Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Dragon's Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem Ci napisać.

Staraj się jeszcze pisać coś w rodzaju wskazówek. Jakiś krok po kroku jak grę przechodzić.

Na co zwracać uwagę, co robić, a czego nie, itd.

A tak poza tym to poradnik dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze gratuluje poradnika, bo robić guida to tak dużej gry , to nie lada wyzwanie. Sam mam platynę , więc chciałbym się podzielić paroma uwagami . Chodzi mi głownie o trofea za 350 broni i zbroi oraz za wszystkie questy .

Wszystkie questy : nie ma opcji żeby po prosu grając ostrożnie zrobić wszystkie questy , bo gra nie mówi , że zrobiliśmy wszystko co się dało i możemy iśc dalej. Częścią questów trzeba się interesować od początku nawet jeżeli dostajemy je później. Gra nie mówi , że jest gdzieś quest , albo ważny npc póki sami nie dostaniemy questa . Mnóstwo npc chodzi losowo po mapie , część odpada nawet po zabiciu randomowego wroga, bo npc jest wrogie, jak np chodzimy po jego teranie (tyle, że o tym nie wiemy). Jest to najtrudniejsze trofeum w grze. Na zagranicznych stronkach można znaleźć w miarę dobrą listę , jak krok po kroku robić questy , żeby wszystko wbić, ale nawet ona nie wszystkim się sprawdza.

Puchar za 350 zbroi i broni : super ważne jest to, że muszą być one unikalne a nie 100 x jakiś najtańszy i tan sam miecz. Polecam OD SAMEGO POCZĄTKU kupować i od razu sprawdzać, czy statystyka poszła w górę , a jak poszła , to alfabetycznie zapisywać se na kompie , czy coś, bo potem nie ogarniemy , na co kasę wydawać, bo będzie mnóstwo powtórek, a kasy mało.

Plus jak brakuje nam kasy , to polecam sztuczkę, z marchewkami (trzeba usunąć patcha) : rozbieramy nasze pawny i siebie , idziemy do sklepiku z żarciem (np w Cassardis) , kupujemy marchewek ile się da , rozdzielając pomiędzy siebie i kolegów, potem idziemy spać ok. 3 dni i wtedy marchew jest dojrzała i warta o wiele więcej niż była. Po patchu można mieć ograniczoną, niewystarczającą ilość marchwi na raz przy sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i podchodziłbym do Platyny, ale brak Szybkiej Podróży zabija grywalność tej gry. Skończyłem główny wątek i mam dość biegania setny raz tymi samymi drogami. Drogami, bo taki z tej gry sandbox jak z serii Darksiders. I gra wcale nie jest trudna, nie wiem skąd takie opinie. Ginąłem góra dwa razy przy silniejszych bossach, choć nie walczyłem jeszcze z Ur Dragonem. Byłaby DUŻO prostsza gdybyśmy mieli całkowitą kontrolę na Pawnami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś powiedzieć : "jakąkolwiek kontrolę" :) . Bo 3 komendy , w tym najważniejsza działająca jak chce ("help") , to jakiś żart . A co do braku szybkiej podróży : farmuj kasę na marchwi i kup port crystals. Ja tak zrobiłem za drugim przejściem i dużo czasu oszczędziłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam jeśli chodzi o trofeum 350 weapons taktykę, z której sam skorzystałem. Nie kupujemy żadnych broni ani ubrań od NPC i pod koniec NG+ gdy już mamy przynajmniej 5 kk odwiedzamy wszystkich kupców. Każdy nowy przedmiot, którego nie mieliśmy będzie pokazany jako new, więc nie trzeba nic zapisywać bo i po co :P Jak już wszystkie wykupimy to wtedy w everfall lootujemy skrzynie, sposób jest prosty zabijamy wszystkie stworki i robimy save'a otwieramy wszystkie skrzynie ale jesli nie ma w nich nic dobrego to nie podnosimy nic, potem używamy god's bane'a i bierzemy retry. Kufry są z powrotem zamknięte i posiadają nowy loot. Jeśli wypadnie coś dobrego zabieramy i znowu robimy save i tak do skutku. Jeśli chodzi o zadania to w history pokazane jest, które mamy zrobione i wystarczy porównać je z tymi z listy. To by było na tyle :) Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratulacje odnośnie poradnika. Kawał dobrej roboty, ale tak jak napisał Patricko - napisałbyś coś w stylu "Road to Platinum".

Przydałoby mi się to w szczególności, ponieważ od pierwszych screen'ów miałem mega hype na tą grę. Z nie wiadomo jakich powodów zwlekałem z zakupem, a jak już wylądowała w napędzie, to była odpalona około 10 razy i to po pół godziny. W ogóle nie mogę się wkręcić, nie wiem czy to z powodu jakiejś kiepskiej warstwy fabularnej i głównego wątku, czy lekkiego zamotania jeśli chodzi o interface i samą rozgrywkę.

Mechanika podoba mi się jak najbardziej i chciałbym celować w calaka, bo lubię długie i trudne platyny. Zazwyczaj bawię się pucharami po napisach końcowych, ale tutaj chyba zrobię wyjątek, ponieważ jeżeli nic mnie nie może przyciągnąć do brnięcia przed siebie w grze, to może niech to będą trofea.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24S13ced3.png :braz: Headshunter

Defeated a hydra or archydra.

Trofeum możliwe do pominięcia.

Wszystko co musimy zrobić to pokonać hydrę lub archydre.

 

Mam pytanie związku z tym trofikiem. Kiedy można go wykonać, w każdej chwili czy po ukończeniu jakiegoś etapu? Jestem na razie w połowie gry.

 

33Se44c65.png :braz: The Knave

Obtained a forgery.

Trofeum możliwe do pominięcia.

Żeby zdobyć to trofeum musimy zdobyć podróbkę czegoś co wykonał NPC w Black Cat.

Wszystko co musimy zrobić to wejść po drabinie blisko Black Cat’a i tam znaleźć pokój ze skrzynią ( wejdziemy do niego przez okno ). W skrzyni powinien znajdować się podrobiony wakestone shard.

 

Mam problem z tym pucharkiem. Znalazłem owe miejsce, lecz w skrzyni nie było podrobione Wakestone shard, lecz jakaś miksturka. za każdym razem gdy tam idę, skrzynia jest niestety już otwarta, a w środku nic nie ma. Pucharek przepadł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archydra jest w Everfall, pokonaj ją tam i trofeum wypadnie.

Co do podróbek to daj kolesiowi do podrobienia jakiś quest item i za kilka dni go odbierz, trofeum będzie twoje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a archydra nie jest czasem w post-game? Bo błądze po everfall od ponad godziny i jeszcze dziada nie znalazłem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArcHydra jest na jednym z pięter jako boss, trzeba po prostu dobrze trafić i można farmić tam bossów do uciechy serca.

 

Łatwiej zdobyć to trofeum na zwykłej hydrze do której idzie się z questa ( związanego z kopalnią ).

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi, ale darowałem sobie tą ArcHydrę w Everfall, wiec udałem się do Shandow Fort, by ubić chociażby zwykłą Hydrę. Lecz na końcu korytarza, na wielkiej arenie napotkałem Cyklopa, a Hydry ani śladu. Brama dalej była zamknięta, ale to już chyba koniec mapy. Czy na tej arenie losowo pojawia się jakiś boss? np. raz Cyklop,  raz Hydra?  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skacz do tej drugiej dziury w Shadow Forcie - tam masz Frontier Caverns - a quest to A Challenge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zadaniu - Seeking Salvation: zadanie dostaniemy w [Gran Soren] od < Ser Maximilian>. Musimy iść do katakumb i podsłuchać pewnego zgromadzenia. Na samym końcu zadania będziemy mieli wybór czy zabić jednego członka stowarzyszenia z katakumb czy nie. Najlepiej jest go zabić, a potem ożywić za pomocą wakestone’a albo po prostu zostawić martwego. jest chyba błąd wykonałem o tak jak napisałeś, a gdy przychodzę do Ser Maximilian, by zakończyć zadanie (ravel back to Ser Maximilian in Gran Soren and tell him what you uncovered.) i nic cisza nie idzie zakończyć zadania wie coś ktoś ? dokładnie jak przychodzę z wypełnianą misja mówi My apologies arisen Rule of the guard forbids me from speaking with any who lack a wyrm hunt license?

Edytowane przez Kalabis1920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ta licencje przy sobie czy zostawiles w magazynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ta licencje przy sobie czy zostawiles w magazynie ?

 

Nie miałem jej wcale :biggrin: poszedłem kupiłem i qest zakończyłem, że tak powiem, a codo pucharka the hero nie taki trudny wystarczy śmigać jak pisze w poradniku i trofeum wasze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm powie mi ktoś, gdzie znajdę resztę kupców z bronią ?, bo w gran soren i cassardin wszystko wykupione i nie wiem, gdzie znajdę innych kupców z arsenałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przmierzaja mapę, są w obozowiskach i jak pójdziesz dalej z Fabula to spotkasz ich jeszcze kilku. Ewt. możesz okradac pionki z broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×