Skocz do zawartości
zdun

Filmy Dokumentalne O Muzyce, Muzykach, Dobre Koncerty Itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście polecam:

coś o hc

coś ciekawego o str8edge

coś o Lemmy'm :)

Natomiast najlepszy koncert jaki widziałem kiedykolwiek w tv to oczywiście: zresztą queen to dla mnie kapela numero uno lepszej nie było/nie ma i nie będzie:

a wy jakie filmy dokumentalne o muzyce/muzykach, jakieś dobre koncerty itp. polecacie??

Edytowane przez zdun1983
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa jak dla mnie najlepsze filmy dokumentalne o muzyce :)

http://www.youtube.com/watch?v=0C8Ybq__3Rg

http://www.youtube.com/watch?v=etfaqTx0bjg

I jest nawet cały serial dokumentalny o różnych rodzajach muzyki ( związanych z metalem ) tego samego kolesia...

A tak to jeszcze widziałem:

-Metallica Some Kind Of Monster

-Iron Maiden Flight 666

Until Light Take Us

I reszty nie pamiętam ale było tego ho ho xD nawet o rapie :)

I kurde pamiętam że na History leciał kiedyś fajny bardzo zestaw dokumentów o muzyce gdzie mówiono o rapie,rocku i metalu...ahh to był genialny zestaw...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie poleciłbym kapitalne "Story of Anvil" i nawet niezłe, choć wbrew obietnicom, lecące nieco "po łebkach" "Get Thrashed" i kapitalne "Story of Anvil". Natomiast z reguły nie interesuje się zbytnio filmami o muzyce, bo z ich natury wynika potrzeba przystępności, a co za tym idzie dosyć powierzchownego traktowania tematu (idealnym przykładem mogą tu być właśnie wymienione przez traceguitar "Global Metal" i drugi dokument tego gościa) podsumowując dla laika może i spoko, ale dla kogoś siedzącego w temacie co najwyżej okazja wysłuchania po raz tysięczny tych samych truizmów. Ten film o Anvil to w zasadzie przedstawiciel jedynego typu "dokumentów" o muzyce i muzykach które moim zdaniem mają sens czyli po prostu uwiecznienie pewnego okresu w życiu danego zespołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem na ytb kilka filmów dokumentalnych wg. mnie wartych uwagi:

-God Bless Ozzy

-Get Thrash'd

-Heavy Metal Louder Than Live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film RAY, o Rayu Charlesie

Control o Joy Division

The Doors - historia nieopowiedziana też był całkiem fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Until the light takes Us o black metalu na YT, klimatyczny dokument. Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Until the light takes Us - nie mogę sie zabrać :).

Metal: Headbanging Journey oraz jego kontynuacja Get Trashed, Lemmy, God Bless Ozzy Osbourne - jedne z najlepszych dokumentów jakie oglądałem :).

Co do Queen - słucham okazjonalnie, ale Mercuremu głosu nie można odmówić. Dla mnie numer 1. na liście wokalistów wszechczasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jak dotad biografia zespołu Metallica. Na ponad 420 stronach Mick Wall dogłebnie analizuje historie zespołu opierając swoją

wiedzę na rozmowach z członkami zespołu jak i cała masą ludzi bezpośrednio z nimi związanych.

Okładka - http://4.bp.blogspot...enter+night.jpg

http://rockmetalshop.../2/127024_3.jpg

Edytowane przez pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem "Jason Becker Not Dead Yet". Ci, którym nazwisko jest zupełnie obce wspomnę tylko, że to koleś, wirtuoz gitary, który współpracował m.in. z Martym Fridmanem (Megadeth) i Davidem Lee Rothem (wiadomo).

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×