Skocz do zawartości
The Ripper

Recenzja : Kabel Vga Ps3/wii Z Konwerterem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Sam dużo naczytałem się i naszukałem informacji o możliwości podpięcia ps3 do monitora(crt/lcd) i miałem niezły mętlik w głowie. Zebrałem się jednak i zakupiłem kabel VGA do ps3. Testowany był pod monitorem Dell E773s (Crt)

%24%28KGrHqIOKiYE2of1%28,woBNs9tEy6lg~~_35.JPG

A więc...

Kabelek kosztował mnie 99 zł plus koszty przesyłki.

Otrzymałem go w oryginalnym, ładnym pudle wraz z przejściówkami audio, oraz przelotką vga:

ca1.jpgca5.jpg

ca4.jpg

Zacznijmy może od tego jak to podłączyć..

Kabel ma standardowe wyjście A/V do zwykłego tv, przez które musimy ustawić w opcjach Display wyświetlanie przez Componoent:

ps3conn.gif

Wybrać sobie rozdzielczość(najlepiej 720p na początek)

Zatwierdzić by obraz zniknął, a następnie przełączyć kabel pod monitor.

Efekt zadowalający. Teraz można poustawiać wszelkie opcje dźwięku, obrazu etc.

-Jakość Obrazu

Obraz jest ok. Efekt jest lepszy o mile niż na zwykłym TV, ale nadal nie jest to super jakość full HD. Największą wadą jest zły balans bieli, przez co są momenty niegrywalne w grach (np killzone 3 - śnieg, Valkyrie Chronicles - praktycznie cała gra). Biel po prostu aż sieka z obrazu. Jest na to rozwiązanie, więc nie ma się co martwić - Kabel VGA-SVGA, który niweluje ten efekt. Kabel jest nie drogi, więc płaczu nie ma.

Poza tym jednym mankamentem, gry wyglądają fenomenalnie. Uncharted pierwszy aż bije życiem. Monitory CRT dobrze nadają się do grania i wszelkie opinie, że nie da się podłaczyć ps3 pod crt to bujda.

Pojawiają się też oczywiście pasy czarne na górze i dole ekranu, ale z łatwością je wyeliminowałem rozciągając obraz, bez straty jakościowej.

-Dźwięk:

O dźwięku dużo pisać nie będę. Działa zadowalająco. Przelotka pozwala podpiąć słuchawki/głośniki co jest fajną opcja i moje Creativy dają radę z ps3. Jest ok.

Podsumowując:

Kabel opłaca się kupić, jak nie ma się opcji na drogi i duży TV. Ja jestem bardzo zadowolony z efektu tym bardziej, że śmiga to na 1080i spokojnie. Pamiętajmy jedynie o kablu vga-svga by wyeliminować efekt bieli. Na dniach wystestuję go na monitorze Full Hd, oraz na zwykłym, tanim LCD, więc efekty dopiszę.Kabel osobiście polecam!Pozdrawiam

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×