Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

On to po prostu olał, po co nazywać go śmieciem ? Ja, prawdopodobnie zainwestuję w PCtową wersję, albo poczekam na obniżkę cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ten miesiąc w tą czy w tamtą robi wam aż taką różnicę? Jest wiele innych gier, XCOM może poczekać. Nigdy nie zrozumiem graczy którzy muszą mieć jakąś grę już tu i teraz.

Nie zrobiłobymi to różnicy, gdybym dowiedział się o obsuwie wcześniej (2/3 tygodnie) a nie na dwa dni przed premierą, kiedy to już pudełka z PL wersją, powinny wędrować do sklepów...

Wynikałoby z tego, że Cenega wiedziała o przesunięciu już wcześniej - ale nie chciała straciś zamówień na grę - czyli dała ciała raz kolejny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzieli wcześnie ponieważ ludzie nie składaliby preorderów...a teraz Ci co pobrali preordery musza czekać zamiast kupić gdzieś indziej...no chyba że chcą kasę stracić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Czyli krotko mowiac, Cenega ogromnie poleciala w ch*ja, szkoda ludzi ktorzy sie nacieli i zaplacili za pre-order. Ja za to zaraz po Dishonored zabieram sie za XCOMa ktory juz czeka na odpalenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Pograłem chwilę i muszę stwierdzić, że to kolejna dobra gra, która wyszła w ostatnich miesiącach...

Brak naszego języka nie przeszkadza - teksty są stosunkowo proste, więc olać Cenegę i jej kolejne problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Kloose napisał brak polskiego nie przeszkadza.Ogólnie gra jest wspaniała, po raz pierwszy od długiego czasu grając w grę czuję się jak 20 lat temu. :)

Bardzo fajnie że nie przyszło im do głowy na siłę ulepszać tej gry jakimiś "wspaniałymi" pomysłami, skopiowali to co było najlepsze i wypuścili. Na pewno ten tytuł zajmie mi sporo czasu. Polecam tą grę tym którzy się wahają.

Edytowane przez Flinston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro drałuje do empiku - mam najbliżej - patrząc co ci idioci z Cenegi wyprawiają boje się że wyjdzie to wszystko jak z Falloutem 3 :/

Tak bez wahania łapie "anglika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy gra taktyczna czyli rozmieszczenie już wojsk a następnie sama walka odbywa się coś na podobieństwo Heroes of might and magic ??

Czy to coś zupełnie innego. prosiłbym o krótki opis na jakiej to jest zasadzie zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy gra taktyczna czyli rozmieszczenie już wojsk a następnie sama walka odbywa się coś na podobieństwo Heroes of might and magic ??

Czy to coś zupełnie innego. prosiłbym o krótki opis na jakiej to jest zasadzie zrobione

Mniej więcej to wygląda tak: ląduje statek, Twoi żolnierze wychodzą z niego, stoją blisko siebie.Każdy żolnierz ma do wykorzystania jakby 2 pkt akcji, możesz zrobić np. najpierw ruch (schować się za osloną)potem strzal,czy tam użyć granatu lub innej umiejętności zolnierza, potem następny Twój "podopieczny" itd. (oczywiście tak w skrócie bo możliwości masz różne).

Najlepiej sprawdz na Yt jak rozgrywka wygląda.

Oczywiście najpierw w bazie wynajdujesz i uzbrajasz swoich żolnierzy którzy w raz z doświadczeniem przeskakują na nowe poziomy i dostają nowe umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej to wygląda tak: ląduje statek, Twoi żolnierze wychodzą z niego, stoją blisko siebie.Każdy żolnierz ma do wykorzystania jakby 2 pkt akcji, możesz zrobić np. najpierw ruch (schować się za osloną)potem strzal,czy tam użyć granatu lub innej umiejętności zolnierza, potem następny Twój "podopieczny" itd. (oczywiście tak w skrócie bo możliwości masz różne).

Najlepiej sprawdz na Yt jak rozgrywka wygląda.

Oczywiście najpierw w bazie wynajdujesz i uzbrajasz swoich żolnierzy którzy w raz z doświadczeniem przeskakują na nowe poziomy i dostają nowe umiejętności.

oho dzięki za info :) czuję że po raz pierwszy od zakupienia plusa wyłamię się i kupię gierkę pudełkową :). Zresztą czytam że jest też demo więc wypróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super trzeba bedzie kaske wyskrobać :P

PS. Ja chyba poczekam na wersje pl nawet ze wzgledu na cene narazie mam jeszcze co do ogrania a jak mi cos w polskim tłumaczeniu nie spasuje pewnie bedzie można przełaczyć na eng

Edytowane przez senior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem co prawda tylko w demo, ale w trybie celowania (R2) nie umiałem zmienić celu. Żołnierze na pewno mieli widoczność na obu obcych, ale celowali tylko do jednego, jak go wyeliminowali to wtedy celowali z tych samych miejsc do drugiego. Powinien być jakiś przycisk do przełączenia, ale nic nie wymyśliłem. Nie wiem czy wiecie o co chodzi. To czasem może mieć znaczenie, lepiej najpierw strzelać tam gdzie się ma 80% szansy na hit niż tam gdzie się ma 20%, a oni właśnie celowali do tego gdzie mieli 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś będzie tak miły i mi powie jak jest z długością tej gry i rozwoje postaci, itd.?

Gra starcza na długie godziny? I mam tutaj na myśli BARDZO DŁUGIE godziny.

Minimum 100 godzin, żeby cokolwiek wykrzesać z tej gry.

No i jak się ma rozwój? Jest on w ogóle w grze? Levelowanie, xp, ulepszanie postaci/broni, itd.?

Nie czytałem nigdzie recenzji, itd. Dlatego tutaj pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś będzie tak miły i mi powie jak jest z długością tej gry i rozwoje postaci, itd.?

Gra starcza na długie godziny? I mam tutaj na myśli BARDZO DŁUGIE godziny.

Minimum 100 godzin, żeby cokolwiek wykrzesać z tej gry.

No i jak się ma rozwój? Jest on w ogóle w grze? Levelowanie, xp, ulepszanie postaci/broni, itd.?

Nie czytałem nigdzie recenzji, itd. Dlatego tutaj pytam.

Co do długości gry to w sumie nie wiem bo nie skończyłem ale wydaję mi się że nie będzie bardzo długa, tylko to też zależy od tego jak Ci pójdzie w grze.Może się zdarzyć tak że np źle rozplanujesz wynalazki i źle rozmieścisz orbity co przyczyni się do tego że w większości państwach wybuchnie panika i przestaną Cię dofinansowywać.Przez co może być nie możliwe ukończenie gry i trzeba będzie zaczynać od początku.Może być tak że podczas misji stracisz jednego lub dwóch swoich najlepszych żołnierzy i wtedy nie dasz rady kontynuować bo misje będą za trudne.(no chyba że często robisz save ale akurat jak gram tak że jak zginie mi żołnierz to nie robię Load,).Rozwój jest jest duży, masz naprawdę dużo rzeczy do wynalezienie i przesłuchania pojmanych Ufoków. Oczywiście każdy Twój żołnierz zdobywa xp i lvluje oraz jest możliwość upgradu broni, ale ja narazie jeszcze do tego nie doszedłem, czekam właśnie aż mi się skończy budować odpowiedni pokój do upgradów.

Aha, cel się zmienia R1, L1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Kloose napisał brak polskiego nie przeszkadza.Ogólnie gra jest wspaniała, po raz pierwszy od długiego czasu grając w grę czuję się jak 20 lat temu. :)

Bardzo fajnie że nie przyszło im do głowy na siłę ulepszać tej gry jakimiś "wspaniałymi" pomysłami, skopiowali to co było najlepsze i wypuścili. Na pewno ten tytuł zajmie mi sporo czasu. Polecam tą grę tym którzy się wahają.

No właśnie - nie dodali jakiś specjalnych "ficzerów", żeby przyciągnąć "gimbusów" i ludzi z IQ poniżej promila - rozgrywka pozostaje praktycznie tak samo złożona jak dawniej...

Może na bardzoooo długie godziny gra nie wystarczy, ale na co najmniej kilkadziesiąt godzin jak najbardziej - ale za wcześnie na ocenianie długości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś będzie tak miły i mi powie jak jest z długością tej gry i rozwoje postaci, itd.?

Gra starcza na długie godziny? I mam tutaj na myśli BARDZO DŁUGIE godziny.

Minimum 100 godzin, żeby cokolwiek wykrzesać z tej gry.

No i jak się ma rozwój? Jest on w ogóle w grze? Levelowanie, xp, ulepszanie postaci/broni, itd.?

Nie czytałem nigdzie recenzji, itd. Dlatego tutaj pytam.

Jeśli liczysz na levelowanie postaci i latanie za gratami w stylu MMO czy Borderlands to tego tu nie znajdziesz - owszem jest sporo ulepszeń, awansów i sprzętu do opracowania/osiągnięcia ale to ograniczona liczba. Sprzęt, awanse personelu itd są podporządkowane gejmplejowi, a nie stanowią jego esencji. Liczyłbym że kampania zajmie od 20 do 40h w zależności od umiejętności gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś będzie tak miły i mi powie jak jest z długością tej gry

Z recenzji wynika, że około 20-30h. Ja natomiast liczę na dobre replayability i wiele więcej godzin na różnych poziomach trudności i trybach. Mapy nie są generowane losowo, ale już pozycje ufoków tak, więc powinno się udać. Wiem, że ta wersja nie jest kopią oryginału, ale mimo to ma u mnie gigantyczny kredyt zaufania i jestem bardzo szczęśliwy, że doszło do jej wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma - tak jak Ci napisałem, w tej grze jest ograniczona ilość rzeczy do wynalezienia/wylevelowania/zbudowania i właśnie kolejność w której to zrobimy w dużej mierze decyduje o zwycięstwie czy porażce w kampanii - granie od początku z pełnym wyposażeniem totalnie mijałoby się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, cel się zmienia R1, L1.

Tak samo jak przechodzi się między naszymi żołnierzami? Aż dziwne, że na to nie wpadłem. Dzięki. Sprawdzę dopiero wieczorem czy działa.

Edytowane przez michmaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak przechodzi się między naszymi żołnierzami? Aż dziwne, że na to nie wpadłem. Dzięki. Sprawdzę dopiero wieczorem czy działa.

Dokładnie, najpierw wchodzisz w tryb celowania R2 a potem zmiana celu R1 i L1.

Zawsze na najprostsze rozwiązania wpada się najtrudniej. :)

Edytowane przez Flinston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś będzie tak miły i mi powie jak jest z długością tej gry i rozwoje postaci, itd.?

Gra starcza na długie godziny? I mam tutaj na myśli BARDZO DŁUGIE godziny.

Minimum 100 godzin, żeby cokolwiek wykrzesać z tej gry.

Po przejściu gry na dowolnym poziomie uaktywnią się dodatkowe opcje do wybory (znacznie zwiększające poziom trudności)

Marathon zwiększy Ci czas potrzebny na ukończenie.

Damage Roulette Weapons have a much wider range of damage.

Total Loss Lose all gear from soldiers who die in combat.

Red Fog Any wounds taken in combat will degrade a soldier's stats for that mission.

Hidden Potential Rookies will have random starting stats.

Results Driven As a soldier is promoted, their stats will increase randomly.

New Economy A country will offer less funding as its panic increases.

War Weariness Overall funding levels drop inexorably with every month that passes.

High Stakes The rewards granted for stopping alien abductions are randomized.

Diminishing Returns The cost of satellites increases with every one that is built.

E-115 Elerium stores will degrade over time.

The Blitz The aliens will target a larger number of cities every time they launch an abduction attack.

Absolutely Critical A flanking shot will guarantee a critical hit.

More Than Human The psionic gift is extremely rare.

The Greater Good The secret of psionics can only be learned by interrogating a psionic alien.

Marathon The game takes considerably longer to complete.

Alternate Sources The power requirements of all facilities are increased.

Dodatkowo, zaczynając grę wybierasz lokalizację dla swojej JEDYNEJ bazy. Masz do wyboru pięć miejsc(kontynentów).

Każdy wiążę się z innymi bonusami i powoduję,że musisz trochę zmienić strategię globalną. To napewno także pozwoli wydłuzyć żywotność gry.

Odobiście jednak wolę zabawę w trybie Classic Ironman, gdzie każdy kolejny 'dzień" w grze to wyzwanie i cel przeżyć jak najdłużej :)

Edytowane przez BodPud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś skończył ? Na ile gra starcza, bo waham się między nią, a Dishonored. Słyszałem, że Dishonored jest dość krótkie i nie takie wspaniałe jak wszyscy opisują.

BodPud, ile zajęło Ci ukończenie kampanii ?

Edytowane przez Ixion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze, jutro zaczynam ;)

Wg autorów na Normal 15-20h czyli niedużo. Classic +20h.

Widziałem ekran końcowy z Classic i koleś miał 39 misji, licząc misje 0,5-1h, plus zarządzanie globalne, spokojnie +30h mu to zajęło

Na Classic Ironman to juz trzeba się nastawić na długie godziny gry (częste porażki).

No i nie zapominajmy o multiplayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×