Skocz do zawartości
LionelPL

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.thesixthaxis.com/2012/09/26/mass-effect-coming-to-ps3/

Mass Effect, the first one, will finally appear on the PlayStation 3.

A compilation, dubbed the Mass Effect Trilogy, will include all three “award-winning” Mass Effect games in one box.

It’ll be available on November 6th this year, for whatever $60 translates to in local money, on PC and Xbox 360, with the PS3 version to follow.

“Coinciding with the launch of Mass Effect Trilogy,” says the PR, “BioWare will kick off the first annual “N7 Day,” a worldwide celebration of the Mass Effect franchise on November 7, 2012.”

The ability to download the first game for PS3 in digital format has also been confirmed

gralem na pc ale zagram drugi raz na ps3 ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wyrażenie, ale o ku*** - świetna informacja :) a zwłaszcza o trylogii w jednym pudełku...

A compilation, dubbed the Mass Effect Trilogy, will include all three “award-winning” Mass Effect games in one box.

Po cichu liczę, że ME3 będzie w pudełku, z PL napisami, a w zestawie dostaniemy wszystkie DLC jakie wyszły...

@update:

Za sprawą pakietu Mass Effect Trilogy, w skład którego wejdą trzy części cyklu BioWare, posiadacze PlayStation 3 pierwszy raz na swojej konsoli będą mogli zagrać w „jedynkę”.

Niestety w przypadku tej platformy sprzętowej nie znamy żadnego terminu wydania zestawu. Wiadomo za to, że właśnie debiutancka odsłona serii w przyszłości zostanie udostępniona również jako osobny produkt za pośrednictwem PlayStation Network.

Wersje na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 pakietu Mass Effect Trilogy trafią do sprzedaży 6 listopada bieżącego roku (wypada we wtorek, więc data ta najprawdopodobniej dotyczy rynku amerykańskiego – jeżeli wydawca nie szykuje żadnej niespodzianki, w Europie debiut nastąpi trzy dni później).

Cena? 59,99 dolarów, czyli mniej więcej 193 zł, przy czym nie wiadomo, jakich wersji dotyczy. Autorzy nie zdradzili także, czy w skład zestawu wejdą jakiekolwiek DLC, których seria doczekała się naprawdę sporo...

gram.pl

Fajnie się zapowiada to wydanie...

trilogy_vignette-t.jpg

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć całą trylogię przeszedłem na PC to zapewne się zaopatrzę ... ale na pewno nie po premierze :happy:

No i mam nadzieje że będą DLC'ki przynajmniej do dwójki ...

Edytowane przez AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zaktualizowanym opisie Mass Effect Trilogy na oficjalnej witrynie sieciowej BioWare można już znaleźć informacje na temat jakże kluczowej kwestii związanej z opłacalności pakietu, czyli obecności DLC. Sprawa niestety nie przedstawia się idealnie, szczególnie w przypadku „trójki”, która na żadnej platformie sprzętowej nie doczeka się nawet jednego tego typu dodatku. Spójrzcie sami:
  1. komputery osobiste: Bring Down the Sky i Pinnacle Station na płycie (Mass Effect); Zaeed: The Price of Revenge, The Firewalker Pack, Cerberus Assault Gear, Arc Projector i Normandy Crash za pośrednictwem Sieci Cerberus (Mass Effect 2); Online Pass umożliwiający rozgrywki sieciowe (Mass Effect 3)
  2. Xbox 360: Bring Down the Sky i Pinnacle Station za pośrednictwem Xbox Live Marketplace (Mass Effect); dostęp do Sieci Cerberusa (Mass Effect 2); Online Pass umożliwiający rozgrywki sieciowe (Mass Effect 3)
  3. PlayStation 3: zostaną ujawnione w późniejszym terminie

Z wspomnianego opisu dowiedzieliśmy się również, że pierwszą odsłonę serii będzie można kupić na platformie PlayStation Network za 14,99 dolarów (mniej więcej 48 zł). Ta cyfrowej wersja „jedynki” zostanie udostępniona graczom w dniu premiery całego zestawu na konsoli Sony, jednak BioWare nie podało tutaj żadnego konkretnego terminu wydania. Wiemy za to, kiedy dokładnie zadebiutują pozostałe edycje Mass Effect Trilogy – 6 listopada (wypada we wtorek, więc data ta zapewne dotyczy Stanów Zjednoczonych – z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że w Europie premiera nastąpi trzy dni później)...

gram.pl

A tak pięknie się zapowiadało - ale zobaczymy co dostaniemy na PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalne jest że wydają samą ME1. Przynajmniej ktoś, kto grał w 2 i 3 a chciałby tylko 1 sobie będzie mógł kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku ME 1-3 DLC do niczego nie jest potrzebne. Nie dodaje absolutnie nic do fabuły. Typowy wyciskacz kasy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super. Tylko czekać na datę premiery.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku ME 1-3 DLC do niczego nie jest potrzebne. Nie dodaje absolutnie nic do fabuły. Typowy wyciskacz kasy i tyle.

Ale skoro już robią taki zestaw, to niech dodadzą te DLC'ki, a nie wyciągają jeszcze więcej $ "zmuszając" do ich zakupu osobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- BioWare nie ma planów wydana Mass Effect 1 w pudełku na PS3, jako samodzielny tytuł.

- Nad konwersją pracuje Edge of Reality (autorzy konsolowej konwersji Dragon Age: Origins)

- Deweloperzy usprawnili w wersji na PS3 proces wczytywania się tekstur (pop-in). Poprawiony zostanie także framerate.

- Gra korzysta z silnika pierwszej części Mass Effect wzbogaconego o efekty graficzne znane z części drugiej na PS3.

- Wszystkie usprawnienia graficzne są ekskluzywne dla PS3 (wersja na X360 nie zostanie poddana retuszom).

- Zmieni się odrobinę nie tylko oprawa graficzna. Pewne aspekty gameplayu zostaną również usprawnione. Więcej informacji już wkrótce.

- Mass Effect Trilogy zostanie wydane na trzech dyskach Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będzie w wersji PL, rozmowy w windzie pomiędzy Tali a Garusem - niezapomniane!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będzie w wersji PL, rozmowy w windzie pomiędzy Tali a Garusem - niezapomniane!

Byłoby nice, ale - coraz bardziej w to wątpie...

Mimo wszystko, za te 48 złotych będzie to i tak produkt wart zakupu, bez względu czy ANG czy PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszy Mass Effect to jedna najlepszych fabularnie gier tej generacji. Napięcie było budowane od początku do samego końca. Ludzie planujący zagrać dopiero teraz tracą bardzo wiele, bo już wiadomo co Shepard zobaczył na Eden Prime, czym jest Suweren i dlaczego wyginęli Proteanie. Czy ktoś, kto interesuje się erpegami nie słyszał o Mass Effectowych Żniwiarzach ? A przecież chęć poznania prawdy o tych maszynach nie pozwalała mi oderwać się wówczas od PCtowego monitora (teraz gram na TV). Teraz to już nie będzie to samo nawet dla kogoś kto w serię Mass Effect nigdy nie grał, a choć trochę się nim interesował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie będzie - ja mimo ogrania wszystkich części, raz jeszcze przypomnę sobie jedynkę. Nawet teraz to kawał świetnego RPG'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie będzie - ja mimo ogrania wszystkich części, raz jeszcze przypomnę sobie jedynkę. Nawet teraz to kawał świetnego RPG'a...

Ale fabularne zaskoczenie ulotniło się bezpowrotnie :(

Tak czy inaczej żadnej części nie mam na PS3, a mam wilęlką chęć splatynować całą serię. Dla mnie to najlepsze uniwersum tej generacji, a sama kolekcja jest na prawdę ładnie zapakowana - do takich kolekcji mam słabość. Gdyby tak jeszcze Trylogię Bioshocka wydali w tej formie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszy Mass Effect to jedna najlepszych fabularnie gier tej generacji. Napięcie było budowane od początku do samego końca. Ludzie planujący zagrać dopiero teraz tracą bardzo wiele, bo już wiadomo co Shepard zobaczył na Eden Prime, czym jest Suweren i dlaczego wyginęli Proteanie. Czy ktoś, kto interesuje się erpegami nie słyszał o Mass Effectowych Żniwiarzach ? A przecież chęć poznania prawdy o tych maszynach nie pozwalała mi oderwać się wówczas od PCtowego monitora (teraz gram na TV). Teraz to już nie będzie to samo nawet dla kogoś kto w serię Mass Effect nigdy nie grał, a choć trochę się nim interesował.

Ile bym dał za możliwość wymazania wiedzy o fabule niektórych gier, by móc ich doświadczyć ponownie "na świeżo". Zagrać jeszcze raz w Planescape'a, Fallouta (i mając 12 lat odkryć opcję serii z przyłożenia i tą piękną animację śmierci :happy: ), trylogię Baldur's Gate, Metal Gear Solid czy drugiego KotORa. Ale, IMO, Mass Effect na to nie zasługuje. Fabularnie seria ta, jest koszmarna - druga i trzecia część kompletnie porzuciły wątki z pierwszej części, które mimo, że nie były najlepiej poprowadzone dawały jakąś szansę na ciekawą fabułę w dalszych częściach - ale wszystko trzeba było zaprzepaścić na rzecz "zshooterowania" tej serii.

Nie zgodzę się z tym, że Mass Effect to najlepsza gra pod względem fabularnym tej generacji. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak definiujesz generację - czy jako gry wychodzące tylko na konsole, czy wszystkie gry, które ukazały się od 2005 roku, czyli premiery XBOXa 360. Jeżeli to drugie, to w tym okresie wyszło kilka dobrych gier, które bez problemu deklasują Mass Effect pod względem fabuły (dojrzałość świata przedstawionego i sposobu jego przedstawienia czy dojrzałość poruszanej tematyki). Na przykład pierwszy BioShock (pomimo faktu, że fabuła w strzelankach jest tylko pretekstem, tutaj tworzy świat, który chcemy zwiedzać i poznawać), Red Dead Redemption, Heavy Rain, Journey, Amnesia czy bardzo niedoceniany To the Moon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będzie w wersji PL, rozmowy w windzie pomiędzy Tali a Garusem - niezapomniane!

Nie będzie PL :(

Napisałem do serwisu Shadow Broker w tej sprawie i dostałem odpowiedz

" Nie, z tego co wiemy nie ma takich planów."

Nie dziwie się EA polska. Lepiej tłumaczyc wyścigi(nfs:mw) czy "szczelanki"(moh:w) gdzie tekstu jest faktycznie dużo niż jakieś action-rpegi...

Edytowane przez LionelPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fabularne zaskoczenie ulotniło się bezpowrotnie :(

Tak czy inaczej żadnej części nie mam na PS3, a mam wilęlką chęć splatynować całą serię. Dla mnie to najlepsze uniwersum tej generacji, a sama kolekcja jest na prawdę ładnie zapakowana - do takich kolekcji mam słabość. Gdyby tak jeszcze Trylogię Bioshocka wydali w tej formie...

Oj tak, Bioshocka też chętnie bym wciągnął w jakiejś ładnej edycji...

Mi osobiście brak fabularnego zaskoczenia nie przeszkadza - jest ona na tyle ciekawa, że chętnie zapoznam się z nią jeszcze nie raz...

Nie będzie PL :(

Napisałem do serwisu Shadow Broker w tej sprawie i dostałem odpowiedz

" Nie, z tego co wiemy nie ma takich planów."

Nie dziwie się EA polska. Lepiej tłumaczyc wyścigi(nfs:mw) czy "szczelanki"(moh:w) gdzie tekstu jest faktycznie dużo niż jakieś action-rpegi...

Ale w tym wypadku (ME 1/2), EA nie musiałoby się specjalnie wysilać (a pewnie dużo więcej osób nabyło by takową kolekcję) - spolszczenie a nawet dubbing, są przecież dostępne w wersjach PC, więc wymagałoby to tylko "przeportowania" ich na PS3...

Skoro jedna osoba potrafiła to zrobić w przypadku napisów do Skyrima...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda wersji PL, grałem w ME1 na PC i pamiętam te noce zarwane do 5 rano bo tak wciągało, nie udało mi się ukończyć 1 z powodu zepsucia lapka, a teraz jakoś nie mam jak powrócić na PC do tego, ale wiem, że polskie napisy w tej grze dodawały wielkiego smaczku, chętnie zaopatrze się w trylogię, ale PL must be.. mogli by więcej uwagi poświęcać Polsce, a nie wrzucają jak mają bo polaczki i tak kupią i po co im robić polonizacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile bym dał za możliwość wymazania wiedzy o fabule niektórych gier, by móc ich doświadczyć ponownie "na świeżo". Zagrać jeszcze raz w Planescape'a, Fallouta (i mając 12 lat odkryć opcję serii z przyłożenia i tą piękną animację śmierci :happy: ), trylogię Baldur's Gate, Metal Gear Solid czy drugiego KotORa. Ale, IMO, Mass Effect na to nie zasługuje. Fabularnie seria ta, jest koszmarna - druga i trzecia część kompletnie porzuciły wątki z pierwszej części, które mimo, że nie były najlepiej poprowadzone dawały jakąś szansę na ciekawą fabułę w dalszych częściach - ale wszystko trzeba było zaprzepaścić na rzecz "zshooterowania" tej serii.

Nie zgodzę się z tym, że Mass Effect to najlepsza gra pod względem fabularnym tej generacji. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak definiujesz generację - czy jako gry wychodzące tylko na konsole, czy wszystkie gry, które ukazały się od 2005 roku, czyli premiery XBOXa 360. Jeżeli to drugie, to w tym okresie wyszło kilka dobrych gier, które bez problemu deklasują Mass Effect pod względem fabuły (dojrzałość świata przedstawionego i sposobu jego przedstawienia czy dojrzałość poruszanej tematyki). Na przykład pierwszy BioShock (pomimo faktu, że fabuła w strzelankach jest tylko pretekstem, tutaj tworzy świat, który chcemy zwiedzać i poznawać), Red Dead Redemption, Heavy Rain, Journey, Amnesia czy bardzo niedoceniany To the Moon.

Napisałem "jedna z najlepszych". RDR nie jest czymś genialnym, bo przez prawie całą grę po prostu szukamy swoich byłych współtowarzyszy. Końcówka jest świetna, ale sama fabuła aż tak bardzo mnie nie zainteresowała. Dialogi to geniusz w czystej postaci.

Heavy Rain ? Mnie nie porwało, fabuła jest na poziomie, ale takie historie to mogę sobie na Jedynce po 20 oglądać. W dodatku jest masa dziur i niedomówień. Moim zdaniem Fahrenheit jest o klasę lepszy od Heavy Rain nawet pomimo końcówki robionej na szybko i na odwal się.

Biohock ? Mój ulubiony FPS i jedna z lepszych serii tej generacji. Świetna fabuła jednak ta z Mass Effecta jest rozłożona na całe uniwersum. Że o immersji z głównym bohaterem i jego kompanami nawet nie wspomnę, bo to oczywiste. Na pewno nie jest lepsza od tej z pierwszego Mass Effecta.

Co drugiego Mass Effecta to też go nie lubię. Dla mnie to gra na 6+, może 7. Zwykła strzelanka, słaba fabuła - wątek główny to dodatek do werbowania drużyny i historii współtowarzyszy. I nawet jako dodatek jest marnej jakości. Jako człowiek zauroczony Jedynką i jej historią poczułem ogromny zawód i śmiać mi się chcę jak czytam zachwyty nad fabułą tej strzelanki. W Trójce jest już dużo lepiej. Dodam jeszcze, że jestem wyznawcą teorii indoktrynacji i zakończenie jest dla mnie czymś świetnym, choć to oczywisty błąd Bioware, że nasze poczynania przez całą trylogię nie mają na nie żadnego wpływu. Taka sama sytuacja jak w Jade Empire - całą grę można decydować, czy jest się dobrym czy złym, a zakończenie i tak zależy od jednaj, podjętej na końcu i bardzo oczywistej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka pod parowa względami była lepsza niż jedynka - chociażby Maco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się strzelało, lepiej działał system osłon, nawet skanowanie planet było spoko. Ale gra stała się strzelaniną, wywalili większość erpega z dobra fabułą, kontynuującą wątki z Jedynki na czele. Nie tego od tej gry oczekiwałem. Jak chcę postrzelać to mogę pograć w Uncharted albo Gears of War. Chciałem erpega, dostałem strzelankę z wyborem opcji dialogowych.

No i historyczna ocena w CD-Acion - 10/10. To był ostatni raz, kiedy trzymałem w ręku ten brukowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - dwójka została trochę bardziej scasualowana, i z RPG + Action, zrobiło się Action + RPG. Ale mimo to grało mi się znakomicie - szkoda, że fabularnie było trochę gorzej niż w jedynce, ale za to misje poboczne i te z dodatków, były na dość wysokim poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×