Skocz do zawartości
Patricko

Spelunker

Rekomendowane odpowiedzi

Amige miamłem, to nie jest produkcja Comodore :P

Atari 65XE ze stacja dysków do dziś mam w szafie pochowaną :D I za nic się tego sprzętu nie pozbędę :)

Czasem dla Hard Core sobie pogram w jakieś szlagiery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Amiga została na strychu u rodziców. Nie mam pojęcia czy by zadziałała po tylu latach, które spędziła w kartonie.

Eh pograłbym w parę tytułów z tamtych lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Amiga została na strychu u rodziców. Nie mam pojęcia czy by zadziałała po tylu latach, które spędziła w kartonie.

Eh pograłbym w parę tytułów z tamtych lat :biggrin:

Ano, u mnie stacja dysków zaczyna powoli świrować :D, ale dyskietki jeszcze się trzymają :) Joystick`i reanimowane pare razy :D

Mam jeszcze całą kolekcję ;D Rive Raid, Nadral, Zaxxon, Boulder Dash, Fort Apocalypse i same takie złotka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niezmiernie się cieszę że moja prośba do Patricko została wysłuchana i założono posta o tej grze :)

Bardzo chciałbym zaczerpnąć opinii osób grających, czy warto??

Pytam bo szukam czegoś dla żony :) (Jako platformówki to w Shank-a 2 grywa, Survival wszystkie 30 fal rozpykala i grę na Hardzie :P )

Dlatego pomyślałem o TEJ grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest hicior z c64. Zakupiłem, przeszedłem na razie 50 poziomów z 200, w statystykach ponad 300 zgonów a podejrzewam, że wszystkich będzie już grubo ponad 500 :biggrin:. Tytułowy Spelunker to chyba największa pierdoła w historii gamingu, nie ma żadnego paska życia, jeden błąd i leży i kwiczy, tutaj każdy skok musi się zgadzać co do pixela, jeśli wysokość z której skacze jest o 1 pixel większa od jego wzrostu od razu dead hehe. Troche lipnie jest sejwowanie, gra podzielona jest na światy po 10 plansz w każdym. Jak się przejdzie 10 plansz to w menu można zacząć new game od 2 świata czyli od 11 planszy z wyzerowanym licznikiem punktów i defaultową ilością żyć. A te defaultowe 5 żyć czasami można stracić na jednej przeszkodzie a co dopiero przejść na nich całe 10 plansz :). Jest opcja sejwu w każdym momencie ale połączona z wyjściem do menu głównego, w praktyce sprowadza się to do tego, że człowiek co chwile robi save i musi czekać aż gra wróci do menu i załadować sejwa.

Czy to gra dla żony? Nie wiem, gameplay w tej grze to prehistoryczny hardcore we współczesnej oprawie. Można ogrywać dzisiejsze gierki na hardzie ale jak się zagra w gierke z początków istnienia branży to tylko najtwardsze nerdy nie wymiękną :P. Spelunker HD zachował wszystkie cechy hardkorowości oryginału, nic go nie oszlifowali i nie dostosowali do dzisiejszych standardów poza oprawą. Jest też tryb classic z oryginalną grafiką i muzyką.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to kiedyś na pegazusie i chyba poza takimi szlagierami jak Battetoads & Double Dragon, Contra, Super Mario to właśnie tylko w Spelunkera zagrywałem się tak długo.

Odświeżam temat bo dziś (3.10) dla posiadaczy PS+ 50% zniżki na grę i wszystkie dodatki do niej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka gierki przy której się odstresuje to Spelunkera powinien omijać baaardzo szerokim łukiem a na sam widok tytułu SPELUNKER HD niech splunie przez lewe ramie i wypowie 3x a kysz, a kysz, a kysz ;) Ta gra w ciągu 15 minut z każdego zrobi kłębek nerwów zwłaszcza w Championship Mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba znak, że trzeba by było ją kupić zwłaszcza jak jest w tak dobrej cenie:D Tylko pytanie bo wczoraj nie wiem czy było coś nie tak i spelunkera można było znaleźć w 2 miejscach i za każdym razem były trochę inne dodatki. Które z tego trzeba kupić aby mieć komplecik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje może (nie mam jak na tą chwile sprawdzić) jaka jest cena tej gry na dziś i czy jest demo/trial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×