Skocz do zawartości
Patricko

Avermedia Game Capture Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam czemu ludzie wolą wydać więcej kasy na coś, co i tak nie różni się dosłownie niczym od tego tańszego.

Ba, to droższe nawet nie jest tak funkcjonalne jak to tańsze :) Brak możliwości instalacji dysku twardego to dla mnie naprawdę spory minus.

Ciągnąć kabel przez pokój, odpalać PC, żeby tylko móc nagrać filmik? No nie wiem, sprzęt za taką kasę powinien mieć już dosłownie wszystko.

Druga sprawa to to, że te programy nagrywające na PC mają spore wymagania minimalne, więc radzę najpierw zapoznać się z tym, czy Wasze kompy pociągną.

Elgato z tego co wiem wymaga 4GB RAM do samego nagrywania. Niby pamięci teraz tanie, no ale wiadomo...trzeba dokładać.

Poza tym na PS3 nie nagracie sygnału przez HDMI, więc maksimum co wyciągnięcie to 1080i. Jakość nigdy nie będzie taka jak na nagrywanym obrazie.

Wszystko to kwestia potem użycia odpowiednich ustawień w programie do obróbki. Ale zawsze będzie on minimalnie rozmyty, itd.

Nie wiem jakiego sprzętu trzeba by użyć, żeby móc nagrać obraz w prawdziwym 1080p z PS3 bez żadnych strat. Chyba coś co omija zabezpieczenia na HDMI jedynie, ale dla zwykłych klientów nie spotkałem się z czymś takim.

No, ale to tylko ja. Może ja mam takie podejście, że najpierw sprawdzam milion razy w necie masę różnych rzeczy, potem porównuje, a na końcu patrzę co najlepiej wypada cenowo.

Stosunek cena/jakość to dla mnie najważniejsza rzecz. Dlatego kupiłem Avermedię, dlatego też kupiłem DFGT i masę innego sprzętu, który po prostu mnie nie zawodzi.

Oczywiście nikogo nie atakuje :) Niech każdy kupi co uważa za słuszne i niech mu służy jak najdłużej :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

ja gdy zaczalem sie rozgladac sie za sprzetem do nagrywania,

nie znalem owej recenzji, a wszedzie na necie chwalili hauppage recorder,

chyba jest juz druga edycja, i nawet sklonny bylem kupic, ale potem

znalazlem elgato i avermedia i zrobilem porownanie...

byc moze jakosciowo lepszy jest hauppage i elgato,ale

wlasnie z racji tego,ze wykorzystuje moc osobnego komputera i jego procesor,

dla mnie jest nie do zakaceptowania,ze jak gram w ps3 to terroryzuje cala chate...

tv zajety, ps3 zajety, komp zajety...

jestem zadowolony z avermedia, wpinam sobie pena i nagrywam sobie nacisnieciem jednego guzika...

potem obrobka i wycinka virtualdubem, probowalem vegas ale troche za trudne to dla mnie :(

a virtualem lece od dziecinstwa i sprawdza sie wysmienicie (jedyny minus ,ze nie moge robic extrasow itd)

zakupilem lepsze kable, oryginaly pozlacane sonego, ale niewiele to zmienia, 1080p nie wskoczylo,

ponoc to tez zalezy od tv , nie wszystkie chca po componencie dac full hd, tak wiec nie warto tez wariowac zbytnio kablami,

wlasciwie to tylko potwierdzam co napisal autor watku, prochu sie w tej kwestii nie wymysli... ;)

bo to ma tylko nagrywac w locie, i jak dla mnie lepsze mozliwosci sa zbyteczne,

bo i tak potem musisz caly material obrobic wg wlasnych potrzeb.

raz jeszcze dzieki dla autora recenzji, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz doliczajac dysk wychodzi tak samo cenowo, a sama mozliwosc nagrywania bez uzycia kompa nie jest dla mnie priorytetem. Moj zlom da rade magrywac, a w najblizszej przyszlosci plnuje cos porzadnego zakupic.

Elgato za cene niewiele wyzsza od avermedi pozwala na duzo wiecej, bez wydawania hajsu na dodatkowe oprogramowanie.

Jezeli ktos chce sie bawiec w komentowanie gameplayow to elgato na dzien dzisiejszy jest chyba najlepszym rozwiazaniem.

Duzo czytalem i ogladalem na temat nagrywarek przed podjeciem decyzji i zrobilem sobie liste plusow i minusow dla kazdego sprzetu i elgato jak na moje potrzeby wygralo :)

No nic jak mi sprzet przyjdzie to recke klepne i moze jakis unboxing z prezentacja gameplaya :P

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz i tak pewnie będziesz chciał zmodyfikować po nagraniu,czyli będziesz musiał wyciągnąć plik audio z nagrania wrzucić do programu do obróbki i przerzucić go z powrotem jakimś programem do video,to samo można z avermedią wrzucając oddzielnie nagrany koment:)a wygoda z pilotem na fotelu bezcenna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

ja gdy zaczalem sie rozgladac sie za sprzetem do nagrywania,

nie znalem owej recenzji, a wszedzie na necie chwalili hauppage recorder,

chyba jest juz druga edycja, i nawet sklonny bylem kupic, ale potem

znalazlem elgato i avermedia i zrobilem porownanie...

byc moze jakosciowo lepszy jest hauppage i elgato,ale

wlasnie z racji tego,ze wykorzystuje moc osobnego komputera i jego procesor,

dla mnie jest nie do zakaceptowania,ze jak gram w ps3 to terroryzuje cala chate...

tv zajety, ps3 zajety, komp zajety...

jestem zadowolony z avermedia, wpinam sobie pena i nagrywam sobie nacisnieciem jednego guzika...

potem obrobka i wycinka virtualdubem, probowalem vegas ale troche za trudne to dla mnie :(

a virtualem lece od dziecinstwa i sprawdza sie wysmienicie (jedyny minus ,ze nie moge robic extrasow itd)

zakupilem lepsze kable, oryginaly pozlacane sonego, ale niewiele to zmienia, 1080p nie wskoczylo,

ponoc to tez zalezy od tv , nie wszystkie chca po componencie dac full hd, tak wiec nie warto tez wariowac zbytnio kablami,

wlasciwie to tylko potwierdzam co napisal autor watku, prochu sie w tej kwestii nie wymysli... ;)

bo to ma tylko nagrywac w locie, i jak dla mnie lepsze mozliwosci sa zbyteczne,

bo i tak potem musisz caly material obrobic wg wlasnych potrzeb.

raz jeszcze dzieki dla autora recenzji, pozdr.

Po kablu component max rozdzielczość jaka idzie to 1080i więc nic lepszego nie uzyskasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu mnie wkrecili i kupilem ten ich oryginalny kabelek...

wg obu opisow na oficjalnej stronie powinno byc 1080p :(

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/videooutput.html

http://pl.playstation.com/ps3/peripherals/detail/item113283/Kabel-Component-AV/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie idzie jak idzie z xa bez problemu mam 1920x1080,ostatnio nagrywałem gameplay z nowego DMC i to na kablach z zestawu,z ps3 nie pociągnie 1080p bo ma blokadę,czy będziesz miał pvr czy elgato nie dasz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówił mi że chce nagrywać z konsoli, ale ma jeden dylemat czy do nagrywania wystarczy TV starszej generacji ? tzw z wejściem na kabel chinch ( nie wiem jak to się pisze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma TV starszej generacji (z dupą?), to tam nie ma rozdzielczości 720p, więc mu niepotrzebna ta nagrywarka.

Zwykły EasyCap wpinany do USB za paręnaście złoty mu w zupełności wystarczy do takiego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim zakupilem niedawno nową na allegro  avermedie game capture HD  specjalnie zeby nagrywac gry  na PS3 a sczególnie gta v  które wyjdzie niedługo   ale niestety  po podlaczeniu kabli ustawieniu w PS3 zmiany obrazu mam zielony obraz same zielone kolory w menu jak i w grach dzwiek brzeczy  obraz  zanika trzesie paski sa widoczne sprawdzilem to nastarym tv i  na nowym wiec nie ma opcji zeby to byla wina tv  mial ktos z was taki problem  ? aktualizacje wgralem najowsza nic nie pomaga dalej to samo   chyba bedzie gwarancja  :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych kablach. To wygląda jakby przewody były uszkodzone.

Mogą też być uszkodzone wejścia, albo sam sprzęt.

Ale na Twoim miejscu sprawdziłbym same kable na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych kablach. To wygląda jakby przewody były uszkodzone.

Mogą też być uszkodzone wejścia, albo sam sprzęt.

Ale na Twoim miejscu sprawdziłbym same kable na początek.

Kable sprawdzalem  to samo jest  a tego głownego kabla gdzie ma wejscia pod rózne  konsole  nie mam skad zalatwic drugiego  moze on jest walniety mam nadzieje ze to to zobacze a jak  nie to raczej wina juz  pudelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał to samo, ale okazało się, że kable źle podłączył.

Sprawdź to ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie że kabel byl walnięty mam nadzieje że dostanę drugi od sprzedawcy  :)  zakupiłem nowy niestety nie ma pozłacanych końcówek a tu moje nagranie:http://www.youtube.com/watch?v=ifiB-Twn9tY   :P   co myślicie o jakoci ?   Pro Driver czy różnica pomiędzy zwykłymi a pozłacanymi  kocnówkami ma duże  znaczenie osiągne chociaż lepszą jakość ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem elgato kosztuje prawie 800pln,

natomiast, trzeba sobie powiedzieć jedno, każdy z tych sprzętów wybieramy w zależności od możliwości podłączenia i budżetu...

nie będę mówił co jest lepsze a co gorsze bo to nie o to chodzi, ale jeżeli potrzebujecie nagrywarki która jest skalowalna i zamierzacie kupić też ps4 wybór jest raczej oczywisty...

co do nagrywania po hdmi z ps3 to nie do końca prawda że się nie da, da się ale trzeba zakupić adapter dvi i wtedy jakość wyrywa nas z butów...

 

elgato to młoda firma ale po ponad 6 miesiącach korzystania z tego sprzętu uważam, że nie mogłem trafić lepiej

- ciągłe aktualizacje softu, który spisuje się rewelacyjnie

- mała nagrywarka

- jakość obrazu oszałamiająca

- streaming pod twitcha i yt

 

to jakby najważniejsze cechy tego małego cudeńka, ale tak jak powiedziałem kwestia potrzeb i możliwości finansowych tutaj powinna decydować

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem pewien problem otóż jak naciskam przycisk record to obraz jest przez 5 sec. i znika ale gameplay się nagrywa o co chodzi nic nie szperałem ale kupiłem używkę i wszystko jest jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie przeoczylem ale dalej nie wiem co to jest ok nagrywa video ale wyglada jak rzutnik.... jezeli to jest tylko kamera video to nigdy bym czegos takiego nie kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft jak coś http://www.avermedia.eu/avertv/pl/Support/Download.aspx?Type=Software&id=536&tab=APDriver

 

panowiem dlaczego nie mam na całosci tylko w kwadracie po YT?

 

https://www.youtube.com/watch?v=opXvmwiX7qw

 

ok problem rozwiązany nie ustawiłem na ps3 poprawnej rozdzielczosci :/

Tera wygląda to lepiej

Edytowane przez pannowak5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×