Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Plants Vs Zombies [PSN]

Rekomendowane odpowiedzi

plants-vs-zombies-wallpaper-pack-9.jpg

Informacje ogólne:

Stopień trudności platyny:brak

Ilość trofeów: platinum.png x0 / gold.png x1 / silver.png x4 / bronze.png x7

Ilość trofeów offline: 12

Ilość trofeów online: Brak

Najtrudniejsze trofea: :srebro: Alive And Planting

Trofea możliwe do pominięcia: Tak...w zależności od sposobu gry.

Online Pass: NIE

Ilość podejść: 1x story mode + minigames & survival

Czas do zdobycia platyny: 20h-??? ( zależy od stylu gry )

Wstęp:

Gra studia PopCap która jest swoistym Tower-Defence gdzie musimy bronić swojego ogródka oraz mózgu przed hordami zombie, przy pomocy zmodyfikowanych roślinek firmy Bloom And Doom Seed Co.

Ważne!

Survivale i inne gry odblokowują się stopniowo wraz z postępem gry. Całość jest odblokowana dopiero po pierwszym przejściu gry.

Trofea

23531.pngHome Lawn Security. :zloto:

Trofeum zdobywa się po przejściu trybu Adventure.

Tryb adventure liczy sobie 50 poziomów.

23565.pngMaster Of Morticulture. :srebro:

Trofeum zdobywa się po zdobyciu wszystkich 49 roślinek w grze.

Żeby zdobyć to trofeum trzeba przejść tryb adventure oraz wykupić wszystkie roślinki od "Szalonego Dave'a".

Ulepszenia również zaliczają się jako roślinki.

Ceny poszczególnych roślinek:

Gatling Pea - 5.000$

Twin Sunflower - 5.000$

Gloom-Shroom - 7.500$

Cattail - 10.000$

Spikerock - 7.500$

Gold magnet - 3.000$

Winter Melon - 10.000$

Cob Cannon - 20.000$

Imitater - 30.000$

23590.pngSmarty Branches. :braz:

Wyhoduj "Tree Of Wisdom" do wysokości 100 stóp.

Żeby zdobyć to trofeum trzeba wykupić u "Szalonego Dave'a" drzewko o nazwie "Tree Of Wisdom" (10.000$) a później karmić za pomocą Tree Food ( 2,500$ ). Jedna paczka Tree Food = 1 stopa. Tree Of Wisdom podczas rośnięcia podpowiada taktyki oraz cheaty( które zmieniają tylko wizualnie zombie ).

Od 50 stóp drzewko mądrości będzie nas informowało tylko jak duże jest.

Podpowiedź: Żeby drzewko osiągnęło wysokośc 100 stóp potrzeba 95 worków z Tree Food.

23532.pngCrash Of The Titan. :braz:

Żeby zdobyć to trofeum wystarczy pokonać Gargantuara podczas adventure lub podczas minigierki Wall Nut Bowling.

Gargantuar to jedyne zombie które niszczy nasze roślinki jednym uderzeniem tym co akurat trzyma w ręce + jest szansa że rzuci swoim jeźdźcem.

23549.pngZFF's 4 Evr. :braz:

Żeby zdobyć to trofeum należy wygrać Wall Nut Bowling w trybie Co-op.

Podczas zdobywania ZFF's 4 Evr można również zdobyć Crash Of The Titan.

23593.pngAlive And Planting. :srebro:

Żeby zdobyć to trofeum należy przejść w trybie "Survival Endless" 40 fal zombie (minimum).

Żeby odblokować tryb survival należy przejść adventure a później większość survivali.

Najtrudniejsze trofeum do zdobycia ponieważ trzeba obronić się przed 40 falami zombie pod rząd.

Najlepiej podejść do zdobycia tego trofeum po ukończeniu trybu adventure + wykupieniu wszystkich roślinek/ulepszeń oraz slotów od "Szalonego Dave'a".

Jednym z łatwiejszych sposobów na zdobycie tego trofeum ( przejście survival endless do 40 fali ) jest ustawienie roślinek w takiej kolejności:

Pierwszy cały rządek Twin-Sunflowerów,drugi cały rządek Winter-Melon'ów później wystarczą dwa całe rządki Gatling Pea przed którymi postawić trzeba całe rządki Torchwood'ów oraz Tall-Nutów.

Zanim jednak dojdziemy do takiego ustawienia warto zacząć od czegoś prostszego ponieważ na początku nie będzie nas stać od razu na postawienie takiej obrony.

Początkowa strategia jest taka jak podczas grania adventure oraz innych survivali. Warto zaczynać od posadzenia zwykłych Sunflowerów,Pea shooterów oraz WallNutów.

Kiedy już uzbieramy trochę więcej słoneczek decyzja należy do nas czy najpierw ulepszymy zwykłe Sunflowery na TwinSunflowery czy Pea Shootery na Gatling Pea.

Nie ważne czy najpierw zrobimy jedno czy drugie ponieważ i tak trzeba będzie ulepszyć obie roślinki. Później wystarczy dobić ostatnie szlify do ostatecznego ustawienia podanego trochę wyżej. Pamiętajcie też o tym żeby mieć zawsze przy sobie Jalapeno,Cherry Bomb oraz trochę później Blover. Wszystkie wymienione przed chwilą roślinki pomogą wam bronić się przed większymi falami zombie,garganturami oraz latającymi zombie. Polecam też posadzenie najpierw jednego a potem dwóch rządków Spikerock'ów ( ulepszenia Spikeweed ), ponieważ są w stanie zadawać obrażenia wszystkim przechodzącym po nich zombie oraz niszczą pojazdy które na nie wjadą + wytrzymują kilka uderzeń Gargantuarów...

Z takimi ustawieniem dojście do 40 fali zombie nie powinno być większym problemem. Wszystkie fale będą spowalniane przez cały rządek Winter Melonów który dobije reszta roślinek.

Pamiętajcie że TallNut nie chroni przed latającymi zombie i tymi kopiącymi pod ziemią.Kopiących pod ziemią przeciwników bardzo łatwo zniszczyć za pomocą Cherry Bomb oraz Jalapeno (oczywiście zanim się wkopią ponieważ później jest już trudniej ) a latających można wywiać za pomocą Blovera.

23510.pngSoil Your Plants. :braz:

Żeby zdobyć to trofeum trzeba zasadzić jedną roślinkę w trybie adventure :).

23521.pngVersus Vs Versus. :srebro:

Żeby zdobyć to trofeum należy wygrać pięć razy z rzędu w trybie "vs".

Tryb versus odblokowuje się razem z postępami w trybie adventure.

23522.pngExplodonator. :braz:

Żeby zdobyć to trofeum należy wysadzić w powietrze dziesięć zombie naraz za pomocą "Cherry Bomb".

Trofeum najlepiej zdobyć podczas ataku większej ilości zombie oraz na późniejszych etapach trybu adventure.

23523.pngClose Shave. :braz:

Żeby zdobyć to trofeum należy pokonać wszystkie zombie po tym jak zużyło się wszystkie kosiarki.

Najlepiej zdobyć to trofeum na jednym z początkowych poziomów trybu adventure.

Wszystko co należy zrobić to przepuścić po jednym zombie na każdej ścieżce a później już tylko przejść poziom do końca.

23550.pngShopaholic. :braz:

Żeby zdobyć to trofeum należy wydać 25,000$ w sklepie u "Szalonego Dave'a".

23511.pngNom Nom Nom. :srebro:

Żeby zdobyć to trofeum należy przeżyć dowolny lvl używając tylko Sunflower'a, Wall-Nuta oraz Chompera.

Najlepiej zdobyć to trofeum na poziomie 1-1 trybu adventure po odblokowaniu wyżej wymienionych roślinek.

Ważne!: Nie wolno użyć żadnych innych roślinek niż Sunflower,Wall-Nut oraz Chomper !

Edytowane przez Patricko
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajno. Mogłeś troszkę bardziej rozpisać niektóre trofiki, ale spoko jak na pierwszy raz.

Mam też inne pytanie, Bo widzę, że jest Plants vs Zombies z platyną.

Wersja z PSS ma platynę czy o co chodzi? Bo wersji płytowej nie widziałem i wiem, że raczej takowej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna jest chyba tylko w wersji dla PSVita.

Zgadza się, moje niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z PSS dla PS3 niestety nie posiada platyny :( ale to nie znaczy że gra jest gorsza przez to :).

Postaram się w moim kolejnym poradniku trochę bardziej rozpisywać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym trofeum 23593.pngAlive And Planting. :srebro: -chyba chodzi o fale a nie o flagi? Chociarz wiem że w grze jest napisane flags, to chyba o fale zombie brzmi lepiej. To tak na szybko, i rzeczywiście można by rozszerzyć nieco opisy trofków, szczególnie tych dwóch możliwych do pominięcia.

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że w przypadku normalnego poradnika takie jednozdaniowe opisy nie przejdą.

To jest gra na PSS, także jestem w stanie przymknąć oko na te opisy.

Przy normalnej grze, tak rozbudowanej jak NIER, poradnik musi być naprawdę szczegółowy.

Najlepiej zerknąć na inne poradniki, albo moje, zobaczysz jak to mniej więcej wygląda.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wróce do domu to dopracuje ten poradnik :) pozamieniam flagi i hordy na fale + dodam troche więcej szczegółów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @TRaCeGuitar traktuj to wszystko jako pozytywną krytykę, bo chwała Ci za chęć i stworzenie poradnika.

A tak z innej beczki widzę po sygnaturze, że profil zaktualizowany ok 1 dnia temu a brakuje Ci trofka za te 40 fal?? Dla mnie to trochę dziwne pisać o czymś czego nie zdobyliśmy, (a w konsekwencji udzielać rad innym na temat nam samym nie opanowany) no chyba że trofik jest ale nie było jeszcze aktualizacji trofków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego trofika na ps3 chwilowo nie mam ponieważ teraz łupię w coś innego ale przeszedłem PvZ wzdłuż i wszerz na PC oraz NDS'ie...tam endless dobiłem ponad wymagany tutaj do zdobycia trofeum.

Teraz siedząc trochę w pracy dopisałem kilka linijek do poradnika...oczywiście nie jest to nic super ale jak wrócę do domu to poprawię wszelkie błędy i dopracuje wszystko.

EDIT: a co do chęci żeby tworzyć poradnik to ja mam ich dużo ponieważ kiedyś bardzo chciałem założyć stronę gdzie tworzył bym poradniki do gier...może nawet ludzie by z nich kiedyś tam korzystali hehe ;D

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×