Skocz do zawartości
stanczykos

Pierwszy Kontakt Z Fps - Ps3. Autoaim?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem świeżym posiadaczem konsoli PS3, zakupiłem ją tydzień temu. Wraz z konsolą otrzymałem zestaw Move, jednak nie to by ło głównym powodem kupna konsoli. Jako fanatyczny gracz FPS'ów, zdecydowałem się na PS3 bo miałem już dość inwestowania w PC. Po zapoznaniu się z konsolą, wkroczyłem do PS Store w poszukiwaniu jakiegoś triala. Wtedy wpadłem na MAG'a. Niestety po pobraniu dostawałem niezłe baty ( wiadomo że nie będę od razu dobrze grać ). Dzisiaj poszedłem do sąsiada i spróbowałem w CoD'a MW3 , bez najmniejszego problemu byłem pierwszy. No i tu nasuwa się moje pytanie. Od czego zależy moja gra, od AutoAima? Czy może od tego że w MAG'u jest naprawdę ogromny chaos. 2 pytanie czy większość fps'ów ma autoaima?

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość fps'ów ma lekkiego autoaima, który można wyłączyć w opcjach. Przykładowo w BF3 autoaim włącza się, gdy przeciwnik jest blisko nas. Ja osobiście wolę grać bez autoaima. Też byłem bardzo słaby jak pierwszy raz dostałem konsole i mnie cały czas jechali, jednak gdy kupiłem BF3 to do teraz coraz lepiej gram i bez problemu jestem na pierwszym miejścu :). Trzeba ćwiczyć i z każdym dniem będzie Ci szło coraz lepiej :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro mam zamiar kupić MW 2, wydaję mi się że będę mógł spokojnie tam poćwiczyć. W MAG'u jest zbyt duży chaos, który dla nowego gracza jest nie do ogarnięcia :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie we wszystkie da się nim grać. No nic mam nadzieję że jakoś sobie poradzę :biggrin: z ogarnianiem celownika padem.

Edytowane przez stanczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ no nie we wszystkie ale IMO najlepsze te co mają implementację PSM, zawsze możesz grać w K3 na padzie, tak też można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KZ3, ja zaczynałem z 2 przygodę. niedawno kupiłem w tutejszym sklepie kolekcjonerke z dodatkowymi mapami za 79zł. Ogólnie polecam. Gra mnie wciągła do tego stopnia że zainwestowałem w wersję z PSS tryb multi za 5x zł. Jestem leń i nie chce mi sie wkładać płyty ;]. A tak poza tym do 10 poziomu możesz grać za free ;) polecam. Osobiście lubie mało rozbudowane plansze, BF3 grałem ale do mnie nie przemawia - no moze walka w zwarciu. CoD hmmm.... grałem chwile. Teraz czekam na CS-a an PS3 ;>, Swgo czasu na PC grałem w niego prawie 3 lata na studiach ;). Jako fan FPSów nie omieszkam go wypróbować. W tym miesiącu chyba premiera?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem świeżym posiadaczem konsoli PS3, zakupiłem ją tydzień temu. Wraz z konsolą otrzymałem zestaw Move, jednak nie to by ło głównym powodem kupna konsoli. Jako fanatyczny gracz FPS'ów, zdecydowałem się na PS3 bo miałem już dość inwestowania w PC. Po zapoznaniu się z konsolą, wkroczyłem do PS Store w poszukiwaniu jakiegoś triala. Wtedy wpadłem na MAG'a. Niestety po pobraniu dostawałem niezłe baty ( wiadomo że nie będę od razu dobrze grać ). Dzisiaj poszedłem do sąsiada i spróbowałem w CoD'a MW3 , bez najmniejszego problemu byłem pierwszy. No i tu nasuwa się moje pytanie. Od czego zależy moja gra, od AutoAima? Czy może od tego że w MAG'u jest naprawdę ogromny chaos. 2 pytanie czy większość fps'ów ma autoaima?

Dziękuję i pozdrawiam!

Prościej będzie jak potrenujesz strzelanie w singlu, boty nie są tak rozumne jak ludzie, przez co dużo łatwiej je ubijać. Rzucanie się od razu na multi, zwłaszcza jeśli nie grałeś wcześniej na padzie, jest samobójstwem. Jak już nabierzesz wprawy to docenisz grę bez autoaima. ;)

Ja np odkąd wziąłem do ręki DualShocka3, nie wyobrażam sobie celowania myszką. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ty dużo grałem na PC, na PS3 mój pierwszy FPS to ostatni odbry COD czyli MW1, tydzień zanim się przyzwyczaiłem do pada, i sam nie wiem kiedy już nawet nie zauważałem że nie gram na myszce, a teraz w ciemno myszka vs. pad, wybieram pad'a. Wbrew obiegowej opinii jest on dużo bardziej wygodny, nieco mniej precyzyjny ale mnie gra się o niebo lepiej. Kwestia czasu ;).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haaaa... W końcu ja widzę ,że nie jestem sam :D Trial M.A.G i Killzone 3 Multiplayer Trial zassane teraz ćwiczę... Ale to jakaś masakra dla mnie narazie przesiąść się z PC na PS3 ah ten Pad...

Powoli mam nadzieję że ogarnę to ;)

Zastanawiam się nad GR: Future Soldier za 89 zł z PSS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mysle, ze wiekszosc mial ten sam problem przesiadajac sie z pieca na konsole....na poczatku czarna magia ale jak to sie mowi trening czyni mistrza ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam że też miałem ten problem, jak chyba każdy :P w sumie nadal mam bo nie gram póki co w FPSy na PS3, ale proponuje pobrać z PSN jakieś demka (Resistance, Killzone, teraz chyba też jest Black Ops ) i poćwiczyć. Pamiętam swoje pierwsze starcie w Killzone i to była masakra :) jakby ktoś z boku patrzył to jakby bieganie w na PC na strzałkach :D szybka strata amunicji, i szybka śmierć, nawet nie wiadomo skąd... ale potwierdzam to co każdy mówi, że trening czyni mistrza, po kilku(-nastu) podejściach przychodzi oswojenie i idzie coraz lepiej, aż w końcu przechodzisz demko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Wrocławia z Warszawy można pojechać Fiatem 126p... tylko po co tak się męczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowy na forum i bardzo Was wszystkich pozdrawiam.

Od "zawsze" byłem PC-ciarzem ;) co nie znaczy że nie grałem na konsolach :) Otóż grałem i to dużo ale przeważnie w samochodówki (Gran Turismo na PS1) i piłkarskie (ISS na Playa 1 nigdy nie zapomnę :) ) Po tych tytułach widać, że do ludzi młodych raczej nie należę :) Niedawno stwierdziłem, że mojego starego kompa nie ma co "ulepszać" tylko czas pomyśleć nad nowym - a że czasy jakie są, każdy widzi więc "zakasałem" rękawy i nabyłem PS3 :D No i nie powiem - jestem zadowolony :) Jednak "przeraża mnie" granie w FPS-y. Normalnie masakra. Ściągnąłem demo CoD BO i ..... nikogo nie ustrzeliłem :( Jakoś nie ogarniam sterowania padem w strzelankach :( Powiedzcie mi, czy Wy długo "przestawialiście" się na pada w FPS-ach? Pytam bo mam chrapkę na FarCry3 (1 przeszedłem na kompie i byłem pod wielkim wrażeniem), ale trochę szkoda wydać 2 stówy na grę, która tylko potrafi "zdenerwować" ;)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też było ciężko ale przyzwyczaiłem się dopiero po jakimś miesiącu. Teraz nawet uważam że, wygodniej mi się gra w strzelanki na padzie. Zacząłem od Infamous, który nie był wymagający (ma przystępnego autoaima) a zarazem pozwolił mi się nauczyć opanować tą drugą gałkę. Możesz spróbować kupić Far Cry 3 ale ja bym poczekał. Jest tyle dobrych, tanich tytułów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem (jestem i będę) beznadziejny jeśli chodzi o obsługę pada w fpsach, ale całkiem znośnie operowało mi się nim w Killzone 3, dlatego też ten tytuł mogę wskazać jako niezbyt frustrujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

slawekrz - ja od zawsze PC-ciarz grywam teraz na PS3 :) Zacząłem od gry Infamous 2 (była w PLUSIE za free), to moja PIERWSZA GRA w jaką grałem na mojej nowej PS3 ;) I polecam, sama gra miła a i na niej nauczyłem się tego frustrującego celowania :P

A teraz grywam w Future Soldier :) Ale pada dalej ogarniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długi czas byłem graczem pecetowym jednak po paru latach przesiadłem się na konsole na początku na xboxa a teraz na ps3. Na początku miałem duże problemu z ogarniąciem pada ale po kilku godzinach już było dobrze a teraz to coś normalnego. Czasami jak mnie coś najdzie siadam do pieca i nie umiem grać na myszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem świeżym posiadaczem konsoli PS3, zakupiłem ją tydzień temu. Wraz z konsolą otrzymałem zestaw Move, jednak nie to by ło głównym powodem kupna konsoli. Jako fanatyczny gracz FPS'ów, zdecydowałem się na PS3 bo miałem już dość inwestowania w PC. Po zapoznaniu się z konsolą, wkroczyłem do PS Store w poszukiwaniu jakiegoś triala. Wtedy wpadłem na MAG'a. Niestety po pobraniu dostawałem niezłe baty ( wiadomo że nie będę od razu dobrze grać ). Dzisiaj poszedłem do sąsiada i spróbowałem w CoD'a MW3 , bez najmniejszego problemu byłem pierwszy. No i tu nasuwa się moje pytanie. Od czego zależy moja gra, od AutoAima? Czy może od tego że w MAG'u jest naprawdę ogromny chaos. 2 pytanie czy większość fps'ów ma autoaima?

Dziękuję i pozdrawiam!

W MAG zawsze była niewielka społecznośc a teraz zostali chyba sami najwięksi fanatycy - więc mają o wiele większe doświadczenie. . MAG jest specyficzny tu levelowanie odgrywa dużą rolę, na niskim poziomie jest trudno. Chaos to jest w COD, w MAG jak drużyna przeciwna ma sporą przewagę to nie możesz wyjść z respawna - tzw redlining. Moim zdaniem MAG wymaga większego skilla - tu strzela się na większe dystanse, mapki są bardziej otwarte. W COD więcej zależy od, jak to nazywam cwaniakowania, a pewnie też od jakości neta - tu rożnice milisekundowe w pingu mają większe znaczenie dla przewagi oponenta niż w MAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanczykos na pewno czekal pol roku na twoja odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale mi się jego odpowiedź przydała :P Już wiem że M.A.G. ominę szerokim łukiem :P Z tego właśnie względu, że zostali tam sami "starzy wyjadacze" i ja nie miał bym czego tam szukać :P

Choć swoją drogą ciekawy jestem jak tam M.A.G. w praktyce się sprawuje :P (bo demko dawno temu próbowałem ogrywać ale to nie to samo co full :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na M.A.G.'u w trialu ciężko kogoś znaleźć. Ostatnio gdy grałem to jakieś małe dzieciuchy były na hs'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×