Jump to content
Sign in to follow this  
TRaCeGuitar

Dragon's Dogma

Recommended Posts

Zapomniałem Ci napisać.

Staraj się jeszcze pisać coś w rodzaju wskazówek. Jakiś krok po kroku jak grę przechodzić.

Na co zwracać uwagę, co robić, a czego nie, itd.

A tak poza tym to poradnik dobry :)

Witam. Po pierwsze gratuluje poradnika, bo robić guida to tak dużej gry , to nie lada wyzwanie. Sam mam platynę , więc chciałbym się podzielić paroma uwagami . Chodzi mi głownie o trofea za 350 broni i zbroi oraz za wszystkie questy .

Wszystkie questy : nie ma opcji żeby po prosu grając ostrożnie zrobić wszystkie questy , bo gra nie mówi , że zrobiliśmy wszystko co się dało i możemy iśc dalej. Częścią questów trzeba się interesować od początku nawet jeżeli dostajemy je później. Gra nie mówi , że jest gdzieś quest , albo ważny npc póki sami nie dostaniemy questa . Mnóstwo npc chodzi losowo po mapie , część odpada nawet po zabiciu randomowego wroga, bo npc jest wrogie, jak np chodzimy po jego teranie (tyle, że o tym nie wiemy). Jest to najtrudniejsze trofeum w grze. Na zagranicznych stronkach można znaleźć w miarę dobrą listę , jak krok po kroku robić questy , żeby wszystko wbić, ale nawet ona nie wszystkim się sprawdza.

Puchar za 350 zbroi i broni : super ważne jest to, że muszą być one unikalne a nie 100 x jakiś najtańszy i tan sam miecz. Polecam OD SAMEGO POCZĄTKU kupować i od razu sprawdzać, czy statystyka poszła w górę , a jak poszła , to alfabetycznie zapisywać se na kompie , czy coś, bo potem nie ogarniemy , na co kasę wydawać, bo będzie mnóstwo powtórek, a kasy mało.

Plus jak brakuje nam kasy , to polecam sztuczkę, z marchewkami (trzeba usunąć patcha) : rozbieramy nasze pawny i siebie , idziemy do sklepiku z żarciem (np w Cassardis) , kupujemy marchewek ile się da , rozdzielając pomiędzy siebie i kolegów, potem idziemy spać ok. 3 dni i wtedy marchew jest dojrzała i warta o wiele więcej niż była. Po patchu można mieć ograniczoną, niewystarczającą ilość marchwi na raz przy sobie.

Może i podchodziłbym do Platyny, ale brak Szybkiej Podróży zabija grywalność tej gry. Skończyłem główny wątek i mam dość biegania setny raz tymi samymi drogami. Drogami, bo taki z tej gry sandbox jak z serii Darksiders. I gra wcale nie jest trudna, nie wiem skąd takie opinie. Ginąłem góra dwa razy przy silniejszych bossach, choć nie walczyłem jeszcze z Ur Dragonem. Byłaby DUŻO prostsza gdybyśmy mieli całkowitą kontrolę na Pawnami.

Chciałeś powiedzieć : "jakąkolwiek kontrolę" :) . Bo 3 komendy , w tym najważniejsza działająca jak chce ("help") , to jakiś żart . A co do braku szybkiej podróży : farmuj kasę na marchwi i kup port crystals. Ja tak zrobiłem za drugim przejściem i dużo czasu oszczędziłem .

Ja ze swojej strony polecam jeśli chodzi o trofeum 350 weapons taktykę, z której sam skorzystałem. Nie kupujemy żadnych broni ani ubrań od NPC i pod koniec NG+ gdy już mamy przynajmniej 5 kk odwiedzamy wszystkich kupców. Każdy nowy przedmiot, którego nie mieliśmy będzie pokazany jako new, więc nie trzeba nic zapisywać bo i po co :P Jak już wszystkie wykupimy to wtedy w everfall lootujemy skrzynie, sposób jest prosty zabijamy wszystkie stworki i robimy save'a otwieramy wszystkie skrzynie ale jesli nie ma w nich nic dobrego to nie podnosimy nic, potem używamy god's bane'a i bierzemy retry. Kufry są z powrotem zamknięte i posiadają nowy loot. Jeśli wypadnie coś dobrego zabieramy i znowu robimy save i tak do skutku. Jeśli chodzi o zadania to w history pokazane jest, które mamy zrobione i wystarczy porównać je z tymi z listy. To by było na tyle :) Powodzenia !

Na wstępie gratulacje odnośnie poradnika. Kawał dobrej roboty, ale tak jak napisał Patricko - napisałbyś coś w stylu "Road to Platinum".

Przydałoby mi się to w szczególności, ponieważ od pierwszych screen'ów miałem mega hype na tą grę. Z nie wiadomo jakich powodów zwlekałem z zakupem, a jak już wylądowała w napędzie, to była odpalona około 10 razy i to po pół godziny. W ogóle nie mogę się wkręcić, nie wiem czy to z powodu jakiejś kiepskiej warstwy fabularnej i głównego wątku, czy lekkiego zamotania jeśli chodzi o interface i samą rozgrywkę.

Mechanika podoba mi się jak najbardziej i chciałbym celować w calaka, bo lubię długie i trudne platyny. Zazwyczaj bawię się pucharami po napisach końcowych, ale tutaj chyba zrobię wyjątek, ponieważ jeżeli nic mnie nie może przyciągnąć do brnięcia przed siebie w grze, to może niech to będą trofea.

Z góry dzięki.

24S13ced3.png :braz: Headshunter

Defeated a hydra or archydra.

Trofeum możliwe do pominięcia.

Wszystko co musimy zrobić to pokonać hydrę lub archydre.

Mam pytanie związku z tym trofikiem. Kiedy można go wykonać, w każdej chwili czy po ukończeniu jakiegoś etapu? Jestem na razie w połowie gry.

33Se44c65.png :braz: The Knave

Obtained a forgery.

Trofeum możliwe do pominięcia.

Żeby zdobyć to trofeum musimy zdobyć podróbkę czegoś co wykonał NPC w Black Cat.

Wszystko co musimy zrobić to wejść po drabinie blisko Black Cat’a i tam znaleźć pokój ze skrzynią ( wejdziemy do niego przez okno ). W skrzyni powinien znajdować się podrobiony wakestone shard.

Mam problem z tym pucharkiem. Znalazłem owe miejsce, lecz w skrzyni nie było podrobione Wakestone shard, lecz jakaś miksturka. za każdym razem gdy tam idę, skrzynia jest niestety już otwarta, a w środku nic nie ma. Pucharek przepadł? ;)

Archydra jest w Everfall, pokonaj ją tam i trofeum wypadnie.

Co do podróbek to daj kolesiowi do podrobienia jakiś quest item i za kilka dni go odbierz, trofeum będzie twoje.

• Like 1

Hm, a archydra nie jest czasem w post-game? Bo błądze po everfall od ponad godziny i jeszcze dziada nie znalazłem xD

ArcHydra jest na jednym z pięter jako boss, trzeba po prostu dobrze trafić i można farmić tam bossów do uciechy serca.

Łatwiej zdobyć to trofeum na zwykłej hydrze do której idzie się z questa ( związanego z kopalnią ).

Edited by TRaCeGuitar
  • Like 1

Dzięki wam za odpowiedzi, ale darowałem sobie tą ArcHydrę w Everfall, wiec udałem się do Shandow Fort, by ubić chociażby zwykłą Hydrę. Lecz na końcu korytarza, na wielkiej arenie napotkałem Cyklopa, a Hydry ani śladu. Brama dalej była zamknięta, ale to już chyba koniec mapy. Czy na tej arenie losowo pojawia się jakiś boss? np. raz Cyklop,  raz Hydra?  ;) 

Skacz do tej drugiej dziury w Shadow Forcie - tam masz Frontier Caverns - a quest to A Challenge.

Przy zadaniu - Seeking Salvation: zadanie dostaniemy w [Gran Soren] od < Ser Maximilian>. Musimy iść do katakumb i podsłuchać pewnego zgromadzenia. Na samym końcu zadania będziemy mieli wybór czy zabić jednego członka stowarzyszenia z katakumb czy nie. Najlepiej jest go zabić, a potem ożywić za pomocą wakestone’a albo po prostu zostawić martwego. jest chyba błąd wykonałem o tak jak napisałeś, a gdy przychodzę do Ser Maximilian, by zakończyć zadanie (ravel back to Ser Maximilian in Gran Soren and tell him what you uncovered.) i nic cisza nie idzie zakończyć zadania wie coś ktoś ? dokładnie jak przychodzę z wypełnianą misja mówi My apologies arisen Rule of the guard forbids me from speaking with any who lack a wyrm hunt license?

Edited by Kalabis1920

A masz ta licencje przy sobie czy zostawiles w magazynie ?

A masz ta licencje przy sobie czy zostawiles w magazynie ?

Nie miałem jej wcale :biggrin: poszedłem kupiłem i qest zakończyłem, że tak powiem, a codo pucharka the hero nie taki trudny wystarczy śmigać jak pisze w poradniku i trofeum wasze :)

hm powie mi ktoś, gdzie znajdę resztę kupców z bronią ?, bo w gran soren i cassardin wszystko wykupione i nie wiem, gdzie znajdę innych kupców z arsenałem.

Przmierzaja mapę, są w obozowiskach i jak pójdziesz dalej z Fabula to spotkasz ich jeszcze kilku. Ewt. możesz okradac pionki z broni.