Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Slimka umożliwia tez wymianę baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kilka miesięcy temu kupiłem w niezłej cenie używaną PS VITA. Pomyślałem, że w środku tygodnia nie mam czasu na granie na stacjonarnej więc może od czasu do czasu do poduszki będę odpalał przenośną. Przy okazji chciałem sprawdzić te wszystkie gry, które miałem gratis z PS+.

Pierwsze wrażenia? Na pierwszy ogień poszedł Uncharted oraz Killzone. Gałki i ogólna kontrola bardzo przyjemna, nie wyobrażam sobie takiej wygody na telefonie na którym można sobie pograć co najwyżej w pasjansa (chciałbym zauważyć w tym miejscu, że nie gram w nic na telefonach). Kontrola bohaterów, strzelanie itd. bardzo intuicyjne i wygodne. Dźwięk również wystarczający, nie ma się do czego przyczepić. A ekran i grafika? Kolory ok, w końcu to OLED. Lubię ciepłe barwy. Niestety to wszystko z pozytywów. Prywatnie mam telefon Galaxy Note 4 z ekranem 5,7' i rozdzielczością QHD. Jeżeli porównam więc Vitę do tego telefonu to no cóż, to jak porównywanie jakiegoś bardzo ubogiego krewnego. Ekran zdecydowanie za mały, powinien mieć 7' a nie marne 5. Rozdzielczość to jakaś kompletna pomyłka, pikseloza jakich mało. Uncharted skończyłem po chyba 1,5 miesiącu gdyż nie mogłem się zmusić by grać częściej. W Killzone przeszedłem może z 3 misje. Chyba jestem już za stary (36) do zabawy taką zabawką a właściwie gadżetem. Konsola poleciała na allegro, jestem na całej transakcji do przodu o +250zł więc jest ok. Każdy kto chciałby jednak Vitę niech pójdzie do jakiegoś marketu, potestuje a później poważnie się zastanowi.

Pozdrawiam

Crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, crux napisał:

Witajcie,

Kilka miesięcy temu kupiłem w niezłej cenie używaną PS VITA. Pomyślałem, że w środku tygodnia nie mam czasu na granie na stacjonarnej więc może od czasu do czasu do poduszki będę odpalał przenośną. Przy okazji chciałem sprawdzić te wszystkie gry, które miałem gratis z PS+.

Pierwsze wrażenia? Na pierwszy ogień poszedł Uncharted oraz Killzone. Gałki i ogólna kontrola bardzo przyjemna, nie wyobrażam sobie takiej wygody na telefonie na którym można sobie pograć co najwyżej w pasjansa (chciałbym zauważyć w tym miejscu, że nie gram w nic na telefonach). Kontrola bohaterów, strzelanie itd. bardzo intuicyjne i wygodne. Dźwięk również wystarczający, nie ma się do czego przyczepić. A ekran i grafika? Kolory ok, w końcu to OLED. Lubię ciepłe barwy. Niestety to wszystko z pozytywów. Prywatnie mam telefon Galaxy Note 4 z ekranem 5,7' i rozdzielczością QHD. Jeżeli porównam więc Vitę do tego telefonu to no cóż, to jak porównywanie jakiegoś bardzo ubogiego krewnego. Ekran zdecydowanie za mały, powinien mieć 7' a nie marne 5. Rozdzielczość to jakaś kompletna pomyłka, pikseloza jakich mało. Uncharted skończyłem po chyba 1,5 miesiącu gdyż nie mogłem się zmusić by grać częściej. W Killzone przeszedłem może z 3 misje. Chyba jestem już za stary (36) do zabawy taką zabawką a właściwie gadżetem. Konsola poleciała na allegro, jestem na całej transakcji do przodu o +250zł więc jest ok. Każdy kto chciałby jednak Vitę niech pójdzie do jakiegoś marketu, potestuje a później poważnie się zastanowi.

Pozdrawiam

Crux

Mam, polecam! ;)

Ograłem 70% Assassins Creed IV na Vicie (na streamingu), zagrywałem się w multi w Killzone (wersji na Vitę)...

Teraz mam w drodze grip L2/R2 do Vity...

Więc zależy... ;) Mi pasuje innym nie :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Frost Prime napisał:

Odkąd kupiłem Xboxa to takie samo podejście mam teraz do Sony. Sprzęt japońców wydaje mi się teraz domeną Januszy.

Mógłbyś uzasadnić? Bo z takim stwierdzeniem to się jeszcze nie spotkałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, _Matheo_ napisał:

Mógłbyś uzasadnić? Bo z takim stwierdzeniem to się jeszcze nie spotkałem...

Z konsolami jest trochę tak jak z rynkiem motoryzacyjnym. Nadal istnieje mit, że VW i Audi to najbardziej niezawodne marki, a Fiat i Alfa Romeo to szrot. Prawda jest taka, że ten mit powtarzany jest przez ludzi, którzy zostali zamrożeni w latach 90 i teraz ich odmrożono. Tak samo jest z konsolami. Xbox działa zajebiście. Ciągle pokazują porównania gier i że Xbox oferuje mniejszą płynność tylko, że ktoś kto mi to pokazuje nie mówi - "o widzisz tutaj - spadek klatek" o nie nie nie...te spadki pokazują mi na specjalnym oprogramowaniu bo gołym okiem to tego nie zauważam bo jak ktoś jest w stanie zobaczyć 2-4 klatki różnicy to gratuluję. 

Ogólnie Xbox wydaje mi się solidniejszy, a teraz odkąd mam w sumie 4 konsole - 3 Sony to jakoś tak człowiek widzi to wszystko z obu stron i choć zdarzało mi się hejtować Xboxa w przeszłości tak teraz mogę uderzyć się w pierś i spokojnie polecić go każdemu.  Online działa nieskończenie lepiej, pad jest znacznie lepszy (moim zdaniem) no i przede wszystkim gry...fakt Sony ma więcej exów, ale te na Xboxa też są super. Jako gracz wychowywany na Gran Turismo to teraz leje moczem na nadchodzącą część bo Forza 6 zostawiła GT daleko w tyle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie pobrać Little Deviants z czerwcowego ps plus? U mnie tylko demko :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:
gdy usuwam grę z vity to sejwy zostają czy są kasowane?

Skończył mi się ps plus i na razie nie zamierzam kupować bo nie ma po co więc chce usunąć kilka gier i nie wiem czy potem nie będę musiał grać od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kovacs napisał:

Sejwy lecą z vity wraz z usunięciem gry.

Lipa, no cóż może kiedyś uda mi się uncharted dokończyć :)
Beznadziejne rozwiązanie jakby nie można osobnego folderu z zapisami zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

jqzdjY7.jpg

 

yEFL3nL.jpg

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

jqzdjY7.jpg

 

yEFL3nL.jpg

 

 

Oswiec mnie co to? Na nie przerobionej ni chu chu co?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exploit odpalany na najnowszym oficjalnym firmware pozwalający odpalić Homebrew obecnie tylko emulatory (i dla mnie tak może zostać). :1_grinning: 

...żeby ktoś mnie nie zrozumiał źle, nie jest to pirackie oprogramowanie, nie jest to puszczanie spiraconych gier z PS Vita.

Po prostu aplikacje homebrew i emulatory. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie do czegoś przyda się kupiona po taniości PSTV.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zapomniałem że w ogóle mam PSTV

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś źródło i obszerniejsze info na temat powyższego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie filmiku masz adres stronki z exploitem.

Tam masz wszystko opisane. 

Obecnie są emulatory:

- GB/GBC/SGB

- GBA

- SNES

- Sega Master/GameGear

- Sega Megadrive

- NeoGeo

- CHIP-8

- Lynx

- port DOOM'a :1_grinning:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SephiroT napisał:

W opisie filmiku masz adres stronki z exploitem.

Tam masz wszystko opisane. 

Obecnie są emulatory:

- GB/GBC/SGB

- GBA

- SNES

- Sega Master/GameGear

- Sega Megadrive

- NeoGeo

- CHIP-8

- Lynx

- port DOOM'a :1_grinning:

 

Nie widzę, żadnego linku :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja z poziomu Tapatalk praktycznie żadnych mediów nie widzę, stąd moje pytanie.

W takim razie odpalam przeglądarkę i obczajam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://henkaku.xyz - odpalasz z przeglądarki na konsoli żeby zainstalować

https://henkaku.xyz/showcase/ - tu są programy homebrew

Wrzucam y przez FTP na konsolę:

- Włączamy MolecularShell

- Wciskamy Select i mamy aktywny serwer FTP (ponowne wciśnięcie Select zamyka serwer!! aktywny jest tylko gdy mamy na ekranie powiadomienie o serwerze).

- Łączymy sie bez użytkownika i hasła z IP naszej konsoli i portem 1337 jakimkolwiek programem FTP i wrzucamy emulatory i romy

 

Ux0: to ścieżka karty pamięci :) 

Edytowane przez SephiroT
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy/kiedy to załatają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zainstalowania wykrzacza mi się przeglądarka na konsoli z błędem C2-12828-1   :/

 

Opanowane, pozasysane :)

i już właśnie w pracy odpaliłem Chrono Trigger PL :)

Jeszcze grip L2/R2 dotarł, konsola kompletna!!

 

qx46dj.jpg

Edytowane przez adick007
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zrobi port to będzie.

Z tego co widzę to emulatory są modyfikowane z tych z PSP. 

Kwestia czasu :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzta mi, po ponownym uruchomieniu konsoli (restarcie, power off) muszę znowu wchodzić na www i instalowac to czy jak?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×