Skocz do zawartości
jodzio

Nhl 13

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pozytywnie nastawiony, powinna być dobra gra. Idealnie byłoby gdyby gameplay gry zmuszał do kreatywnej gry, a nie tylko kółeczka i onetimery. Ale chyba tak dobrze nie będzie, nie na tym kodzie czy też silniku gry, może na następnej generacji. Online szybko pokaże wszystkie wady i zalety gry. Moim zdaniem jak na grę, która nie ma konkurencji jest dobrze.

Poza tym uważam, że gra offline w gry sportowe od EA to strata czasu, schemat goni schemat, nudy na pudy. Tylko online. Jak już ktoś musi to umiejętne ustawienie sliderów powinno trochę pomóc, ale i tak szkoda czasu dla offline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą póki co jest słabo z dystrybucją NHL 13 w Polsce, tzn żaden z "dużych" polskich sklepów internetowych nie ma jeszcze gry w swojej ofercie, a premiera przecież już niedługo. Jedynie tak jak ktoś na forum znalazł jest na "świat-gier" . A na allegro 260 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jakaś dystrybucja jest... ja już preorder ze świata gier zamówiłem... pewnie nigdzie taniej i tak w Polsce nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek sprawdzałem ofertę psxextreme i na 100 % widziałem grę w ofercie za 199 zł, zresztą jeden z kolegów mówił mi że tam kupuje. Przed chwilą wszedłem do sklepu i nie znalazłem oferty. Być może będzie w cyfrowej dystrybucji, ale wtedy w sugerowanej cenie przez EA, czyli 249 zł. Ja też kupiłem w świecie gier, to najlepsza oferta, taniej nigdzie nie będzie, nawet na allegro. Chyba, że świat gier wystawi swoją ofertę na allegro, w poprzednich latach miał, kupiłem u nich 10.

Edytowane przez adasiulko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultima ma także ale cena strasznie wysoka 219zł. Ja mam sklep który zawsze mogę zamówić grę i będzie w dniu premiery i nawet ceny nie są wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj zamówiłem w świat-gier jak rano sprawdzałem na Ultimie nie było jeszcze ale cena faktycznie jest nie atrakcyjna.

Ogólnie świat gier polecacie? Nigdy tam jeszcze nie zamawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj zamówiłem w świat-gier jak rano sprawdzałem na Ultimie nie było jeszcze ale cena faktycznie jest nie atrakcyjna.

Ogólnie świat gier polecacie? Nigdy tam jeszcze nie zamawiałem.

5:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no nieźle. Mam nadzieję że to była totalna wtopa z ich strony i już takie się nie zdarzają :)

Adasiulko pisał że kupił u nich NHL 10 jeśli dobrze zrozumiałem i musiał dostać całą płytę bo nie pisał nic złego na temat sklepu :biggrin:

Z 2 strony skoro koleś zamówił bez Kinecta to mimo złego pudełka nie wiem o co tak bardzo się czepia. Jest to minus dla sklepu ale bez przesady.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj zamówiłem w świat-gier jak rano sprawdzałem na Ultimie nie było jeszcze ale cena faktycznie jest nie atrakcyjna.

Ogólnie świat gier polecacie? Nigdy tam jeszcze nie zamawiałem.

Kupiłem u nich ok 5 gier na allegro, pierwsze dwa zakupy z uwagi na sporą ilość negatywów (choć większość w okresie przedświątecznym) brałem za pobraniem, następne już normalnie, zawsze było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia NHL w jaką grałem była chyba 09 na PC. I jestem w ciężkim szoku jak wiele w tej grze się zmieniło. Pojeździłem sobie chwile na "free skate" żeby ogarnąć sterowanie, potem meczyk - poziom najwyższy, tryb hardcore (co kolwiek to znaczy). I zwyciestwo 1-0 to norma, że jest aż tak łatwo? Czy fuks początkującego?

Edytowane przez verelad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj sobie HUT (domyślnie na pro) Dwa pierwsze mecze to luzik :).

Co do gry , to zamówiłem z ŚG również ( za pobraniem kurierem) Dam najwyżej piątaka i odpakuje przy nim. Jak coś nie teges to oddaje gre i tyle :)

Takich świrów z tego filmiku to ja nie słucham : " miał przyjechać xbox 4gb ,a przyjechał xbox 4gb..." no miszcz. . Nikt ze sprzedających nie będzie patrzył w oryginalne pudło. Takie rzeczy się odsyła i rząda wymiany i tyle w temacie.

Edytowane przez Weesr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęli wystawiać aukcje na allegro, na razie dwie: świat-gier za 199 zł i inny sklep za 232 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach pada gracie? Nie grałem w serie chyba od 98 roku i widzę, że duuuuużo się zmieniło. Pięknie to wszystko wygląda tylko jak grać, żeby się nie denerwować :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach pada gracie? Nie grałem w serie chyba od 98 roku i widzę, że duuuuużo się zmieniło. Pięknie to wszystko wygląda tylko jak grać, żeby się nie denerwować :biggrin:.

Od początku grać na nowych, czyli z użyciem prawego analoga. Im szybciej to opanujesz tym lepiej dla ciebie, będziesz miał więcej możliwości niż na sterowaniu NHL 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla kogoś kto nie miał styczności z hokejem, grę polecacie czy raczej ciężko się nauczyć grać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla kogoś kto nie miał styczności z hokejem, grę polecacie czy raczej ciężko się nauczyć grać ?

Polecam, bezwzględu czy lubisz hokej w realu czy nie. Na początek ściągnij demo i obejrzyj jakiś tutorial na youtube, zwody robi się tak samo. Pojeździj w opcji free skate dostępnym w demie, popróbuj różnych deke/zwodów, strzałów, potem zagraj meczyk. Będziesz miał wyobrażenie co i jak. A potem kup grę, wyżej masz napisane gdzie. Jak już bedziesz miał grę imo nie pchaj się od razu do gry online jesli rzeczywiście jesteś świeżakiem, chyba że jesteś uzdolniony i z marszu weźmiesz grę. Jak nie to z konsolą lub jakimś kolegą przyjacielski meczyk, nie versus. Od początku graj na analogach, ustaw manualne celowanie, zapoznaj się ze sterowaniem w game manual. Zanim na dobre zaczniesz grać mecze polecam spędzić trochę czasu w practise mode, potrenuj strzały (strzelasz prawym analogiem, celujesz lewym), pojeździj free skate, potem dopiero graj mecze. Dlaczego tak piszę, mecze online na versusie trwają 15 min, a wszystko się dzieje bardzo szybko i nie ma czasu na "zastanawianie się godzinami", to nie piłka czy baseball. Musisz mieć wytrenowane pewne zagrania bo jak np. w meczu wyjedziesz 1 na 1 z bramkarzem to masz ułamek sekundy żeby wykorzystać sytuację, jak masz wytrenowane 2-3 warianty to robisz to z automatu, jeśli nie to na goraco pod presją raczej taką sytuację spartolisz. Kupuj edycję 13, która premierę będzie miała w przyszłym miesiącu. Wygląda na to że bedzie lepsza od 12, zmienił się model jazdy, bramkarze są lepsi, raczej nie będzie już polowania na onetimery przez lamusów na versusie. Gra ma sporo trybów gry: HUT, OTP, VS plus nowe "momenty" i dynastia online. Na pewno coś dla siebie znajdziesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, wielkie dzięki. Demo już mam tylko czasu jakoś brak żeby to ogarnąć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie widzę różne daty premiery. Ktos wie jaka jest oficjalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA 11 września, to jest wtorek, w takim razie w Polsce będzie 14 czyli w piątek. Tak u nas to zawsze wygląda że premiery gier dają w piątek ale już od paru lat chyba preordery wysyłają sklepy w dniu światowej, a nie polskiej premiery gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem kup grę, wyżej masz napisane gdzie. Jak już bedziesz miał grę imo nie pchaj się od razu do gry online jesli rzeczywiście jesteś świeżakiem,

Tu się Adaś z Tobą zgodzić nie mogę... akurat w NHL więcej się człowiek uczy online niż offline... ważne tylko żeby się nie zniechęcić jak się dostanie dwucyfrówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NHL 12 zagrywam się obecnie sezon Ottawa Senators, gram all stars ale z poprzesuwanymi sliderami wg własnych upodobań i wcale nie jest łatwo choć niezwykle emocjonująco i ja np kupuje nhl13 dla singla choć online tez pogram ale 85% meczy single. Mam pytanie bo gram już końcówkę pełnego sezonu i mam prawie 80meczy za sobą a jeszcze nie zrobiłem żadnego drafta, mam przez to coraz ciężej bo zawonicy są kontuzjowani ogólne statsy zespołu siegnely dna :) a ja dalej nie umiem drfta zrobić choć proponowałem np 3 słabych hokeistów za jednego dobrego ale jak zwykle kończyło się to odmową, w jaki sposób przeprowadzacie draft czy wy tylko online gracie, mnie np tryb be a pro nie interesuje ponieważ granie jednym zawodnikiem jest słabe imo.

Chce zmian w 13 w stosunku do 12, np żeby bramkarze przestali wpuszczać szmaty z połowy boiska i żeby byli bardziej aktywni na przedpolu, pozatym wiecej trybów choćby gry 2v2 , 4v4 co jest w NHL 2k10, turniej karnych no i jezdzenie zambonii, zmianę beznadziejnych powtórek bo zamiast replaya fajnej akcji pokazują jakieś zderzenia przy bandzie lub kolesia jak pije soczek, potem osiągnięcia zrobią w stylu NHL2k bo obecne są trudne i mało ich wpada nawet jak się rozegra masę meczy, a w nhl2k były fajne np strzel 50,100,1000 goli, albo asysty lub rozegrane mecze itp przyjemne achiki. Mam tez pytanie na jakich ustaiwneiach gra się online tzn. speed gry i jakie obowiązują ustawienia sliderów, defaultowymi gra się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze całości wnioskuję, że chodzi ci o transfer/wymianę z inną ekipą, a nie draft. Draft masz w przerwie między sezonami, a wymiany możesz robić do TRADE DEADLINE, jak masz już 80 meczy nie zrobisz wymiany. Poza tym wiesz co to jest salary cup? Co z tego że dasz 3 za 1, musi zgadzać się kasa i czesto druga strona woli picki zamiast jakiś leszczy.

W tej grze liczą się Be a Pro online czyli Online Team Play, VS i HUT (kolejność przypadkowa). Mecz 5v5 ogarniętych ludzi online to sam miód. Granie jednym zawodnikiem jest bardzo fajne, też rozwija, ale tylko online.

Jeśli grasz offline i G puszcza szmaty z połowy tzn. że slidery jednak nie są dobrze ustawione.

SO (turniej karnych) jest, można zagrać offline i online.

Powtórki we wszystkich grach od EA są takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powiedz mi jak kupować graczy, wiem ze w NHL odbywa się to na zasadzie wymiany a nie jak w piłce nożnej na kupowaniu, myślałem ze wymiana graczy to własnie draft a ty mi o jakimś salary cup :) o co kaman ?

Pozatym mocno się zastanawiam czy jest jakaś różnica miedzy NHL 12 a 13 bo dwiesta złoty to jednak dosyć sporo za gierkę, obcenię demo na wekendzie bo ja gram na xboxie ale nigdize nie mogę sobie pogadać o hokeju bo wszyscy tylko albo FIFA albo pes ilez można :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draft to jest pozyskiwanie nowych młodych zawodników z uczelni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salary Cap to limit kasy jaki każdy zespół NHL może przeznaczyć na kontrakty dla zawodników. Jest takie same dla wszytskich zespołów. Jak w grze proponujesz transfer to powinno być widoczne czy wszytsko jest ok i czy da się go przeprowadzić, oczywiście o ile drugi zespół zaakceptuje ofertę. Np. masz wykorzystane całe salary cap przyjmijmy, że 50 min $, i proponujesz gościa który zarabia 5 min $, dla zespołu który ma wykorzystane 48 mln $, za gościa który zarabia 3 mln $. Taka wymiana jest możliwa bo po wymianie ty miałbyś sumę 48 mln a drugi zespół 50 czyli transakcja mieści się w normie. Ale jak np. ten zawodnik, którego chciałeś zarabiałby nie 3 mln a 6 lub więcej to nic z tego nie wyjdzie bo przekraczasz limit o 1 mln lub więcej. Poza tym nawet jak wszystko się zgadza drugi zespół musi zaakceptować ofertę.

Wyglada na to, że różnica między edycjami 12 a 13 jest spora. Przede wszystkim zmienił się model jazdy.

Jak chcesz pogadać o hokeju to tu: http://forum.nhl.com.pl/, polecam na początek zapoznać się z tym tematem: http://forum.nhl.com.pl/index.php?showtopic=4438

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×