Skocz do zawartości
LionelPL

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, jakoś nie mogłem się przestawić na klawiaturę i myszkę. Była swehgo czasu ze cd action. Zainstalowałem i do dziś siedzi na dysku...

Nie ma polskiego języka, zajmuje 10,5gb.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Cholera, przy moich limitach na necie będę musiała czekać na wersję pudełkową, a jeżeli pamiętam, to ta wyjdzie jedynie w trójpaku.

Na PC zawsze grałem jako good-guy, na PS3 chciałem przejść przez historię opowiadając się po ciemnej stronie mocy.

Tak czy inaczej, dzięki za info.

P.S.

Pamiętam, że jak zakupiłem ME na kompa, to też płyta długo leżała i się kurzyła. Z początku mnie gra nie przekonywała do siebie, jednak później uniwersum ME wchłonęło mnie całkowicie i grę przechodziłem parokrotnie, choć szukanie surowców pie@%!onym mako napsuło mi krwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to prawda - mako też potrafi wkurzyć :))

Ale od czego są mapy na wiki ;)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to boli, że trylogia nie będzie miała polskich napisów, grałbym aż by iskry leciały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które grały, czy save z jedynki można zaimportować do dwójki? Przy okazji pytanie odnośnie ME3 (sorry). Czy jeżeli w dwójce Shepard ginie, to jak wygląda sprawa głównego bohatera po zaimportowaniu save'a do trójki? Jest jakieś fabularne wyjaśnienie - ponowne wskrzeszenie, czy coś?

Pytanie do osób które grały, czy save z jedynki można zaimportować do dwójki? Przy okazji pytanie odnośnie ME3 (sorry). Czy jeżeli w dwójce Shepard ginie, to jak wygląda sprawa głównego bohatera po zaimportowaniu save'a do trójki? Jest jakieś fabularne wyjaśnienie - ponowne wskrzeszenie, czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem da się zimportować save z ME1 -> ME2 -> ME3.

W ME3 jest chyba założone, że Shepard przeżył w ME2 więc lepiej nie giń jeśli Ci to przeszkadza.

Dzisiaj przyszła w końcu trylogia więc zabrałem się za ME1.

Widać, że system walki ma swoje lata i trzeba będzie przeboleć, bo trochę męczarnia.

Reszta gry to stary dobry ME, chociaż gra traci jeśli zna się środek i zakończenie.

Widać też, ze zgodnie z tradycją gra ma sporo problemów z działaniem na PS3 (brak synchronizacji audio, wyskakujące tekstury).

No i jest to co wszystkim najbardziej zapadło w pamięć z całej serii... winda na pokładzie Normandy :P

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła trzeciej części, nie przewiduje wcześniejszej śmierci Sheparda...

Nawet jak zginiesz podczas misji samobójczej, to nie będzie to miało znaczenia w 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem da się zimportować save z ME1 -> ME2 -> ME3.

W ME3 jest chyba założone, że Shepard przeżył w ME2 więc lepiej nie giń jeśli Ci to przeszkadza.

Dzisiaj przyszła w końcu trylogia więc zabrałem się za ME1.

Widać, że system walki ma swoje lata i trzeba będzie przeboleć, bo trochę męczarnia.

Reszta gry to stary dobry ME, chociaż gra traci jeśli zna się środek i zakończenie.

Widać też, ze zgodnie z tradycją gra ma sporo problemów z działaniem na PS3 (brak synchronizacji audio, wyskakujące tekstury).

No i jest to co wszystkim najbardziej zapadło w pamięć z całej serii... winda na pokładzie Normandy :P

Masz pudełkowa wersję mass Effecta 1 na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wersję pudełkową.

Mam wrażenie, że poziom trudności jest ostro wyżyłowany w górę.

Gra na casualu, bo chcę zdobyć platynę i jak najszybciej przejść grę, żeby odblokować Hardcore/Insanity.

Wystarczy się wychylić na sekundę i osłony leżą, ale zobaczymy na wyższych poziomach trudności.

Na razie nie widzę też za bardzo tej warstwy RPG o której wszyscy tak mówili, jedynie strzelania jest dużo mniej.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wersję pudełkową.

Mam wrażenie, że poziom trudności jest ostro wyżyłowany w górę.

Gra na casualu, bo chcę zdobyć platynę i jak najszybciej przejść grę, żeby odblokować Hardcore/Insanity.

Wystarczy się wychylić na sekundę i osłony leżą, ale zobaczymy na wyższych poziomach trudności.

Na razie nie widzę też za bardzo tej warstwy RPG o której wszyscy tak mówili, jedynie strzelania jest dużo mniej.

Hej, przypomnij mi, gdzie i za ile kupowałeś trylogię. Ile wyniosła Cię wysyłka na Wisłę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ze strony game.co.uk, gra + wysyłka ok. 235zł (wysyłka 3 funciaki).

Gra była u mnie po 10 dniach.

Co do samej gry to jest to część ME przy której bawię się najgorzej.

Strzelanie nie daje takie frajdy jak w następnych częściach, nie czuć takiego powera.

Wszystkie questy poboczne są prawie, że identyczne. Leć na planetę X idź do kopalni lub budynku wybij wszystko i wróć.

Kopalnie i budynki są bardzo malutkie i identyczne, autentycznie przez większość questów pobocznych zwiedzamy te same dwie lokacje.

Fabularnie nie czuję tego co w ME2 i ME3, brak misji dla poszczególnych członków drużyny to spory minus.

Rekrutujemy ich i tyle, siedzą na normandy coś tam powiedzą i koniec opcji dialogowych.

Mimo to fajnie dokładnie poznać fabułę, a nie tylko szczątkowe informacje w postaci komiksu.

Jeśli ktoś dobrze bawił się z ME2/ME3 to mimo archaicznych na dziś dzień rozwiązań polecam.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się właśnie, czy brać całą trylogię, ale w sklepie, który podałeś jej nie widzę na ps3. Chyba wezmę z amazona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.game.co.u... effect trilogy

Jeśli jest na amazonie to bierz z amazona.

Brałem z tego sklepu, bo na amazonie były pustki.

Ukończyłem wczoraj ME czas 30h na Casual.

Zrobiłem wszystkie misje poboczne i w ogóle zrobiłem wszystko co się da.

Gra przez większość czasu jest po prostu słaba, ale im bliżej końca fabularnie robi się znacznie ciekawej.

Przy końcu to już sam miód.

Rozpocząłem też grę na Hardcore i jest bardzo ciężko.

Mamy sporo przeciwników którzy kładą jednym strzałem więc trzeba bardzo uważać i na Insanity będzie ostro.

Do platyny trzeba przejść grę co najmniej 3 razy (co mnie szczerze irytuje bardzo) jednak teraz pójdzie już dużo szybciej.

EDIT:

Odświeżę jeszcze raz temat, platyna zdobyta, jeśli ktoś chciałby platynować to służę pomocą.

Jest kilka rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę, ja przez to musiałem grę przechodzić 4 razy.

Gra fajna, ale ile można, na pierwszą część już patrzeć nie mogę :P

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Mass Effect Trilogy z Amazona czy innego sklepu angielskiego będzie zawierał wersję pudełkowa Mass Effecta 1? Bo na YT widzę różne wersje

ta gdzie jest w pudełku

i ta gdzie nie ma

A nie chciałbym dostać tej 2 gorszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z game.co.uk i dostałem wersję gdzie wszystkie gry są w osobnych pudełkach.

W komentarzach na amazon.co.uk jest napisane że wersja EU i US się różni.

Jeśli zamawiasz wersję US to dostajesz wszystkie gry w książce bez pudełek.

Wersja EU ma każdą grę w osobnym pudełku, nie wiem dlaczego taka zmiana.

Bierz spokojnie z amazona i będziesz miał tak jak chcesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą przygode z ME zacząłem od części numer 2 potrem importowałem postac do ME3 a teraz gdy wyszła jedynka postanowiłem przejśc jeszcze raz wszystko od nowa importując postać od pierwszej częsci, jednak pojawił sie problem przed chwilka przeszedłem jedynke no i odpalam częsc drugą daje import postaci z częsci pierwszej i kicha nie ma nic, nie da się importować ktoś miał podobny problem albo jakies info na ten temat ?

Edit

Oczywiście mam pobranego patcha, ale coś wyczytałem że wersje US i EU mogą nie byc ze soba kompatybilne.

Edytowane przez Kyuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładam się do pytanie... Jako że jedynke i 2kę skończyłem na 360ce a 3kę na ps3 mam zamiar przejść całą trylogię na ps3 (część 1szą zassać z psnu) czy bedzie taki problem jak ma w/w osoba??

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu dopóki wszystkie części są z tego samego regionu.

Wersje EU/US z tego co mi wiadomo nie działają.

Co do importu zacznij NG+ zapisz grę na Eden Prime i wtedy odpal ME2 i spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Świetna gra. Planuję przesłać postać do dwójki, lecz tu nadchodzi pytanie. Mianowicie, planuję drugie przejście jedynki tą samą postacią. Które decyzje przeniosą się do dwójki - te podjęte w pierwszym przejściu jedynki czy tym drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Świetna gra. Planuję przesłać postać do dwójki, lecz tu nadchodzi pytanie. Mianowicie, planuję drugie przejście jedynki tą samą postacią. Które decyzje przeniosą się do dwójki - te podjęte w pierwszym przejściu jedynki czy tym drugim?

 

Te z save'a, którego zaimportujesz :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak to działa. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ps3 można sejwy importować do dwójki? Nie pamiętam takiej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dłużej pograłem w ME. 

Jakoś na początku ten klimat raczej mnie od siebie odpychał jednak po dluższym posiedzeniu zmieniam zdanie - gra jest świetna.

Walka zrealizowana całkiem ok (trochę sztywno poruszają się postacie no ale czego wymagać od gry, która ma kilka ładnych lat na karku).

Dialogi - mistrzostwo. I za to właśnie takie gry lubię - multum opcji, mnóstwo stanowisk jakie możemy zając podczas rozmowy sprawia, że nawet się nie chce pomijać tych kwestii dialogowych i przeczytać dokładnie każdą jedną. 

Dosyc pechowo w serię zacząłem grać od 3 części (ale było to z 3h gry) - teraz czuję, że pogram w każdą po kolei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem kiedyś od trójki gdy była w Plusie. Pograłem parę godzin i mi się znudziło. Jakieś pół roku temu kupiłem całą trylogię i tak mnie wciągnęła, że przeszedłem wszystko 3 razy z rzędu. Aktualnie trylogię ukończyłem 6 razy i jeszcze pewnie niedługo znowu do niej wrócę :biggrin:

Walka w kolejnych częściach jest wykonana o wiele lepiej, ale z dialogami już jest problem. W dwójce aby móc w pełni skorzystać z dodatkowych opcji dialogowych należy trzymać się jednej ścieżki moralności. W trzeciej części natomiast całość jest uproszczona do zaledwie dwóch opcji, z czego często oznaczają one to samo tylko w innym tonie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×