzie i wygrywamy wyścig padem nr.1

Wyścig trwa 30sekund lecz wszystkie medale normalnie będą się odblokowywać tym samym zaoszczędzając wiele czasu.Pamiętajcie o częstym zmienianiu map,pojazdów i ogólnie polecam zaglądać do postępów online.

47Sbd727c.pngWhere Do You Put Them All? bronze.png

Earn 50 Accolades in Multiplayer.

Trofeum stosunkowo łatwe lecz niestety nie zrobimy go w prywatnym pokoju (chyba że mamy dodatkowe 2 pady).Wyróżnienia wpadają praktycznie za wszystko za hamowanie używania dopalacza itd.Aby szybko zdobyć te trofeum najlepiej stworzyć grę online i wybrać 1 okrążenie na swojej ulubionej mapie.Wtedy za każdy wyścig zdobędziemy 5 wyróżnień (max)

48S7acdc6.pngDecorated Stormer bronze.png

Earn 25 Medals in Multiplayer.

Stosunkowo trudne trofeum.Musimy zdobyć 25 medali.Jeśli chcemy je zrobić w normalnej grze online musimy bardzo dobrze jeździć gdyż większość medali odlokowuje się za znalezienie się w pierwszej trójce bądź wygrania wyścigu bez zniszczenia własnego pojazdu.Polecam robić te trofeum w prywatnym pokoju.

=============================================

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą oraz w oparciu o fora zagraniczne.

Poradnik w całości wykonany przez Asull.

Zabrania się kopiowania bez mojej zgody.

Edytowane przez Asull
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik, planowałem nawet sobie sprawić tę grę :)

E tam, nie żegnaj się, bo i tak tu wrócisz :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo opisane, weź dopisz żeby zwracać uwagę na medale i zmieniać samochody/trasy robiąc 40 lvl bo na tym można masę pkt nabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, cały czas wyskakuje mi jakiś błąd " w trakcie dołączania do gry wystąpił błąd", gdy próbuje zagrać online i nawet gdy chcę na dwa pady. Nie wiem co jest grane, miał ktoś tak?

Edytowane przez Andreios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z trofką : Where's My Money / gdzie jest moja kasa? Wygrywałem już wiele zakładów na publiku i nic, kombinowałem żeby wygrać i zakład i wyścig - nic, robiłem na dwa pady (konta), ale robiłem też pojedynczo - i nic. Nie mam już pomysłów jak to zrobić. Tą drugą trofkę srebrną z wygranym zakładem na 2.0 wbiłem za pierwszym razem. Ktoś coś doradzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, cały czas wyskakuje mi jakiś błąd " w trakcie dołączania do gry wystąpił błąd", gdy próbuje zagrać online i nawet gdy chcę na dwa pady. Nie wiem co jest grane, miał ktoś tak?

A czy przypadkiem serwery do tej gry nie zostały wyłączone kilka dni temu ?

http://www.ps3site.p...-serwery/119214

EDYTKA :*

Sorka, zamyka je dopiero 1 października ;) To jakiś inny problem.

Edytowane przez Link396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z trofką : Where's My Money / gdzie jest moja kasa? Wygrywałem już wiele zakładów na publiku i nic, kombinowałem żeby wygrać i zakład i wyścig - nic, robiłem na dwa pady (konta), ale robiłem też pojedynczo - i nic. Nie mam już pomysłów jak to zrobić. Tą drugą trofkę srebrną z wygranym zakładem na 2.0 wbiłem za pierwszym razem. Ktoś coś doradzi???

Wtiam

Mam podobny a w zasadzie taki sam problem... ktos mial tak jeszcze i poradzil sobie z tym ? czy moze jakib blad jest i nie da sie tego juz zrobic ?

z gory dzieki za odp. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem odkryty, nie wystarczy dołączyć do publicznego meczu/wyścigu, musisz zrobić to w publicznym, ale tym losowym gdzie wszyscy zawodnicy i tory są dobierani losowo

tj. znajdź grę/tworzenie gier , a nie lista gier

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na ustawkę w grze i zrobienia trofeum za wbicie 40 levelu. Pisać na PSN ID ArcziVIP. Zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na ustawkę w grze i zrobienia trofeum za wbicie 40 levelu. Pisać na PSN ID ArcziVIP. Zapraszam

 

Masz dwa pady, to zrobisz to sam w jeden dzień (załóż drugiego użytkownika w PSN i loguj się na siebie, a drugim padem właśnie na tego drugiego, stawiaj zakłady zawsze na to, że go pokonasz i szybko uzyskasz maksymalny mnożnik). Tylko zmieniaj samochody, bo za kolejne wyzwania z samochodami jest więcej XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem z kartami. Otóż po podniesieniu karty jest zaliczona, ale po skończeniu wyścigu jest napisane, że owej karty nie zdobyłem. Po uruchomieniu wyścigu tej karty nie ma już na trasie. Co mogę zrobić w tym przypadku? Czy dostanę normalnie trofeum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to teraz pogrywam sobie w tą fajną gierkę, wiec jak by ktoś chciał razem pograć on-line (dla zabawy czy trophy) to pisać psnid: Blesik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukam osoby do wszystkich trofeów online

Edytowane przez Mati91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×