Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze takiego tematu nie znalazłem a się przyda

to ja odrazu z pytankiem
czy pod Vite da rade podłączyć headset tak jak pod PS 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,mam psp już długo(jakieś 4 lata) i mnie już trochę nudzi...

Opłaca się kupować Ps vita? Jak tak to dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Sam mam PSP od premiery modelu 2000 i nawet dziś zdarza mi się odpalić konsolkę od czasu do czasu. Vita jednak to na razie jeden wielki niewypał. Co z tego że bebechy ma mocne, jak na dobrą sprawę nie ma w co na niej grać. Od premiery minęło już ponad pół roku i popatrz, że poza Uncharted i Wipeoutem (które moim zdaniem są teleklonami tytułów z dużych konsol - i mówię to jako maniak serii Wipeout) lista oryginalnych tytułów najzwyczajniej ssie. Większość pozycji która zdobywa noty powyżej przeciętnej to konwersje z PS3 i nic poza tym. Ja również byłęm napalony na tę konsolkę, ale najzwyczajniej w świecie w obecnej chwili (a podejrzewam że jeszcze przez dobry rok) nie opłaca się jej kupować. Powiem więcej - 3DS z opcją odpalenia tytułów z NDS w moim odczuciu obecnie chyba najlepiej sprawdzi się jako przenośna konsola dla kogoś kto ocykał już większość zacnych tytułów na PSP.

Edytowane przez klayman85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jakiś czas temu podobny dylemat... Nawet nie rozważałem kupna 3DS. Tak bardzo nie lubię całej tej firmy, że naprawdę sporo musieliby mi dopłacić, żebym to nowe cacko od nich wziął.

Kupiłem Vitę i nie żałuję. Potrzebowałem jakiejś przenośnej konsoli do gry w podróży i na wyjazdach. Mnie zachęciła okazyjna cena nowej konsoli. Pewnie, że jest problem braku gier. Ja jestem osobą, która lubi nowości. Nie przeżyłbym dalej grania w to samo na PSP. Po prostu nie znalazłem tam czegoś dla siebie, a możliwości Vity naprawdę mnie zachwyciły. Jest ogromny potencjał, który powinien zostać niedługo wykorzystany. Zastanawiałem się, czy nie czekać dłużej aż konsola stanieje, ale wątpię, żeby tak się stało. Jeśli nawet to o jakieś 100-200zł, które mnie nie zbawi.

Odnośnie samych gier... Nie wiem jaki kolega wyżej ma problem z tym, że większość gier to konwersje z PS3. Ciężko nie wrzucać ich na PSV skoro są dobre. Dowiedziałem się też, że oryginalne tytuły ssą... Tego podważać nie będę, bo nie mam do tego prawa. O gustach się nie dyskutuje. Ja mam inne zdanie. Mam w co grać, nie przeszkadza mi fakt, że większość czasu spędzam przy 3-4 grach.

Jeżeli chcesz kupować Vitę, żeby zastąpić ją ps3 to nie ma to sensu. Jako główna konsola nie daje rady, bo nie idzie przy niej długo siedzieć w domu. Jeżeli chcesz po prostu mieć dobrą przenośną konsolę zamiast psp, to śmiało... Ja nie żałuję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trzeba zbierać kase albo w jakimś konkursie wygrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! :) Bardzo optymistyczne podejście :D Ja na konkurs nie liczyłem. Sprawdzaj co kilka dni wszystkie strony. Jakieś tam Allegro, gametrade etc. Ja znalazłem okazję po chyba dwóch tygodniach. Trzeba mieć szczęście. Tym bardziej, że niektórzy na psv narzekają i chcą się jej pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupować Vitę, żeby zastąpić ją ps3 to nie ma to sensu.

TomekSzymek - 100% się tu z Tobą zgadzam. :yes: Nawet więcej, napisałbym: "Jeśli masz PS3, to kupno Vity nie ma NA RAZIE sensu". Po co wydawać pieniądze na sprzęt, na którym większość gier to konwersje z dużych konsol? Sony najzwyczajniej w świecie ma kłopoty z pozyskiwaniem twórców, którzy będą robić dobre, ORYGINALNE gry, nie będące kalką innych, a stanowiące nową i niespotykaną dotąd jakość.

http://www.ps3site.pl/sony-ma-wielkie-problemy-w-pozyskiwaniu-partnerow/121810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obie konsolki i nie narzekam... Ale to kwestia gustu.

Co do tych partnerów, to wszystko jest kwestia zobaczenia tego potencjału. Jest to nowa konsola. Trzeba po prostu zaczekać. Potencjał tej konsoli jest naprawdę ogromny. Chodzi tylko o to, żeby to zauważyć, podjąć ryzyko stworzenia czegoś nowego i zrobić to :)

Tutaj samo SONY nie ma zbyt wiele do zrobienia. Mogą po prostu chodzić i reklamować konsolę, przekonywać nowych partnerów. Oni w każdej sytuacji robią to samo i nie można ich za to winić. Dalej to jest tylko kwestia tych potencjalnych partnerów, żeby zauważyć, jak ogromne możliwości ma Vita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli masz PS3, to kupno Vity nie ma NA RAZIE sensu". Po co wydawać pieniądze na sprzęt, na którym większość gier to konwersje z dużych konsol?

- po to że w samochodzie jadąc na wakacje raczej na PS 3 nie pograsz

- po to żeby jadąc do pracy autobusem (w moim przypadku) się nie nudzić

to są przykłady zastosowania Vity

to jest konsolka do grania poza domem gdzie nie ma możliwości grania na PS 3

i tu się mylisz drogi przyjacielu mówiąc że jeśli się ma teraz PS 3 to zakup PSV nie ma sensu

owszem ma ponieważ są to dwie bardzo różniące się od siebie konsole i obie mają inne zastosowania :)

a ja Vite kupiłem i już nie żałuję

pozdro.

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Vita była by spoko, gdyby nie ta cena która jest obecnie, no ludzie bez przesady dawac tyle ze przenośną konsolke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Vita była by spoko, gdyby nie ta cena która jest obecnie, no ludzie bez przesady dawac tyle ze przenośną konsolke .

a dał byś 2000zł za PS 3??

bo po premierze właśnie tyle kosztowało

w tej chwili nowa PS Vita (wi-fi bez 3G) kosztuje 900zł. To wcale nie jest tak dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erwines. A co się stało, ze już nie żałujesz? :)

Ja Vity szukałem na Allegro i kupiłem za 700zł. Otwarta nówka. WiFi bez 3G. Cena wcale nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erwines. A co się stało, ze już nie żałujesz? :)

Ja Vity szukałem na Allegro i kupiłem za 700zł. Otwarta nówka. WiFi bez 3G. Cena wcale nie jest zła.

też taką kupiłem za 650zł

co się stało

nawróciłem się :D

a tak na serio to ściągnąłem parę gier z PSN na PSP i gra się przyjemnie i wygodniej niż na PSP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to prawda :) Ja jakoś nie mam ciśnienia na te całe trofea na psv. W ogóle nigdzie na trofea.

Tez mam miłe wrażenia z gry w te tytuły z PSP. Jakby jakoś lepiej wyglądały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to prawda :) Ja jakoś nie mam ciśnienia na te całe trofea na psv. W ogóle nigdzie na trofea.

Tez mam miłe wrażenia z gry w te tytuły z PSP. Jakby jakoś lepiej wyglądały :biggrin:

no dokładnie

obecnie ciskam w GTA Liberty City które ku mojemu zdziwieniu było bardzo tanie 18zł i Assassins Creed Bloodlines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem na tej przecenie GTA ;) Co prawda na psv gram tylko na wyjazdach albo gdzieś w krótkiej podróży, ale też nie żałuję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba robi wrażenie, ale jak widać w ogóle nie satysfakcjonuje to SONY. Faktycznie nie jest zbyt dobrze. Nie ma w co grać, ale ja nadal wierzę, że będzie dobrze :) Inna sprawa, że ten debiut nie wyszedł za dobrze. Nie wiadomo czy zły moment, czy mało gier... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż bundle packi wyjdą. Myślę że wtedy sytuacja ulegnie przemianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie rozważałem kupna 3DS. Tak bardzo nie lubię całej tej firmy, że naprawdę sporo musieliby mi dopłacić, żebym to nowe cacko od nich wziął.

Poważna strata. 3DS to świetna konsola z (jak na razie) lepszą biblioteką gier od Vity. Choć zobaczymy jak to wszystko się potoczy, jeszcze obie konsolki mogą nas czymś zaskoczyć. Jak będziesz miał okazję to spróbuj w coś pyknąć. Jest naprawdę fajna :)

A co do pytania czy warto. Myślę, że to zależy od funduszy gracza. Jak ktoś nie cierpi na nadmiar kasy, to powinien sobie odpuścić i poczekać do obniżki (Slim?) i premiery większej ilości gier. A jak ktoś ma za co, i chce wydać dość sporo pieniędzy żeby zagrać sobie w te 3-4 gry, to niech kupuje :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze takiego tematu nie znalazłem a się przyda

to ja odrazu z pytankiem

czy pod Vite da rade podłączyć headset tak jak pod PS 3?

Teorytycznie tak ale po co jeżeli ma mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważna strata. 3DS to świetna konsola z (jak na razie) lepszą biblioteką gier od Vity. Choć zobaczymy jak to wszystko się potoczy, jeszcze obie konsolki mogą nas czymś zaskoczyć. Jak będziesz miał okazję to spróbuj w coś pyknąć. Jest naprawdę fajna :)

cyz 3DS to świetna konsola

hmm no nie wiem

fakt jest całkiem fajna (mile wspominam grę w PES 2011 czy 2012 nie pamiętam)

może i jest na nią sporo gier ale jakie to są gry

nic ciekawego

już wolę vite na którą jest mało gier ale jest pare dobrych tytułów i szykują się następne

a gry na DSa są no cóż przyznajmy słabe i mało ambitne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czy ja wiem. Resident Evil: Revelations, Zelda: Ocarina of Time 3D, Kid Icarus: Uprising (największe wow jakie wywarła na mnie gra na jakąkolwiek platformę w tym roku), Kingdom Hearts (choć co do odsłony na PS Vita moja pewność wynosi 100%), Dead or Alive, Street Fighter, Tekken, Mario Kart, Ghost Recoon: Shadow Wars, Metal Gear Solid 3, Tales of Abyss... Ja mam w czym wybierać, ale rozumiem - o gustach się nie dyskutuje.

A co do gier na DS-a "mało ambitnych" to nie masz racji, ale nie dziwi mnie to, prawdę mówiąc. W polskich sklepach (nawet na Allegro) DS-a promuje się zwykłymi crapami. Tymczasem mamy: The World Ends With You, Chrono Trigger, 3 genialne Castlevanie, Profesora Layton'a, przeróżne Final Fantasy, Shin Megami Tensei: Devil Survivor, Metroid, Ghost Trick, Okamiden czy Ninja Gaiden. Nie widać ich w sklepach w ogóle, na Allegro ciężko znaleźć, a to właśnie nimi powinien być promowany DS.

Rzecz w tym, że PSP i DS były całkiem inne. I tak zapewne będzie też w przypadku Vity i 3DSa. Gry na konsolach Nintendo wymagają czasem (no dobra, prawie zawsze) innego podejścia, są specyficzne. Nie oznacza to, że nie warto w nie zagrać. Nie warto za to trzymać obozu jednej marki, jak to wielu ludzi w Polsce robi. Mają PeEsa, będą hejtować Nintendo i Xboxa (nie celuje tu w żadnego użytkownika, żeby nie było. Jedynie stwierdzam fakty). To 2 przeróżne światy i nie należy skreślać jednego, tylko dlatego, że obecnie jest się w drugim.

Trochę się rozpisałem, trochę pewnie nie na temat, ale wybaczcie. Tak mnie coś wzięło.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam sporą niechęć co do samego Nintendo. Przygodę z nim skończyłem na Game Boyu i jakoś mi z tym dobrze. Fakt, że promuje się 3DSa innymi grami to niestety prawda. Kiedy jednak idę i przeglądam gry w sklepach na tę konsolę i widzę jakieś dziecinne gry, to nie zachęca mnie to niestety do kupna. To jest ich błąd i ich strata. Ktoś jednak na tym grać musi...

Co do samej Vity to ja już mówiłem, że kupna nie żałuję. Odczuwam sporą przyjemność z gier w gry z PSP, bo z jakiegoś powodu grywalność jakos wzrosła. Może to po prostu fakt, że gram na psv. Nie narzekam na brak gier, ale prawdę mówiąc, to głównie karmię się tymi kilkoma zapowiedzianymi premierami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×