Skocz do zawartości
Patricko

Avermedia Game Capture Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze rozumiem, to nie tylko gry można na tym cacku nagrywać.

Mam dekoder UPC, ale z niego nie da się nic przegrać, wyciągnąć itp, i jedynie można obejrzeć nagrany film, program bezpośrednio z dekodera UPC.

Gdyby połączyć dekoder z AverMedia za pomocą Componenta HD, to i filmy dałoby się zgrywać.

Obydwa fakty zachęcają mnie do zakupu tego sprzętu.

Zastanawia mnie jednak rozdzielczość HD. Jeszcze przez Component HD to rozumiem, ale nie wierzę w rozdzielczość HD za pośrednictwem tego kabla, który dostaje się w standardzie, czyli Component Multi AV, czy jak to się nazywa, bo obraz i dźwięk wychodzą wtedy z tego małego gniazdka (scartopodobnego) Multi AV Out konsoli, a nie z gniazdka HDMI, a ów scart daje chyba maksymalnie 576i czy jakoś tak. Czyli producent mija się nieco z prawdą, że za pomocą standardowego osprzętu, który dostarcza z nagrywarką, da się zapisać obraz w 720p, nie mówiąc już o 1080p/i.

No chyba, że źle widzę, ale z tego co widziałem na filmach YT, to podłączają PS3 z nagrywarką za pomocą Multi AV/Component (który jest w standardzie), a nie HDMI/Component.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do PS3 wpinasz do tego AV. Ale na to też kupujesz lepszej jakości kabel, ja kupiłem właśnie tą HAMĘ.

Wszystko też zależy od tego jaki masz TV. Jeśli masz sporych rozmiarów TV o rozdzielczości full hd (1080p) to na Componentach zobaczysz zapewne różnice.

Obraz po prostu jest minimalnie rozmazany. Componenty puszczają sygnał do 720p, nie jest to skalowany sygnał, itd.

Zresztą możesz zobaczyć moje filmiki, wszystko jest w 720p, ja nic skaluje w programie do obróbki.

Jestem obecnie w trakcie przeprowadzki i gram na TV 42" Samsungu LCD, który pozostawia trochę do życzenia w kwestii jakości.

Niestety moja plazma 50" Panasonica jest przykryta kocami i czeka na nowy domek :)

W każdym razie ja różnicy nie widzę, jedynie na różnych napisach widać minimalne rozmazanie, na samym obrazie prawie zerowej różnicy.

Cały czas mówię o kablach lepszej jakości, nie tych standardowych.

Nie wiem ile daje gniazdko AV w PS3, ale wygląda na to, że bez problemu daje to 720p, o 1080i nie mówię, bo to po prostu wyskalowane 720p.

Dla mnie sprzęt jest cudny i warty każdej złotówki, a do ligi jest jak marzenie :)

PS.

Co do nagrywania z czegoś innego to nie widzę problemu żadnego, kwestia wyjść w tym sprzęcie, byle były chinche na te componenty i będzie git.

Sam by coś pozgrywał z VHS'ów starych, ale nie mam video żadnego u siebie, żeby się tym pobawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zobaczyć porównanie w miarę przyzwoitej ( HD i ze znośną jak na amatorskie zastosowania optyką i cenie porównywalnej) kamery z avermedią to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie porównywanie nawet najlepszej kamery ze sprzętem, który nagrywa sygnał bezpośrednio z konsoli nie ma za bardzo sensu.

Nagrywanie ekranu TV nigdy nie dorówna nagrywarce. W jakości HD nie ma nawet o czym mówić wtedy.

Dobrze było też podać cenę kamery, bo raczej wątpię, żeby była tańsza od Avermedii.

No i druga rzecz to kamerę też trzeba ustawić w miarę przed ekranem, czyli musimy grać z tym tatałajstwem przed nosem :)

Nie każdy ma w domu tyle miejsca, żeby sobie walnąć statyw gdzieś z tyłu, zrobić zoom i nie przejmować się.

Jesteś też tutaj uzależniony od swojego TV, bo mogą być pasy, smugi, tęcze, itd.

Ale to tak z mojej strony. Wiadomo, że kamera nie służy do nagrywania z ekranu TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności zgodzę się z tym, że główny założeniem kamery nie jest nagrywanie z TV jednak jeśli ktoś ma już jakąś a nie chce wydawać kolejnej kasy to jest to marna bo marna ale alternatywa. Natomiast co do ceny to porównywalna do avermedii obecnie około 470 na allegro.

Ps. A powiedz mi czy według Ciebie naprawdę opłaca się wydać kasę na kable hamy albo innej lepszej firmy niż te dołączane do avermedii ?

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak najbardziej. Jakość na samym nagranym materiale nie różni się wiele od standardowych kabli.

Różnicę zobaczysz w samym obrazie na TV podczas zwykłego grania. Wg mnie różnica jest spora.

Obraz jest czystszy, wyraźniejszy, itd. Nie ma takiego rozmycia jak na standardowych kablach.

Jeśli mam być szczerzy, to na moim tymczasowym TV nie widać różnicy między HDMI, a Componentami.

Wiadomo, takie bardziej szczegółowe rzeczy jak np. czcionka są minimalnie rozmyte, ale to i tak nie robi żadnej różnicy.

Wg mnie warto zaopatrzyć się w lepsze kable. Nawet jak sprzęt się znudzi to można go z nimi sprzedać (z HAMĄ bo tych Vitalco szkoda) za większą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi jeszcze powiedzieć ile dałeś za te Hamy i te Vitalco razem? ?

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, Ty czytałeś tą moją recenzję w pierwszym poście? Przecież tam wszystko jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpis pod fotką mi umknął :) fakt. Sorry za głupie pytanie w takim układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla posiadaczy magicznego nagrywającego pudełka od Avermedii :)

Pojawił się nowy soft (a raczej ma pojawić się lada moment), który...wspiera nagrywanie w 1080p!.

Była to jedyna rzecz, które mi brakowało w Game Capture. Od teraz można bez problemu sobie śmigać w gry 1080p i nagrywać w FullHD :D

Sprzęt za taką kasę z takimi możliwościami? Chyba nie ma konkurencji na tym polu.

Tutaj link do listy softów (póki co nie ma jeszcze możliwości pobrania najnwoszego 3.0.6, ale jak to czytacie to może już jest):

http://www.avermedia.com/product/ProductDetail.aspx?Id=556&tab=APDriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mi nowy firmware 3.0.6 uwalil nagryware :(

takze uwazajcie na niego nie wiem czy to tylko moj pech czy inni tez miewaja takie roblemy ale w necie cicho

wiec pewnie dopadl mnie pech czekam na odpowiedzi supportu co mam zrobic bo mam zbrickowana nagryware i cos czuje ze nic z tego juz nie bedzie bo avermedia nie pomyslal o tryie recovery w swoim sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja czekałem aż się pojawi link na oficjalnej stronce, którą podałem wyżej.

Firmware miał 3 pliki i zainstalował się u mnie bez problemu. Może dlatego tak długo nie było linku do pobrania tam?

Tylko jak przełączam się na 1080p na konsoli to obraz jest masakrycznie tragiczny, a tryb Real-Mode w ogóle nie działa.

Nie wiem czy ten TV obsługuje full hd, bo już nie pamiętam, a na plazmie testować mi się póki co nie chce.

Tak popatrzyłem w necie i widziałem, że komuś ten FW też uwalił nagrywarkę.

Ale rozwiązania czy coś nie było podanego.

Jak masz non-stop migające zielone światełko to chyba nic nie zrobisz :/ Ja kupiłem używaną Avermedię i miała ten problem.

Nie zrobisz nic domowymi metodami. Ja oddałem i kupiłem nową. Także jak masz gwarancję to oddaj śmiało.

Bo to nie Twoja wina, że FW był zdupczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak miga na zielono nic nie moge zrobic gwarancja jest wiec jutro reklamuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wstrzymam z instalacja nowego softu.

Obecny mi w zupelnosci wystarcza

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pozbywam sie gchd

czas na sprzet gdzie takie cuda nie beda sie dzialy bo przy kazdy update zawsze znajdzie sie osoba ktorej cos nie nie gra troche mnie to martwi ze ten sprzet nie ma trybu recovery tylko po update ktory konczy sie sukcesem masz bricka i nie mozna nic zrobic ...

teraz na tapecie black magic lub elgato ew. haupage 2 musze najpierw pozbyc sie tego gchd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wstrzymam z instalacja nowego softu.

Obecny mi w zupelnosci wystarcza

Sent from my iPad using Tapatalk

Jak pobierzesz z tego linku powyżej co dałem (of. strona Avermedii) to pójdzie bez problemu.

U mnie żadnego problemu nie było. Update zrobiłem z pendrive'a marki Sony, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do linku to ja tutaj nie ma zadnej gwarancji rowniez ...

myslisz @Patricko ze ja to pobralem z torrentow ?

nie pobralem to od nich i co lepsze potem pliki zdjeli na 2 dni i wpakowali nowe

a zeby bylo smieszniej obie paczki sa takie same i data kompilacji firmware jest taka sama lacznie z godzina wiec oni nic nie zrobili z tymi plikami ... wqrwili mnie tym podejsciem na maksa i tym ze nie odpisali na moje zgloszneie a zawsze to robili ... zabrali mi rowniez konto beta testera :( jesli tak ta firma dziala to ja nikomu tego nie polece i mam ich w d00pie akurat na biednego nie trafilo wiec kupie sobie cos innego i pewnie lepszego ... ale u mnie maja przejbane "forewor" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pobierzesz z tego linku powyżej co dałem (of. strona Avermedii) to pójdzie bez problemu.

U mnie żadnego problemu nie było. Update zrobiłem z pendrive'a marki Sony, jeśli ma to jakieś znaczenie.

W sumie to ciekawi mnie w jaki sposob wspiera to 1080p, jak takim kablem konsola moze przeslac max 1080i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam jestem ciekaw.

Bo tak jak pisałem wyżej, po przełączeni się na 1080p w ustawieniach konsoli jakość obrazu była tragiczna.

I teraz pytanie, czy to wina TV, kabli czy po prostu to pudełko nie wyrabia.

Może z przejściówką HDMI na Component by coś poszło lepiej? Chociaż też wątpię, tym bardziej że HDMI w PS3 ma te dziwne zabezpieczenia i ciekawe jakby było z przesyłem obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Po podłączeniu urządzenai do konsoli i TV na wyłączonym urządzeniu wszystko śmiga jak należy, ale jak włączę urządzenie, to obraz po jakiejś minucie/dwóch po prostu się zatrzymuje. Miał ktoś podobny problem? Wiecie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff cale szczescie avermedia wyslal mi nowa sztuke prost z oddzialu w holandii a sklep w ktorym kupilem gchd w polsce uznal reklamacje wiec bede mial dwie nowe na sprzedaz oraz dysk 250 gb bo przesiadam sie na elgato :D

w sumie dobrze na tym wyszedlem :D

hehehe

jak bede mial sprzet chetnie sprzedam po atrakcyjnej cenie :)

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, ja też ujebałem swoją nagrywarkę tym softem. Nie polecam instalacji. Również przesiadka u mnie na inny sprzęt. DJYano pytanie do Ciebie, gdzie mogę zareklamować nagrywarkę? Tam gdzie kupiłem czy moge bezpośrednio u producenta? Pytam dlatego, że sklep w Polsce w którym kupiłem tak walił w ch000ja z wysyłką, że aż strach dawać do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym możesz zapomnieć o jakimkolwiek sprzęcie, który dorówna GCHD.

Nie zapominajmy, że GCHD jest chyba jedyną nagrywarką, która nie wymaga podpięcia do kompa, tylko wystarczy dysk.

Ma swoje wady, owszem, ale ilość zalet jest przeważająca.

Dopóki nie będzie sprzętu, który będzie umożliwiać nagrywanie przez HDMI w 1080p bez żadnych strat na jakości obrazu, to wg mnie nie ma co kombinować, bo wielkich różnic nie będzie.

A chyba takiej opcji nie będzie, bo HDMI w PS3 ma te durne zabezpieczenia sygnału. W PS4 zapewne będzie to samo, więc nie ma na co liczyć.

Jedyna opcja to jakby ktoś wymyślił sprzęt, który automatycznie łamie te zabezpieczenia w locie, ale tym samym byłby on nielegalny i Sony mogłoby burzyć, a nikt ryzykować nie ma zamiaru.

Szkoda, bo czym by się obecnie nie nagrywało, to straty widać niestety. Mniejsze bądź większe, no ale są.

Uwaliłeś sprzęt? Napisz do supportu, skoro DjYano wysłali nową nagrywarkę to i Tobie wyślą.

To nie Polska, że klienta ma się w większości przypadków w dupie.

Miałem podobną sytuację z pamięciami RAM od OCZ.

Napisałem do nich i po kilku mailach napisali, że wysyłają nowe kości, tylko że nowszy model bo nie mieli już mojego.

Swoje odesłałem zwykłą pocztą do nich, bo taki był warunek. Co nie zmienia faktu, że tak się powinno dbać o klienta.

Nie ma niezawodnego sprzętu.

PS.

Od teraz trzeba będzie po prostu przy każdym updacie softu prześledzić fora w necie czy nie powoduje on uwalania sprzętu.

Jestem tylko ciekaw co powoduje, że oryginalny soft takie cyrki robi? Po kogo stronie leży wina?

Niektórym PS3 też się sypnie przy aktualizacji softu. Pytanie tylko po której stronie jest błąd?

Felerne egzemplarze GCHD na rynku? A może znaczenie ma sposób wgrywania? Pendrive, marka, objętość, itd.

Ja wgrywałem z Kingstone'a Data Traveler 4GB. Odpiąłem dysk i podpiąłem pena.

Może jak ktoś dysk wpięty bezpośrednio w nagrywarce to się cyrki dzieją? Nie wiem, tylko głośno myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×